Page 2 of 30 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 598

Thread: Ghilde si jucatori romani - Alliance

1. Back To Top | #21
    Thunder - eu sincer asi vrea sa fie ca tine - daca stii exact cum pls post - ca aceeasi problema o am si eu. Am US si vreau sa ma mut vineri pe EU si singura posibilitate momentan este sa-mi iau si EU ver. Deci baga sa vedem exact cum e, desi...nu stiu cum ai testat tu asta pana acum,ca serverele europene sunt inchise.Orcium astept infos de la tine.Thx.

2. Back To Top | #22
    Wanderer THUNDER's Avatar
    Quote Originally Posted by Spionul
    Thunder - eu sincer asi vrea sa fie ca tine - daca stii exact cum pls post - ca aceeasi problema o am si eu. Am US si vreau sa ma mut vineri pe EU si singura posibilitate momentan este sa-mi iau si EU ver. Deci baga sa vedem exact cum e, desi...nu stiu cum ai testat tu asta pana acum,ca serverele europene sunt inchise.Orcium astept infos de la tine.Thx.
    Eu ma refeream la folosirea client-ului de us pe serverele din europa in cazul in care iti cumperi doar cd-key(sunt site-uri care ti-l pot trimite prin mail in ziua lansarii, evident tu platind si cutia). Daca te referi la mutarea cd-key-ului de pe US pe EU, se poate si asta dar din ce stiu Blizzard a spus ca va face publica procedura exacta imediat dupa lansare.

3. Back To Top | #23
    Da stiu ca poti juca cu clientul pe europa sau us modificand pe acolo stuffs dar eu ma refeream la cd-key si din ce s-a discuta in alta sectiune si mie si inca cuiva de pe aici care am dat mail la blizzard n-i s-a raspuns ca nu se va putea muta contul, cd-key-ul, caracterele, nimic de pe us pe eu. Uite ce mi-au raspuns la mail:

"Hello,

Thank you for contacting Blizzard Entertainment regarding your account. Unfortunately, it is not possible to transfer an account between regions. Once created, an account is permanently tied to the region and authentication key used. In addition, there is no way to deactivate an account or authentication key in one region to re-create the account in another. If you wish to have an account in a region other than the one you are currently in it will be necessary to purchase a copy of that region's release of World of Warcraft. Please note that due to regional restrictions on servers it may not be possible to play in a region other than your local region."

You may be interested in the following Localization FAQ:
    http://www.blizzard.com/support/wowb.../?id=abl01663p.

Regards,

Nick S.
    Billing & Account Representative
    Blizzard Entertainment
    http://www.blizzard.com/support

4. Back To Top | #24
    Mi se pare de bun simt sa nu-ti poti muta personajele de pe US pe EU, totusi, initial au spus ca daca-ti cumperi varianta Us, vei putea converti key-ul pt a-l activa pe EU. Ramane de vazut dupa lansare.

5. Back To Top | #25
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    da. sa-l activezi pe EU. Dar daca a fost deja activat pe US (key-ul), nu se poate muta(dezactiva pe US si reactiva pe EU).

teoretic acuma poti sa cumperi WoW din state si sa il activezi pe EU. teoretic

Remember Tukayyid!

6. Back To Top | #26

Coalizare jucatori romani - Europe/Alliance | Server Warsong

In spiritul unei posibile viitoare cooperari, am rugamintea ca toti cei care cititi acest anunt si vreti sa jucati Alliance in versiunea EU sa intrati pe serverul Warsong.
    Nu le-am testat pe toate, dar din sase, Warsong este singurul server cu populatie High care are ping sub 1000. Ba chiar are sub 500(150-250 in medie). Stiu ca suna prost, dar fata de 4500ms-6000ms ca pe Ravencrest, Stormreaver si altele, e chiar bine.
    Multumesc si ne vedem in joc.

P.S. Pentru discutii mai mult sau mai putin in direct exista canalul #wowro pe Undernet.
    P.S.2 Pentru cei care se intreaba, am luat jocul din afara si am anulat comanda de la Best, pentru ca ******** merita pedepsiti pentru nesimtirea lor (Nu mi-au adus nici Collector's Edition desi facusem preorder la ele cu 3 luni inainte). Multumim persoanei care ne-a trimis CD-key-urile pe mail, stie ea cine este.
    Last edited by Jinxie; 11-02-2005 at 13:39.
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

7. Back To Top | #27
    Registered User Raiden007's Avatar
    I'm in.
    Parlamentarii se zbat pentru tine,
    Sa impoziteze castigul tau bine.

8. Back To Top | #28
    sper si eu sa intru. sa vad ce fac cu contul de US... daca nu pot sa scap de el raman acolo... ca nu-mi permit sa pierd asa 2 milioane...
    What's a pina colada anyway?

9. Back To Top | #29

10. Back To Top | #30
    Banned Redy's Avatar
    Acum am aflat de :

Weapons of war - server: WARSONG [HORDE]

ASTIA sunt tot romani.............dar o sa fie o guilda HORDE ! Cel putin asa au zis aia de pe forumu` www.worldofwarcraft.ro ...............asa ca o sa avem cu cine sa ne razboim !
    Last edited by Redy; 11-02-2005 at 22:37.

11. Back To Top | #31
    Count me in... dar de abia de vineri...
    The Truth is out there. The Lies are inside your head.

12. Back To Top | #32
    Banned Redy's Avatar
    Sper sa ia jocu` de la ******** luni daca nu cel tarziu miercuri il iau !

Joaca cineva de aici cu NIGHT ELFII ?

Eu o sa joc NE ROGUE.

13. Back To Top | #33
    Salve.
    Fac copypaste aici la postul de pe wolrdofwarcraft.ro
    Joc de 6 ore. Fara lag.
    Am cablu 512k Astral - bukale. Pingul sta intre 87ms si 110ms. Pe RDS 256k pingul este intre 120ms si 190ms... deocamdata Zam zice ca nu are firicel de lag. Pe dialup e in jur de 350ms - 380ms, mai mult decit aceptabil.
    E singurul server pe care se scot timpii astia. Nu stiu de ce, nici cea mai vaga idee.
    Populatia e pe Mediu in acest moment.
    Cei ce am intrat - romani si membri KDS din danemarca tragem la saiba din greu sa stringem banu pentru tabard acu' si sa facem stocuri pentru a ajuta startul celor ce vor intra zilelele astea.
    Romanii de pe forumul Computergames care joaca alianta au ales si ei WarSong, asa ca o sa fie interesant, singura deosebire e ca la noi vor fi si jucatori experimentati straini inregimentati.
    Si inca o data, spre deosebire de servberele americane si majoritatea celor europene INCA NU lagheaza. Mare sansa.
    Punem osul sa facem scheletul gildei cu membri din KDS si va asteptam.
    Lista de ofiteri disponibila acum :
    Ricutz
    Molan
    Zamolxes
    Rbn
    Aleco
    Seph
    Primii trei romana, pt. restul engleza
    Va asteptam !!!

PS. Astral 256k - 95 - 110 ms - timpii la Molan

14. Back To Top | #34
    Din ce-am vazut pana acum, la Night-Elfi, majoritatea sunt olandezi si nordici. Atmosfera e chiar ok, nu e coada (foarte mare) la questuri si nici foarte multi retarzi. Sa speram ca va ramane asa.
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

15. Back To Top | #35
    i'm in ... NE Rogue cred ca .. pana miercuri mai am timp de gandire ...
    You come to play. I come to WIN! :fuckoff:

16. Back To Top | #36
    Banned Redy's Avatar
    Am si eu o intrebare: Guila asta Wings of Fate are ceva regului sau alte abureli de genu` asta ? Adica intalniri regulate .................. . Daca da sa posteze aici cineva care sunt .

17. Back To Top | #37
    Regulile nu sunt abureli.
    Membrii ghildei pot fi gasiti pe canalul #wowro de pe Undernet. Wings of Fate este oficial activ de astazi. Message Faith sau Zircon (momentan) pentru inscrieri.

18. Back To Top | #38
    Registered User Zircon's Avatar
    Wings of Fate
    Server: Warsong/EU
    Side: Alliance

Reguli: http://wof.stars.ro/forum/showthread.php?t=22

Numar de membri: 14 in 10h de la infintare. Deocamdata sunt toti romani dar daca gasim straini OK nu exista nici un impediment in a-i invita.

/msg Zircon sau Faith in game.

19. Back To Top | #39
    Banned Redy's Avatar
    Am si eu o intreabare..............cum merge serveru` ? Stiu ca e high populated........

Lag mare ?

20. Back To Top | #40
    Quote Originally Posted by Redy
    Am si eu o intreabare..............cum merge serveru` ? Stiu ca e high populated........
    Lag mare ?
    Aseara am intrat imediat (fara queue) si am avut ping 80ms de pe Astral. Din ce-am inteles e unul din putinele servere PvP ENG situate in Germania.

1.  
Page 2 of 30 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks