Page 31 of 51 FirstFirst ... 212829303132333441 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1018

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #601
    Banned
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    mai degraba e un fel de sindrom stockholm.

prisacariu | Alegătorul pesedist sau tristețea slugii inșelate

"Când, deci, e prea mult pentru sluga pesedistă să se ridice împotriva nenorocitului care o umilește?
    După liniștea pe care o văd zilele astea dinspre electoratul pesedist, răspunsul e simplu: niciodată. Sluga pesedistă nu va face în veci ceva împotriva exploatatorului ei."

2. Back To Top | #602
    magic man iozefini's Avatar
    Preluare din Kamikaze. Desi e umor amar...

O definiție a nebuniei este repetarea unei acțiuni cu rezultat știut dinainte, în speranța altui rezultat. Exemple: săritul de pe casă dînd din mîini în speranța zborului, stropitul focului cu benzină în speranța stingerii, votarea PSD în speranța că iese altfel. Că nu mai e Ciuma Roșie. Că e Cu Față Umană. Ciuma Roșie Democrată. Ciuma Roșie Cumsecade. Simpatică. Fun. Cool. Ciuma Roșie Bună, na! Asa, ca zîmbetul de om bun, decît bun, precum pîinea decît caldă, al celui pe care, cu respect, îl numim decît Liviu. Altfel cum? Decît cum vedeți. Iar.

3. Back To Top | #603
    Registered User strumfi's Avatar
    Sunt oameni in ultimul hal de indobitociti si lipsiti de vointa si putere. Vorbim de oameni ce isi vand voturile pe cativa lei, oameni ce stiu ca aia din varf , Tatucul, Pcr-ul, apoi Fsn , alianta cretin democrata , pdl., Pnl , psd , nimeni nu a facut nimic pentru ei. Si atunci prefera sa se abandoneze sa dea uneori asa de si dracu votul unuia ce minte ca va face ceva. Chiar daca sansa e inexistenta. Acum pe bune, cu 2019 la usa ne intrebam cine e vinovat, disperatul ce voteaza pentru 5 % in plus ce probabil ii va vedea in 2 ani sau prostovanii ce voteaza cu speranta ca va fi mai bine vreun partid de inapti ? Pt ca daca voi nu realizati , toti sunt terminati. Ce fac cei din opozitie inafara sa chiuleasca de la sedinte ? Pai de ce dracu sa mai vina ca oricum votul lor nu conteaza. Dar sa iasa in strada , sa arate ca le pasa ? Ii doare la p**a. Nimiiic. Stau la caldurica pe banii ce i au ciordit prin mandatele trecute si asteapta ca niste cocosati de taxe sa se revolte si sa le dea votul. Suntem in punctul 0. Nu mai exista nici un dubiu pentru mine ca trebuie executati toti si aruncati in gropi comune iar familiile nenorocitilor astia sa plateasca glontul in ceafa. Hai sa mai votam , hai sa le mai dam o sansa , fara violenta, rahat. Sunteti pusi in fata exterminarii in fata plutonului de executie si voi va ganditi la valorile democratice. Se caca pe ei de ras.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #604
    Registered User
    lumea nu vede mai departe de burta, tot ce stiu ei e "ne-a dat, ne-a luat", de asta se si propaga mizeria asta de aproape 30 de ani.
    de fapt nici nu au cum sa vada, nu au de unde sa inteleaga ca acel salar minim afecteaza toate preturile, au pur si simplu prea putina informatie la indemana, iar aia cu acces la informatie se pisa pe el de vot.
    In vreme ce ma delectez cu o banana galbena, parfumata, scriu de la un PC performant, in vreme ce in monitorul celalalt ruleaza un blockbuster. Si-mi aduc aminte ca venim de tare, tare departe. Din negura bananelor verzi, cincinale, cucerite dupa cozi de ore si puse la copt pe sifoniere. Din negura celor 2 ore de TV si a filmelor cu Van Damme vazute pe televizoare intunecate, cu vocea Irinei Nistor. A Daciilor 1310 luate dupa ani de asteptat la coada si a lipsei de benzina. Etc,etc,etc,etc...

O natie abrutizata, indobitocita, adusa la nivelul de turma. Asta au facut din noi. Si apoi au contiuat, nu s-au oprit. Dar au dat drumul un pic la robinet. Un pic cat putin, sa nu ne imbatam prea tare cu bunastare si libertate.

Acum fiecare are un Logan, ceva benzina in rezervor, petul de bere in frigider, banana pe masa (sau sub masa ) si televizorul merge non stop pe 20 de canale. Ce si-ar putea dori mai mult?!

Si sincer... cum se zicea mai sus: cu cine altcineva sa votam decat cu ai nostri?! De ce sa tinem cu privatii, cu profitorii, cu fugitii din tara, cu aia de ne vor raul, ne vor Transilvania si petrolul si fetele frumoase?

Romania e o tara minunata si blestemata in acelasi timp. Pacat... Poate daca pica cortina rosie cu 10 ani mai devreme ar fi fost altfel, am fi ramas inca vii, oameni. Si am fi crescut tot oameni. Poate ar fi ramas un pic de bun simt, de mandrie, de self-esteem.

5. Back To Top | #605
    Registered User ciocanul's Avatar
    Pai nu au alta sansa. Valorile morale au murit de mult. Nimeni nu mai da 2 lei pe cinste, corectitudine, etc.
    Locurile de muncă la stat, mult mai atractive decat cele la privat. Un paznic de primărie ia şi 3.000 lei - Stirileprotv.ro

3000 de lei ca paznic, nu e rau deloc.
    România este constant pe ultimul loc în Europa în topul eficienţei serviciilor publice, asta potrivit unui studiu comandat chiar de Liviu Dragnea pe vremea când conducea Ministerul Dezvoltării. Însă în tot acest timp nu a vaut loc nicio reformă pe acest segment şi în continuare administraţiile locale aşteaptă ordine de la ″centru.″⁣

Va trebui sa ne imprumutam ca sa le platim salariile. Mult si repede pt ca luna trece, leafa merge.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

6. Back To Top | #606
    La cat au luat 2 miliarde din care ciordesc unu ar trebui sa ajunga pana in 2019 cand se vor pisa toti pe ei din nou si voteaza cu dobitocul de Joe doar sa scape de talharii astia nenorociti. Apoi ii doare la patina, ii zic lu Mazare sa rezerve trei sute de sezlonguri in Madagascar. Ati mai pierdut 5 ani ca dobitocii aia ce vin vor da vina pe Psd si o luam de la capat.

Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

7. Back To Top | #607
    Păi și ce propui ștrumfi?
    Îi doare în cur pe infractorii ăștia de miile de oameni din stradă, râd și cu curul de noi, lor le este bine la căldurică.
    Cum spuneai și tu mai sus, nu se va schimba nimic decât atunci când romanul se apucă să dea foc Parlamentului, execută toți comuniștii, parvenitii și infractorii care căpușează România și confiscă toate bunurile și averile ilicite.
    Total de acord cu tine, mi-ar face mare plăcere să fac un grătar la Parlament dar nu știu dacă mai există destui oameni care chiar își doresc o schimbare.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

8. Back To Top | #608
    Quote Originally Posted by omikron View Post
    Păi și ce propui ștrumfi?
    Îi doare în cur pe infractorii ăștia de miile de oameni din stradă, râd și cu curul de noi, lor le este bine la căldurică.
    Cum spuneai și tu mai sus, nu se va schimba nimic decât atunci când romanul se apucă să dea foc Parlamentului, execută toți comuniștii, parvenitii și infractorii care căpușează România și confiscă toate bunurile și averile ilicite.
    Total de acord cu tine, mi-ar face mare plăcere să fac un grătar la Parlament dar nu știu dacă mai există destui oameni care chiar își doresc o schimbare.
    Mai in gluma mai in serios singurul drum este cel al extremismului. Scanteia exista. Eu i as impusca pe toti ca si asa nu am pedeapsa capitala in Romania , apoi as accepta sa ma exilati undeva in vreo cocioaba cu un pc si jocuri :-):-) iau eu toata pacatele asupra mea apoi faceti alegeri democratice , chemati japonezii sau vreunu intreg la cap din afara cum s a mai intamplat de cateva ori in istoria noastra. Sunt sute de mii de oameni daca macar 10 % vin cu un coktail molotov in geanta deja faci ceva tambalau. Merge si prastia aia din tinerete tirata la chilot cu o mana de bile in buzunar :-) daca pui mana pe un pistol de la mafioti esti deja sef de brigada ;-)

9. Back To Top | #609
    Ma uitam la bolsevicii aia din Ucraina. Ca tot la fel de rupti in cur sunt. Au facut baricade, trageau aia cu pustile cu luneta in ei cadeau ca iepurii si uite ca nu plecau. Chestia aia m a impresionat.

10. Back To Top | #610
    S-a scumpit benzina din cauza cotatiei petrolului, deci preturile tot cresc. Pretul energiei electrice creste, ca de acum suntem pe piata libera, e legislatie UE, n-ai ce face. Nu poate sa ramana salariul minim pe loc la infinit. Nu se pot ingheta salariile la stat ca privatii nu se simt sa creasca salariile, ca ne platesc la nivel de tara bananiera.

Aia cu contabila care are net 5 mii si ceva de lei la Targu-jiu cred ca e vrajeala. Sunt intoxicatiile pnl-ului.

La privat stresul este mai mare, stres care duce la boli, conform medicilor.

Paznic cu 3000 lei iar nu cred sau femeie de serviciu cu 30 milioane. Sau aia dupa 40 ani de munca a iesit cu 1 milion pensie.

Ce zice HR - am gasit sa angajez persoana competenta care s-a razgandit in ultimul moment deoarece s-a dus la stat pe mai mult. Deci, la stat, sunt oameni competenti.

La stat iei la timp salariul, la privat la 2-3 luni, in anumite cazuri sau te plateste in produse.
    Last edited by Zidane2018; 09-02-2018 at 19:43.

11. Back To Top | #611
    Lasa ne dracului ca mai intoxicati ca la psd nu vezi nicaieri. Eu as aduce pnl oricand inapoi. Da , prefer incompetentii decat hotii. Hotul nu se schimba nici dupa parnaie , un dobitoc are sansa sa invete , e drept, pe timpul si banii tai.

12. Back To Top | #612
    Ucrainienii ăia au avut boașe, românii au bere și mititei.
    Prin absurd dacă s-ar întâmpla un maidan ca în Kiev atunci 99% va fi o lovitură de stat ca în '89.
    Apare un alt partid al uniunii și salvării naționale și românul o să voteze cu două mâini aceiași comuniști ca și dată trecută.
    Să ne fie de bine.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

13. Back To Top | #613
    Daca apuca sa ia foc butoiu cu rahat nu mai ai pe cine sa votezi decat pe mine. Iar eu sunt nebun :-):-):-)

14. Back To Top | #614

15. Back To Top | #615
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Mai in gluma mai in serios singurul drum este cel al extremismului. Scanteia exista. Eu i as impusca pe toti ca si asa nu am pedeapsa capitala in Romania , apoi as accepta sa ma exilati undeva in vreo cocioaba cu un pc si jocuri :-):-) iau eu toata pacatele asupra mea apoi faceti alegeri democratice , chemati japonezii sau vreunu intreg la cap din afara cum s a mai intamplat de cateva ori in istoria noastra. Sunt sute de mii de oameni daca macar 10 % vin cu un coktail molotov in geanta deja faci ceva tambalau. Merge si prastia aia din tinerete tirata la chilot cu o mana de bile in buzunar :-) daca pui mana pe un pistol de la mafioti esti deja sef de brigada ;-)

Pai fix acelasi lucru au facut romanii in 1989 - au facut o revolutie VIOLENTA . Au impuscat un dictator batran, natarau si balbait in ziua sfanta de Craciun dupa o judecata sumara si pana la urma s-au ales la conducere cu vulpoiul de Iliescu, moguli, hienele din SRI si cu doua mari clanuri mafiote raioase - aia care isi zic liberali si aia care isi zic social-democrati. Securistii si nomenclaturistii de ieri care ii lingeau talpile lui Ceasca au ajuns azi sa ne conduca tara dupa ce au orchestrat revolutia.
    Si stii bine ca violenta naste violenta si ca la razboi sau la revolutie, castiga altul care are ouale cele mai tari si competenta de a se mentine la putere prin forta, nu ala care e cel mai moralist si vrea sa faca un bine poporului. Ai vazut ce bataie au mancat Ratiu si Campeanu de la Ilici, ai vazut cum Ilici l-a facut si pe regele insurubat de Mihaita sa faca cale intoarsa cu avionul.
    Politica romaneasca pana la urma e pentru RECHINI, nu pentru filosofi-sociologi filantropi si oameni moralisti si slabi.

Tu chiar crezi ca violenta e raspunsul? Istoria ne-a aratat ca cine scoate sabia va muri de ea si mai intotdeauna s-a intamplat asa.
    Pe un urs care iti fura mierea nu-l invingi prin bataie ca poate sa-ti dea o gheara de nu te vezi, dar nici nu stai sa-i vorbesti cu frumosul si sa negociezi sa-l rogi sa nu-ti mai fure mierea. Dar altceva e cand strangi gunoiul, depozitezi mierea unde trebuie si negasind nicio sursa de hrana, automat ursul flamanzeste si nu mai vine la tine sa te jupoaie.
    Asa si cu PSD-ul! Violenta nu e intotdeauna solutia!

Uita-te la Siria, Libia, Egipt....dupa cum vezi, orice revolutie violenta nu are succes cum s-a vazut si la revolutia franceza, ba chiar te aduce intr-un rahat si mai mare.
    Ca sa faci apoi o revolutie iti trebuie o alternativa, sa aduci ceva in loc ca de aia au murit 1000 de romani ca prostii in 89', fiindca nu au stiut sa aduca nimic viabil si concret in locul regimului comunist.

Cand vezi ca tara ta e inca membra UE/NATO totusi, de ce sa mai vrei revolutie care ar arunca tara intr-un rahat mai mare decat este acum si la ce rost sa mai protestezi si sa votezi cand te poti duce sa emigrezi si sa muncesti pe 1400 euro in Germania si sa uiti limba romana si tara asta de imbecili?
    Nu va inteleg ba pe voi astia anti-PSD cand ar trebui sa cunoasteti situatia reala a tarii asteia . Daca ati cunoaste-o, ati realiza ca pur si simplu nu exista un leac pentru saracia si prostia in care se zvarcoleste.....si o sa mai stea asa inca vreo 20-30 de ani, pana vor veni cei nascuti dupa 1990 la guvernare (poate tefelistii sa faca ceva sa recladeasca tara, dar slabe sanse daca vorbim de generatia iPhone/Facebuci ).
    Cat timp o sa fie saracie si analfabetism functional in mediul rural, o sa stam cu PSD mult si bine la guvernare si in parlament.
    Sa nu mai spun ca atata timp cat romanii priceputi si de valoare prefera sa lucreze in afaceri si in alte domenii decat in politica, la ce iti mai faci sperante?
    Pur si simplu, nu mai avem o elita, nici intelectuali de valoare, nu mai avem politicieni liberali autentici, nici taranisti, nici conservatori, fiindca i-au mancat comunistii pe toti.

Tocmai ce am gasit doua articole bune pe care trebuie sa le cititi, cam ce crede un blogger roman emigrat in UK despre situatia politica din Romanica:

Cel mai prost om e anti-PSD-istul – Filozofie pe bordura

Despre cum nu inteleg eu protestele din Romania – Filozofie pe bordura
    Last edited by ubuntu14; 10-02-2018 at 01:27.

16. Back To Top | #616
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Ala e prost. Interesele mele sunt antitetice cu ale PSD-ului si de multe ori congrueaza cu cele ale concurentei PSD, oricare ar fi aia. Pt ca e simplu, daca PSD-ul vrea sa ma bage in rahat interesul meu e sa nu intru in rahat - ca urmare votez cu oricine e impotriva PeSeDe-ului. Probabil omul nu a auzit de "dusmanul dusmanului meu imi este prieten (de conjuctura dar oricum).
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

17. Back To Top | #617
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    meh nu aia pro sau contra psd sunt problema, ci aia cu "ma pis pe el de vot".
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

18. Back To Top | #618
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Ala e prost. Interesele mele sunt antitetice cu ale PSD-ului si de multe ori congrueaza cu cele ale concurentei PSD, oricare ar fi aia. Pt ca e simplu, daca PSD-ul vrea sa ma bage in rahat interesul meu e sa nu intru in rahat - ca urmare votez cu oricine e impotriva PeSeDe-ului. Probabil omul nu a auzit de "dusmanul dusmanului meu imi este prieten (de conjuctura dar oricum).
    Pai bafta la votat raul cel mai mic, ca tocmai din cauza asta avem PSD la guvernare.

Sau ai tu alternative mai bune pentru aia de la tara?
    Poti tu sa aduci joburi si multinationale sarantocilor din Vaslui, Oltenia sau Teleorman ca sa poata munci si sa se intretina singuri, fara sa mai stea pe ajutoare sociale si sa voteze PSD?
    Au putut PNL sau PDL sa faca asta?
    NU!

Tu realizezi ca daca aia nu primesc ajutoare sociale, mor efectiv de foame si ajung sa-ti dea in cap avand in vedere ca liberalii lui peste prajit n-au fost capabili sa le modernizeze satele si sa cheme investitori si companii private care sa le ofere joburi prin zona?

meh nu aia pro sau contra psd sunt problema, ci aia cu "ma pis pe el de vot".
    Adevarat.
    Din 18 milioane de romani cu drept de vot, vreo 11 milioane s-au pisat pe el de vot. Si acum PSD se pisa pe toti cu jetul.

Dar e o problema: cu cine sa votezi?

Cand vezi ca elite de politicieni si intelectuali nu mai ai ca i-au omorat comunistii, iar romanii de valoare prefera sa se bage in afaceri decat sa administreze tara asta de cacao....si asa, ai de ales la modul retard in 2016 intre Gorghiu si Blaga care promiteau taxe si impozite sporite pentru multinationale si firme private si ala cu moaca de sindrom down care vorbea de parca era autist (nu mai stiu cum il chema, parca Nicusor), care mai si statea dupa fusta unei frantuzoaice feminista isterica de profesie?

Spune-mi si tu, cu cine?

Ca Basescu in fond, nu mai are dreptul la al treilea mandat, iar pedelistii sunt si aia o apa si un pamant ca si pesedistii pentru ca daca imi amintesc bine, multumita unor parveniti ca Boc, Udrea si Videanu care ne impuneau masuri de austeritate, TVA crescut, impozite, salarii taiate (ca ei sa fure mai mult) avem cu PSD la guvernare din 2012 incoace.

19. Back To Top | #619
    Tu realizezi ca din cauza PSD-ului sunt aia muritori de foame? PSD a saracit tara tocmai ca sa-si creeze electorat captiv. Fa pasi de-aici ca n-ai nici cea mai mica idee despre ce vorbesti.

Tu esti un copil fara minte care n-a muncit in viata lui, n-ai nici un drept sa te uiti de sus si sa spui de altii ca sunt lenesi. Te pomenesti ca te-a recrutat dcg in echipa lui de postaceala ca sa faci si tu un ban "cinstit"?
    Clap clap !

20. Back To Top | #620
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by ubuntu14 View Post
    Poti tu sa aduci joburi si multinationale sarantocilor din Vaslui, Oltenia sau Teleorman ca sa poata munci si sa se intretina singuri, fara sa mai stea pe ajutoare sociale si sa voteze PSD?
    Au putut PNL sau PDL sa faca asta?
    NU!

Aia de la tara au ajuns asa tocmai pt ca au votat psd. Si pt ca sunt prosti si lenesi. Dar nu de aia era vb ci de cei care NU voteaza psd.

Cu cine sa votezi? Cu oricine. Cu oricine nu fute sistemul legal, cu oricine nu fute sistemul medical, cu oricine NU fute tara. Daca aia 11 milioane ar fi votat ORICE altceva nu am fi avut acum PSD. SIMPLU.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

1.  
Page 31 of 51 FirstFirst ... 212829303132333441 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks