Thread Introduction
Important: evitati spoilerele, dezvaluirea finalului cartii sau a altor "surprize" de pe parcurs - sau daca tineti neaparat sa va referiti la ele, folositi tag-ul SPOILER !

Se foloseste asa:

[SPOILER="Finalul"]
.... Anna moare aruncandu-se in fatza trenului....
[/SPOILER]

Sau daca nu, macar scrieti solutia mai discret, cu fonturi cat mai mici si decolorate - desi recomand solutia cu SPOILER, pentru ca la cei care folosesc alte skin-uri la forum, scrisul cu alb poate fi perfect vizibil.

Nu le stirbiti celorlalti placerea lecturii !
Page 51 of 51 FirstFirst ... 4148495051
Results 1,001 to 1,003 of 1003

Thread: Lectorium - ce citim acum, cat este de bun

1. Back To Top | #1001
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am piesa de teatru Oblomov
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

2. Back To Top | #1002
    Moderator Ivan's Avatar
    Am mai inghitit un calup de Discworld, am ajuns la volumul 37, se cere o pauza.

Ca sa ma dezlipesc de universul ala am citit "27 de pasi" a lui Useriu si "Arhanghelul Raul" a lui Eftimie. Ambele merg (desi Eftimie scrie cu mult mai bine de cat Useriu - experientele celui din urma compenseaza indemanarea de scriitor).

3. Back To Top | #1003
    Registered User lalalalala's Avatar
    Ippolito Nievo-Memoriile unui italian. O carte maricica,circa 1000 de pagini.Scrisa la persoana intai,excelenta ca si tehnica scriitoriceasca,matura.Istorie din belsug la fel si personaje.O carte de capatai pentru miscarea Risorgimento.
    Memorii-Mircea Eliade. Autobiografica,doua volume insumand circa 700 de pagini.O recomand celor pasionati de viata culturala romaneasca interbelica si postbelica.
    si ha ha ha si hi hi hi,cei morti au pica pe cei vii

1.  
Page 51 of 51 FirstFirst ... 4148495051

Bookmarks

Bookmarks