Page 32 of 51 FirstFirst ... 222930313233343542 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1014

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #621
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Tu realizezi ca din cauza PSD-ului sunt aia muritori de foame? PSD a saracit tara tocmai ca sa-si creeze electorat captiv. Fa pasi de-aici ca n-ai nici cea mai mica idee despre ce vorbesti.
    Muritorii aia de foame existau inca dinainte de revolutie, poate chiar inainte de comunism.
    Tu nu-ti pui vreun semn de intrebare cum de o tara bogata geografic ca Romania e populata de saraci inca de cand a aparut?

Tu esti un copil fara minte care n-a muncit in viata lui, n-ai nici un drept sa te uiti de sus si sa spui de altii ca sunt lenesi. Te pomenesti ca te-a recrutat dcg in echipa lui de postaceala ca sa faci si tu un ban "cinstit"?
    Daca iti arat CV-ul cu experienta mea profesionala, nu cred ca o sa te mai uiti tu de sus. Evident ca n-am s-o fac pentru ca nu sunt dator unuia care isi zice MosSpanac pe forumul CG sa-i ofer detalii intime despre viata mea profesionala.

In rest, partea aia cu dcg si ca eu as lucra ca postac e CALOMNIE JEGOASA in toata regula.
    Crede-ma, nu m-as prostitua pentru 50 bani per postare cand eu nu ma ridic din pat nici pentru un salariu de 2000 lei.

2. Back To Top | #622
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Aia de la tara au ajuns asa tocmai pt ca au votat psd. Si pt ca sunt prosti si lenesi. Dar nu de aia era vb ci de cei care NU voteaza psd.
    Aia de la tara au ajuns asa pentru ca in 1944 sovieticii au ocupat Romania si au instaurat comunisti la conducere care au devalizat tara cu sovromuri si colectivizare si au epurat toata elita intelectuala si politica, nenorocind generatii intregi, indroctrinandu-le si indobitocindu-le in asa fel incat sa fie dependente de stat , iar cei mai bravi si valorosi romani au sfarsit mizerabil pe front , in rezistenta din munti, in inchisori si gulaguri sau deportati prin Siberia, foarte putini alegand calea emigrarii spre vest.

PSD este doar o continuare mai soft a PCR-ului.

Totusi, saracie a existat si inainte ca altfel nu cred ca taranii se rasculasera in 1907 sa fie ciuruiti asa, ca s-au plictisit de prea mult bine.
    Romanii sunt saraci de cand au aparut ca natie.

3. Back To Top | #623
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by ubuntu14 View Post
    Crede-ma, nu m-as prostitua pentru 50 bani per postare cand eu nu ma ridic din pat nici pentru un salariu de 2000 lei.
    50 bani per postare, 300 postari pe zi (pe diverse forums, fb, etc) inseamna cam 150ron/zi. Adica 3000 ron pt program normal de lucru, ~20 zile/luna. Nu e rau.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #624
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    50 bani per postare, 300 postari pe zi (pe diverse forums, fb, etc) inseamna cam 150ron/zi. Adica 3000 ron pt program normal de lucru, ~20 zile/luna. Nu e rau.
    Poate, sa fie sanatos dcg-ul ala de care vorbesti....eu nu mi-as risca demnitatea, reputatia si viitorul profesional sa ma prostituez si sa iau apararea unui partid jegos de mafioti.

Mai bine lucrator comercial la Kaufland sau KFC pe 1600 lei decat prostituata pe 3000 lei.

Pentru mine, postacii sunt la fel de relevanti precum curvele de pe forumul Nimfomane care presteaza pe 500 lei/ora....
    Nu ma intereseaza, poate sa castige si un 1 miliard de euro, tot sunt niste WC-uri publice, si postacii si curvele.
    Last edited by ubuntu14; 10-02-2018 at 02:53.

5. Back To Top | #625
    Uhm, tu esti tacticianul, nu? Despre ce cv vorbim aici, lol...
    Clap clap !

6. Back To Top | #626
    Uhm, tu esti tacticianul, nu? Despre ce cv vorbim aici, lol...
    Si tu esti MOS SPANAC.

Deci, de cand trebuie sa-mi demonstrez calitatile si competentele in fata unuia ca tine, domnule anonim de pe forum?

7. Back To Top | #627
    Ce voiam sa spun e ca tacticianul n-are nici un cv boss, nu te mai infoia in pene cu cv-ul ala si experienta profesionala inexistenta. Cand oi ajunge macar la jumatate din nivelul meu atunci vei putea vorbi de experienta profesionala respectabila.

Si de cand trebuie sa explic eu nick-ul de pe forum unui trantor care n-a muncit in viata lui si nici nu stie ce e ala ubuntu? Du-te pe nimfomane si nu intra in discutii care te depasesc.
    Clap clap !

8. Back To Top | #628
    Ce voiam sa spun e ca tacticianul n-are nici un cv boss, nu te mai infoia in pene cu cv-ul ala si experienta profesionala inexistenta. Cand oi ajunge macar la jumatate din nivelul meu atunci vei putea vorbi de experienta profesionala respectabila.

Si de cand trebuie sa explic eu nick-ul de pe forum unui trantor care n-a muncit in viata lui si nici nu stie ce e ala ubuntu? Du-te pe nimfomane si nu intra in discutii care te depasesc.

Eu iti mai zic, nu simt nevoia sa ma dau important in fata unui neica' nimenea.

Pana una alta, sunt la inceput de drum. Cat despre Ubuntu, hai pe topicul dedicat sa discutam si cred ca o sa ramai uimit.

Ce naiba lucrezi tu la 29 de ani de te lauzi pe aici si te dai mare-n gura?
    Eu recunosc, am 4 luni de munca pana acum (am inceput tarziu din cauza facultatii , dar tot e mai bine decat niciodata spre deosebire de altii , precum colegii care acum fac masterul in timp ce eu lucrez).

Legat de discutii, cred ca tu esti ala depasit de vreme ce postarile tale se reduc in a posta clipuri funny despre Trump si nu a aduce niste argumente serioase si relevante.

9. Back To Top | #629
    Ai cv impresionant sau lucrezi de 4 luni?!

10. Back To Top | #630
    just passing... Rover's Avatar
    Tu realizezi ca daca aia nu primesc ajutoare sociale, mor efectiv de foame si ajung sa-ti dea in cap avand in vedere ca liberalii lui peste prajit n-au fost capabili sa le modernizeze satele si sa cheme investitori si companii private care sa le ofere joburi prin zona?
    Daca ii chemi la sapa in gradina si le dai 100 de lei pe zi si mancare iti raspund "ntz", ca le ajunge ajutorul social. Asa ca nu, nu mor de foame, mor de lene...

11. Back To Top | #631
    Quote Originally Posted by ubuntu14 View Post
    Ne scuzatz faraoane, chiar 2000 de lei intregi? Impresionantule cu 4 luni de munca.
    JDM trio.

12. Back To Top | #632
    Registered User SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Uite dom'le c-au crescut salariile mai ceva ca cozonacii bunicii: https://economie.hotnews.ro/stiri-fi...t-peste-24.htm

24% la bugetari! Deci ce scaderi? Du-du-ie. Nu inteleg ce tot chitzaie lumea, PSD a marit salariile din administratie cu 24%, vor mari la medici cu 70-140% si la politisti cu 50%. Sa fie primit!
    Sa fie primit. Asa poate o sa dea si privatii salarii mai mari ca sa nu le fuga angajatii la stat.

Privatul la noi e obisnuit sa dea cat mai mic salariul si sa faca cat mai mult profit.

E iarna, trebuie sa platim intretinerea.

Medicii trebuie motivati sa nu mai plece afara, la fel si profesorii.

Pretul mondial la barilul de petrol a crescut. Factor extern.

Energia electrica e la liber, pret fluctuant, probabil in sus.

Nu se mai putea ramane cu banii din decembrie.

Medicii trebuie motivati sa nu mai plece afara, la fel si profesorii. Toata lumea se plange ca nu avem medici si profesori de calitate.
    Last edited by SWTFU; 10-02-2018 at 12:33.
    Star Wars The Force Unleashed

13. Back To Top | #633
    Hai ba puneti si voi niste CV-uri aici ce plm
    Cu numele acoperit ofc, sa nu fie cu suparare.

14. Back To Top | #634
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    Daca ii chemi la sapa in gradina si le dai 100 de lei pe zi si mancare iti raspund "ntz", ca le ajunge ajutorul social. Asa ca nu, nu mor de foame, mor de lene...
    Ajutorul social nu e la nesfarsit. Poate trebuie sa oferi 200 lei. Ia vezi, la banii astia ai nelenesi?

15. Back To Top | #635
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    crezi tu ca nu e la nesfarsit, mergi in orice comuna si cauta oameni pt munca, o sa ai surprize.
    uite si exemple: Criză de muncitori in Romania, deşi avem jumătate de milion de şomeri şi 200.000 de asistaţi social | Social | Observator
    Criză: Un investitor italian nu are angajaţi pentru fabrica deschisă la Turburea, Gorj - Mediafax
    Fabricile raman fara muncitori, desi patronii vin cu pachete tentante. Ce salariu ofera o firma de portelanuri din Alba Iulia - Stirileprotv.ro

articole de genul sunt n+1, toate cu aceeasi concluzie, in zona rurala oamenii prefera sa stea pe ajutoare decat sa se duca la munca.
    pe de-o parte ii inteleg, de ce sa te chinui cand poti sa freci manganul si sa iti vina bani, nici nu mai platesti taxe uriase la stat.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

16. Back To Top | #636
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Hai ba puneti si voi niste CV-uri aici ce plm
    Cu numele acoperit ofc, sa nu fie cu suparare.
    Da, poate va pune Dragnea ministri....cica sunt zvonuri ca prima femeie premier nu va avea mandat lung si ca urmeaza sa fie demisa prin martie, mai dupa Martisor asa.

Sunt curios totusi daca Dragnea are cojones si il pune pe Patriarhul Daniel premier cum s-a mai intamplat in 1938 cand a ajuns Miron Cristea.

17. Back To Top | #637
    Somaj se da 6 luni parca si ajutor social 9 luni, dupa care nu se mai da nimic.

Si foarte bine fac romanii ca nu mai pun botul la salariul minim pe economie.

18. Back To Top | #638
    asta la modul oficial, daca nu te accepta la munca primesti in continuare, a fost pe la tv acum ceva ani reportaj cum se duceau toti unde ii trimiteau cei de la fortele de munca si le spuneau clar ca vor negatie (sau cum naiba ii zice).
    daca primarii ar taia ajutoarele n-ar mai fi in veci alesi, asa ca csf, ncsf

19. Back To Top | #639
    Ideea e ca atunci cand se duce cineva sa ceara somaj sau ajutor social intai il trimite la niste locuri de munca. Chiar si pe parcursul celor 6 sau 9 lunii il trimite si daca isi gaseste se intrerupe ajutorul de la stat. Dar nu poti lua toata viata somaj si ajutor social.

Poate este vorba despre cei peste 60 ani care au pensia minima garantata pe viata.

Si cine este de vina pentru negatie? Patronul care cauta forta de munca. Asa ca sa ne lase ca nu se gaseste forta de munca. Negatie se da daca omul nu corespunde dpdv profesional cu ce trebuie sa faca, nu daca refuza salariul legal acordat.

20. Back To Top | #640
    n-are nici o vina patronul, aia clar nu vor sa vina la munca, ba ii si irosesc timpul degeaba.

1.  
Page 32 of 51 FirstFirst ... 222930313233343542 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks