Page 9 of 47 FirstFirst ... 678910111219 ... LastLast
Results 161 to 180 of 933

Thread: Guvernul Vasilica Viorica Dancila

1. Back To Top | #161
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    D-aia nu fac nimic pentru voi.
    Trist e ca nici aia 6 USR si PNL votati de noi nu au nimic de zis.

2. Back To Top | #162
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Bag sama ca nu fac nimic nici pentru aia care voteaza PSD.
    Cum nu fac? Fac:

Salariul minim net va crește anual cu 100 lei, astfel încât în 2020 acesta să fie mai mare decât echivalentul a 300 euro. Se va introduce salariul minim pentru cei cu studii superioare. Acesta se va majora, anual, cu 150 lei, net.
    "Mai dă-le, Nicule, 100 de lei..."
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

3. Back To Top | #163
    broke Flat's Avatar
    150, la studii superioare
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

4. Back To Top | #164
    Registered User SWTFU's Avatar
    Sa ziceti merci ca se da, si nu se ia.
    Star Wars The Force Unleashed

5. Back To Top | #165
    Esti naiv daca ai impresia ca doar se da. Inflatia o sa faca uitati aceasta suta de lei mai curand decat se asteapta unii.
    Clap clap !

6. Back To Top | #166
    Registered User Mandea's Avatar
    pai de fapt se ia, tocmai aia e. tva-ul redus nu se va simti deloc, tot profitul ramas il vor baga in buzunar, urmand ca la urmatoarea crestere de tva sa creasca totul, iar la cat au crescut curentul, gazele, benzina si euro cresterea salariului minim e zero barat.

7. Back To Top | #167
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Marian Dragomir - Ascultati-l pe noul ministru al... | Facebook Ca tot era funeriu blamat pt cele câteva greșeli. Luați de aici.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #168
    E ungur sau wtf?

9. Back To Top | #169
    nu, e psd-ist de top.
    Ignore list: Stagirioritic

10. Back To Top | #170
    Sirianul de unde iau shaorma vorbeste mai bine...

11. Back To Top | #171
    ...doar ca sirianul nu tine discursuri (filmate) in fata unei multimi de oameni, iar greselile nu-i sunt scoase din context.
    cel putin jumatate din "greselile" din film pot fi rezultatul unui discurs improvizat, in care treci de la o idee la alta si e perfect posibil sa mai gresesti si cate un acord.
    in plus, lumea are impresia ca ministrii trebuie sa fie niste somitati in domeniul ministerului. adevarul e ca in marea majoritate a cazurilor trebuie sa fie doar buni gospodari si administratori. la educatie tin minte ca erau probleme cu lipsa manualelor, si asta trebuie sa rezolve noul ministru.

un ministru agramat la educatie nu-i cel mai mare rau pe care-l poate face psd-ul, din pacate...

12. Back To Top | #172
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Smiley View Post
    cel putin jumatate din "greselile" din film pot fi rezultatul unui discurs improvizat, in care treci de la o idee la alta si e perfect posibil sa mai gresesti si cate un acord.
    Tu cate dezacorduri faci pe zi in propozitii simple? Iti dai seama ca tot ceea ce spui in decursul unei zile este discurs improvizat ...

Dar a crescut putin prin replica data unui rus „Iată un motiv pentru care ar trebui să colaboram în domeniul economic şi ştiintific. Poate împreună, cele două state, cercetatorii din cele două state, ar putea lucra la sistemul de frânare al tancurilor astfel încât să se oprească mai repede şi nu în câţiva zeci de kilometri" (sarim peste deacord).

A nu se uita ca asta nu e doar ministru al edicatiei ci si rector universitar ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

13. Back To Top | #173
    ...doar ca sirianul nu tine discursuri (filmate) in fata unei multimi de oameni, iar greselile nu-i sunt scoase din context.
    in plus, lumea are impresia ca ministrii trebuie sa fie niste somitati in domeniul ministerului. adevarul e ca in marea majoritate a cazurilor trebuie sa fie doar buni gospodari si administratori. la educatie tin minte ca erau probleme cu lipsa manualelor, si asta trebuie sa rezolve noul ministru.

un ministru agramat la educatie nu-i cel mai mare rau pe care-l poate face psd-ul, din pacate...
    Pamblica e scos din context doar daca cita din Caragiale, ceea ce nu e cazul. Gibonul ala de tudorel mai folosea regionalisme in comunicate oficiale, asta o duce la urmatorul nivel.

Ce il recomanda ca manager, palmarea plicurilor contra diploma?

De altfel se vede si din scrisoarea de sprijin, numai lepre. Alea care nu au clone de Andronescu in blana de rector au stat departe de limbile "spontane".

Nu simti oboseala, jena, ceva?

14. Back To Top | #174
    nu, e psd-ist de top.
    Nici macar atat, l-au facut membru in ziua aia. Probabil trafica tigari fara timbru si s-a gandit Dragnea sa-si faca rost, poate trebuie in puscarie.

15. Back To Top | #175
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Tu cate dezacorduri faci pe zi in propozitii simple? Iti dai seama ca tot ceea ce spui in decursul unei zile este discurs improvizat ......
    nu stiu, nu mi se prea intampla sa ma filmeze cineva in timp ce vorbesc, ca sa-mi pot numara ulterior greselile. dar 2-3 probabil ca mai scap si eu, mai ales daca sar de la o idee la alta.

Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Ce il recomanda ca manager, palmarea plicurilor contra diploma?...
    tot guvernul e construit pe baza negocierilor "politice". nu stiu exact care-i lista de ministri, dar la cum a luat fiinta guvernul asta sunt convins ca a contat mai mult plata favorurilor din luptele anterioare (cu Tudose si Grindeanu) decat competenta.

16. Back To Top | #176
    nu stiu, nu mi se prea intampla sa ma filmeze cineva in timp ce vorbesc, ca sa-mi pot numara ulterior greselile. dar 2-3 probabil ca mai scap si eu, mai ales daca sar de la o idee la alta.

Deci, apropo de jena aia... una e la spalat si cealalanta s-a perdut?

17. Back To Top | #177
    As vrea sa gasesc cu toata dinadinsu un ministrul psd competent pe lista aia. Am cumparat si un benoclu dar nu stiu cum se face ca nu gasesc. Toti membri psd sa vina la mine, caut un ministru competent si nu gasesc

Tu nu esti ministru boss, comparatia nu-si are sensul. Tu esti doar un oarecare membru de partid care incearca sa-si apere sefii aducand in discutie argumente puerile. Un ministru n-are voie sa se prezinte asa. In special ministrul educatiei.

Ce-a ajuns si psd-ul, pe vremea lui Ilici si a lui Nastase macar mai gaseai din cand in cand un membru inteligent si scolit pe care puteai sa-l confunzi cu un intelectual. Scarba si corupt, dar inteligent si scolit. Acum nema... toti o apa si-un pamant.
    Clap clap !

18. Back To Top | #178
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Ce-a ajuns si psd-ul, pe vremea lui Ilici si a lui Nastase macar mai gaseai din cand in cand un membru inteligent si scolit pe care puteai sa-l confunzi cu un intelectual. Scarba si corupt, dar inteligent si scolit. Acum nema... toti o apa si-un pamant.
    Destul de fals, te-au pacalit. Astia asta au fost mereu: rafturi de cotoare, profesori de drept sau la SNSPA apreciati doar de viitorii ocupanti de no show jobs, caricaturi ale... Elenei Ceausescu, medii pe baza de merite marxist-staliniste. Impaunare fara fond. Acum au obosit si trimit analfabetii autentici la inaintare, dar in conducere nivelul a fost foarte jos mereu, cu exceptia lui Maurer, a catorva prin anii 70, poate a hrebenciucilor. Putini fata de cati sunt in CEX, oricum. Como se dice aicea... prosti.

If anything Dragnea e peste nivelul normal. O rupe oarecum in engleza fara sa fi fost nevoit s-o invete, stie un pic despre scule de pescuit unde Nastase colecta tablouri si pusti alandala, d-astea.

19. Back To Top | #179
    As vrea sa gasesc cu toata dinadinsu un ministrul psd competent pe lista aia. Am cumparat si un benoclu dar nu stiu cum se face ca nu gasesc. Toti membri psd sa vina la mine, caut un ministru competent si nu gasesc
    ma pregateam sa spun "nu, n-ai vrea, altfel ai gasi destui" si sa-i dau drept exemplu pe Melescanu (o alegere relativ buna pt Externe) si pe Tudorel Toader (competent pe Justitie, nu stiu insa daca si bine-intentionat). dar am observat ca unu-i de la ALDE si altul e independent

Tu nu esti ministru boss, comparatia nu-si are sensul.
    nici ala nu era pe cand facea acele greseli. ramane de vazut daca au fost accidente sau daca asa se va comporta si in continuare.

ai dreptate. si pe atunci mai exista o chestie: onoarea. pentru oricare dintre "cei vechi" un dosar penal (si mai ales o condamnare penala) ar fi fost un dezastru; pentru astia mai noi este un motiv de mandrie.

20. Back To Top | #180
    ma pregateam sa spun "nu, n-ai vrea, altfel ai gasi destui" si sa-i dau drept exemplu pe Melescanu (o alegere relativ buna pt Externe) si pe Tudorel Toader (competent pe Justitie, nu stiu insa daca si bine-intentionat). dar am observat ca unu-i de la ALDE si altul e independent
    Tudorel Toader si-a folosit influenta ca sa isi bage fiul asistent universitar la universitatea unde era rector desi ala nici macar nu avea drept sa candideze pe post. A aprobat pentru nevasta-sa o bursa de 30 000 euro din bani europeni.

CV bestial pentru un ministru al justitiei.

Iar Melescanu... pfffftchh, sa nu mai vorbim de comunistul asta te rog, e ultimul ministru de externe de care avem nevoie acum.

nici ala nu era pe cand facea acele greseli. ramane de vazut daca au fost accidente sau daca asa se va comporta si in continuare.
    pai cand faci o selectie pentru un ministru al educatiei nu conteaza ce a facut inainte sa fie? Ca dupa ce-l pui ministru degeaba observi ca e semi-analfabet...
    Clap clap !

1.  
Page 9 of 47 FirstFirst ... 678910111219 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks