Page 61 of 65 FirstFirst ... 115158596061626364 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 1282

Thread: Guvernul Tudose

1. Back To Top | #1201
    Daca astia taie ajutoarele sociale si dau bugetarii afara ma apuc sa studiez budismul sa vad care-i treaba cu karma aia. Dupa care posibil chiar sa votez si eu cu pesedeaua la alegerile urmatoare
    JDM trio.

2. Back To Top | #1202
    Registered User
    Ajutoarele sociale nu pot fi taiate, dar bugetari pot fi dati afara.

3. Back To Top | #1203
    Registered User
    Singurul motiv pentru care PSD ar da bugtari afara e ca nu-s pesedisti. Firea tocmai infiinteaza katralioanele alea de firme, sa fim seriosi cu datu' afara! Totul se recicleaza la astia. Cand a guvernat PSD cu alta idee decat "sa fie bine pentru noi si ai nostri" pe primul loc? Cand a pus vreun guvern roman (PSD or else) interesele de partid pe locul 2?

4. Back To Top | #1204
    Son of the Morning-Angel of light gigi19lic's Avatar
    Cica la proaspata lege a contributiilor mutate s-au pierdut niste fraze pe drum de la nota de fundamentare prezentata public pana la monitorul oficial si acum profesiile liberale nu mai sunt scutite de impozit daca se obtin si venituri din salarii...

Cum sa pacalesti contribuabilii ce obtin venituri din activitati independente, PFA, profesii liberale. De la proiectul Ordonantei la forma publicata in Monitorul oficial - Hotnews Mobile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    barton 2400+M/thermalright ALX800/NIDEC 92mm/2x256 corsair 2.2.2.5 old bh-5/abit AN7/asus 9600xt/hdd WD 80gb/Samsung writemaster SH-S182M/BEWE/antec sp-500p 500w

5. Back To Top | #1205
    Leather SM's Avatar
    Au fost vreodata scutite PFA de contributiile sociale daca obtineai si salariu caruia i se aplicau aceste taxe? Eu stiu ca nu.

6. Back To Top | #1206
    adevarul e ca harababura mai mare ca anul asta n-am avut niciodata. se lanseaza o idee, se inflameaza spiritele, se scot unele chestii si se baga altele, apar ministri la tv si anunta chestii care apoi nu se mai intampla, proiectele se schimba pana sa ajunga la vot/monitorul oficial.....

@sm: da, pana prin 2012 (daca tin bine minte)
    Ignore list: Stagirioritic

7. Back To Top | #1207
    Bine ca in zarva asta a scapat momaia aia de Liviu Pop, nu mai are nimeni timp si de maimutoi de genul acum. L-a intrecut deja pe Funeriu si nu il baga nimeni in seama.

8. Back To Top | #1208
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    Bine ca in zarva asta a scapat momaia aia de Liviu Pop, nu mai are nimeni timp si de maimutoi de genul acum. L-a intrecut deja pe Funeriu si nu il baga nimeni in seama.
    Ai mai zis aiureala asta. Te-am intrebat cu subiect si predicat ce tampenii a facut Funeriu si ai disparut in ceata.

Deci. Ce tempenii a facut Funeriu?

9. Back To Top | #1209
    Felul cum a implementat clasa pregatitoare a fost dezastruos. Stiu, ptr tine un succes, nu stau in polemici cu tine, ca esti taliban si nu are rost. A pus camerele la examene, asta a fost ceva bun.

10. Back To Top | #1210
    Registered User
    Felul cum a implementat clasa pregatitoare a fost dezastruos. Stiu, ptr tine un succes, nu stau in polemici cu tine, ca esti taliban si nu are rost. A pus camerele la examene, asta a fost ceva bun.
    Deci 1-1, cu evaluarea ta. Acum, ce chestii bune a facut Pop? Manualul de sport? Compendiul pwlii? Sau exprimarile de om fara scoala/badigard ajuns intamplator prin minister? 0-3?

11. Back To Top | #1211
    Talibani sunt "profesorii" aia de il compara pe genunche cu funeriu.

Singurul motiv pentru care PSD ar da bugtari afara e ca nu-s pesedisti. Firea tocmai infiinteaza katralioanele alea de firme, sa fim seriosi cu datu' afara!
    Pentru cate analize faci zilnic aici, iti scapa destul chestii evidente. Cum ar fi ca dau afara pentru ca nu mai sunt bani nici pentru esaloanele lor inferioare. Iar firea si-a infiintat firme, dar a ramas fara buget. Nu ti s-a parut cam vocala impotriva guvernului? Acum firmele alea o sa taie frunza la caini.
    JDM trio.

12. Back To Top | #1212
    Investitii facute la misto in scoli pe vremea lu Funeriu, chestii care n-au putut fi folosite, doar ca a luat unu licitatia.

Sradu, tocmai ce spuneam ca l-a intrecut.

13. Back To Top | #1213
    Leather SM's Avatar
    Aia vor freca menta prin lipsa activitatii, dar angajatilor ''salarul'' va merge deci...

14. Back To Top | #1214
    Registered User
    @Rezare: Stai sa vedem ca "dau afara". Nu-s deloc convins. Pe cat punem pariu ca firmele lui Firea vor fi bine merci? Poate nu toate, dar alea unde se planteaza aer, se analizeaza, se gandeste adanc, etc... alea vor merge struna! Parerea mea, de analist

15. Back To Top | #1215
    Nu, chiar eram curios.

Atat ca ma asteptam la opinii mai la obiect, ca la modul general toata lumea stie ca exista o clasa 0.

So far nu e deloc convingator, clasa 0 si "niste investitii" care puteau tine de inspectorat.

16. Back To Top | #1216
    ministrul comunicatiilor n-a citit mailul prin care tatucul il informa ca salariile nete nu scad
    Ministrul Comunicaţiilor: Salariile din IT scad cu 4%

parca vad: probleme de comunicare, a cerut chiar el sa fie dat afara, ramanem prieteni...
    Ignore list: Stagirioritic

17. Back To Top | #1217
    Registered User
    Terminați cu prostiile - Funeriu a fost unul din puținii miniștri OK din guvernul Boc.

18. Back To Top | #1218
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by SM View Post
    Au fost vreodata scutite PFA de contributiile sociale daca obtineai si salariu caruia i se aplicau aceste taxe? Eu stiu ca nu.
    Dap.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #1219
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Cum iti fwti tara daca-ti iei masina SH ieftina?!
    Cred ca problema se pune mai degraba la felul urmator: daca era pensionar sau saracie cu salariu minim era de inteles sa voteze psd pentru promisiunea de inca 100 lei la salariu, Ceausescu style. Dar daca e oarecum instarit si-si permite sa tina o masina, e penibil sa-si vanda tara pentru 30 de arginti.
    Clap clap !

20. Back To Top | #1220
    Registered User
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    {...}. Dar daca e oarecum instarit si-si permite sa tina o masina, e penibil sa-si vanda tara pentru 30 de arginti.
    În cazul ăsta e nasol - sunt înconjurat la lucru în proporție de cam două treimi de vânzători de țară.

În treacăt fie spus eu nu înțeleg fascinația pentru mașinile "second dă marcă" - am colegi care se văicăresc de probleme pe care nu le-am auzit decât la pensionarii care meșteresc zilnic la hârburile lor de Dacii, dar asta e altă discuție.

1.  
Page 61 of 65 FirstFirst ... 115158596061626364 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks