Page 719 of 725 FirstFirst ... 219619669709716717718719720721722 ... LastLast
Results 14,361 to 14,380 of 14481

Thread: Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte

1. Back To Top | #14361
    Registered User noob_one's Avatar
    Se pare ca cetatenii albi, europeni, isi iau dreptatea in propriile maini, atunci cand autoritatile nu fac nimic, dimpotriva, deschid usile imbogatirilor culturale. Cred ca e doar inceputul
    Italy drive-by shootings: Gunman 'targeting black people' opens fire on pedestrians in city of Macerata | The Independent
    At least six African immigrants were injured after an Italian gunman opened fire on the city of Macerata in a racially-motivated attack, according to police.
    The shootings happened just days after the body of 18-year-old Pamela Mastropietro was discovered cut up and hidden in two suitcases. A Nigerian migrant has been arrested in connection with the death.
    "Nu în momentul creării lor suferă imperiile de lipsa unui scop, ci mai târziu, când sunt ferm stabilite şi când obiectivele sunt date uitarii şi înlocuite de ritualuri lipsite de orice temei."

"Valar Morghulis"

2. Back To Top | #14362
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    Quote Originally Posted by noob_one
    isi iau dreptatea in propriile maini
    a impuscat negri la intamplare pe strada. daca o feminista radicala ar castra la intamplare barbati pe strada pentru ca a fost violata o fata de la ea din oras, ar fi aceleasi gen de dreptate. daca jihadistii ar trage cu pistoale automate in civili europeni, care nu le-au facut lor nimic (francezi intr-o discoteca, sa zicem), ar fi acelasi gen de dreptate. a se observa ca in ambele analogii, arbitrul nu e nici macar parte vatamata, e un lake care se trezeste sa retaliaze in numele altcuiva pentru ceva ce nu el a patit, pedepsind persoane care nu au nimic de-aface (in loc sa-l impuste pe suspect/in loc sa-l castreze pe violator/in loc sa impuste soldati si nu civili) creand mai multa nedreptate decat era initial.

3. Back To Top | #14363
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    a impuscat negri la intamplare pe strada. daca o feminista radicala ar castra la intamplare barbati pe strada pentru ca a fost violata o fata de la ea din oras, ar fi aceleasi gen de dreptate. daca jihadistii ar trage cu pistoale automate in civili europeni, care nu le-au facut lor nimic (francezi intr-o discoteca, sa zicem), ar fi acelasi gen de dreptate. a se observa ca in ambele analogii, arbitrul nu e nici macar parte vatamata, e un lake care se trezeste sa retaliaze in numele altcuiva pentru ceva ce nu el a patit, pedepsind persoane care nu au nimic de-aface (in loc sa-l impuste pe suspect/in loc sa-l castreze pe violator/in loc sa impuste soldati si nu civili) creand mai multa nedreptate decat era initial.
    Doar ca procentul imigrantilor implicati in crime de orice fel si al albilor indigeni in violuri nu prea e acelasi, in rest ai dreptate.

4. Back To Top | #14364
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Doar ca procentul imigrantilor implicati in crime de orice fel si al albilor indigeni in violuri nu prea e acelasi, in rest ai dreptate.
    Deci sa radem vasluiul de pe harta pt ca e un procentaj mai mare de whatever la ei acolo? Responsabilitatea pt o crima o poarta individul, nu grupul random din care face parte.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #14365
    Registered User taribobo's Avatar
    Comparatia cu vaslui e iarasi aberanta dar da, daca e un procent mare de "rahat" undeva si produce efecte si in jur, e perfect sa o radem. Stiu, nu e uman si toate bla bla`urile de rigoare dar sunt suficiente exemple inclusiv in istoria recenta unde aia "civilizati" au procedat fix asa.
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.

6. Back To Top | #14366
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    Săracu' de tine, albu' supremațos cu 20 de grame de pastă de dinți consumată pe an și 70% cu WC în fundul curții, cum te mai chinuie liberalii pe forumu' ăsta.
    Eu zic să te duci și tu la niște manifestații din astea, cu zvastica la braț dar și cu o pancartă pe care să scrie "Eu sunt român". În maxim 5 minute îți iese albino-supremațoșia pe nas și afli că băieții ăia de îi pupi în fund cu atâta ardoare îi preferă pe arabi românilor.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Logica stangista:

- Daca atragi atentia asupra invaziei Europei cu milioane de indivizi din tari unde se practica fanatismul religios si executiile publice, evident esti "alb suprematos", combatant in SS, sef de tura la Auschwitz.-

Nu va mai saturati ma sa emiteti aceleasi balarii insipide? Puneti svastica in frunte si celorlalte sute de milioane de Europeni "albi suprematosi" care vor sa stopeze imigratia si sa expulzeze milioanele de ilegali. Cred ca si opinia alora e invalida, ah?

7. Back To Top | #14367
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    Comparatia cu vaslui e iarasi aberanta dar da, daca e un procent mare de "rahat" undeva si produce efecte si in jur, e perfect sa o radem. Stiu, nu e uman si toate bla bla`urile de rigoare dar sunt suficiente exemple inclusiv in istoria recenta unde aia "civilizati" au procedat fix asa.
    E in zadar sa le explici indoctrinatilor ce se intampla. Nu vezi ca dupa vreo 30 atacuri teroriste, sute de crime si zeci de mii de violuri, masini arse, proprietati publice si private distruse, zombalaii astia de stanga au aceeasi pozitie pe care o aveau acum 2 ani cand s-a deschis topicul. Pot cadea si bombe langa ei ca tot opinia aia o vor avea. Abordarile rationale sunt inutile cand ai de-a face cu niste spalati pe creier.
    Astia ar lua pusca in mana si ar lupta de partea invadatorilor, daca s-ar razvrati Europenii.

8. Back To Top | #14368
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    da, daca e un procent mare de "rahat" undeva si produce efecte si in jur, e perfect sa o radem. Stiu, nu e uman si toate bla bla`urile de rigoare dar sunt suficiente exemple inclusiv in istoria recenta unde aia "civilizati" au procedat fix asa.
    Careful with that axe, Eugene, te apropii periculos de desfiintarea PSD. Sau a Romaniei.

9. Back To Top | #14369
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by High0ctane View Post
    Daca atragi atentia asupra invaziei Europei cu milioane de indivizi din tari unde se practica fanatismul religios?
    Gen https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...n-ortodox.htm?

10. Back To Top | #14370
    Inb4 "nu exista tarani romani gay", stia bunica-mea vreo 2. Bine, spre deosebire de suprematistii tuciului, nu ii urmarea intonand rugaciuni. Din ce stiu li s-a intamplat fix nimic pe motiv de orientare, de fapt.

Then there's Mitiu.

11. Back To Top | #14371
    Da, a intrerupe vizionarea unui film coincide cu tratamentul la care sunt supusi homosexualii in tarile Islamice...

Sunteti temelie ma.

12. Back To Top | #14372
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Deci sa radem vasluiul de pe harta pt ca e un procentaj mai mare de whatever la ei acolo? Responsabilitatea pt o crima o poarta individul, nu grupul random din care face parte.
    Refuzarea de emigranti economici e la fel de tampita ca raderea vasluiului de pe harta, nu? imi place ca nimeni nu combate faptul ca indivizii respectivi sunt o problema, ci apar argumente de genul asta...

13. Back To Top | #14373
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Refuzarea de emigranti economici e la fel de tampita ca raderea vasluiului de pe harta, nu? imi place ca nimeni nu combate faptul ca indivizii respectivi sunt o problema, ci apar argumente de genul asta...
    noob_one a folosit cuvantul dreptate, lasand sa se inteleaga ca fapta din stire i se pare cumva admisibila. discutia era despre asta, nu numai eu si asom am inteles asa, dar si taribobo, care si-a dat cu parerea despre dilema asta morala - ipotetica cu genocidul. miezul argumentului e: incepand cu ce procent de vina devine admisibila si justificabila pedepsirea intregului grup problematic, laolalta cu toti cei fara vina care fac parte din acel grup? Exista o proportie rezonabila vinovati:nevinovati pentru care masura asta punitiva, in cheie raul cel mai mic/raul din radacina, sa fie compatibila si cu notiunea pe care o avem pentru dreptate/justitie, daca barem nu e compatibila cu codul nostru moral? Sa zicem ca e o masura pragmatica si realista, menita si sa protejeze celalalt grup, si ca sa nu ne mai certam, in loc de genocid zicem ca e vorba de discriminare (care include si expulzarea lor).

Quote Originally Posted by AStateOfMind
    Responsabilitatea pt o crima o poarta individul, nu grupul random din care face parte.
    Cred ca punctul de vedere al lui lowlife si taribobo, pe care se sprijina tot argumentul, e ca nu considera toate grupurile random, asa cum zici tu. Au dreptate pana la un punct. Nu toate grupurile sunt "random". Daca incerci sa pescuiesti informatie apriori despre indivizi oarecare si te apuci sa sortezi folosind considerente ca orientarea sexuala, nu stii nimic in plus despre un individ oarecare membru al acestui grup; daca e un considerent de natura rasiala, etnica sau sexul persoanei samd. iarasi, nu obtii informatie pentru ca grupurile sunt atat diverse; dar daca e un grup religios stii ceva, pentru ca religia este o doctrina, o filosofie, acest grup are un crez si este unit de un deziderat comun, chiar scris, in ciuda faptului ca e un grup divers. Nu e la fel daca eu iti spun ca sunt comunist cu a-ti spune ca sunt asiatic.

Urmatoarea greseala ar putea fi sa spui ca toate noile grupuri aparute dupa noua sortare (catolic, musulman,etc.) sunt iarasi "random", fara caracteristici, din moment ce difera discernibil. Si mai e o problema, daca o etnie/rasa e majoritar asociata cu o religie, cele doua grupuri incep sa-si imprumute distributiv caracteristici. E gresita asocierea asta etnie-religie? Eu cred ca nu, din moment ce 90% din ei au numele profetului (l-am scos din fund procentul). E drept, si 90% din romani au nume de apostoli (tot din fund), dar musulmanii au mult mai multa fervoare religioasa.
    Last edited by meganic; 05-02-2018 at 11:21.

14. Back To Top | #14374
    Registered User eugenius's Avatar
    Imaginează-ți că pe cineva îl poate apuca amocul când vede pe stradă tot felu' de nenorociți comportându-se ca africanii care încă nu l-au citit pe Locke, apoi află că fata asta a fost găsită în două valize, cu organele interne scoase din corp de un traficant de droguri care preferă voodoo iluminismului.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte-pamela.jpg  
    (1) România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil.

15. Back To Top | #14375
    Jordan Peterson și-a atins limita de adevăr.

16. Back To Top | #14376
    Vikingii musulmani au primit un urmaș care administrează moștenirea culturală suedeză:

17. Back To Top | #14377
    Bagi una legitima si apoi una cu evreii care fura copii si le beau sangele, stil Polonia 39. Apoi te miri de ce in medie nu te ia nimeni in serios. Bine lucrat, bine gandit.

18. Back To Top | #14378
    Registered User noob_one's Avatar
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    Meganic, atat timp cat statul nu face nimic sa opreasca valul de imigranti veniti din tari bananiere, mi se pare perfect normal ca cetatenii de drept ai unei tari sa ia dreptatea in propriile maini. Asa cum zici tu ca a impuscat negri la intamplare pe strada, asa si nigerianul ala a macelarit o tanara nevinovata. Ce vina avea fata aia? Ce a putut sa faca sa fie macelarita in asemenea hal? Nu spun ca este perfect normal ce a a facut acel italian, dar mi se pare dreptul lui sa isi apere tara de niste persoane care nu au ce cauta acolo. Sunt sute de mii de africani veniti pe Mediterana, iar statul italian nu face nimic sa ii trimita inapoi. E de ajuns sa trimita 3 corvete in patrulare si sa dea ordinul sa se traga la 100 metri de ambarcatiunile pline de salbatici. Nu moare nimeni, se trage un semnal de alarma, barcile fac cale intoarsa, africanii se intorc la treburile lor, europenii raman fericiti.
    Exemplul tau este exagerat, si o stii si tu. Atat timp cat europenii(civili) nu fac atentate in tari bananiere, nu poti da exemplu cu francezi care ucisi de jihadisti in discoteci pentru ca...pitong.
    "Nu în momentul creării lor suferă imperiile de lipsa unui scop, ci mai târziu, când sunt ferm stabilite şi când obiectivele sunt date uitarii şi înlocuite de ritualuri lipsite de orice temei."

"Valar Morghulis"

19. Back To Top | #14379
    Registered User Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Bagi una legitima si apoi una cu evreii care fura copii si le beau sangele, stil Polonia 39. Apoi te miri de ce in medie nu te ia nimeni in serios. Bine lucrat, bine gandit.
    Ce scrie Soljenitin e 100% legit. Restul e opinie.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

20. Back To Top | #14380
    Registered User RAN's Avatar
    Conservatoretardatii nu inteleg ca ce a facut italianul ala nu se incadreaza la aparat tara, ci la razbunare cauzata de furie pe fond de instabilitate psihica. Nu numai ca nu ajuta cu nimic italianul alb* civilizat**, ba chiar ii face rau.

*ma rog, alb, relativ alb, desi multi sunt imposibil de deosebit de persani, in special aia din sud
    **cocalarii europei civilizate, la concurenta cu grecii.

1.  
Page 719 of 725 FirstFirst ... 219619669709716717718719720721722 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks