Page 67 of 70 FirstFirst ... 175764656667686970 LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1397

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #1321
    Eu sunt surprins că a zis "pe care".
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

2. Back To Top | #1322
    Registered User Mandea's Avatar
    eu sunt surprins ca au invatat pavienii limba romana . e un ditamai progresul.

3. Back To Top | #1323
    just passing... Rover's Avatar
    Sunteti rautaciosi.
    Este un fapt cunoscut ca maimutele sunt inteligente si pot progresa intr-un mediu stimulativ.

4. Back To Top | #1324
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Secţia Politic - Viorica Vasilica Dăncilă.Premier.La... Zici ca e unul din postacii de p’aci.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #1325

6. Back To Top | #1326
    de fapt e destul de amuzant cum principala obiectie la reducerea numarului de locuri este impactul financiar
    Într-un comunicat de o duritate fără precedent, Universitatea din București explică faptul că "numai la doctorat, reducerea va avea un impact de peste 3,6 milioane de lei, în timp ce la master și la licență, suma cu care bugetul Universității va fi văduvit este de 5,4 milioane de lei".
    nu neg ca e posibil ca miscarea asta sa fie motivata politic, dar nici cu "maestrii invatamantului romanesc" nu mi-e rusine .
    Ignore list: Stagirioritic

7. Back To Top | #1327
    Metrica de pomenit in comunicatul de presa fiind de aia de corazon sau alta simplu de inteles pentru admiratorul PSD, return on investment?

La astia standardul de indeplinit e sa respire, la Mircea Dumitru sa impace materia cu antimateria.

Nu neg, doar alunite

8. Back To Top | #1328
    Registered User ciocanul's Avatar
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

9. Back To Top | #1329
    Guvernul va aproba indicatorii tehnico-economici pentru Stadionul Giuleşti - YouTube

awwww, ce dragut citeste tanti. 20 20, cred ca joaca table cu zaruri cu din-alea de DnD

10. Back To Top | #1330
    Nu stie inca nici un numar cu 3 cifre, d-aia se pastreaza la d-astea de doua.
    JDM trio.

11. Back To Top | #1331
    Quote Originally Posted by Smiley View Post
    de fapt e destul de amuzant cum principala obiectie la reducerea numarului de locuri este impactul financiar
    Într-un comunicat de o duritate fără precedent, Universitatea din București explică faptul că "numai la doctorat, reducerea va avea un impact de peste 3,6 milioane de lei, în timp ce la master și la licență, suma cu care bugetul Universității va fi văduvit este de 5,4 milioane de lei".
    nu neg ca e posibil ca miscarea asta sa fie motivata politic, dar nici cu "maestrii invatamantului romanesc" nu mi-e rusine .
    si a venit si raspunsul de la minister, fix pe masura declaratiei Universitatii Bucuresti:
    deducem că în cadrul Universității din București sunt dezvoltate mai degrabă programe pentru a crea norme pentru cele 1.267 de cadre didactice titulare, decât pentru a răspunde cerințelor pieței muncii cu privire la absolvenți.
    Precizările Ministerului Educației Naționale privind repartizarea locurilor/granturilor pentru studiile universitare de licență, master și doctorat, finanțate de la bugetul de stat in anul universitar 2018 – 2019 | Ministerul Educației Naționale

12. Back To Top | #1332
    Registered User
    Sunteti rai, ea gandeste in engleza dupa atatia ani la Bruxelles!

13. Back To Top | #1333
    just passing... Rover's Avatar
    Noroc ca ceilalti sunt corelati bine cu piata muncii.
    Ca exemple:
    Universitatea 'Valahia' din Targoviste: 25 de locuri în plus la Masterat și 1 loc în plus la Doctorat
    Universitatea 'Dunarea de Jos' din Galati: 41 de locuri mai mult ca anul trecut la Masterat și 6 locuri bugetate în plus la Doctorat
    Universitatea 'Politehnica' din Bucuresti: 213 locuri în plus la Master
    (vivat Abramburica)
    Universitatea din Petrosani: 15 locuri în plus la Master

14. Back To Top | #1334
    Sine qua non diablo81's Avatar
    A raspuns ministerul. Gata, nu e o decizie de represalii politice impotriva celor care misca in front. E doar o coincidenta.

In acealsi sens al aburelilor inghitite de votanti :Teodorovici "Nu vine o noua criza, nici in 2009 nu a fost. "

15. Back To Top | #1335
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    Noroc ca ceilalti sunt corelati bine cu piata muncii.
    Ca exemple:
    Universitatea 'Valahia' din Targoviste: 25 de locuri în plus la Masterat și 1 loc în plus la Doctorat
    Universitatea 'Dunarea de Jos' din Galati: 41 de locuri mai mult ca anul trecut la Masterat și 6 locuri bugetate în plus la Doctorat
    Universitatea 'Politehnica' din Bucuresti: 213 locuri în plus la Master
    (vivat Abramburica)
    Universitatea din Petrosani: 15 locuri în plus la Master

obiectiv vorbind, universitatile indicate de tine au o gramada de facultati de inginerie, pe cand Universitatea Bucuresti este axata mai degraba pe chestii umaniste. din punctul asta de vedere, putem spune ca ar fi mai bine "conectate" la piata muncii.
    nu stiu insa daca asta a fost motivul modificarilor ministerului educatiei, mai ales ca de ceva timp incoace se tot incearca politizarea invatamantului (inspectoratele scolare fiind un exemplu destul de bun pt asta).

16. Back To Top | #1336
    magic man iozefini's Avatar
    Desi sub forma unei declaratii inofensive se cam da arama pe fata :
    Teodorovici nu crede că va urma o criză financiară, dar spune că este important ca România să-şi consolideze economia şi să reducă dependenţa faţă de UE.
    Sigur, talibanii pesedisti vor sari ca arsi ca nu vreau sa fie Romania ok dar inainte sa ii apuce latratul le aduc aminte ca tot pesede se batea cu caramida in piept ca avem cea mai tare economie din lume.

17. Back To Top | #1337
    Registered User RAN's Avatar
    Evident ca nu piata muncii a fost motivul, cam care crezi ca e legatura intre piata muncii si ministerul invatamantului? Au dat locurile luate de la UB la universitati despre care nici nu stiam ca exista, gen universitatea din targoviste. Targoviste. FFS.

18. Back To Top | #1338
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Nu stie inca nici un numar cu 3 cifre, d-aia se pastreaza la d-astea de doua.
    Cel mai iubit dintre pamanteni - replica - YouTube

Abia acum mi-a picat fisa sa fac legatura, fmm de viata cine conduce Romania...

19. Back To Top | #1339
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Cel mai iubit dintre pamanteni - replica - YouTube

Abia acum mi-a picat fisa sa fac legatura, fmm de viata cine conduce Romania...
    Nu stiai ca Ana Pauker si cu Dej baga spaima in burgheji?

20. Back To Top | #1340
    Era noapte cand am vazut minunea, nu mi-am adus aminte de prima data ))

1.  
Page 67 of 70 FirstFirst ... 175764656667686970 LastLast

Bookmarks

Bookmarks