View Poll Results: Cine va castiga razboiul?

Voters
92. You may not vote on this poll
  • Siria

34 36.96%
  • Turcia (NATO)

58 63.04%
Page 86 of 91 FirstFirst ... 367683848586878889 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 1818

Thread: Syria Uprising

1. Back To Top | #1701
    Registered User taribobo's Avatar
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Nu ai cum sa intelegi pentru ca esti parte a problemei, vorba lui Godel.
    Deci da, te-ai integra super in Rusia, go for it.
    In ce fel sunt eu parte a problemei ?) vrei sa spui ca cine nu gandeste uniform aliniat la traforaj si **** psd, este o problema ?
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.

2. Back To Top | #1702
    Dar **** pzd e ceva normal, stii sa numeri cate milioane au plecat din Romania din cauza pzd-ului?

3. Back To Top | #1703

4. Back To Top | #1704
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    In ce fel sunt eu parte a problemei ?) vrei sa spui ca cine nu gandeste uniform aliniat la traforaj si **** psd, este o problema ?
    Nu, adica esti parte din motivele pentru care nu exista infrastructura, medicina gratuita sau orase frumoase p-ici-sa(copiile palide de burg german notwithstanding). Desi, poate, percepi si tu chestiile astea ca fiind ceva negativ.

5. Back To Top | #1705
    Sa va traduc ce zice limelight.

Unu, nu stie cum functioneaza industria de armament. Nu sta Raytheon fara contracte doar pentru ca sunt stocuri de rachete. Expira fizic, moral, voi calculati meleoane acolo si astia tocmai au tras cu chestii amortizate in contabilitate

Zice "sper sa nu". El de fapt spera sa da. Pentru ca Rusia nambar oan undefeated, o romanta dubioasa cu parfum de sindrom Stockholm.

Cand zice curve te-ai gandi ca vorbeste de slugi ruse ca Melescanu si Tariceanu. Nu, el e inca suparat ca nu a iesit revolutie cand a venit sorosistul de Ciolos PM.
    Nu e vorba doar de cat se foloseste, ci de a mentine linia de productie, ca dupa 20 de ani de pace, posibil sa li se inmoaie contractele, sunt si demonstratiile bune la ceva.

Cand zic curve ma gandesc la aia care pupa bocancul american si l-ar pupa si pe ala rusesc daca ar fi nevoie, suntem cea mai pupacioasa tara din zona, cred. Eu sper ca tarile sa-si vada cat mai mult fiecare de durerea ei.

6. Back To Top | #1706
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Dar **** pzd e ceva normal, stii sa numeri cate milioane au plecat din Romania din cauza pzd-ului?
    Asta e, parca zicea un baiat pe aici - mai sunt si frustrati in tara care nu reusesc sa prinda un loc la stat

7. Back To Top | #1707
    Registered User BMF's Avatar
    Freelancingul duce la o scadere masiva a productivitatii persoanei pentru ca intervin sarcinile administrative. Basically ce facea HR-ul si contabilitatea angajatorului pt angajat, acum le face omul singurel. Plus partea de self-marketing, cautare contract nou, leaduri etc.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

8. Back To Top | #1708

9. Back To Top | #1709
    Ca de obicei, fiecare mai scuipa in supa altuia pe acolo, ba iranul,ba evreii,ba turcii, rusii mai isi mai apara conductele de gaz, ba unii,ba altii, si desigur bashar prins la mijloc as a patsy, ceva gen cum era gadaffi la vremea aia. Ba ne este cel mai bun aliat, ba este cel mai rau om de pe planeta care baga atacuri chimice, ba din nou ne este aliat, ba din nou este literally hitler.

E plin in Siria de arme chimice, Bashar sta pe un munte, gen cum a stat si Saddam pe un munte de rachete nucleare ,arme chimice si biologice,pff e deja plictisitor sa ascult aceeasi moara stricata la "stiri", sincer nu pot intelege cum unii mai pot sa asculte acelasi rahat si sa mai si creada ceva ca da mah frate, bashar ala e rau sa moara mama, trebuie oprit.
    Last edited by nosferat; 16-04-2018 at 07:04.

10. Back To Top | #1710
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Ca de obicei, fiecare mai scuipa in supa altuia pe acolo, ba iranul,ba evreii,ba turcii, rusii mai isi mai apara conductele de gaz, ba unii,ba altii, si desigur bashar prins la mijloc as a patsy, ceva gen cum era gadaffi la vremea aia. Ba ne este cel mai bun aliat, ba este cel mai rau om de pe planeta care baga atacuri chimice, ba din nou ne este aliat, ba din nou este literally hitler.

E plin in Siria de arme chimice, Bashar sta pe un munte, gen cum a stat si Saddam pe un munte de rachete nucleare ,arme chimice si biologice,pff e deja plictisitor sa ascult aceeasi moara stricata la "stiri", sincer nu pot intelege cum unii mai pot sa asculte acelasi rahat si sa mai si creada ceva ca da mah frate, bashar ala e rau sa moara mama, trebuie oprit.
    "N-a fost adevarat la Saddam deci nu mai e adevarat eveeeeeer" - si acolo erau si alte motive.

Nici macar rusii nu contesta folosirea armelor chimice, unicul detaliu pe care se cearta de vreo 4 ani e care factiune le foloseste.

Eu inteleg ca suna bine in cap prima oara, dar nici in timp ce scrieti nu va apuca incertitudini?

Gadaffi e regretabil prin prisma faptului ca s-ar putea ca Sarkozy sa fi vrut sa-si acopere spagile, aia nu inseamna ca speli orice dictator criminal, ajunga-va spalatul lui Ceausescu.

11. Back To Top | #1711
    "N-a fost adevarat la Saddam deci nu mai e adevarat eveeeeeer" - si acolo erau si alte motive.

Nici macar rusii nu contesta folosirea armelor chimice, unicul detaliu pe care se cearta de vreo 4 ani e care factiune le foloseste.

Eu inteleg ca suna bine in cap prima oara, dar nici in timp ce scrieti nu va apuca incertitudini?

Gadaffi e regretabil prin prisma faptului ca s-ar putea ca Sarkozy sa fi vrut sa-si acopere spagile, aia nu inseamna ca speli orice dictator criminal, ajunga-va spalatul lui Ceausescu.
    Cand vad dovezi concrete ca intradevar Bashar a folosit arme chimice,si nu vorbe goale si am auzit de la matusa ca ala negru de respira greu e de fapt tat-su, o sa mai cred, pana atunci, bre,ma lesi? La modul serios acuma. Daca ai fi citit mai atent ce am scris, nu am mentionat ca nu au fost folosite arme chimice, ci am specificat tocmai faptul ca el nu avusese treaba cu acele atacuri,asa cum in foarte multe cazuri apar niste atacuri dubioase, dupa care ne jucam pase-pase-gol, ba era bashar, ba era saddam ba era ghadaffi, ba era altu, dar niciodata nu sunt dovezi clare, ci doar speculatii si mediatizare hilara. Asa cum saddam avea arsenal de arme nucleare, sunt la fel de convins ca are si bashar un munte ascuns undeva de arme chimice, doar trebuie sa radem toata siria de pe fata pamantului, sa fim siguri ca nu le va putea folosi niciodata.

Cand a fost marele fas despre OMG OMG sarin gas attack, nu tot bashar a fost de vina? Au fost dovezi concrete undeva ca intradevar el a avut ceva treaba macar cu acel atac? Evident ca nu, sa speculez pot si eu pana maine, ceva concret domnule ca timpul trece si ne trezim pensionari.
    Last edited by nosferat; 16-04-2018 at 07:53.

12. Back To Top | #1712
    Registered User Daisy's Avatar
    Baile Átha Cliath, Éire (Poblacht na hÉireann)
    Cand vad dovezi concrete ca intradevar Bashar a folosit arme chimice,si nu vorbe goale si am auzit de la matusa ca ala negru de respira greu e de fapt tat-su, o sa mai cred, pana atunci, bre,ma lesi? La modul serios acuma. Daca ai fi citit mai atent ce am scris, nu am mentionat ca nu au fost folosite arme chimice, ci am specificat tocmai faptul ca el nu avusese treaba cu acele atacuri,asa cum in foarte multe cazuri apar niste atacuri dubioase, dupa care ne jucam pase-pase-gol, ba era bashar, ba era saddam ba era ghadaffi, ba era altu, dar niciodata nu sunt dovezi clare, ci doar speculatii si mediatizare hilara. Asa cum saddam avea arsenal de arme nucleare, sunt la fel de convins ca are si bashar un munte ascuns undeva de arme chimice, doar trebuie sa radem toata siria de pe fata pamantului, sa fim siguri ca nu le va putea folosi niciodata.

Cand a fost marele fas despre OMG OMG sarin gas attack, nu tot bashar a fost de vina? Au fost dovezi concrete undeva ca intradevar el a avut ceva treaba macar cu acel atac? Evident ca nu, sa speculez pot si eu pana maine, ceva concret domnule ca timpul trece si ne trezim pensionari.
    LOL de parca ii pasa cuiva daca crezi tu sau nu. cine trebuie sa vada dovezile cred ca le-a vazut deja. noi suntem pe margine si facem galerie si ne dam cu parerea.
    "Spirituality is just science we don't understand. Yet."

13. Back To Top | #1713
    Quote Originally Posted by Daisy View Post
    LOL de parca ii pasa cuiva daca crezi tu sau nu. cine trebuie sa vada dovezile cred ca le-a vazut deja. noi suntem pe margine si facem galerie si ne dam cu parerea.
    Mie nu imi place galeria, mai ales daca ma bag in o discutie unde altii isi vad copii murind ad litteram in chinuri si vad glume proaste la stiri despre faptul ca iara bashar este satana in persoana, si trebuie facut ceva impotriva lui. Dar fiecare cu ale lui/ei....etc.

14. Back To Top | #1714
    Registered User Daisy's Avatar
    Baile Átha Cliath, Éire (Poblacht na hÉireann)
    Mie nu imi place galeria, mai ales daca ma bag in o discutie unde altii isi vad copii murind ad litteram in chinuri si vad glume proaste la stiri despre faptul ca iara bashar este satana in persoana, si trebuie facut ceva impotriva lui. Dar fiecare cu ale lui/ei....etc.
    Nu-ti place dar o practici. Pentru ca ceva concret nu faci. Nici nu ai avea cum. Tot ce putem sa facem noi astia "mici" e sa ne dam cu parerea. Nu avem access decit la ce ni se baga pe diferite siteuri si in functie de convingerile personale unii sunt de acord cu una altii cu alta. La asta ma refeream. Nu e ca si cum iei tu baioneta si te duci sa obtii dovezi.
    "Spirituality is just science we don't understand. Yet."

15. Back To Top | #1715
    Registered User
    Parerea unui presedinte de stat membru UE si NATO, care nu se lasa spalat pe creier:

""It (the strike on Syria) was a stupid thing... This is the mildest word I can say about that."

"The West has ruined the Middle East in an unimaginable way. Take Iraq, when it was alleged that it had weapons of mass destruction. These allegations proved to be false. We learnt no lesson from that operation that claimed numerous lives, including of American soldiers. After that, we made another silly thing called Libya: ‘thanks’ to that intervention, that country has no government now and the Libyan territory is used as a transit route for illegal refuges to Europe." - Czech President Milos Zeman

16. Back To Top | #1716

Nu-ti place dar o practici. Pentru ca ceva concret nu faci. Nici nu ai avea cum. Tot ce putem sa facem noi astia "mici" e sa ne dam cu parerea. Nu avem access decit la ce ni se baga pe diferite siteuri si in functie de convingerile personale unii sunt de acord cu una altii cu alta. La asta ma refeream. Nu e ca si cum iei tu baioneta si te duci sa obtii dovezi.
    Macar incearca, stiu ca e greu, dar incearca sa nu te tot contrazici, nu inainte scriai ca nu ii pasa cuiva, inclusiv tie de ce cred eu pe aici, dupa care tot faci galerie. Mda, nu am scris ca vin cu dovezi concrete, nu incerca sa imi rastalmacesti cuvintele, stiu ca iti place dar ma oboseste tactica asta invechita, am scris ca nu sunt dovezi clare si concrete care sa demonstreze pana in panzele albe ca intradevar bashar asa cum ne povestesc diferite surse media a tot folosit arme chimice. Restul e gargara obositoare, si de data asta am sa ma tin eu de cuvintele tale si nu o sa te mai bag in seama.

17. Back To Top | #1717
    Registered User
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    Czech President Milos Zeman
    Oricat ai sublinia, ramane un pro-rus si nationalist-populist. Opinie irelevanta. La fel de bine poti cita din Putin.

18. Back To Top | #1718
    Registered User Mandea's Avatar

asa e, nu i-a gazat, i-a pupat pe chelie un pic si le-a dat cu pamatufu' . si care au ras toata siria??? au atacat cateva locatii precise, nicidecum nu au incercat sa il ucida pe bashar. daca dadeau dupa ala, atunci mai puteai sa zici.

19. Back To Top | #1719
    Registered User taribobo's Avatar
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Oricat ai sublinia, ramane un pro-rus si nationalist-populist. Opinie irelevanta. La fel de bine poti cita din Putin.
    Ce legatura are asta cu ce spune ? voi sunteti incapabili sa purtati un dialog. A spus un adevar sau nu ? evident ca da, e irelevant ce simpatii are. Apropo, in ungaria se misca rapid astia tineri si liberi, sper sa isi ia bataie rapid.

Nu, adica esti parte din motivele pentru care nu exista infrastructura, medicina gratuita sau orase frumoase p-ici-sa(copiile palide de burg german notwithstanding). Desi, poate, percepi si tu chestiile astea ca fiind ceva negativ.
    Serios, explica mi cum )
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.

20. Back To Top | #1720
    Registered User RAN's Avatar
    Nu, nu a spus un adevar. A spus, pe scurt "The West has ruined the Middle East in an unimaginable way". Ceea ce nu e adevarat, e doar propaganda antioccidentala, din pacate preluata si de idioti utili din occident (Cehia, ba chiar si Romania, sunt occident fata de middle east si Rusia)

1.  
Page 86 of 91 FirstFirst ... 367683848586878889 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks