Page 59 of 65 FirstFirst ... 94956575859606162 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1291

Thread: Guvernul Tudose

1. Back To Top | #1161
    Son of the Morning-Angel of light gigi19lic's Avatar
    barton 2400+M/thermalright ALX800/NIDEC 92mm/2x256 corsair 2.2.2.5 old bh-5/abit AN7/asus 9600xt/hdd WD 80gb/Samsung writemaster SH-S182M/BEWE/antec sp-500p 500w

2. Back To Top | #1162
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

3. Back To Top | #1163
    Registered User RAN's Avatar
    Bai, daca ar vorbi cineva asa ca ala eu as chema salvarea, ca pare ca tocmai face un atac cerebral.
    Desi in cazul asta atacul n-are cum sa nu rateze tinta

4. Back To Top | #1164
    In romania de ceva timp e revolutia imbecililor, ca pe vremea comunistilor. Ii vezi si pe forum, la fel de coerenti sunt si p-aici. Toti spera la un mic oscior si singura conditie e sa fie cat mai pesedisti, deci cu cat mai putin habar despre ce vorbesc.

edit: vad ca asta cu toti neocomunistii care-s liberali si taranisti se practica si la partid:

După ce un realizator tv a rostogolit minciuna ca bunicii mei, unul mort înainte de a ma naște eu, care a trăit in Bicaz si era liberal, iar altul din Oltenia, fost țărănist, i-au "dat afara din case pe bunicii lui" traitori in Ardeal, acum aflu de la același post tv ca secretarul de stat Ninel Cercel, cu care cred ca nu am discutat de mai mult de patru ori in viața mea, ar fi ajutat o firma de transport pe calea ferata apropiată mie.
    ...zise lolguta.
    Last edited by Rezare; 11-11-2017 at 18:49.
    JDM trio.

5. Back To Top | #1165
    Eu ca bugetar, pierd singurul spor pe care il aveam si norma de hrana.
    Insumat, pierd aproximativ 750lei la salariul net si o sa castig cam 200lei din marirea aia cu 25% care include si trecerea contributiilor.

Nu stiu care sunt bugetarii aia care castiga odata cu legea salarizarii pi*dii.
    Eu m-am saturat de psd-ul curului pana peste cap.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

6. Back To Top | #1166
    Da' macar mai poti sa furi curent pentru minat? Sau nu erai tu acela?

7. Back To Top | #1167
    Eh, am experimentat si eu juma de luna. Prea multa bataie de cap pt nimic.
    Vroiam doar sa specific ca nu trebuie bagati toti bugetarii in aceeasi oala. Nu toti imping foile si fac cafele pt sefi.
    De asemenea, nu toti voteaza PSD ca sa li se mareasca salariul. Unii ies in strada si isi striga of-ul.

Singurul lucru pentru care ma bucurasem din cauza PSD, era ca retrag timbrul de mediu, insa cand am vazut ca pregatesc alta taxa, nici macar nu m-a mai interesat sa vad cum kkt o recuperez pe aia veche.
    Niste jigodii.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

8. Back To Top | #1168
    Pai.. era destul de previzibil ca asta se va intampla . Doar nu aducea dragnea bani de acasa sa acopere gaura din buget.

9. Back To Top | #1169
    nu trebuie bagati toti bugetarii in aceeasi oala
    Pai sunt mai multe oale: aia care fura, aia care sunt incompetenti, aia inutili. Sunt si oale mixte, gen inutili incompetenti care fura.
    Sa facem si un castron pentru cei care se opresc din furat dupa juma de luna pentru ca nu renteaza, nu pot fura destul?

nu toti voteaza PSD ca sa li se mareasca salariul
    Corect, sunt si cei care voteaza PSD ca sa li se pastreze locul de furat Si evident, cei care cred in PSD, cred ca multinationalele saracesc Romania, nostalgicii comunisti, samd. Orice motiv ai avea sa votezi PSD tot la fel de rau e. De exemplu:

Singurul lucru pentru care ma bucurasem din cauza PSD, era ca retrag timbrul de mediu
    Sa futi tara ca sa-ti iei masina SH mai ieftin e mult mai rau decat s-o futi pentru 3 lei in plus la "salar" sau pensie.

10. Back To Top | #1170
    Registered User
    Cum iti fwti tara daca-ti iei masina SH ieftina?!

11. Back To Top | #1171
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Nu asta e intrebarea corecta. Intrebarea corecta e "cum nu o futi daca platesti taxa cand iti iei o masina SH mai ieftina?".
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

12. Back To Top | #1172
    Registered User
    Tot nu ma prind. Va referiti la poluare, nu?
    Dar atunci de ce neaparat “tara” si nu planeta?

E cam tras de par punctul asta de vedere. Masinile alea oricum vor circula undeva.

13. Back To Top | #1173
    Pai tu simti smogul din beijing? Presupun ca nu. Dar, e ciudata exprimarea venind de la anti-patriotic ca ran
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #1174
    Registered User
    Mda, e discutabila treaba cu “iti fwti tara” pentru ca mergi cu un harb.

15. Back To Top | #1175
    Unde e traforaj cu obsesia lui ptr ciobanii care-si iau "golf tedei" si polueaza tara? Daca dadea Ciolos o ordonanta sa se confiste toate Golfurile "tedei" si proprietarii sa fie bagati in lagare, sarea in sus de bucurie.
    Sincer, eu m-as bucura sa bage taxa cat costa toata masina pe dieselurile mai vechi de 10 ani.

In rest, ce sa zic, voi, eugen si Moulyneux, mergeti in cateva tari care au mai ramas salbatice in Africa sa va traiti visul umed cu anarhia, fara strazi, fara politie (poate ceva militii, totusi), fara prea multe spitale si scoli.

16. Back To Top | #1176
    Dar daca am merge toti cu harburi?

17. Back To Top | #1177
    E si nu e, daca mergi intr-o padure/la munte (de exemplu) si apoi ai putea sa te teleportezi in bucuresti ai simti de ce nu e. Sau cand aterizezi pe otopeni, sau-sau.

Dimineata vin spre munca dintr-o zona cat de cat impadurita, daca deschid geamul pe la obor pe undeva pute a gaze de-ti muta nasul. Crezi ca e sanatos? Ca mie nu prea-mi pare.
    JDM trio.

18. Back To Top | #1178
    Ai citit invers. Fti tara ca sa iei mașină ieftina.

19. Back To Top | #1179
    Registered User
    Atunci m-ai aruncat si mai tare in inturneric

@Rezare: se pot gasi solutii care sa impuna taxarea pe drum a tuturor harburilor ne-eco. Nu doar a celor importate, aia e cam aiurea. Daca toate masinile de peste x ani sunt supra-taxate/whatever, atunci e clara treaba. Altfel e cam aiurea. Si cred ca asta a zis si UE: ca taxa e discriminatoare sau asa ceva.
    De ex, in Londra au bagat taxe de poluare. Intai in centrul Londrei, acum au extins. Pentru toate masinile non-eco xxxx sau non-electrice.

Pe de alta parte nu poti face asta in Romania/Bucuresti ca-ti pui tot electoratu'n cap in secunda 2. Plus ca in Londra au trasnport in comun.

20. Back To Top | #1180
    RAN zicea ca cine voteaza pesede ca sa poata cumpara un harb se vinde cam usor, cam asta era ideea Iar completarea mea ar fi ca oricum le iese pe nas o data cu noua taxa, se pare ca romanii sunt incapabili sa invete o lectie simpla: ce-ti da pesede cu o mana iti ia dupa cu doua.
    JDM trio.

1.  
Page 59 of 65 FirstFirst ... 94956575859606162 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks