Page 4 of 418 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 8343

Thread: Screenshots

1. Back To Top | #61
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    pai nu asta e ideea unui joc, "to have FUN" ?
    si pentru fun, astea 2 sunt the best !

2. Back To Top | #62
    Apropo, la noi in ghilda UBRS run = 0 dkp points.

3. Back To Top | #63
    de ce ?

edit:

detaliile systemului folosit de noi il gasesti la www.wowelysium.com

4. Back To Top | #64
    Pai pentru ca nu mai e o locatie interesanta, oricum avem tot timpul oameni interesati sa mearga si fara dkp, dkp primim numai pentru onyxia si molten core.

5. Back To Top | #65
    ce e aia dkp?
    Biomechanical Organism Optimized for Battle and Online Observation

6. Back To Top | #66
    eh, noi avem decat 8-10 key pentru oxynia si am inceput sa ne echipam pentru mc.
    ubrs / strat / scholo sunt inca dkp.
    din pacate sunt cam 3 ghilde mari (10-20 lvl 60) si inca se cauta o metoda de impartire a lootului cand incercam mc-ul.

booboo dkp : dragon kill points. vezi pe site-ul dat de mine mai sus. ai acolo toate detaliile cum fuctioneaza.

edit : potzi sa-mi dai un link cu detaliile sistemului folosit de voi si daca avetzi o lista cu itemurile dropuite + costul lor in dkp points ar fi perfect.
    Last edited by gogusrl; 16-02-2005 at 08:09.

7. Back To Top | #67
    Uite ca si in jocu asta am reusit sa ajung la sfarsitul lumii
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-end-world.jpg  
    "Cel ce cunoaste universul si nu se cunoaste pe sine , nu cunoaste nimic " -- Jean de la Fontaine

LED website online !

8. Back To Top | #68
    Molten Core, din nou, dupa trei saptamani de pauza din cauza raid lockout bug-ului.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-lucifron1.jpg   Screenshots-lucifron2.jpg   Screenshots-magmadar1.jpg   Screenshots-magmadar2.jpg   Screenshots-magmadar3.jpg  

9. Back To Top | #69
    prima noastra incercare in MC.
    nu ne asteptam la prea mult dar am inaintat mult mai mult decat am fi sperat.

3 wipe-uri. primul la primul pull de firelord, al doilea cand au venit 2 firelords, al 3-lea cand a respamat in hound in spatele nostru in timp ce ne bateam cu 2 giants.

am luat si http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=16838 ) random trash mob drop.
    din pacate, unii nu au mai putut sta, aveam 2 warriori pe rosu cu durabilititatea si o sa incercam maine din nou daca reushim sa pastram acelasi grup.

daca ii convingeam sa mai stea 2-3 h, probabil ca ajungeam la lucifron.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-wowscrnshot_022005_040026.jpg   Screenshots-wowscrnshot_022005_041526.jpg   Screenshots-wowscrnshot_022005_050520.jpg  

10. Back To Top | #70
    Ca sa citez un clasic, "welcome to farm status, bitch!"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-ony-farmstatus.jpg   Screenshots-onyhead.jpg  

11. Back To Top | #71
    wtf andrei. esti in death and taxes ?
    damn
    dropuri... vreau sa vad ce a picat ....

12. Back To Top | #72
    Netherwind Crown: http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=16914

Legplates of Might: http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=16867

Helm of Wrath: http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=16866

Dropeaza de fiecare data 2 headpiece-uri din seturile epice, in majoritatea cazurilor dropeaza un al 3-lea epic, set sau nu, 50+ gold (lol) si 3 Onyxia scales cand o skinezi.

13. Back To Top | #73
    cam cati ppl este nevoie sa omori "dragonasu" ala?

mama lui de timp... acum imi dau seama cand vad itemurile alea epice cat mai am de munca la WOW. In ritmul asta la mine oricum mai dureaza destul de mult!
    What's a pina colada anyway?

14. Back To Top | #74
    Pai noi am fost 37, pe masura ce te obinuiesti cu un mob se poate rezolva cu din ce in ce mai putini, dar pentru o vreme destul de indelungata o sa mergem la Onyxia cu 35-40.

15. Back To Top | #75
    si cam in cat timp il omorati de obicei? si cam la cat timp se spawneaza?

edit: sunt si eu curios cum impartiti loot-ul?

16. Back To Top | #76
    hmm, si eu sunt sunt foarte curios cat timp a durat ....

17. Back To Top | #77
    Se respawneaza la 5 zile in mod normal, dar se mai intampla diverse accidente, pica serverul, scheduled maintenance, etc, deci in mod normal avem program sa o omoram de 2 ori pe saptamana.

De durat nu dureaza mult deloc, in lair mai sunt doar 4 garzi care trebuie batute inainte, poate 10 minute, si 30 de minute pentru Onyxia. Mai dureaza 30 de minute la inceput pana ne strangem, buff-uri, potion-uri, bandaje, etc. Ca orice instance din joc, cu cat il faci mai des cu atat il faci mai repede si mai eficient. Strategia e 90% din encounter si acum e simplu, dar in ultimele 3 saptamani am vizitat foarte des spirit healer-ul ca sa o punem la punct. Per total a fost o super-experienta, nu m-am mai simtit atat de bine la un joc de foarte multa vreme, desi au fost zile in care am murit toti de 4 ori la rand si am plecat fara nici un loot item. Faptul ca nu exista inca pe net o strategie publica despre cum se bate Onyxia a facut totul mult mai fun.

Loot-ul se imparte dupa un sistem gen DKP, in principiu la fiecare raid se acorda niste puncte tuturor participantilor, puncte pe care fiecare jucator poate sa le liciteze pe fiecare obiect care dropeaza. Cel care da mai mult, ia obiectul. Sistemul cel mai bun dupa parerea mea, e cel folosit de Conquest (http://www.conquest-guild.com/rpp/rpp.asp). Daca aveti intrebari / nelamuriri, faceti un thread separat si incerc sa va explic. Oricum, e o problema strict de endgame pentru ghilde medii si mari.

18. Back To Top | #78
    Magmadar: Reloaded.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-ryuujinx-magma1.jpg   Screenshots-ryuujinx-magma2.jpg   Screenshots-ryuujinx-magma3.jpg  

19. Back To Top | #79
    of cat de mult mai am de jucat la WOW sa gasesc si eu asa ceva! Tu Andrei [CG] si ceva de genul asta pe tine?

Care e cel mai bun item pe care il ai pe tine?

20. Back To Top | #80
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    haha ce tare cel mai mare care lam vazut pana acuma .. cat e fatza de aia mici de la picoare ... pe la sf jocului sunt mult mai mari ... dar deocamdata nam vazut.. seamana perfect ca in w3 :P
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshots-wowscrnshot_022505_001710.jpg  

1.  
Page 4 of 418 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks