View Poll Results: Cine va castiga razboiul?

Voters
91. You may not vote on this poll
  • Siria

33 36.26%
  • Turcia (NATO)

58 63.74%
Page 87 of 91 FirstFirst ... 377784858687888990 ... LastLast
Results 1,721 to 1,740 of 1811

Thread: Syria Uprising

1. Back To Top | #1721
    Registered User BMF's Avatar
    Quote Originally Posted by taribobo View Post
    Ce legatura are asta cu ce spune ? voi sunteti incapabili sa purtati un dialog. A spus un adevar sau nu ? evident ca da, e irelevant ce simpatii are. Apropo, in ungaria se misca rapid astia tineri si liberi, sper sa isi ia bataie rapid.
    Asta suna a "Ia, ba, fiti independeti si obiectivi, pentru ca asa va ordon eu!". Nu e pentru toti, din fericire, un adevar, pentru ca, nu toti, din fericire, nu avem creiere spalate de Antene. Zeman este cunoscut ca fiind rusofil, si asta i-a trecut in cel mai sigur mod si prin portofel/stomac. Nimeni nu e fan Rusia fara un interes.
    Am inteles ca urmeaza niste bombe f interesante: se pare ca in spatele valurilor de migratie ar fi (surpriza, surpriza) SVR. Baietii au ales foarte atent rutele, pus activisti pe traseu sa nu se intample nimic fara sa nu se afle, documentat care tara are conditiile cele mai primitoare pentru a freca duda degeaba pe ajutoare sociale generoase si bineinteles, explicat bietilor paraziti unde sa se duca.
    Parea de altfel neverosimila explicatia cu: "refugiatii sirieni au vandut casa cu 20-30.000 eur si au dat banii calauzelor nemiloase". Unu, pentru ca intr-o zona de razboi nu da nimeni nici un euro pe o casa, si doi, pentru ca acei euro nu exista in zonele alea, cine ii are obtine ce vrea cu arma.
    Tactica e veche, inca de la batalia de la Kaffa, cand pentru a slabi apararea asediatilor, mongolii au catapultat in cetate cadavre sau sobolani infectati. Nimic mai minunat decat a trimite tot felul de specii suspecte de terorism, care ar distrage atentia unei bune parti a serviciilor de securitate interna, mai dand un pic de aer de respirat spionilor sovietici sa isi vada de treaba. Sa mentionez ca asta a fost inceputul celebrei epidemii de ciuma neagra din toata Europa?
    Last edited by BMF; 16-04-2018 at 15:11.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

2. Back To Top | #1722
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Am inteles ca urmeaza niste bombe f interesante: se pare ca in spatele valurilor de migratie ar fi (surpriza, surpriza) SVR.
    Ai materiale de citit pentru afirmația asta? Sună a lectură interesantă.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

3. Back To Top | #1723
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    asa e, nu i-a gazat, i-a pupat pe chelie un pic si le-a dat cu pamatufu' . si care au ras toata siria??? au atacat cateva locatii precise, nicidecum nu au incercat sa il ucida pe bashar. daca dadeau dupa ala, atunci mai puteai sa zici.
    Nu tin minte de cand sunt pe acest forum, sa fi scris ca bashar i-a pupat pe chelie si le daduse cu pamatuful, poti arata daca te rog citatul exact de unde ai ramas cu aceasta opinie? nu imi place cand vin altii si exagereaza incercand sa scoata din context ce am scris.

Am scris ca el desi este acuzat mai mereu prin media, nu exista niciodata dovezi clare ca intradevar are macar o legatura si partiala cu acele atacuri chimice, ca nu e un inger, este evident, insa cand arunci chestii gen bashar e de vina pentru atacurile chimice, el le cauzasera, el este vinovatul principal, omul se asteapta la dovezi, nu doar la specula, gen hitler bea un pahar cu apa, trump bea un pahar cu apa, the connection is obvious trump=hitler, bashar zambeste, idi amin zambeste, este absolut evident, bashar=idi amin.

Despre uciderea lui bashar au fost enorm de multe tentative, personaje ca si Hillary au incercat in repetate randuri sa impuna niste chestii gen asasinat, sau "take him out". Aa, ca tocmai in exact acest moment specific nu a fost o tentativa de asasinat? Da e drept, tocmai acuma nu aia a fost obiectivul principal, aici ai dreptate.

4. Back To Top | #1724
    Registered User Mandea's Avatar
    pai nu ai scris tu, dar unde am zis eu ca ai zis tu????
    nu stiu cum sa iti zic, dar e vizibila din avion. adica interzice accesul inspectorilor internationali la locul unde se presupune ca a dat cu atac chimic, si tie ti se pare ca e acuzat pe nedrept, da? hai, trezirea, a venit dimineata. exact la fel au facut rusii dupa ce au doborat avionul plin de olandezi. TRANSPARENTA TOTALA! atat de totala ca s-a opacizat de e neagra acum. nu exista nicio alta explicatie logica in astfel de cazuri.

5. Back To Top | #1725
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    pai nu ai scris tu, dar unde am zis eu ca ai zis tu????
    nu stiu cum sa iti zic, dar e vizibila din avion. adica interzice accesul inspectorilor internationali la locul unde se presupune ca a dat cu atac chimic, si tie ti se pare ca e acuzat pe nedrept, da? hai, trezirea, a venit dimineata. exact la fel au facut rusii dupa ce au doborat avionul plin de olandezi. TRANSPARENTA TOTALA! atat de totala ca s-a opacizat de e neagra acum. nu exista nicio alta explicatie logica in astfel de cazuri.
    O tot tii din specula in specula, exista enorm de multe explicatii, ca tocmai pentru tine nu exista absolut nici o alta explicatie logica, nu inseamna ca de fapt nu exista nici o alta explicatie logica, come on man, deja sunt satul de tot felul de zei d'astia care stiu totul nene, dar absolut tot, iar daca nu stii totul ca ei, esti praf domnule, esti varza, esti un habarnist.

Chemical weapons inspectors begin destroying Syrian stockpile, official says | Fox News

A permis in nenumarate randuri inspectori sa vina, si a si fost de acord sa se distruga arsenalul, repet, ca tu nu vezi nici o alta explicatie, nu inseamna ca nu este o alta explicatie.

6. Back To Top | #1726
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by omikron View Post
    Ai materiale de citit pentru afirmația asta? Sună a lectură interesantă.
    Are sau nu, dar e cea mai potrivita si plauzibila ipoteza, si eu spun asta inca de la primele valuri de migranti. Sunt singurii care aveau interes sa finantele asa ceva, si nici macar nu-i costa mult. Rezultatul? Cam 3 tari est europene din EU se inghesuie LA VEDERE la felat tarul. ROI +infinit.

7. Back To Top | #1727
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Nu, nu a spus un adevar. A spus, pe scurt "The West has ruined the Middle East in an unimaginable way". Ceea ce nu e adevarat, e doar propaganda antioccidentala, din pacate preluata si de idioti utili din occident (Cehia, ba chiar si Romania, sunt occident fata de middle east si Rusia)
    Hey eu țin cu echipa mea, dar hai sa nu deviem în explicații supranaturale.

Aia care au impus/destabilizat zona cu Sykes Picot, Israel, Sauditii, Irak, Liban, Yemen ( și lista continua..) nu au fost orcii lui Tolkien.

Hillary Clinton "We Came, We Saw, He Died" (Gaddafi) - YouTube

8. Back To Top | #1728
    Nu, au fost unii care nu suporta in zonele alea volatile si bogate in resurse dictatori ostili, cu asta sunt de acord.
    Dar nu cu destabilizarea, asta implica ca zonele respective erau stabile si civilizate inainte de, ceea ce nu e adevarat.

9. Back To Top | #1729
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Dar nu cu destabilizarea, asta implica ca zonele respective erau stabile si civilizate inainte de, ceea ce nu e adevarat.
    Nu chiar, implica doar ca erau stabile. Pot fi stabile si fara a fi civilizate. Au fost relativ stabile inainte sa-si bage americanii coada.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

10. Back To Top | #1730
    Relativ stabila era si Romania pana in 90, cand a fost destabilizata vreme de vreo zece ani, pana s-au mai asezat lucrurile. Stabilitatea asta e supraevaluata. Stabilitatea asta formata din dictaturi e mai periculoasa decat ce se intampla acum.
    Si din ce vad fara sa fiu pasionat pentru ca nu-mi pasa prea mult de Siria, curentul si precedentul dictator au fost aliati cu rusii, nu cu americanii.

11. Back To Top | #1731
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Nu chiar, implica doar ca erau stabile. Pot fi stabile si fara a fi civilizate. Au fost relativ stabile inainte sa-si bage americanii coada.
    Si Yemen era stabil pana sa isi bage Iran coada. Si cand zici Iran, spui automat Rusia.

12. Back To Top | #1732
    Food for thought:
    - La fel era si Coreea de nord nebagata in seama si acum are nukes si porcusorul face pe Gigi duru'
    - Daca i-ar fi lasat pe Saddam & co la putere, rusii le-ar fi vandut mama nuclearelor la ce bani au aia din petrol si la ce foame de valuta & resurse e in Rusia. Nu va plac refugiatii si musulmanii si ii considerati ostili Europei, imaginati-va acum arabitoiii sa aiba si nucleare.

13. Back To Top | #1733
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Categoric, nu doar americanii isi baga coada acolo.

Stabilitatea asta e supraevaluata. Stabilitatea asta formata din dictaturi e mai periculoasa decat ce se intampla acum.
    NU de aceeasi parere ar fi/sunt si aia ucisi in urma destabilizarii si familiile lor.

Si din ce vad fara sa fiu pasionat pentru ca nu-mi pasa prea mult de Siria, curentul si precedentul dictator au fost aliati cu rusii, nu cu americanii.
    Ah, deci daca sunt aliatii cu rusii e rai, daca sunt cu americanii e buni?

Parca am zis deja ca americanii si-au bagat coada pt a destabiliza regiunea si a slabi influenta ruseasca in zona. Bineinteles si rusii fac la fel.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #1734
    Registered User
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    O tot tii din specula in specula, exista enorm de multe explicatii, ca tocmai pentru tine nu exista absolut nici o alta explicatie logica, nu inseamna ca de fapt nu exista nici o alta explicatie logica, come on man, deja sunt satul de tot felul de zei d'astia care stiu totul nene, dar absolut tot, iar daca nu stii totul ca ei, esti praf domnule, esti varza, esti un habarnist.
    A permis in nenumarate randuri inspectori sa vina, si a si fost de acord sa se distruga arsenalul, repet, ca tu nu vezi nici o alta explicatie, nu inseamna ca nu este o alta explicatie.
    Si acum chiar a invitat inspectorii ONU sa verifice afirmatiile legate de presupusul atac chimic. Inspectorii ONU au ajuns in Siria chiar inaintea atacurilor complet ilegale alea amerlocilor aliati cu inca doi slugoi ca sa nu se spuna ca au fost singuri. "Aliatii" nu au nici un interes sa se afle ca totul a fost inscenat.

Iar la astia cativa de pe forum n-ai ce sa le explici din moment ce refuza orice discutie obiectiva.
    Presedintele Cehiei e un tip de bun simt care reprezinta o tara care nu e manjita cu sange in decursul istoriei, dar nu le convine ce zice, deci nu are cum sa fie decat rusofil.

Ia uite ce zice Trump, care daca ar avea ceva bun simt ar trebui sa tina capul sub plapuma ca urmare a "faptelor de arme" comise de-a lungul istoriei de tara pe care o reprezinta:

“To Iran, and to Russia, I ask: What kind of a nation wants to be associated with the mass murder of innocent men, women, and children?” - Trump

Ipocrizie dusa la extrem. Ar trebui ca cineva sa-i dea sa citeasca asta (legat de utilizarea armelor chimice, fara a mai pomeni de singura tara din lume care a utilizat bombe atomice impotriva exclusiv a unor civili!), unde vorbim de milioane de victime cumulate pe mai multe zeci de ani, dovedite, nu imaginate precum in cazul din Siria:

Spectre orange
    Nearly 30 years after the Vietnam war, a chemical weapon used by US troops is still exacting a hideous toll on each new generation.

15. Back To Top | #1735
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    Presedintele Cehiei e un tip de bun simt care reprezinta o tara care nu e manjita cu sange in decursul istoriei, dar nu le convine ce zice, deci nu are cum sa fie decat rusofil.
    Czech president Miloš Zeman wins second five-year term | World news | The Guardian

Pro-Russian leader receives 51.8% of votes in runoff against political newcomer Jiri Drahos

Since then, he has divided the nation with his pro-Russia stance and support for closer ties with China.

Zeman, 73, a former prime minister and Social Democrat leader, has caused consternation with his vocal opposition to western sanctions against Russia over its annexation of eastern Crimea from Ukraine.

16. Back To Top | #1736
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post

1.Categoric, nu doar americanii isi baga coada acolo.
    2.NU de aceeasi parere ar fi/sunt si aia ucisi in urma destabilizarii si familiile lor.
    3.Ah, deci daca sunt aliatii cu rusii e rai, daca sunt cu americanii e buni?
    4.Parca am zis deja ca americanii si-au bagat coada pt a destabiliza regiunea si a slabi influenta ruseasca in zona. Bineinteles si rusii fac la fel.
    1. Categoric
    2. Probabil
    3. Da, rusii rai, americanii buni. Intrebare retorica: tu te-ai gandit mult inainte sa alegi intre USA si Rusia, sau Rusia nici macar n-a fost pe lista?
    4. Da

Nu se poate sa lasi dictatori ostili de capul lor, stapani peste tari cu resurse si armamant si potential sau real nucleare. Nu se face asa ceva.

17. Back To Top | #1737
    Registered User
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Zeman, 73, a former prime minister and Social Democrat leader, has caused consternation with his vocal opposition to western sanctions against Russia over its annexation of eastern Crimea from Ukraine.
    Da, dar faptul ca nu e de acord cu politica vestului si ca vrea relatii bune cu Rusia si China nu inseamna neaparat ca e "rusofil". Gasesti in vest zeci de milioane (cel mai probabil sute de milioane) de cetateni cu vederi similare si care nu inseamna ca sunt rusofili in sensul inteles de tine si inca cativa.

18. Back To Top | #1738
    De ce ai fi anti-sanctiuni si i-ai vrea ca prieteni pe rusi ca presedinte al Cehiei si stat membru NATO? Trebuie sa fii tradator de neam sa uiti ce ti-au facut in 1968.

Daca i-ai lasa in boii lor de fiecare data cand ar invada o tara straina, maine poimaine intra iar cu tancurile in Praga. Sa le bage sanctiuni pana le intra in cap ca dictatura nu tine de foame.

19. Back To Top | #1739
    Dezvoltă-ți abilități extrasenzoriale, practică meditația de împuternicire, yoga și dezvoltă-ți abilități psihice peste cele medii, puteri ale minții și ale sufletului. Eliberează-te de minciuna creștinismului. Cunoașterea înseamnă libertate și putere. Eliberează-te, nu mai trăi în minciună.

Intră pe siteurile:

www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Meditații Satanice – Bucuria lui Satan

Îţi recomand, de asemenea, şi www.crestinismulexpus.blogspot.com

Salvează siteurile să le studiezi!

20. Back To Top | #1740
    Registered User
    Deocamdata invadatori in Siria sunt americanii si aliatii lor care au ocupat cam o treime din suprafata tarii, suprafata controlata sub forta bazelor militare instalate intr-un stat suveran in mod ilegal raportat la orice norma juridica.

1.  
Page 87 of 91 FirstFirst ... 377784858687888990 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks