Page 30 of 42 FirstFirst ... 202728293031323340 ... LastLast
Results 581 to 600 of 837

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #581
    Registered User strumfi's Avatar
    Totul in Romania este dirijat politic. Nimeni nu o sa apara la televizor sa zica ca dam 20 % din bugetari afara pt ca oamenii aia te vor penaliza la urmatoarele alegeri impreuna cu toti din familiile lor. Asa ca o dregi cu promisiuni, cu taxe si alte rahaturi. Reformele trebuiau facute in 89 nu sa lasi sa treaca 30 ani si sa te afunzi in rahat. Dar cu cine , comunistii lui Ilici ce doreau doar sa praduiasca rapid totul ? Acum tot ce iti mai raman sunt carpeli , imprumuturi pana ce la un moment dat sistemul cedeaza, fix ca un jaf de Dacie ruginita.probabil ca vor veni niste tipi destepti si vor bate cu pumnu in masa si vor zice or va lasam sa va haliti intre voi fie punem un corp de control aici si cedati fraiele.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #582
    Registered User
    Daca se fac disponibilizari n-o sa anunte nimeni nimic, stati cuminti. O sa se minta ca si pana acum: 70% in plus, 150% in plus, etc. Totul pe ++++. Daca comenteaza cineva > fake news. Sau, cum le-au mustrat pe femeile alea de servici alaltaieri. Ce naiba, parca nu stim cum se comunica in PSD?

PSD are o singura filosofie: administrarea saraciei. Ei asa stiu sa opereze. Stilul Teleorman. Sau Slatina, vezi pe marele Darius in actiune. Santaj electoral, daca nu merge o mituire. Totul e pe smen, pe pile, pe fals. NIMIC AUTENTIC. Nimic. Cum ar putea, intr-o organizatie ca PSD? Cum ar putea Dragnea sa suporte vreun smecher competent in apropiere? Ce vrea asta, sa-mi ia locul?

Asa ca vor continua sa se impanueze cu procente scoase din burta, cifre scoase din context sau chiar cu minciuni clare. Orice merge la electoratul lor. Patronii e rai. Patronii vrea numai profit, noi vrem sa va dam dar nu ne lasa patronii, UE, Olanda, Soros, Ciolos, Iohannis, statul paralel si Kovesi. Huuuuuuoooo!

Suntem in familia noastra, da? Altfel.....

3. Back To Top | #583
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    notele de evaluare sunt date de sefi. care sefi sunt aproape 100% pe pile si care sefi sunt subiectivi ca asa e omul. cand mai punem si ca dau note in functie de ce li se zice.....
    e plin de prosti cu note mari la evaluare.
    deci, te rog, nu vinde gradinarului castraveti ca stiu prea bine cum e cu evaluarile alea la stat.
    Nu ai cum sa dovedesti acest lucru.

4. Back To Top | #584
    Registered User Mandea's Avatar
    nici nu trebuie. nu sunt in vreun proces. e suficient ca stiu din proprie experienta ca e asa. relevant e ca asa se intampla. si asta e cel mai trist.

5. Back To Top | #585
    Cum zici tu. Oricum, intotdeauna va fi suspiciunea ca cine se angajeaza la stat s-a angajat numai pe pile si ca la fiecare evaluare pila cea mai smechera ia nota cea mai mare, indiferent de performanta.

In alta ordine de idei, subiectivism exista si intre ce cred eu ca sunt performant si cum ma percepe seful sau cum percep eu pe colegul de birou.

La stat mereu va exista conceptul angajarii numai pe pile, iar la privat numai pe bune.

6. Back To Top | #586
    La stat daca nu are omul 3 ani la rand note peste BINE, nu poate promova, nu i se poate mari salariul. Daca dai note mici, i se poate chiar scadea salariul.
    Asa ca toti dau note de BINE si FOARTE BINE ca sa nu creeze neplaceri in randul angajatilor. Eu unul nu am auzit pana acum sa dea cineva nota mica unui angajat (decat daca vroia neaparat sa il dea afara).
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

7. Back To Top | #587
    Pai dupa ce ca erau salariile foarte mici, ce sa-i mai dai si afara.

8. Back To Top | #588
    magic man iozefini's Avatar
    O sa creasca salariile din pix, sistemul clacheaza, se retrag de la guvernare si apoi dau fac tam tam ca aia care vin taie salariile date de ei.
    Gen economia duduie a lui Tariceanu.

9. Back To Top | #589
    Pai nu chiar din pix. Castiga la buget ce nu castigau pana acum, contributiile angajatului. Cand erau la angajator, acesta se facea ca ploua.

Mai castiga la buget din marirea salariului minim pe economie.

Si daca sar preturile, nu te impiedica nimeni sa cumperi produse de afara mai ieftine.

10. Back To Top | #590
    Quote Originally Posted by Zidane2018 View Post
    Pai nu chiar din pix. Castiga la buget ce nu castigau pana acum, contributiile angajatului. Cand erau la angajator, acesta se facea ca ploua.
    Esti constient ca tot angajatorul le plateste si acum nu? Adica daca vrea sa traga teapa, o poate face foarte bine si acum

Mai-mai, s-a umplut forumul de pesedisti dastepti.
    JDM trio.

11. Back To Top | #591
    Acum e diferenta ca angajatul il poate intreba lunar pe angajator daca a virat banii la stat. Inainte, nu-i cerea nimeni socoteala pentru partea lui.

Si acum ai tot dreptul sa-i ceri socoteala.

Daca trage teapa, inseamna ca fura de la tine si este direct pe penal.

12. Back To Top | #592
    Registered User Mandea's Avatar
    vai, ce inventii. adica cum, inainte fura si scapa? hai ca nu pot sa cred asa ceva. ori te-a pacalit cineva, ori incerci sa ne pacalesti pe noi.

13. Back To Top | #593
    Acum e diferenta ca angajatul il poate intreba lunar pe angajator daca a virat banii la stat. Inainte, nu-i cerea nimeni socoteala pentru partea lui.

Si acum ai tot dreptul sa-i ceri socoteala.

Daca trage teapa, inseamna ca fura de la tine si este direct pe penal.
    Pai daca nea statu' asta, nea guvernu' minunat vede ca firma Q nu plateste contirbutiile catre stat nu e cazul sa se sesizeze? Sau trebuie sa fie angajatul vreun Serloc sa pandeasca firma daca plateste? Ok, angajatul il poate intreba dar indiferent de raspuns ce poate face?

14. Back To Top | #594
    Nu ma-nnebuni! Acum poate, dar inainte nu putea, pentru ca.... pantof si automobile? Ganditi mai baieti inainte de a tasta, ca nu suntem la vacanta mare aici sa faceti standup comedy.
    JDM trio.

15. Back To Top | #595
    Dupa tine asa ce poti sa faci? Te duci acasa sau il reclami unde trebuie. Dar cand te-ai dus acasa, ai si tu vina ta morala.

16. Back To Top | #596
    Asa, si deci cu ce e diferit fata de anii trecuti? Mai asa, cu cuvintele tale.
    JDM trio.

17. Back To Top | #597
    Registered User
    Uite dom'le c-au crescut salariile mai ceva ca cozonacii bunicii: https://economie.hotnews.ro/stiri-fi...t-peste-24.htm

24% la bugetari! Deci ce scaderi? Du-du-ie. Nu inteleg ce tot chitzaie lumea, PSD a marit salariile din administratie cu 24%, vor mari la medici cu 70-140% si la politisti cu 50%. Sa fie primit!

18. Back To Top | #598
    @sradu : da dar sunt convins ca apoi se vor da inapoi un pas, vor lasa pe altii (oricare) la guvernare si vor incepe sa urle ca aia sunt nenorociti ca scad salarille date de ei. Pot sa pun pariu ca lumea nu a invatat nimic din treaba cu Boculete.

19. Back To Top | #599
    Putea si inainte, dar acum e mai clara baza legala.
    Cuvintele tale sunt cam sarace in logica si sens. Dar nu-i nimic nou asta, este?
    JDM trio.

20. Back To Top | #600
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by iozefini View Post
    @sradu : da dar sunt convins ca apoi se vor da inapoi un pas, vor lasa pe altii (oricare) la guvernare si vor incepe sa urle ca aia sunt nenorociti ca scad salarille date de ei. Pot sa pun pariu ca lumea nu a invatat nimic din treaba cu Boculete.

lumea nu vede mai departe de burta, tot ce stiu ei e "ne-a dat, ne-a luat", de asta se si propaga mizeria asta de aproape 30 de ani.
    de fapt nici nu au cum sa vada, nu au de unde sa inteleaga ca acel salar minim afecteaza toate preturile, au pur si simplu prea putina informatie la indemana, iar aia cu acces la informatie se pisa pe el de vot.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

1.  
Page 30 of 42 FirstFirst ... 202728293031323340 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks