Page 1 of 39 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 772

Thread: Ghilde si jucatori romani - Horde

1. Back To Top | #1

Ghilde si jucatori romani - Horde

Un thread pe care jucatorii romani din horde isi pot anunta prezenta pe un anumit server, iar ghildele pot sa-si faca reclama.

2. Back To Top | #2
    Registered User Inger Ingeras's Avatar
    ''Riders of Apocalypse'' are nevoie de oameni !!!

Suntem deja peste 20 de romani pe EREDAR... E un inceput bun dar nu e suficient. Fiecare jucator in plus conteaza, asa ca nu ezitati sa va alaturati ghildei noastre.

Dati-i un whisper lui Heartmourne sau Bobmarley pentru invite. Din seara asta puteti apela si la mine [Ingeras] sau la Zedd, pentru ca or sa ne vina game card-urile.

Urmeaza sa dau un edit cu lista completa a membrilor.

Ne vedem in joc... Have fun !!!
    Last edited by Inger Ingeras; 11-01-2005 at 19:13.
    Amin.

3. Back To Top | #3
    Registered User ButcheR's Avatar
    Avantajele daca joinati este ca acoperim toate profesiile si oferim suport pentru partea de inceput cu conditia sa fiti seriosi si sa va tineti de joc. Pungi, bani, item-uri, etc...
    Solo nu prea aveti sanse pentru ca questurile elite nu se pot face de unul singur nici cand ajung pe gri .
    Starcraft is my religion...
    Kill them all and let God sort 'em out.
    I7 930 2.8Ghz, Mobo Asus Rampage II Extreme, 12GB DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz, MSI 970 GTX Gaming 4G, Sound Blaster Z, Boxe Corsair SP2500, SSD Intel 520 240GB + SSD Intel 730 480GB, Mouse Steelseries Sensei, Mousepad Funk, Carcasa Corsair Obsidian 650D, sursa 650W Seasonic-X, monitor Dell 24" U2410 | secondary: MacBook Pro 15" retina Oct. 2013, 512 SSD, 16GB DDR3, nVidia GT 750

4. Back To Top | #4
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    21 in Raiders of Apocalypse dupa ultimu headcount

ar fi frumos sa zica cei din ghilda care posteaza aici sa zica ce caractere se mapeaza la ce useri de aici

Remember Tukayyid!

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by Azmodan
    21 in Raiders of Apocalypse dupa ultimu headcount

ar fi frumos sa zica cei din ghilda care posteaza aici sa zica ce caractere se mapeaza la ce useri de aici
    Computer Games -> WoW
    Inger Ingeras -> Ingeras
    Butcher -> Butchero
    DarthSith -> Zedd
    DJ_Deep -> Djdeep
    Max -> Brutars
    Azmodan -> Azmodan
    Zeeker -> Zeeker
    Gingis-han -> Gingishan
    Neuromancer -> Dervak
    Last edited by Inger Ingeras; 11-01-2005 at 21:53.
    Amin.

6. Back To Top | #6
    Neuromancer -> Dervak, LVL 11 Warlock. Cu tailoring/enchanting. (aveti vreo sugestie mai buna de profesii pentru un warlock?).

Din pacate nu pot sa fiu foarte activ pe Eredar acum pentru ca trebuie sa mai lvl up un pic pe SH, ca ma spanzura astia din guilda . Sunt printre putzinii alchimisti...

Insa promit solemn ca o sa vin si pe Eredar . De la inceput mi-a placut Hoarda/Undead mai mult decat orice alta rasa.
    Spor la joaca.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

7. Back To Top | #7
    Registered User krimbogh's Avatar

sal all

am intrat shi eu d 2 zile shi am ajuns lvl 8. Eredar undead female warrior, Krimbogh. Sa vad cum e cu jocul. later am sa incerc shi un caster. V-am cautat, dar am dat numai de Mania.
    mai vb cand ajung shi eu peste lvl 15.
    Am greshit profesiile, sunt d kk... dar ashta e.. vad eu mai inkolo cum m-oi descurca.
    ma intorc la documentare. thottbot.
    spor!

8. Back To Top | #8
    First Wizard Zeddiculus's Avatar
    Daca ai gresit meseriile, schimba-le ca poti. Esti doar lvl8. Nu ai ce recupera. Ia meseria pe care o consideri cea mai buna pentru tine.
    "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
    Albert Einstein

9. Back To Top | #9
    Registered User krimbogh's Avatar

Ceva sugestii?

Pt profesii adeka. Cam ce ar mere bine shi ce lipseshte in guild, sa joc pt grup. Mna, m-a invitat aseara ingerash in guild. Thks. Daca as avea mai mult timp liber v-as ajunge rpd... Dar lucrez pana la 7 seara shi ajung rupt.. Mai bag max 3-4 ore de joc.

10. Back To Top | #10
    Registered User spitfire's Avatar

Cowboys From Hell

Ok, guilda romaneasca de pe Archimonde, avem 9 confrati, & growing. Toti, romani, real life buddies.

n-avem inca 20 :P da' ne miscam rapid
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ghilde si jucatori romani - Horde-wowscrnshot_011205_153950.jpg  
    I am Jack's complete lack of surprise.

11. Back To Top | #11
    aaaa... nu era 10 minimul pentru o ghilda?

Remember Tukayyid!

12. Back To Top | #12
    Quote Originally Posted by spitfire
    Ok, guilda romaneasca de pe Archimonde, avem 9 confrati, & growing. Toti, romani, real life buddies.

n-avem inca 20 :P da' ne miscam rapid
    Am incercat sa-mi fac si eu un caracter secundar pe Archimonde...

E asa de PvP serveru asta ca pana si in Noob Area se bat oamenii ca dispaeratiii. Sa vezi dueluri lvl 1 vs lvl 2, fugareala peste tot si o ingramadeala de n-ai loc nici macar pentru o basina in plus !

Chiar va invidiez ca ati reusit sa intrati din timp. Mie mi-a intepenit calculatoru mai ceva ca la raiduri si pana la urma am renuntat...
    Mai mult ca sigur o sa iasa macel dupa ce se lanseaza Battlegrounds, asa ca va tin pumnii.

Keep up the good work !!!
    Amin.

13. Back To Top | #13
    Nu stiu din ce cauza nu mai merge sa dau EDIT la primele doua posturi de pe thread-ul asta.... [probabil ca le-am modificat deja de prea multe ori !!!???]

Sunt nevoit deci sa revizuiesc aici situatia de pe EREDAR:

Ghilda e tot Riders of Apocalypse, si are 22 de oameni. Mi-a fost lene sa-i mai insir pe toti in scris asa ca am atasat SS-urile mai jos.

Mai trebuie sa va explic care e situatia cu oamenii care nu sunt de pe forumul asta [cum am dat peste ei, ce functii au si de ce am ales varianta asta]. Ma preseaza insa timpul asa ca va recomand sa-mi dati un whisper in legatura cu orice problema pe care o intalniti in joc. Pana la urma o scoatem noi la cap cumva...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ghilde si jucatori romani - Horde-wowscrnshot_011205_150200.jpg   Ghilde si jucatori romani - Horde-wowscrnshot_011205_150205.jpg  
    Amin.

14. Back To Top | #14
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    am reushit si eu in sfarsit sa joinez Elysium. e ghilda cu cei mai multzi lvl 60 de pe server (9 cu mine) si inca 5-7 lvl 50+.
    acum eram in BRD cand mi-a picat netu pe extern.
    RDS sux.

15. Back To Top | #15
    First Wizard Zeddiculus's Avatar
    cred ca a picat in toata tara externul la RDS. So... RDS :fuckoff:
    "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
    Albert Einstein

16. Back To Top | #16
    aaa..credeam ca se joaca vre-un aurolac cu cablul.. si faceam lvlup pe battlenet in frozen throne.
    The Truth is out there. The Lies are inside your head.

17. Back To Top | #17
    Registered User spitfire's Avatar
    Quote Originally Posted by Inger Ingeras
    Am incercat sa-mi fac si eu un caracter secundar pe Archimonde...

E asa de PvP serveru asta ca pana si in Noob Area se bat oamenii ca dispaeratiii. Sa vezi dueluri lvl 1 vs lvl 2, fugareala peste tot si o ingramadeala de n-ai loc nici macar pentru o basina in plus !

Chiar va invidiez ca ati reusit sa intrati din timp. Mie mi-a intepenit calculatoru mai ceva ca la raiduri si pana la urma am renuntat...
    Mai mult ca sigur o sa iasa macel dupa ce se lanseaza Battlegrounds, asa ca va tin pumnii.

Keep up the good work !!!
    Hehe, da' e frumos, pai toata ideea de la inceput a fost sa ne gasim un server PvP cu multi useri. Nu stiu cum e la voi, dar aici dupa ce o tai din noob area e bataie pentru fiecare quest... imi place feelingul la nebunie, cam asta cred ca era si in mintea designerilor cand au gandit wow-ul.

Bafta si voua, poate ne facem mai incolo dupa ce ne plictisim de hoarda o ghilda alliance pe un server comun.
    I am Jack's complete lack of surprise.

18. Back To Top | #18

Riders of Apocalypse

In momentul asta ghilda noastra e formata din doua grupuri distincte... Suntem noi astia care intram de pe forum, iar de cealalta parte mai sunt cativa baieti din Bucuresti cu care am avut norocul sa ma intalnesc direct in joc [e vorba de Heartmourne, Bobmarley, Rigormortis, Offline si Harm].

Inceputul a fost un pic mai dificil, deoarece nu eram suficienti oameni pentru a completa guild chart-ul. In plus, baietii pe care i-am mentionat mai sus aveau deja o ghilda [''Inalt Preafelatii''] la care nu prea erau incantati sa renunte...

Pana la urma am ajuns la un compromis. Eu am ales numele pentru ghilda cea noua [''Riders of Apocalypse''], am rezolvat si problema cu guild chart-ul, l-am pus pe Bob sa aleaga emblema si i-am incredintat mai departe postul de leader lui Heartmourne.

Lucrurile au ramas neschimbate de atunci, iar politica in cadrul ghildei e destul de transparenta: membru de la lvl 20, veteran de la lvl 30 si ofiter de la lvl 40. Singurul dezavantaj in momentul asta ar fi faptul ca eu sunt singurul ofiter cu care puteti lua legatura aici pe forum [in eventualitatea ca vreti un invite].

Daca aveti nemultumiri in ce priveste ghilda, sugestii, sau probleme generale in joc, puteti sa apelati la mine cu incredere. Gasim noi o solutie pana la urma. Intre timp o sa-i propun lui Heart sa avanseze direct la grad de ofiter pe toti membrii fondatori ai ghildei. Asta ar insemna ca Butcher, DarthSithm, MAX si inca doi prieteni de-ai lui sa poata da si ei invite-uri. Ideea e ca la orice ora sa fie macar un ofiter disponibil pentru jucatorii care intra de pe ComputerGames...

In rest toate bune si frumoase. Puneti mana sa dezvoltati caracterele si incercati sa va cunoasteti mai bine cu restul membrilor din ghilda. O sa imi fac si eu timp in fiecare weekend sa va ajut la questuri ELITE, sau pe unde va mai impotmoliti...

Multumesc pentru atentie si mai ales pentru participare!
    Amin.

19. Back To Top | #19
    pentru cei de pe Eredar. daca vrei sa scrieti si voi...

daca nu, macar sa vedeti de unde vin altii cu care va intalniti inside.

http://forums.worldofwarcraft.com/th...dar&T=5138&P=1

Remember Tukayyid!

20. Back To Top | #20

Riders of Apocalyose

Ok... ne-am tinut de treaba pana la urma azi-noapte am facut Razorfen Kraul alaturi de Burtcher, Firebila si Huni. Care mai aveti treaba in zona aia da-ti-mi un mail in joc si o sa va ajut in cursul saptamanii. Weekend-ul viitor vreau sa facem neaparat Scarlet Monastery, ca sa mai adunati ceva XP si item-uri albastre.

Ideea e ca ne tebuie cat mai multi oameni de lvl 40+ pentru raiduri in instante mai serioase. Puneti mana la treaba si nu uitati sa-mi dati /w daca aveti nevoie de ceva.
    Last edited by Inger Ingeras; 17-01-2005 at 19:24.
    Amin.

1.  
Page 1 of 39 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks