Page 10 of 47 FirstFirst ... 7891011121320 ... LastLast
Results 181 to 200 of 933

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #181
    Quote Originally Posted by Smiley View Post
    ma pregateam sa spun "nu, n-ai vrea, altfel ai gasi destui" si sa-i dau drept exemplu pe Melescanu (o alegere relativ buna pt Externe) si pe Tudorel Toader (competent pe Justitie, nu stiu insa daca si bine-intentionat). dar am observat ca unu-i de la ALDE si altul e independent
    Melescanu e bun ca functionar(de orice rang, daramite ministru) daca ai niste secrete pe care FSB-ul nu le stie deja si vrei cu ardoare sa le afle.
    Banuiesc ca merge ca sa sa le mai dai si informatii voit false, clasica tehnica.
    E plin de popularitate si aprobare, de trebuie sa vina Tillerson sa ii dea coate in ceafa si nu-l primeste nimeni pe usa din fata.

Cat despre Tudorel Toader, daca te uiti la parcursul profesional abilitatile lui stau in batut oameni random pana recunosc furt de gaina nefacut si dat spaga/santajat pe unde trebuie la UAIC. Berbecul foloseste regionalisme in comunicate oficiale, ffs, fi-v-ar barabula competenta cu cine v-a zis ca e competenta.

ai dreptate. si pe atunci mai exista o chestie: onoarea. pentru oricare dintre "cei vechi" un dosar penal (si mai ales o condamnare penala) ar fi fost un dezastru; pentru astia mai noi este un motiv de mandrie.
    Absolut, se vede ce dezastru e dosarul revolutiei pentru Ilici si bulaul cu executare pentru Nastase, unul mai are un pic si plange si celalalt nu il trimite deloc pe Badalau sa ii citeasca operele pe la congrese

Ce sa zic, Smiley, sper sa fie confortabil sa se prabuseasca totul in jurul tau pe acorduri de Snow - Informer 1992 HQ - YouTube
    Last edited by traforaj; 28-01-2018 at 14:41.

2. Back To Top | #182
    [...]Tudorel Toader (competent pe Justitie, nu stiu insa daca si bine-intentionat) [...] e independent
    Urmând aceeași logică și Sorin Oprescu era tot independent.
    Numai unu și unu.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

3. Back To Top | #183
    ma pregateam sa spun "nu, n-ai vrea, altfel ai gasi destui" si sa-i dau drept exemplu pe Melescanu (o alegere relativ buna pt Externe) si pe Tudorel Toader (competent pe Justitie, nu stiu insa daca si bine-intentionat).
    Ahahaha, boss, melescanu e cam p-acolo cu daea, doar ca vorbeste mai putin in public. Vorba lu' traforaj, jena s-a dus la spalat?

Tudorel, acest competent care si-a furat-o pana si de la curtea CCR pesedista cand facea pe avocatul lui dragnea. Mai rasfirati, mai rasfirati... ce ti-a mai transmis colegu' tudorel, in ce stadiu mai e cu convingerile din forul interior referitoare la kovesi? Ne tine cu sufletul la gura din august...
    JDM trio.

4. Back To Top | #184
    Registered User pontiacu's Avatar
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    ce ti-a mai transmis colegu' tudorel, in ce stadiu mai e cu convingerile din forul interior referitoare la kovesi? Ne tine cu sufletul la gura din august...
    De azi: https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...voi-anunta.htm

In momentul in care voi face public, va voi anunta. Pasii inainte se vad sau nu se vad. Deci, in momentul in care voi decide sa fac publica hotararea luata, v-am asigurat ca va voi anunta. In rest...

Last edited by pontiacu; 28-01-2018 at 17:29.
    Given to fly

5. Back To Top | #185
    uimitor cati forumisti onesti descopera brusc ca nenea asta de la educatie are probleme cu "pamblica", fix la cateva ore dupa ce Codrin Stefanescu a ridicat problema asta in PSD, suparat ca n-a iesit favorita lui
    Ignore list: Stagirioritic

6. Back To Top | #186
    Quote Originally Posted by pontiacu View Post
    De azi: https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...voi-anunta.htm

In momentul in care voi face public, va voi anunta. Pasii inainte se vad sau nu se vad. Deci, in momentul in care voi decide sa fac publica hotararea luata, v-am asigurat ca va voi anunta. In rest...

ce decizie sa ia?

Ca tot veni vorba de decizii, a luat deja o decizie cu privire la Kovesi, multi nu prea stiu dar el a facut parte din comisia care a facut-o pe Kovesi doctorita.
    Si dupa aia a avut tupeul sa strige cot la cot cu ceilalti pesedisti cu diploma la seral ca a plagiat. Daca a plagiat inseamna ca e incompetent

uimitor cati forumisti onesti descopera brusc ca nenea asta de la educatie are probleme cu "pamblica", fix la cateva ore dupa ce Codrin Stefanescu a ridicat problema asta in PSD, suparat ca n-a iesit favorita lui http://forum.computergames.ro/images/smilies/smile.gif
    Te rog sa nu negi ca esti pesedist, se cunoaste dupa tupeul cu care ne acuzi ca suntem pesedisti undercover, lol
    Clap clap !

7. Back To Top | #187
    uimitor cati forumisti onesti descopera brusc ca nenea asta de la educatie are probleme cu "pamblica", fix la cateva ore dupa ce Codrin Stefanescu a ridicat problema asta in PSD, suparat ca n-a iesit favorita lui
    Surprinzator si cati il spala cu o zi inainte ca Tariceanu sa o faca in aceleasi cuvinte

Tariceanu: Trebuie judecat dupa realizari; nu e profesor de limba romana
    Ce surpriza, alt liberal pesedist. Flat, ce parere ai?

8. Back To Top | #188
    Registered User
    Tariceanu e un ticalos notoriu care sustine orice poate sa-i tina aproape de ciolan. Nu e prima oara cand baga tara in rahat impreuna cu PSD.

9. Back To Top | #189
    E [uimitor cati forumisti onesti descopera brusc ca nenea asta de la educatie are probleme cu "pamblica", fix la cateva ore dupa ce Codrin Stefanescu a ridicat problema asta in PSD], nu ca PSD are atat de multi membri infecti, ca se sapa intre ei, ca taunele sef ii pune si-i da jos dupa 3 luni?! deci pot fi PSD-isti anti PSD? de ce nu scapa Dragnea de ei daca sunt anti PSD? oh, ca are nevoie de autocare sa fure voturi, nu de martori care sa depuna marturie impotriva sa...

PSD sunt toti niste jeguri care nu merite sa respire, dar sa se joace cu viitorul altora. Aveti impresia ca sunt undeva 10-15 oameni capabili si integri in PSD care ar putea sa vina la ministere in locul caricaturilor astora?

10. Back To Top | #190
    Registered User ciocanul's Avatar
    Cabinetul Dăncilă - YouTube
    E un cabinet reprezentativ pt noi:
    Avem un taranoi, o taranca, un pocait pastor, o gospodina, un fel de Tatoiu ce zice de toate si nimic, e Romania domne'...
    --
    PS: Nu i-as las nici gunoiul sa mi-l duca. Se vede ca sunt doar niste marionete, niste oameni de paie ce habar nu au de nimic.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #191
    Registered User RAN's Avatar
    Mulți, dar proștiMinistrul Educației zice că ”legea nu prevede nicăieri să punem ghilimele la un text pe care îl preluăm”
    Ministrul Energiei face exerciții senile despre petrol și al doilea război mondial
    Ministrul Economiei e pe cale să leșine de emoție, iar cel al Educației zice că el muncește, nu vorbește corect.
    Ministrul Apărării zice că poate producem un submarin în România anul viitor, deși nu avem capacități, nu am avut vreodată în istorie și nici nu ne-am propus să dezvoltăm. Acum vreo câteva luni Tudose făcea ”bărcuțe” în România.
    Ministrul Fondurilor Europene zice că a lansat apeluri de 18 miliarde de euro și e uimită când află că 15 erau deja lansate, de guvernul anterior.
    Ministrul Administrației zice că funcționarii publici corupți trebuie să rămână în funcție, că doar au și ei familie.
    Și toate astea s-au întâmplat în câteva ore, cu audieri la mișto, pe repede înainte, cu opoziția hârțuită să tacă și cu majoritatea din fiecare Comisie tropăind să termine mai repede.
    Vă dați seama cât de proști sunt oamenii ăștia în realitate? Cum ar face față unui interviu pe bune? Unor audieri pe bune, cum sunt cele din Congresul american, de pildă?

Săptămâna trecută am numărat și am demonstrat că avem cei mai mulți miniștri din UE. Azi cred că vedem cu toții sunt mulți și proști
    Cristian Ghinea - Mulți, dar proști

12. Back To Top | #192
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Cabinetul Dăncilă - YouTube
    E un cabinet reprezentativ pt noi:
    Avem un taranoi, o taranca, un pocait pastor, o gospodina, un fel de Tatoiu ce zice de toate si nimic, e Romania domne'...
    --
    PS: Nu i-as las nici gunoiul sa mi-l duca. Se vede ca sunt doar niste marionete, niste oameni de paie ce habar nu au de nimic.
    Cum era pohta "elitei": ii lasam pe nubi sa se sature de guvernantii lor idioti,dupa aceea vor veni cersind la noi in genunchi un guvern "curat" ultra-centralizat mondial.
    Cehii parca si-au reales pres-ul rusofil,polonezii se tin batosi,dar tot la poarta Ieuropii vor bate,pt ca la Mosc-cow nu au trecere.
    Noi,inca ne intrecem cu saracia sud-estului balcanic,avand ganduri de "bine",gen erdogan sau v.orban cel parsiv.
    The truth is incontrovertible. Panic may resent it, ignorance may deride it, malice may distort it, but there it is.
    The fascists of the future will be the Anti-fascists. W.Churchill

13. Back To Top | #193

14. Back To Top | #194
    just passing... Rover's Avatar
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Ahahaha, boss, melescanu e cam p-acolo cu daea, doar ca vorbeste mai putin in public. Vorba lu' traforaj, jena s-a dus la spalat?
    Dupa mine, emblematic pentru Melescanu este episodul cand nepoata Noricai Nicolai (sau cum o cheama) s-a pus in scaunul matusa-sii si a votat o lege/legi de la cartela ei. Melescanu a fost la o emisiune unde s-a jurat pe toti sfintii ca aia nu a votat. La un moment dat a spus "domn'e am fost lanaga ea, aveam fotolii unul langa altul, nu a votat, va spun clar ca am vazut-o tot timpul, nu a votat". Il mai pistoneaza astia un pic, el o tine pe a lui ca isi da cuvantul ca nu a votat. Moment in care aia din regie ii pun secventa filmata de cineva unde se vede clar cum baga cartela si voteaza. Si Melescanu raspunde "asa, si?"...

15. Back To Top | #195
    Registered User TheGreat's Avatar
    Legendarul Tomaso de pe softpedia s-a transformat din basist hardcore in postac PSD.
    Probabil acum roade la ciolanul PSD.
    https://forum.softpedia.com/topic/11...inzator-roman/
    Last edited by TheGreat; 30-01-2018 at 17:39.

16. Back To Top | #196
    Registered User RAN's Avatar
    troll sau pe pastile (sau pe lipsa lor). Asta e, sunt si d-astia.

17. Back To Top | #197
    Registered User
    E acelasi model ca si tine:

"Discursul multor factori de decizie din PSD este pe placul meu și se mulează pe interesele mele economice directe."

18. Back To Top | #198
    Care e interesul lui economic direct, falimentul?

A, stai, e afacerist cu primaria ca anumiti clujeni.

19. Back To Top | #199
    Registered User
    In final vom avea taxe noi anul asta sau nu ?
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

20. Back To Top | #200
    Registered User ciocanul's Avatar
    Deja ai taxe marite. Sanatatea a crescut la PFA-uri. In general se chinuie insa sa nu creasca, asta e de lautat dar pb e ca nu atrag investitii. Nu depun proiecte europene....
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

1.  
Page 10 of 47 FirstFirst ... 7891011121320 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks