View Poll Results: Ati apela la un medicament care, luat in timpul sarcinii, previne homosexualitatea?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Da.

18 60.00%
  • Nu.

10 33.33%
  • Nu stiu.

2 6.67%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 113

Thread: Cauzele homosexualitatii si despre posibilitatea prevenirii ei

1. Back To Top | #81
    Banned
    Quote Originally Posted by cucu11 View Post
    Cand va vad cot la cot cu feministele lesbiene atunci cand protestati , normal ca asta cam vreti: instalarea unui regim distopic in care sa exterminati indivizii hetero.

Pai fa-o tu cu barbatelul tau.
    Dar bine ar fi sa nu va bateti joc de respectivul copil si sa-i impuiati capul cu tampenii progresiste.
    eu de ce as vrea sa extermin indivizii hetero?
    de ce as vrea sa ma extermin pe mine?
    adica sa nu imi invat copilul ca oamenii sunt egali, ca sclavia este ceva infiorator, sa nu il invat ca nu conteaza rasa, religia sau orientarea sexuala cat timp este om ?

Si daca inseminarea artificiala ar fi un cent, tot nu as face-o.
    Pentru ca vreau sa am COPILUL MEU care sa includa GENA MEA DE INVINGATOR, nu gena sau sperma altora!

Nu ti-e clar?

Iar daca e sa fie sotia mea stearpa, asta e, divortez de ea si ma casatoresc cu alta care e fertila!

Omule, nu stiu ce ai, dar te-ai nascut pe planeta gresita.

Pe planeta asta nu exista decat pradatori si prada, sclavi si stapani, cei care calaresc si cei care se lasa calariti!
    la inseminare artificiala se foloseste sperma pe care o vrei tu, a ta sau a altora daca nu detii sau e alterata, asta e doar asa ca sa stii si tu
    gena ta invingator ? pai ce ai invins? inca 100 de milioane de spermatozoizi? nu imi amintesc ca tu sa fii vreun erou care sa fii facut bine la inca 100 de oameni

sotia este doar un instrument de reproducere a genelor tale ?
    sotia nu este un partener de cursa lunga langa care vrei sa iti traiesti zilele?
    si in aceasta relatie, partenerul nu trebuie sa fie in primul rand omul cel mai iubit de tine si dupa aia orice altceva?
    cu ce te ajuta daca ea e fertila dar nu stie sa se semneze cu pixul si pune degetul ?
    seara nu vrei sa poti sa ii spui ca uite azi m-a enervat la culme unul de pe fcg care sustine egalitate in drepturi. si ca o concluzie sa ii spui la final conspiratia astora care vor sa ne opreasca sa ne reproducem?

eu sunt pe planeta care trebuie, trebuie doar sa inteleg ce ti-a facut tie egalitatea in drepturi ?
    de unde ai dedus tu ca egalitate in drepturi inseamna ca tu trebuie sa fii homosexual?
    pai daca erai nascut acum 150 de ani si erai taran iobag la boier si venea unu si dadea o lege si spune: ba pentru crima boerii si taranii iau aceeasi pedeapsa, tu ai fi dedus ca din cauza legii tu trebuie sa devii criminal?
    sau cum functioneaza logica asta ?

2. Back To Top | #82
    Quote Originally Posted by Seek Truth View Post
    eu de ce as vrea sa extermin indivizii hetero?
    de ce as vrea sa ma extermin pe mine?
    adica sa nu imi invat copilul ca oamenii sunt egali, ca sclavia este ceva infiorator, sa nu il invat ca nu conteaza rasa, religia sau orientarea sexuala cat timp este om ?
    Pai ce sustii tu aia cam vrei.
    Vezi tu, cand tu si altii sustineti niste idei in spiritul de turma, fara sa ganditi, fara sa judecati, fara sa constientizati ce anume sustineti, cam aia e.

la inseminare artificiala se foloseste sperma pe care o vrei tu, a ta sau a altora daca nu detii sau e alterata, asta e doar asa ca sa stii si tu
    Tu nu intelegi ca daca sunt infertil, nu vreau sa-mi inseminez femeia cu gena altora? Ca eu m-am cuplat cu aceea femeie tocmai pentru a-mi transmite gena MEA mai departe?
    gena ta invingator ? pai ce ai invins? inca 100 de milioane de spermatozoizi? nu imi amintesc ca tu sa fii vreun erou care sa fii facut bine la inca 100 de oameni
    Da, am gena de invingator cum si tu si multi altii au.
    Bunicii nostri traiau la tara, sapau, duceau vaca la pasunat, traiau in saracie maxima, au supravietuit a doua razboaie mondiale si opresiunilor comunismului si au contribuit la industrializarea si urbanizarea tarii asteia.

Si au depus eforturi uriase pentru ca parintii nostri sa supravietuiasca si sa se mute la oras, oras in care traiesti tu si acum ai o viata frumoasa in care tastezi aiureli progresiste pe internet.

sotia este doar un instrument de reproducere a genelor tale ?
    Mai invata tinere.
    Femeia, ca orice femela animala are acel UTER care e incubator biologic, deci trebuie tratata ca atare pentru ca in mai toata istoria, femeia a depins de barbat.
    Nu e vina noastra, a barbatilor, ca ele n-au fost capabile sa realizeze ce au realizat barbatii hetero si macho. Ca ele nu au sau nu investesc la fel de multa activitate cerebrala ca la barbati sau fiindca asa le-a dotat natura, sa fie doar niste incubatoare si din alea sexy.

Nu spun ca e inferioara, ci poate e chiar deosebita fiindca are abilitatea de a naste si perpetua specia, dar asta e.....femeia, oricat de emancipata s-ar crede, a depins intotdeauna de barbat.
    Orice femeie scoasa la inaintare ca alde Clinton si Merkel sau activiste feministe ca Rosa Luxemburg si Oprah au avut in spatele lor alti barbati.
    Carieristele alea feministo-lesbiene care se cred independente si emancipate sunt doar o alta deviatie a naturii.
    Si oricum, vezi ca ele se angajeaza doar pe joburi usoare fiindca niciodata nu fac munca bruta ca barbatul ori sunt cazuri foarte rare.
    Cum se face ca nu prea exista femei inginer, femei savante, femei care sa se implice in fabricarea rachetelor si a unor sisteme si mecanisme complexe sau inventatoare sau femei politicieni care sa-si fi facut ascensiunea fara niciun ajutor din partea barbatilor?

Sistemul si societatea in care traiesti si tehnologia pe care o folosesti- toate au fost proiectate de BARBATI!

sotia nu este un partener de cursa lunga langa care vrei sa iti traiesti zilele?
    Da, este....dar nu am s-o inseminez niciodata cu sperma altora.
    Daca e infertila si nu poate sa-mi ofere copii, de ce sa o iubesc degeaba?
    si in aceasta relatie, partenerul nu trebuie sa fie in primul rand omul cel mai iubit de tine si dupa aia orice altceva?
    cu ce te ajuta daca ea e fertila dar nu stie sa se semneze cu pixul si pune degetul ?
    Pentru ca dragostea, sau aceasta atractie chimica nu e de durata!
    Dragostea idealista nu exista decat in romane sau in filme.

eu sunt pe planeta care trebuie, trebuie doar sa inteleg ce ti-a facut tie egalitatea in drepturi ?
    de unde ai dedus tu ca egalitate in drepturi inseamna ca tu trebuie sa fii homosexual?
    Pai eu ti-am zis ca nu sunt pentru exterminarea homosexualilor. Da, trebuiesc tratati ca oameni. Insa ceea ce practica ei trebuie redus si eliminat din societate fiindca se numeste deviatie biologica, la fel cum trebuiesc eliminate si cancerul si maltformatiile genetice. Asta e, daca nu exista leac pentru el, trebuie totusi respectati si tolerati ca orice om cu o afectiune.

Dar daca exista leac, o solutie ceva, de ce sa nu depun apoi efort pentru a-l vindeca?

pai daca erai nascut acum 150 de ani si erai taran iobag la boier si venea unu si dadea o lege si spune: ba pentru crima boerii si taranii iau aceeasi pedeapsa, tu ai fi dedus ca din cauza legii tu trebuie sa devii criminal?
    sau cum functioneaza logica asta ?

Cu parere de rau, dar oricat ti s-ar spune ca azi suntem egali in fata legii, uite ca inca mai traim in vremuri in care un sarac care fura o paine ca sa-si hraneasca copii face 10 ani de puscarie pentru furt calificat......in timp ce un parlamentar care fura miliarde de euro fie scapa cu suspendare, fie face 2 ani si este eliberat pe cautiune fiindca a scris niste carti sau pur si simplu scapa cu ceva restrictii temporare.

Daca stau sa ma uit la Dragnea, Basescu, Nastase, Udrea, Videanu, Ponta sau la case mai mari gen Berlusconi , Sarkozy, Hollande, Blair, Cameron, Putin, Bush,Clinton sau Obama, lideri politici care au comis INFRACTIUNI DOVEDITE si chiar au furat sau au sustinut infractionalitatea si terorismul ori prin incompetenta lor au fost comise ucideri din culpa, as zice ca nu exista deloc egalitate in fata legii.
    Last edited by cucu11; 22-01-2018 at 11:53.

3. Back To Top | #83
    Intuitive Investigator Benvolio's Avatar

Exclamation

Seek Truth si cucu11, daca nu vreti sa aveti o viata (reincarnare?) f. scurta pe CG, puneti-va imediat unul pe altul pe ignore! Nu-mi place nici sa sterg posturi, nici sa dau banuri, dar daca ma obligati...
    "Viata e complexa si are multe aspecte." (©Filantropica)

4. Back To Top | #84
    broke Flat's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    daca ar sta linistiti si-ar vedea de trasu in cur, nu ar iesi public in chiloti tanga, mascati si vopsiti, cu dresuri rupte, biciuri si calus in gura mergand in 4 labe. O astfel de manifestare o consider daunatoare unei societati si sinistra. Nu este normal ca un astfel de comportament sa se faca public.
    poti explica de ce?
    cum anume percepi o manifestare a unui grup oarecare ca o sfidare la adresa ta?
    spre exemplu, un sobor de preoti care insoteste un cortegiu funerar, poate fi in mod similar considerat o jignire pentru ateii care trec intamplator pe strada atunci?
    dar cozile de la moaste? dar parada militara? pe mine ma deranjeaza tancurile si soldatii defiland pe strazi. imi creeaza o stare de anxietate

o petrecere, un miting, un festival, un carnaval, orice tip de manifestare publica - nu are cum sa fie unanim aplaudata, intotdeauna vor exista oameni "deranjati". prea sensibili
    nu poti sa-ti vezi de viata ta daca niste homosexuali danseaza intr-un car alegoric? nu poti sa te bucuri de o celebrare? sau macar sa fii indiferent?

Pe planeta asta nu exista decat pradatori si prada, sclavi si stapani, cei care calaresc si cei care se lasa calariti, prosti si inteligenti, frumosi si urati. Niciodata nu o sa fie egalitate! Inferiorii nu castiga niciodata in fata superiorilor pentru ca matematic, sunt depasiti. Si matematica nu se inseala niciodata, la fel cum nici legile naturii.
    Iar obiectivul suprem e urmatorul: supravietuirea genei!
    obiectivul animalelor este asta
    se presupune ca oamenii au evoluat de la stadiul de primate. au ceva ce se cheama constiinta. ratiune. spirit

perpetuarea speciei e overrated. nu numai ca supravietuirea genei nu e pusa in pericol, ci din contra. suntem mult prea multi si ne inmultim exponential, intr-atat incat vom sufoca planeta si vom epuiza resursele mult mai repede decat ne poate ea sustine
    orice ratat poate da din pelvis de 3 ori, orice proasta poate desface niste picioare si apoi arunca un borac in plus printre noi. asta nu inseamna ca sunt invingatori, nu ajuta cu nimic un +1 la head count
    ajuta ceea ce poate face acel +1, ce educatie ii oferi, ce inteligenta va avea, ce conditie sociala si capacitate de a contribui la dezvoltarea omenirii va inmagazina

inca un viitor spargator de seminte si ragaitor de bere nu e nici stapan nici invingator
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

5. Back To Top | #85
    Cred ca Benvolio merita totusi ceva credit cu thread-ul asta de flame pus pe aria de Stiinta. E trolling suprem
    Dar lasand la o parte anal-fabetii functionali, aceste subiecte au meritul de a scoate la lumina diversii nazisti de printre noi.
    E oarecum amuzant ca unii folosesc clone pe subiecte asa sensibile.
    Ce dovada de "barbatie" . Pun intended.

Ah da. Era sa uit de perla zilei:
    normalitate biologica

6. Back To Top | #86
    Quote Originally Posted by Flat View Post

perpetuarea speciei e overrated. nu numai ca supravietuirea genei nu e pusa in pericol, ci din contra. suntem mult prea multi si ne inmultim exponential, intr-atat incat vom sufoca planeta si vom epuiza resursele mult mai repede decat ne poate ea sustine

inca un viitor spargator de seminte si ragaitor de bere nu e nici stapan nici invingator
    Acei spargatori de seminte si ragaitori de bere nu au nicio sansa sa se reproduca, pentru ca :
    1.nu se incadreaza deloc pe cerintele pietei muncii
    2.nu vor avea niciodata conditii materiale favorabile pentru a intemeia o familie
    3.automat, vor fi respinsi si de femei normale sau femei care au aspect la limita tolerabila, nu doar de cele cu pretentii absurde

De asta e si bine sa faci mai multi copii: daca unul iese cam ratat biologic, mai incerci si poate al doilea sau al treilea o sa fie vrednic sa-ti poarte gena de invingator.
    Cand vezi cupluri musulmanii si pakistanezii care fac 11 copii de fiecare, si europenii care se decid cu greu sa faca abia unul singur si pe la 50 de ani fiindca cariera si distractie....e cam aiurea, tocmai cand majoritatea au vila si masina straina , au conditii mai mult decat acceptabile pentru a creste si educa un copil.
    Mai rau e cand vezi ca europenii o ard pe homosexualitatea cand arabetii interzic asa ceva si persecuta astfel de elemente din interiorul comunitatii lor.

Si ne plangem de ce ne cotropesc genele din lumea a treia si se duce naibii gena alba-europeana.
    O dubla tesla-n oua!

Ma tot gandesc apoi si la propaganda anti-familie care au facut-o presa si televiziunea in ultimii ani.
    Familia Bundy sau Famila Simpsons ar fi bune exemple, pentru ca au scos in evidenta numai aspectele negative si problemele, nu si aspectele pozitive de a avea o familie alcatuita dintr-un cuplu de doi oameni de sex opus si 2-3 copii.

S-ar parea ca da...

7. Back To Top | #87
    Banned
    ti se pare ca am exagerat cu ceva?
    cum poti sa nu raspunzi la :"Pe planeta asta nu exista decat pradatori si prada, sclavi si stapani, cei care calaresc si cei care se lasa calariti!"
    sau
    "Femeia, ca orice femela animala de pe planeta asta cu constiinta, are acel UTER care e incubator biologic, deci trebuie tratata ca atare pentru ca in mai toata istoria, femeia a depins de barbat.

Nu spun ca e inferioara, ci poate e chiar deosebita fiindca are abilitatea de a naste si perpetua specia, dar asta e.....femeia, oricat de emancipata s-ar crede, a depins intotdeauna de barbat.

Carieristele alea feministo-lesbiene care se cred independente si emancipate sunt doar o alta deviatie a naturii.
    Si oricum, vezi ca ele se angajeaza doar pe joburi usoare fiindca niciodata nu fac munca bruta ca barbatul ori sunt cazuri foarte rare."

care ar fi solutia ta ? Benvolio
    ti se pare ca daca s-a cerut egalitate i s-a cerut cuiva sa devina gay cum sustine cucu?
    dar partea cu femeile? esti de acord?
    raspunde-i tu, da-ne un exemplu de impartialtiate si de parere obiectiva care sa te reprezinte pe tine si care s-ar incadra in normele tale, ca se pare ca in urma tuturor avertismentelor nu am inteles standardele tale, azi nu am sugerat nimic, homsexualitate latenta duap cum spuneai, fara flame si fara restul de categorisiri pe care le sugerezi prin mesajele de pedepsire

discrepanta este acceptarea acestor enormitati (teoriile conform carora vor sa ucida heterosexualii, ca vor sa ii faca pe toti barbatii gay, ca teoria conspiratie, ca femeile sunt lesbiene isterice) ca adevaruri demne de prezentat pe aici dar cand cineva intreaba unde ? cum ? care e sursa acestor enormitati? cu observatiile de rigoare , brusc tu zici ca e razboi si ca sa facem pe modelul tau de raspuns pai atunci da-ne modele
    teoria conspiratiei care vrea sa extermine heterosexualii ca sa nu se mai reproduca natural, e ok ?
    dar intrebarea din poll in care vrei sa faci selectie pe baza de gene impotriva homosexualitatii, e ok ? unde? la arieni?
    voi permiteti un thread unde cei incarcati de ura contra oamenilor cu alte preferinte sexuale pot sa se exprime si sa zica ca vor metode de preventie a homosexualitatii si ca argumente invoca teoria conspiratiei
    pai mesajul de mai sus e ok ?

8. Back To Top | #88
    broke Flat's Avatar
    Acei spargatori de seminte si ragaitori de bere nu au nicio sansa sa se reproduca, pentru ca :
    1.nu se incadreaza deloc pe cerintele pietei muncii
    2.nu vor avea niciodata conditii materiale favorabile pentru a intemeia o familie
    3.automat, vor fi respinsi si de femei normale sau femei care au aspect la limita tolerabila, nu doar de cele cu pretentii absurde
    realitatea demografica te contrazice
    dealtfel tu singur infirmi teoria in propriul post, admitand ca musulmanii si pakistanezii fac 11 copii de fiecare, desi nu au conditii materiale, cerinta pe piata muncii si asa mai departe. astfel, conditiile de mai sus devin invalide

recunoaste, suntem o plaga si ne reproducem necontrolat, in special in paturile sarace si needucate
    cand in fapt ar trebui sa construim o elita, chestie care intra in contradictie cu libertatile fundamentale
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

9. Back To Top | #89
    @Seek Truth si Alexneo: poate ca o sa reusiti sa ne reduceti pe noi oamenii normali, conservatori, traditionalisti, si hetero la tacere, catalogandu-ne drept neonazisti.

Dar pe natura nu o sa o invingeti niciodata! Sa te pui cu mama-natura si sa te joci de-a Dumnezeu impunand egalitate genetica peste tot e ca si cum "ai urina in fata vantului".

recunoaste, suntem o plaga si ne reproducem necontrolat, in special in paturile sarace si needucate
    cand in fapt ar trebui sa construim o elita, chestie care intra in contradictie cu libertatile fundamentale
    Ironic, aia stiu sa supravietuiasca in conditii mizerabile, stiu sa se multumeasca cu putinul si sa se perpetueze in conditii nefavorabile.
    Pe cand europeanul, daca creste copii in conditii de evul mediu, se trezeste cu Bravernetu la usa ca ii ia copii!

Apropo de musulmani: de ce bravul nostru razboinic Seek Truth care lupta pentru homosexuali nu face ceva si in privinta musulmanilor care isi persecuta semenii homosexuali, pe care fie nu-i accepta in comunitatea lor, fie ii executa?

Ah, n-are voie ca daca se ia de ei, e RASISM si Islamofobie, fiinda au pielea mai inchisa la culoare?
    Death penalty for homosexuality - Wikipedia
    LGBT in Islam - Wikipedia

Dar sa promovezi homosexualitatea intr-un continent european cu o populatie si asa imbatranita si scazuta, dar totodata sa lasi imigrantii musulmani si afro sa se inmulteasca ca iepurii si sa cataloghezi europenii carora nu le convine ca sunt NEONAZISTI e ok!
    Sa ataci crestinismul si sa promovezi homosexualitatea in timp ce lasi Islamul sa se extinda e ok!

M'kai!
    Last edited by cucu11; 22-01-2018 at 12:27.

10. Back To Top | #90
    Banned
    @ cucu - eu astept normele si exemplele de buna conduita din partea lui, BENVOLIO, inainte sa mai raspund la orice provocare de genul asta
    nu de alta dar sunt amenintat constant cu terminarea contului si nu as vrea sa ramana Benvolio cu parerea ca eu nu il respect si ca nu ii urmaresc sfaturile de impacare

@ Benvolio - te rog ajuta-ne sa ne gasim linia albastra inainte sa incalcam linia rosie

11. Back To Top | #91
    Quote Originally Posted by Seek Truth View Post
    @ cucu - eu astept normele si exemplele de buna conduita din partea lui, BENVOLIO, inainte sa mai raspund la orice provocare de genul asta
    nu de alta dar sunt amenintat constant cu terminarea contului si nu as vrea sa ramana Benvolio cu parerea ca eu nu il respect si ca nu ii urmaresc sfaturile de impacare

@ Benvolio - te rog ajuta-ne sa ne gasim linia albastra inainte sa incalcam linia rosie
    Eu am spus tot ce am avut de spus. Gata, ma retrag.

Sunt si asa demult resemnat ca ne asteapta un viitor sumbru, ca raul pricinuit de cei cu interesul de a dezbina si distruge societatea si civilizatia occidentala a fost facut, acum mai ramane sa asteptam nota de plata de la mama-natura.

12. Back To Top | #92
    Banned
    oamenii sunt egali, homosexualii trebuie sa aiba aceleasi drepturi cu heterosexualii
    casatoria intre persoane de acelasi sex duce doar la acordarea acelorasi norme juridice in cazul cuplurilor homosexuale de impartire a averii si a responsabilitatilor
    daca vreau sa fac un copil stiinta are posibilitatea sa imi ofere si donatori de ovule si spematozoizi cat si mame surogat, deci chestiunea cu inmultirea naturala tine doar de mentalitati din secolul XX, suntem in sec XXI sa nu uitam
    oamenii care se reproduc doar ca sa isi transmita gena ar trebui sa se uite mai atent la ce transmit ca poate transmit mentalitati vechi si neadaptate la realitatile cotidiene care fac frustranta supravietuirea progeniturilor

daca aveti copii homosexuali ati prefera sa va spuna sau sa va ascunda acest lucru ?
    ce facem cu copii nostrii care se dovedesc a fi homosexuali ? ii dam afara din casa? le permitem sa mai fie copii nostri ?
    cu ce te afecteaza faptul ca un copilul tau ajuns la varsta maturitatii decide sa traiasca cu o persoana de acelasi sex? nu mai poti sa te bucuri de mandria de a fi tata?

13. Back To Top | #93
    Registered User Irenicus's Avatar
    Cred ca nici daca incercai nu gasesai o scuza mai patetica. Norme juridice prtezente le permit sa mosteneasca. De fapt e mai usor pentru un gay sa imparta acum averea decat daca ar intra sub incidenta casatoriei. Acum ai nevoie doar de o hartie de la notar care costa max 50 de lei si pa si pusi. In caz de casatorie exista jdemii de cai de atac din partea rudelor si te poti trezi fara nimic.

Restul e doar gargara ieftina.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

14. Back To Top | #94
    Banned
    Quote Originally Posted by Irenicus View Post
    Cred ca nici daca incercai nu gasesai o scuza mai patetica. Norme juridice prtezente le permit sa mosteneasca. De fapt e mai usor pentru un gay sa imparta acum averea decat daca ar intra sub incidenta casatoriei. Acum ai nevoie doar de o hartie de la notar care costa max 50 de lei si pa si pusi. In caz de casatorie exista jdemii de cai de atac din partea rudelor si te poti trezi fara nimic.

Restul e doar gargara ieftina.
    poate imi prezinti si mie normele juridice pe care le invoci cand pretinzi ca rudele au prioritate si nu sotii si urmasii la impartirea averii
    ca eu nu le-am citit de vreo 2 ani si na poate ai dreptate

15. Back To Top | #95
    @Seek Truth: parerea mea nu o fi ea obiectiva, este inevitabil colorata de propria subiectivitate - deosebirea e ca incerc sa o expun calm si civilizat, fara intepaturi gen "bombonel" si respectiv "tu si barbatelul tau" si fara a insinua ca cei de alta parere sunt intruchiparea raului absolut ("diversii nazisti de printre noi").

Parerea mea despre homosexuali si homosexualitate am mai spus-o:

Miopia e o anomalie, asta nu inseamna ca miopii nu sunt oameni normali.
    Obezitatea e o anomalie - asta nu inseamna ca grasii nu sunt oameni normali.
    Diabetul e o anomalie - asta nu inseamna ca diabeticii nu sunt oameni normali.
    Homosexualitatea e o anomalie - asta nu inseamna ca homosexualii nu sunt oameni normali.

Toti cei de mai sus sunt oameni normali, care e normal sa aiba drepturi egale si nu trebuie sa fie hartuiti si batjocoriti de bullies. As avea o parere f. proasta despre un parinte care isi respinge propriul copil pentru ca nu a iesit cum ar fi vrut el, ca in loc sa fie un "macho man" e gras, ochelarist sau homosexual.

Pe de alta parte, cand doar pentru ca aduci in discutie prevenirea homosexualitatii in utero esti tratat de parca vrei exterminarea (as in executarea) homosexualilor si comparat cu nazistii, ceva nu e in regula cu societatea contemporana...

16. Back To Top | #96
    @Benvolio, cum sa previi ceva ce face parte din natura umana?

17. Back To Top | #97
    Banned
    @ Benvolio daca toti oamenii au "drepturi egale si nu trebuie sa fie hartuiti si batjocoriti de bullies. As avea o parere f. proasta despre un parinte care isi respinge propriul copil pentru ca nu a iesit cum ar fi vrut el, ca in loc sa fie un "macho man" e gras, ochelarist sau homosexual.," de ce e necesara preventia aparitiei unor oameni normali?
    aici e discrepanta intre ideea de mai sus si titlul thread-ului pe care nu o inteleg

18. Back To Top | #98
    Registered User RAN's Avatar
    Care e scopul si motivul prevenirii homosexualitatii, si ce iti da dreptul sa faci asta? Asta e cea mai importanta intrebare.

Hai sa luam de exemplu pistruiatii, poate asa privim problema mai detasat, ca analogia cu miopii si diabeticii e falsa. De ce ar vrea cineva sa previna oamenii cu pistrui si cine ii da dreptul sa faca asta?

19. Back To Top | #99
    Moderator Ivan's Avatar
    Nu cred ca se pune problema obligativitatii "corectarii", poate doar existenta optiunii.

La fel cum ai opta pentru un copil care sa se nasca fara miopie sau fara pistrui vei putea (ipotetic) opta pentru un copil heterosexual.

20. Back To Top | #100
    @Alexneo: Ce intelegi prin "natura umana" ? Ti s-ar parea gresit ca in viitor sa se previna sindromul Down, prin decuparea cromozomului suplimentar cu CRISPR?

In cazul homosexualitatii, din cate spunea studiul la care am pus link in primul post, avem:
    - un fetus mascul cu cromozomi XY care inca nu e homosexual (si nici heterosexual) - diferentierea sexuala a creierului inca nu s-a facut
    - niste proteine NLGN4Y produse de corpul fetusului, care in mod normal, in timp, ii masculinizeaza creierul
    - niste anticorpi anti-NLGN4Y, produsi de corpul mamei (datorita sarcinilor anterioare), care distrug proteina NLGN4Y produsa de fetus si in consecinta perturba masculinizarea creierului
    (daca distrugerea proteinelor NLGN4Y e totala, rezulta un transsexual, daca e doar partiala, rezulta un homosexual)

Cam asta e, se pare, procesul natural care creeaza homosexualitatea. Si tu zici ca a proteja proteinele fetusului de anitcorpii mamei ar fi impotriva naturii umane ?

Asta e studiul cu pricina: Male homosexuality and maternal immune responsivity to the Y-linked protein NLGN4Y

1.  
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks