Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 60 of 60

Thread: Omar Hayssam se afla in custodia politiei romane

1. Back To Top | #41
    Registered User eu's Avatar
    //offtopic
    peste ani, Abdullah Öcalan - Wikipedia, the free encyclopedia, o sa vedem unde a fost prins
    O sa aveti o supriza :P
    “Lets face it, comedy’s a dead art form. Now tragedy! That’s funny.”

2. Back To Top | #42
    Registered User
    Tapalaga, despre Hayssam.

Marele can-can e ca Ponta a fost prins in offside si, pentru a nu lasa sa se vada asta, constient de impactul media al stirii cu Hayssam, s-a repezit sa explice una-alta, nereusind decat sa se afunde in kk-ul unor minciuni evidente. Ca de obicei...

3. Back To Top | #43
    Quote Originally Posted by diablo81 View Post
    Sau Omar era in mainile unui alt serviciu secret si a fost transferat fara autorizatie Romaniei.
    Eu iti zic ca nu-i cuser sa extragi cetateni precum pestii din garla iar tu ma intrebi daca-i ok sa-i cumperi ca pe oi, sau hai, ca pe berbecuti? Bine bre, atunci nu-i act de razboi ci act de comert. Revin la exemplul cu Basescu. Sa zicem ca alt stat nu-l pescuieste din piscina vilei Dante ci-l cumpara de la Udrea care-l vinde pe bani de posete. Rozeta ajunge la loc cu tristete si fara cuburi de gheata iar presedintele unei tari oarecare ii fredoneaza dedicatii cu ani de puscarie. Atunci e piua, facem anticipate si asta este, nu-i casus belli cat timp pretul a fost corect si partile au plecat multumite.

Basistii astia nu inteleg ca nu este vorba despre ceea ce Basescu nu spune ci despre ceea ce lasa sa se inteleaga, aici e iresponsabilitatea. Dar ei nu si nu, sariti, Antena 3 e aici!

4. Back To Top | #44
    Registered User
    Si ce lasa sa se inteleaga, Goanga? Ca a fost o actiune neautorizata. Asa. Si?

5. Back To Top | #45
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by dcg View Post
    Eu iti zic ca nu-i cuser sa extragi cetateni precum pestii din garla iar tu ma intrebi daca-i ok sa-i cumperi ca pe oi, sau hai, ca pe berbecuti?
    Si eu repet pentru a patra oara : de unde stii ce fel de operatiune a fost? Poate te obosesti sa si raspunzi in loc sa faci comparatii de gradinita.

In continuare negi posibilitatea ca ce a spus Basescu e de fapt praf in ochi pentru a acoperi restul idioteniilor. Ce e mai rau pentru Romania : faptul ca prim-ministru si o parte din Guvern vorebesc despre cat de bine colaboram cu Siria (Externe, servicii, justitie, armata etc.) sau o intrebare vaga spusa de Basescu privitoare la o operatiune neautorizata in alt stat?

In afara de cancan-ul rezultat vorbele lui Basescu nu au consecinte, fiind mult prea vagi. Cele ale lui Ponta au.

6. Back To Top | #46
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    dcg ... de unde stii ca nu l-au saltat pe haysam de pe nisipurile de aur din bulgaria? Sau din vama veche?

Nu exista deocamdata nici un fel de info. Poate basescu se referea ca nu a fost autorizata de ministrul de externe roman.

Atata timp cat nu se stie cum, de unde, in ce conditii sa extrapolezi ca mai e putin si intram in razboi cu siria nu e decat o imbecilitate a la A3.

Parca si vad SRI-ul deturnand un avion sirian sa-l aduca pe ala in tara, cu akm-uri in mana si centuri de C4. Really?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #47
    Registered User kam1kaze's Avatar
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Si ce lasa sa se inteleaga, Goanga? Ca a fost o actiune neautorizata. Asa. Si?
    Pai e cam aiurea ca sef de stat sa declari asta. Sincer mai bine tacea in pm. Dar a facut-o pentru popularitate. Iar asta ne confirma ca este un jegos ahtiat dupa popularitate si putere.
    In schimb Ponta s-a facut de ras ca deobicei.

8. Back To Top | #48
    Registered User
    Quote Originally Posted by kam1kaze View Post
    Pai e cam aiurea ca sef de stat sa declari asta. Sincer mai bine tacea in pm. Dar a facut-o pentru popularitate. Iar asta ne confirma ca este un jegos ahtiat dupa popularitate si putere.
    In schimb Ponta s-a facut de ras ca deobicei.
    Da, a fost o declaratie aiurea, gen Bond. James Bond. Nepotrivita.
    Ahtiat dupa popularitate? Oh, da!! E mai jegos ca Ponta, care s-a repezit si el in microfoane, disperat sa nu scape momentul ?!

Pana una-alta pare o actiune SIE, ordonata de Basel, probabil in sperata ca Hayssam ii face vreun cadou nesperat. Proabil bani irositi aiurea, m-as mira sa pice macar vreun cap de vames care a inchis ochii cand Hayssam a plecat. De pe Otopeni, fireste

PS: Goanga, vezi c-a autorizat Ponta commando-ul. Priceless!!

9. Back To Top | #49
    Banned
    Bun, deci daca ce spune Ponta e adevarat (lucru ce poate fi verificat usor) si anume ca operatiunea a fost autorizata cu semnaturi de el si Dusa, atunci se explica de ce Baselu nu putea confirma nimic ieri: pentru ca habar nu avea de problema.
    Acum se explica de ce consilierii lui se faceau ieri de ras pe rand (si pe banii nostri), de ce presedintia a dat comunicat la 7 dimineata (Baselu' a fost trezit din betia de dimineata, i s-a spus: l-au adus pe Hayssam, iar cea mai buna idee a lui a fost: faceti sa para ca l-am adus io) si alte afirmatii amuzante venite ieri dinspre Cotroceni, inclusiv dinspre prostovanul de serviciu, Blaga.

10. Back To Top | #50
    Dcg ... Vezi ca ponta a autorizat imixtiunea in treburile siriei, a semnat cica chiar. O spune chiar el. Deci cine e vinovat de declarația de război?

Ponta minte clar, mai ales ca e operatiunea secreta si nu pot fi prezentate documentele. Dovada ca mintea: nu avea nici o treaba cand a ajuns haysam in ro, era in plop. Dacă el era omul care aviza si stia totul relativ la problema ar fi fost primul care ar fi anunțat aducerea, ca pe un succes al ministerelor de interne/externe si al serviciilor. Balbaielile de pana acum spun altceva.

Ponta: "Eu n-am facut nicio declaratie. Am raspuns" hahaha, e penibil.

Oricum: a fost predat poliției vineri la 6:40. De către cine? Cand a ajuns in ro de fapt? La ce interogatorii a fost supus de către SRI/SIE înainte de predarea către poliție?
    Last edited by AStateOfMind; 20-07-2013 at 18:23.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

11. Back To Top | #51
    Banned
    Adica Ponta trebuia sa se trezeasca la 6 dimineata sa anunte ca a fost adus Hayssam, inaintea consilierilor lu' peste care au anuntat inainte de 7. Ponta a dormit linistit, se pare ca altii nu au prea dormit

12. Back To Top | #52
    Nu ponta, reprezentanți ai guvernului. Sau toată tara doarme la 6:40? Ei uite ca președinția nu doarme. Cum se face ca unii dorm pe ei exact cand nu trebuie ...

Consilierii lu' peste au anunțat la 7:30. Si cica ei ar fi aflat după guvern, ala care cică ar fi autorizat operatiunea. Cică. Știu, e grele cu logica, dacă nu se spune pe A3 e imposibil de dedus ceva. Mai stati puțin si va da badea sau gadea rezolvarea

13. Back To Top | #53
    Registered User eu's Avatar
    “Lets face it, comedy’s a dead art form. Now tragedy! That’s funny.”

14. Back To Top | #54
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Deci cel care da informatia nu stie nimic si cel care e picat din Luna dupa 4 ore stie tot. Makes perfect sense.

15. Back To Top | #55
    Banned
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Ei uite ca președinția nu doarme.
    Pai eu ce am spus? Exact asta: ca unii nu au prea avut somn...
    In rest, declaratii precum : "felicit serviciile ca l-au adus, nu confirm ca l-au adus, sper sa declare tot, sa ia mai mult, dar nu confirm ca il avem, nu stiu nimic, cine? care hayssam? Trebuie sa aflam cum a facut negot cu arme, Nu confirm ca il avem totusi..., nu stiu nimic, felicit consilierii, dar nu stiu pentru ce ii felicit" etc.etc.etc. nu pot decat sa faca deliciul celor care nu capul bagat up Base's ass.

16. Back To Top | #56
    Registered User
    Eu aici sunt de aceeasi parere cu Andi, discursurile lui Basescu si Ponta au fost amandoua ca nuca-n perete. La Ponta ne-am obisnuit, la Basescu (care in diplomatie nu cred ca e mai capabil decat sa citesca textele consilierilor) ma intreb care a fost justificarea (nu cred ca s-a trezit prea devreme din betie la microfon). Comunicarea oricaruia din ei trebuia sa fie seaca si precisa, nefiind asa fie denota prostie/fudulie fie publicitate ieftina...

17. Back To Top | #57

18. Back To Top | #58

19. Back To Top | #59
    PSD-ul se lauda ca intareste lupta impotriva coruptiei, dar de fapt scapa toti infractorii de dosare penale.
    Ignore list: Stagirioritic

20. Back To Top | #60
    Registered User
    Fata asta se incalzeste serios pe tusa, pare un cantidat serios la sefia DNA.

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks