Page 1 of 19 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 367

Thread: FAQ - Un thread pentru nou-veniti

1. Back To Top | #1

FAQ - Un thread pentru nou-veniti

Postati aici intrebarile si raspunsurile esentiale pentru beginneri, si voi updata din cand in cand acest prim post.

2. Back To Top | #2
    Registered User doro69's Avatar
    cum fac sa ma joc wow ?
    ce versiune tre sa caut si pe ce server sa ma joc?

3. Back To Top | #3
    Registered User ButcheR's Avatar
    Daca nu mai ai rabdare pana apare "eu version" poti sa cumperi de la http://www.gamersloot.com. Bagi id-ul asta de yahoo ("ady_wow2004") la friends si discuti cu tipul respectiv. Banii ii trimiti prin mandat postal si max. in 1-2 zile ai cd-key-ul sau gamecard-ul. Jocul nu il primesti in forma fizica, doar key-ul cu care iti faci cont la http://www.worldofwarcraft.com.
    Daca vrei versiunea europeana mai ai de asteptat si il poti precomanda de pe ********.
    Last edited by Anamaria; 01-02-2008 at 21:54.
    Starcraft is my religion...
    Kill them all and let God sort 'em out.
    I7 930 2.8Ghz, Mobo Asus Rampage II Extreme, 12GB DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz, MSI 970 GTX Gaming 4G, Sound Blaster Z, Boxe Corsair SP2500, SSD Intel 520 240GB + SSD Intel 730 480GB, Mouse Steelseries Sensei, Mousepad Funk, Carcasa Corsair Obsidian 650D, sursa 650W Seasonic-X, monitor Dell 24" U2410 | secondary: MacBook Pro 15" retina Oct. 2013, 512 SSD, 16GB DDR3, nVidia GT 750

4. Back To Top | #4
    Nick anterior: sathan styr's Avatar
    As vrea sa stiu cu ce tip de card, in lei, si de la ce banca as putea plati abonamentul de WOW(si eventual unul de daoc).
    Follower of the old ways

5. Back To Top | #5
    Pentru varianta US nu poti folosi nici un card din Ro. Pentru varianta de EU, banuiesc/preconizez ca vei putea folosi orice card romanesc care e acceptat pe internet (de exemplu Taifun). Asta ramane de vazut.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

6. Back To Top | #6
    Merge sigur cu un card taifun, m-am interesat... Stiti cumva daca la noi o sa apara in magazine pre-paid cards?
    The Truth is out there. The Lies are inside your head.

7. Back To Top | #7
    Banned Redy's Avatar
    In Romania se poate plati cu card BCR VISA electron ?Si daca da ,cum se face ...... iti da ei un cont unde sa trimiti banii sau ei doar iti iau de pe card cat zici tu ?

8. Back To Top | #8
    Quote Originally Posted by Redy
    In Romania se poate plati cu card BCR VISA electron ?Si daca da ,cum se face ...... iti da ei un cont unde sa trimiti banii sau ei doar iti iau de pe card cat zici tu ?
    Daca te referi la cardul care il bagi in bancomat sa iei salariul (electron)....no way. BCR emite carduri VIRTUON, care ar trebui sa mearga, iar pentru plata trebuie sa dai adresa pe care ai facut cardul, nr. cardului si codul CVV

9. Back To Top | #9
    alta intrebare:

se poate face un server de retea?

ideea este ca nu am destul timp sa il joc, sa mai dau si bani ca sa prind 1h pe seara si duminica inca cateva.. neaaaah! daca e sa se poata face un server ar fi super. banuiesc ca jocul se updateaza lunar, sau cel putin la cateva luni, dar first release asa nu se poate juca pe un server de lan?
    Whats your name? Stuntman Mike 'mam. Is that really your name? Ask anyone 'mam. Hey, whats his name? Stuntman Mike! And what does he do? He's a stuntman!

10. Back To Top | #10
    Registered User ButcheR's Avatar
    Nu, nici un mmorpg nu o sa se joace vreodata in lan.
    Starcraft is my religion...
    Kill them all and let God sort 'em out.
    I7 930 2.8Ghz, Mobo Asus Rampage II Extreme, 12GB DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz, MSI 970 GTX Gaming 4G, Sound Blaster Z, Boxe Corsair SP2500, SSD Intel 520 240GB + SSD Intel 730 480GB, Mouse Steelseries Sensei, Mousepad Funk, Carcasa Corsair Obsidian 650D, sursa 650W Seasonic-X, monitor Dell 24" U2410 | secondary: MacBook Pro 15" retina Oct. 2013, 512 SSD, 16GB DDR3, nVidia GT 750

11. Back To Top | #11
    Registered User
    nu minti omu :P ... se poate sa l joci in lan numai ca tre sa sti foarte bine mysql c++
    dar cred ca daca sti toate astea ai indeajuns bani sa cumperi versiunea oficiala si s al joci pe net.

12. Back To Top | #12
    First Wizard Zeddiculus's Avatar
    In romania cica nu va ajunge Collector's edition pentru versiunea europeana. Am incercat sa iau unul pentru un prieten si am primit azi mail de la Best/******** ca nu mi-l pot da, in plus si versiunea "light" va costa ceva mai mult pentru ca vor avea doar editii in engleza si sunt mai scumpe astea.
    Cam de kko distributia in romania, ce parere aveti?
    "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
    Albert Einstein

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by DarthSith
    Cam de kko distributia in romania, ce parere aveti?
    Pai ce parere, previzibil. Pana si din Rwanda puteai sa comanzi jocul mai repede iar acum sa joci european beta.. Cred ca Europa de Est e cam ca un fel de plaguelands pt US...Nu degeaba HL2 semana ca suburbiile Bucurestiului pe alocuri...

14. Back To Top | #14
    Registered User spitfire's Avatar
    Am primit si eu mailul de la "flory trandafir". Mi-a placut de ea, zicea ca o sa ne vedem in joc. Daca isi face undead o s-o tinem intr-un party continuu :P
    I am Jack's complete lack of surprise.

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by ButcheR
    Nu, nici un mmorpg nu o sa se joace vreodata in lan.
    luat, jucat in lan.. cam multe buguri.. banuiesc ca nu e normal sa nu ma atace nici un animal de pe acolo si sa le omor din 1 hit pana si pe alea de lvl 16
    important e ca merge.. acum mai tre lucrat umpic la serv de lan..
    Whats your name? Stuntman Mike 'mam. Is that really your name? Ask anyone 'mam. Hey, whats his name? Stuntman Mike! And what does he do? He's a stuntman!

16. Back To Top | #16
    Banned Lucifer's Avatar
    Quote Originally Posted by doro69
    luat, jucat in lan.. cam multe buguri.. banuiesc ca nu e normal sa nu ma atace nici un animal de pe acolo si sa le omor din 1 hit pana si pe alea de lvl 16
    important e ca merge.. acum mai tre lucrat umpic la serv de lan..
    Datzi un ban irl ca sa faci un bine umanitatzii

17. Back To Top | #17
    Anarki max[]'s Avatar
    Wow...he's a killer by george..
    We're nothing but shadows and dust.

18. Back To Top | #18
    eXtreme Bodu's Avatar
    Deci nu pot sa cred ca e adevarat..trebuie sa fie o gluma:PNu pot sa cred ca cineva a putut sa posteze asa ceva

19. Back To Top | #19
    God and fools work in mysterious ways...Poate omu a luat jocu, l-a pus si prin magie i-a intrat intr-un server fantastic, numai al lui..Sau poate are net prin lan si l-au pacalit baietii...Whatever.

20. Back To Top | #20
    geezz!! chiar nu credeti? deci io ma joc pe lan cu inca un prieten, cine nu ma crede sa imi lase pm, sa intre dupa 11-12 seara pe dc si sa ia de la mine serveru...
    chiar merge, nici eu nu am crezut pana nu am vazut cu ochii mei.. chiar am facut un char elf si am facut 2 questuri cu nature balance sau ceva de genu in care omoram porci si sabertooth ... chestia este ca inca are multe buguri.. omori cam orice din 1 lovitura, ma plimb de nebun dupa npc-uri sa fac trade (aia se misca in timp ce fac trade si dispare fereastra, e bug? )
    oricum cine nu ma crede e liber sa ia serverul de la mine si sa il incerce... merge pe versiunea beta cu patchu 1.1.1
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails FAQ - Un thread pentru nou-veniti-untitled.jpg  

1.  
Page 1 of 19 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks