Page 82 of 82 FirstFirst ... 327279808182
Results 1,621 to 1,630 of 1630

Thread: Guvernul Tudose

1. Back To Top | #1621
    Nu suntem toti slugi atarnande la PSD

2. Back To Top | #1622
    Ce țeapă și-a luat Dragnea, a ieșit cu mustața pleoștită de la Iohannis, mai avea puțin și plângea. S-au dus dracului toate strategiile de luptă împotriva lu" nenea rău de la Cotroceni care nu lasă PSD să guverneze.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

3. Back To Top | #1623
    Registered User ciocanul's Avatar
    Ce teapa omule ? Dragnea a hotarat o tzoapa ca si PM si Joha s-a executat rapid.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

4. Back To Top | #1624
    magic man iozefini's Avatar
    Daca il suspendau pe KJ nu intra gigoloul ca presedinte interimar? Cred ca asta era intentia de fapt sa ajunga la suspendare si sa intre manechinul presedinte si atunci promulgau tot fara nicio opreliste. Cred ca KJ a mutat bine de data asta.

5. Back To Top | #1625
    Registered User ciocanul's Avatar
    Pana la suspendare era cale lunga. Nu se facea asa peste noapte. Macar un 2-3 saptamani putea sa-i joace, sa le ceara niste deconturi, niste rapoarte de guvernare... sa-i "sexeze" cu alte cuvinte ca avea cu ce. Sa iasa cu niste cifre, sa ii traga la raspundere. Dar cand esti puturos si lenes si nu ai chef de munca si vineri rupi usa la 12 e bine si asa. Eu sunt dezamagit total. Voi vad ca aplaudati ca focile. Ce miscare buna !!! Excelent !!! Nu s-a lasat suspendat !!! Lasati-o jos ca macane.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

6. Back To Top | #1626
    Banned
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Pana la suspendare era cale lunga. Nu se facea asa peste noapte. Macar un 2-3 saptamani putea sa-i joace, sa le ceara niste deconturi, niste rapoarte de guvernare... sa-i "sexeze" cu alte cuvinte ca avea cu ce. Sa iasa cu niste cifre, sa ii traga la raspundere. Dar cand esti puturos si lenes si nu ai chef de munca si vineri rupi usa la 12 e bine si asa. Eu sunt dezamagit total. Voi vad ca aplaudati ca focile. Ce miscare buna !!! Excelent !!! Nu s-a lasat suspendat !!! Lasati-o jos ca macane.
    Corect.
    Din alt punct de vedere e oarecum de înțeles: ca să își elimine opoziția din partid ( Antonescu și nu numai ), Johannis a nivelat PNL-ul de l-a făcut una cu pământul așa că acum inevitabil nu prea are nici o forță politică pe care să se bizuie.

7. Back To Top | #1627
    Registered User
    Quote Originally Posted by iozefini View Post
    Daca il suspendau pe KJ nu intra gigoloul ca presedinte interimar? Cred ca asta era intentia de fapt sa ajunga la suspendare si sa intre manechinul presedinte si atunci promulgau tot fara nicio opreliste. Cred ca KJ a mutat bine de data asta.
    OK, si cu Joe acolo care va fi cursul? Trage de timp, le trimite inapoi, i se re-trimit instant, mai trage de timp un pic si semneaza ca primarul. Ca sa nu zic ca cu Viorica la butoane se reactiveaza optiunea OUG, daca Joe face smecherii.

Singura sansa era sa rupa o aripa din PSD (la vot, nu la propriu) si sa foloseasca ocazia asta ca sa destabilizeze aripa Teleorman. Pasa luuunga, dar Joe doarme.

Asa i-a intarit puterea lui Dragnea. Sa fie sanatos!

Inca ceva: PSD e varza. Dar opozita la PSD e inexistenta. De la partidele de opozitie, la Presedinte, tot! Nici un mesaj, comunicare 0, nimic, nimic, nimic. Pai domnilor, d-aia sta PSD la 35-40% in sondaje in ciuda a tot ce face: pentru ca nu-i nimeni sa-i sanctioneza. NU EXISTA OPOZITIE.

Fara opozitie, PSD va merge pana la capat. Oricare ar fi acesta. Pe Nastase l-a oprit Basescu. Pe Dragnea nu are cine sa-l opreasca. Toti asteapta revolutie in interiorul PSD. Adica acolo unde Dragnea taie si spanzura.

Nu mai vad o iesire din situatia asta. Viorica o sa reziste bine-merci pana cand interesele partidului vor cere altceva. Nu va mai fi nici o deraiere, doar apasari de buton si executii.

De ce pana mea a mai refuzat-o pe Sevil?! Ca sa puna peruca asta?!

8. Back To Top | #1628
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Nu prea înțelegi care e treaba cu democrația, se pare. Nu e treaba președintelui să "joace" sau să facă imbecilitățile pe care le-ai enumerat. Atât timp cât nu are ce să-i reproșeze concret persoanei propuse pentru postul de premier nu e treaba lui să bage bețe în roate PSD-ului. Asta o face PSD-ul singur.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

9. Back To Top | #1629
    Registered User Mandea's Avatar
    eu cred ca tu nu ai citit articolul ala din constitutie. presedintele FACE numirea. nu psd. aia vin cu o propunere, el vine cu numirea lui. care poate sa fie aia a lor SAU NU. nimeni nu il obliga sa faca numirea pe care o vor ei. e simplu. daca ma numeste pe mine nu inseamna ca baga bete in roate psd, inseamna ca ma numeste pe mine si atat. nu trebuie sa isi justifice in vreun fel decizia reprosand persoanei respective ceva sau nu. daca vrea el sa o faca, treaba lui, dar nu e obligat. pur si simplu face o numire. nu se pupa cu ce vrea psd? ghinion de nesansa.
    argumentul invers nu merge, nu a numit-o pe aia ca asa s-a gandit el singur. canci, nici nu stia cine e aia.

edifica-te singur: https://www.hotnews.ro/stiri-opinii-...unerea-psd.htm

10. Back To Top | #1630
    broke Flat's Avatar
    asa si si cine plm o voteaza? numirea din burta? hai sa fim seriosi, dulapul sasesc e bine pus acolo, sa faca figuratie. avea si omul de mers la schi, ce naiba
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

1.  
Page 82 of 82 FirstFirst ... 327279808182

Bookmarks

Bookmarks