Page 60 of 65 FirstFirst ... 105057585960616263 ... LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 1291

Thread: Guvernul Tudose

1. Back To Top | #1181
    Leather SM's Avatar
    Pai mai pot sa impuna taxe retroactive pentru puhoiul de harburi inmatriculate dupa 1 ian 2017?
    Am ajuns sa vad in Bucuresti tot soiul de exotisme precum BMW M Coupe din 1999 si nu in stare buna din pacate, cu 2 m de fum negru in spate.

2. Back To Top | #1182
    Sigur ca pot. Impozit anual in functie de vechime/euro/emisii, adica exact despre ce discuta acum. O sa vina taman bine acum ca au chelit primariile cu impozitul pe venit.

Again, cine crede ca pesede imparte cu pulimea care-i voteaza se inseala grav. Precum se vede si se va vedea si in perioada urmatoare
    JDM trio.

3. Back To Top | #1183
    Quote Originally Posted by SM View Post
    Pai mai pot sa impuna taxe retroactive pentru puhoiul de harburi inmatriculate dupa 1 ian 2017?
    Am ajuns sa vad in Bucuresti tot soiul de exotisme precum BMW M Coupe din 1999 si nu in stare buna din pacate, cu 2 m de fum negru in spate.
    taxe retroactive nu (scrie pe undeva ca o lege produce efecte doar in viitor, nu si in trecut). dar un impozit anual precum cel descris de Rezare nu-i considerat "retroactiv"
    Ignore list: Stagirioritic

4. Back To Top | #1184
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    Unde e traforaj cu obsesia lui ptr ciobanii care-si iau "golf tedei" si polueaza tara? Daca dadea Ciolos o ordonanta sa se confiste toate Golfurile "tedei" si proprietarii sa fie bagati in lagare, sarea in sus de bucurie.
    Sincer, eu m-as bucura sa bage taxa cat costa toata masina pe dieselurile mai vechi de 10 ani.
    Ar fi fost o mica problema de constitutionalitate cu ordonanta, nu inseamna ca nu mi-ar placea indiferent cine o da.

As sari de bucurie in sus si acum, chiar daca o da PSD, daca o da bine..

Dar pesedeaua - si sunt destule fapte trecute care sa nu imi faca chiar nefondata presupunerea - va face una din trei:
    1) Va pune taxa pe cilindree si/sau doar pe benzina noua, pentru ca-s cretini
    2) N-o va da, pentru ca sunt lasi
    3) Va fi doar pentru rudele lor permis sa ia tedeiuri, pentru ca sunt ticalosi.

Adu-mi aminte cine a lasat vid de taxe de genul ca sa ne umplem de tedei din 98 , a fost Ciolos?

5. Back To Top | #1185
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Atunci m-ai aruncat si mai tare in inturneric
    1) e mizerabil sa fti tara doar pentru ca ti-a promis dragnea ca scoate taxa ca sa iei beamveu din 98 sau cu dpf decuplat
    2) e mizerabil si sa iti iei beamveu din 98 sau cu dpf decuplat pentru ca iti fti tara via mediu.

Acum e mai clar?

6. Back To Top | #1186
    Registered User
    Nu chiar. Dar daca iti luai bemveu din ‘98 in ‘98 mai fwteai tara?

Glumesc, dar a cumpara 2nd hand (nu chiar din ‘98, evident) nu inseamna ca fwti tara. Poate eventual insemna ca fwti altceva, daca ai noroc Hai ca nu-s romanii asa ecologi, altfel mentinea PSD in viata Partidul Verde sa mai ia niste voturi de la hipsteri.

Taxa aia a fost o tampenie, tot ce-a produs a fost masini cu numar de BG.

7. Back To Top | #1187
    hai ma sradu, ca nu-i chiar atat de greu de inteles

RAN spune ca or fi existat oameni care au votat cu PSD-ul pentru ca acestia au promis eliminarea taxei auto.
    adica pentru posibilitatea cumpararii fara probleme a unei masini vechi au dat votul lor PSD-ului, care acum foloseste puterea obtinuta pentru a face tot felul de chestii care duc tara de rapa (partea cu justitia, topaiala fiscala, lipsa investitiilor etc).
    asta a vrut sa spuna prin "Sa futi tara ca sa-ti iei masina SH mai ieftin". un soi de "votezi cu psd-ul ca sa-ti iei masina SH mai ieftin".

8. Back To Top | #1188
    Nu cred ca PSD a craonit absolut nimic despre taxa auto in campanie.

9. Back To Top | #1189
    Registered User
    Ba da, l-am vazut eu pe olteanul imputit cu mustata lui la whiteboard explicind cite in luna si in stele. Era si taxa auto.

10. Back To Top | #1190
    Face parte din eliminarea celor "100 de taxe", a fost in campanie. Unele din ele au fost ok, gen "taxa de 2 lei pentru cazier", "taxa de 3 lei pentru certificat de plm" si altele de genul. Taxa auto a fost printre ele prin ricoseu, ca asa face pesedeu' legile, adica in mod total cretin, isi dau seama dupa ce au facut.
    JDM trio.

11. Back To Top | #1191
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    ...Taxa auto a fost printre ele prin ricoseu, ca asa face pesedeu' legile, adica in mod total cretin, isi dau seama dupa ce au facut.
    de retinut ca unul din "ricoseurile" anularii taxei auto a fost si anuarea posibilitatii restituirii pe cale administrativa a sumelor platite pentru taxele anterioare . au trebuit sa vina cu un mecanism complet nou pentru restituirea banilor.

12. Back To Top | #1192
    Quote Originally Posted by sradu View Post

Glumesc, dar a cumpara 2nd hand (nu chiar din ‘98, evident) nu inseamna ca fwti tara. Poate eventual insemna ca fwti altceva, daca ai noroc Hai ca nu-s romanii asa ecologi, altfel mentinea PSD in viata Partidul Verde sa mai ia niste voturi de la hipsteri.
    De ce insisti sa suni ca Mitiu?

13. Back To Top | #1193
    Quote Originally Posted by ion3 View Post
    terminati cu faza cu banii ca sunt bani si daca acum in octombrie dublaza toate salariile
    cine v-a zis voua ca nu sunt bani? lol
    Baeti, eu nu sunt la curent

Au "dubleat" in octombrie pana la urma?

14. Back To Top | #1194
    Registered User
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    De ce insisti sa suni ca Mitiu?
    Poate m-am molipsit, la naiba! Serios acum, eliminarea taxei aleia e un lucru bun. Era o aberatie.

15. Back To Top | #1195
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

16. Back To Top | #1196
    Registered User
    Taxa aia auto parcă fusese în așa fel gândită încât să fie eliminată la prima ocazie.

17. Back To Top | #1197
    Registered User
    S-a rezolvat cu impozitu' la it-isti baeti: Liviu Dragnea: Categoric ramane impozit zero pentru angajatii din IT, problema va fi rezolvata de Guvern - Politic - HotNews.ro

Saru' mana dom' Dragnea! Sa traesti padron!

18. Back To Top | #1198
    stai usor, ca iarna nu-i ca vara
    astia din guvern se fac ca ploua si vor sa rezolve o problema inexistenta: Consultant: Birchall se inşală in privinţa IT-iștilor. Ordonanța prevede in continuare scutirea de impozit
    pe scurt: impozitul e in continuare 0 la programatori, cum era si inainte, dar mutarea contributiilor angajatorului in salariul brut nu duce la acelasi salariu net.
    daca vor ca si cei din IT sa poata avea acelasi salariu net ca si pana acum, fara sa aduca angajatorul alti bani de acasa, vor trebui sa reduca procentele de la contributiile sociale (pensie si sanatate). halal simplificare .

19. Back To Top | #1199
    Registered User
    Ziceti bre cat vreti sa fie netu', brutu'... bagam in xcel si dam OG, OK? Haide, nu ma' fiti suparati ma baetii, cu PSD merge treaba ca-s profesionisti si fini psihologi

20. Back To Top | #1200
    De unde-am dat la cateva milioane, dam si la cateva zeci de mii.

1.  
Page 60 of 65 FirstFirst ... 105057585960616263 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks