Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456
Results 101 to 119 of 119

Thread: DNA

1. Back To Top | #101
    Registered User ciocanul's Avatar
    Din ce am inteles o sa vina ciocanul pe toatea legile astea penibile. Nu vor fi promulgate. Stay tuned !
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #102
    Dacă ciocanul a prezis că va cădea ciocanul peste legile astea așa să fie atunci, să cadă ciocanul peste ele.
    Moliceanu își freacă palmele de nerăbdare să fie desemnat președinte interimar din nou, să vedem totuși dacă au tupeu pisdistii să îl suspende pe Iohannis.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

3. Back To Top | #103
    Banned
    Quote Originally Posted by iozefini View Post
    Nu am văzut infractor sa nu își doreasca sa nu fie prins sau sa nu fie potera.
    Te incadrezi cu brio dom' Tomaso )
    Am trăit prea mult timp într-o lume în care abuzul era normă, pentru a mai putea avea încredere că plozii de securiști și procurori comuniști ar fi de partea binelui.

De curiozitate întreb, cum se face că ai trecut din tabăra pro USL (PSD+PNL) în cea a tefeliștilor?
    Ce anume te-a schimbat? Erai trup și suflet alături de psd prin 2009-2010.

4. Back To Top | #104
    Banned
    Quote Originally Posted by sadycus View Post
    Ti-a luat ceva pana sa compui primul post cu "binomul, tefelistii, sereistii".
    Nu mi-a luat timp pentru că am ideile la mine cam tot timpul.

Pe vremuri scriam în favoarea dna, la fel de cursiv, iar uslamiștii îmi spuneau că sunt băsist.
    Pentru ei, la momentul acela, a fi fost de partea dna era băsism hardcore.
    Eu am rămas băsist, în sensul că sprijin justiția și militez pentru statul de drept.

Aceeași care mă criticau acum câțiva ani, acum o fac din nou, numai că argumentele le sunt întoarse la 180 grade.
    Problema lor, ce pot să le fac?

5. Back To Top | #105
    magic man iozefini's Avatar
    Nea Tomaso, incerci chestii ieftine, parol )
    Nici macar beat sau in vis nu am fost pro pesede Un om care a fost arestat de plantatorii de panseluțe in 1990 nu are cum sa se prostitueze moral sa devina pro pesede. Si ca sa ducem totul până la capăt ura viscerala fata de pesede a început in ianuarie 1990.
    Ti s-a spart gasca pesede pe SP? Amicul tau pro pesede Fanariotul te-a parasit?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

6. Back To Top | #106
    Banned
    Quote Originally Posted by omikron View Post
    Moliceanu își freacă palmele de nerăbdare să fie desemnat președinte interimar din nou, să vedem totuși dacă au tupeu pisdistii să îl suspende pe Iohannis.
    Pot să-l suspende.
    După aceea, președintele interimar va putea schimba conducerile ”instituțiilor de forță”. Sri, Dna, Parchetul general etc
    Având majoritate în parlament va fi doar un galop de sănătate.

După aceea Iohan va putea reveni la conducere.
    Ca să facă revert la noile conduceri, nu va putea, pentru că depinde de parlament.
    Aceeași situația ca a lui Băse. Nu a cerut demiterea lui Coldea pentru că parlamentul nu ar fi aprobat. Pds bătuse palma cu mesiancii la vremea respectivă, preacurveau și se lingeau pe canapelele lui Oprea, la tenis, la tot felul de sindrofii.

So, după ce insituțiile de forță vor fi trecute de partea taberei care a câștigat alegerile, vor urma tot felul de chestiuni interesante.
    Poate și niște cătușe pe mâinile lui Carmen, să mai se bucure și sufletul tefelistului dornic de cătușe pe mâini de femei. Nu?

Ce-i împiedică să dea de asfalt cu Iohan?
    Cu Băse nu au avut o problemă să dea, chiar de două ori.

7. Back To Top | #107
    Banned
    Nea Tomaso, incerci chestii ieftine, parol )
    Nici macar beat sau in vis nu am fost pro pesede Un om care a fost arestat de plantatorii de panseluțe in 1990 nu are cum sa se prostitueze moral sa devina pro pesede. Si ca sa ducem totul până la capăt ura viscerala fata de pesede a început in ianuarie 1990.
    Ti s-a spart gasca pesede pe SP? Amicul tau pro pesede Fanariotul te-a parasit?

Dar tu erai pro psd, de ce încerci să o dai cotită?
    Pe bune, chiar ai uitat?
    Posturile tale încă mai sunt acolo.

Ceea ce uiți tu este că eu nu am avut niciodată o gașcă. Iar treaba cu Fanariotul, scuze, dar bați câmpii rău de tot.
    Era dușmanul meu ideologic declarat.

8. Back To Top | #108
    De ce merg la psihiatru?
    Merg atunci când viaţa mea obişnuită mă depăşeşte şi apar simptome pe care nu le pot pune pe seama oboselii, stresului, vârstei, unei boli somatice, partenerului, copiilor, etc.

Psihiatru sau psiholog?
    De obicei consultarea unui "psi" e dificilă din cauza prejudecăţilor. "Doar nu sunt nebun", "Dacă află colegii?", "Mă fac de ruşine", "Oricum bolile astea nu se vindecă", "Asta se rezolvă cu voinţă nu cu tratament" sunt doar câteva din lucrurile pe care oamenii şi le spun dacă suferă un disconfort psihic.
    Hai ca nu e rusine. Ild12, un ban ar fi de evul mediu, nu putem sa mentinem stigma sociala, trebuie sa incurajam consultul.

In alta ordine de idei, care-s cotele pentru tudorel, sluga model, zbierat dat jos Kovesi?

9. Back To Top | #109
    Coane, demonstrează. Ai acces la tot ce am postat pe CG si pe SP.
    E ieftina rau manevra asta care o incerci,. IEFTINA
    Ma acuzi de pro pesedism,da? Bănuiesc ca ai si dovezile,nu? Acum citeste bine ce scriu acum : nu v-am inghitit si nu am sa va inghit vreodata . Tot ce înseamnă fesene si derivatele este un cancer care trebuie extirpat. Trebuie un Nuremberg al perioadei de dupa 1990 si pusi sa plateasca pana la a7a spita incepand de la jegul uman Ion Iliescu si pana la porcarul de Teleorman. Inclusiv voi astia care ajutați la distrugere, furt si incalcari ale democrației.

10. Back To Top | #110
    Acum citeste bine ce scriu acum : nu v-am inghitit si nu am sa va inghit vreodata . Tot ce înseamnă fesene si derivatele este un cancer care trebuie extirpat. Trebuie un Nuremberg al perioadei de dupa 1990 si pusi sa plateasca pana la a7a spita incepand de la jegul uman Ion Iliescu si pana la porcarul de Teleorman. Inclusiv voi astia care ajutați la distrugere, furt si incalcari ale democrației.

subscriu

11. Back To Top | #111
    Coane, demonstrează. Ai acces la tot ce am postat pe CG si pe SP.
    E ieftina rau manevra asta care o incerci,. IEFTINA
    Ma acuzi de pro pesedism,da? Bănuiesc ca ai si dovezile,nu? Acum citeste bine ce scriu acum : nu v-am inghitit si nu am sa va inghit vreodata . Tot ce înseamnă fesene si derivatele este un cancer care trebuie extirpat. Trebuie un Nuremberg al perioadei de dupa 1990 si pusi sa plateasca pana la a7a spita incepand de la jegul uman Ion Iliescu si pana la porcarul de Teleorman. Inclusiv voi astia care ajutați la distrugere, furt si incalcari ale democrației.

Domnule dacă te apuci de făcut tricouri pune mesajul asta pe ele că vreau și eu trei, măsură M, parol.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

12. Back To Top | #112
    Eu cred că va sosi și vremea aia când DNA sa nu mai fie necesar. Cred ca se va ajunge acolo când oamenii vor aprecia valorile reale, vor alege conducători capabili. Schimbarea macro începe de la micro.
    Dar până una alta susțin DNA indiferent de ce vise umede au infractorii. Cred cu tărie ca atunci când cu buna știință incalci legea nu poți cere sa fii tratat cu manusi invocand fix ce încalci.

13. Back To Top | #113
    Banned taribobo's Avatar
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Hai ca nu e rusine. Ild12, un ban ar fi de evul mediu, nu putem sa mentinem stigma sociala, trebuie sa incurajam consultul.

In alta ordine de idei, care-s cotele pentru tudorel, sluga model, zbierat dat jos Kovesi?
    Intai link, dupa quote... Nu crezi ca e penibil ce faci ?

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    Intai link, dupa quote... Nu crezi ca e penibil ce faci ?
    Hai sa nu sarim direct la aspecte prea finute ale moralei, mai intai sa rezolvam d-alea simple: e moral sa furi?

15. Back To Top | #115
    Banned taribobo's Avatar
    Nu dai tu verdicte daca vrei lucruri simple. Astepti dupa judecator.

Oricum, vad ca a deranjat suficient.

16. Back To Top | #116
    Registered User Irenicus's Avatar
    Ok, dar e moral sa furi? Vrem doar parerea ta personala.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

17. Back To Top | #117
    Banned taribobo's Avatar
    Parerea mea n are cum sa fie altfel decat personala iar la intrebari atat de rudimentare n am de ce sa raspund.

18. Back To Top | #118
    Atunci de ce poluezi pe aici si faci pe lupul moralist?

19. Back To Top | #119
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    Parerea mea n are cum sa fie altfel decat personala iar la intrebari atat de rudimentare n am de ce sa raspund.
    Bun, daca tu n-ai chef sa-mi raspunzi la intrebari rudimentare cred ca e acceptabil pana si in codul tau moral sa refuz sa iti raspund la d-alea complexe. Poti lejer sa nu le mai pui si sa ma scutesti si de observatii, dar n-o s-o faci - codul ala care zici ca e personal ti se vede pe la toate cusaturile.

1.  
Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456

Bookmarks

Bookmarks