Page 3 of 39 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 772

Thread: Ghilde si jucatori romani - Horde

1. Back To Top | #41
    First Wizard Zeddiculus's Avatar
    Mount-ul nu am incercat sa il arunc din inventar, nici nu o sa incerc . Dar cred ca se poate. E un obiect soulbounded.
    "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
    Albert Einstein

2. Back To Top | #42
    Registered User H3r0in Klan's Avatar
    Nu mai intrebatzi pe altzii de unde le'a cazut un item epic ptr. ca este Random Drop.Deci nu va facetzi vise....
    For The Horde!!! Orc lvl 60 Smash!!!

3. Back To Top | #43
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    daca vrei sa vezi cine dropeaza un item, uita-te pe Allkhazam. acolo zice cine ce probabilitate are. de exemplu pentru securea aia:
    http://wow.allakhazam.com/item.html?witem=870

Remember Tukayyid!

4. Back To Top | #44
    o sa treceti baieti pe EU .. sau va tineti de US server ?

5. Back To Top | #45
    US. Am dat un ban, stam acolo. Parerea mea.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

6. Back To Top | #46
    Registered User Inger Ingeras's Avatar

Riders of Apocalypse

Salutare la ghilda !!!

Am cate ceva de vorbit cu voi...

In primul rand vreau sa stiu care e situatia cu Zeeker si Elfslayer. Am vazut ca nu ati mai intrat de ceva timp si ma gandesc ca v-a expirat account-ul. Neuromancer stiu ca joaca mai mult alliance si imi inchipui ca de-aia n-a mai intrat nici el cu Dervak pe EREDAR.

Eu incerc sa ma ocup de toata lumea dar e inevitabil sa mai neglijez pe careva. Unde mai aveti probleme da-ti un mesaj pe guild chat si nu se poate sa nu va ajute si ceilalti baieti.

In alta ordine de idei... vreau sa stiu ce facem dupa ce apare WoW EU. Ar fi misto sa ne mutam toata ghilda undeva mai aproape de casa. In plus din cate vad majoritatea romanasilor or sa joace Alliance asa ca nu le-ar strica putina concurenta de la o ghilda de veterani ai Hoardei. Eu sunt dispus sa renunt la Ingeras [cu toate ca am ajuns cu el destul de departe], dar nu vreau sa va las balta pe US. Ganditi-va ca e MMORPG si nu o sa se termine in viitorul prea apropiat. Sunt foarte mari sanse sa jucam WoW si dupa un an de zile si in tot timpul asta ceva mai putina bataie de cap cu lagg-ul nu ne-ar strica.

Eu sunt pentru WoW EU... dar bineinteles ca o sa raman acolo unde se strang majoritatea membrilor ghildei. Oricum trebuie sa luam o hotarare intr-un sens sau altul, ca sa ne apucam de treaba cat mai curand in cazul in care ajungem pe EU pana la urma.

Toate bune si frumoase in rest. Imi aduc aminte cum a inceput toata povestea asta... Ma uit la voi acum si ma bucur sa vad ca v-ati tinut de treaba. Imi inchipui ca va place si capaceala care o incaseaza allianta pe unde se intalneste cu noi. Invatati sa aveti grija unii de ceilalti si va promit eu ca distractia adevarata abia urmeaza.

Va astept in joc !!!

Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ghilde si jucatori romani - Horde-wowscrnshot_020805_034508.jpg  
    Amin.

7. Back To Top | #47
    pai.... cu WoW EU inca e neclara situatia. daca trebe sa cumpar inca odata jocu parca as ramane pe US.
    Daca se poate muta contu pe EU, sunt dispus si eu sa o iau de la inceput.

Remember Tukayyid!

8. Back To Top | #48
    .
    Da... eu joc mai mult pe Alliance acu, ca .. TREBUIE. Am prea putin timp la dispozitie sa merge cu ambele chars in paralel, dar ... time will come.
    Eu voi ramane pe US, din mai multe motive pe care nu are rost sa le detaliez acum si aici.
    Va doresc la toti LVL up cat mai placut si capaceala masiva. Sper sa pot intra soon si sa ridic warlock-ul ala din cenusa.

Numai bine si multumesc la toti cei care m-au ajutat.
    Sper ca peste 1 an sa fim toti golden heroes . Asta daca baga Blizzard kestiile ce le-a promis in joc.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

9. Back To Top | #49
    Registered User Inger Ingeras's Avatar
    Am propus faza cu EU in ideea ca poti sa renunti la accountul de pe US si sa iti creezi altul nou pe EU fara sa mai fie nevoie sa cumperi varianta europeana a jocului. Pana la urma e doar o chestie de modificat realmlist.wtf. De fapt ar merge pastrat si accountul... doar sa poti accesa cu el si realmurile EU.
    Daca Blizz nu rezolva nimic la capitolul asta, o sa traim fericiti pana la adanci batraneti pe EREDAR.
    Amin.

10. Back To Top | #50
    complet de acord ingeras. asa ca deocamdata trebuie sa stam sa vedem cuvantul oficial de la blizzard.
    dar nu ar fi frumos ca o parte sa ramana pe US si o parte sa plece....

Remember Tukayyid!

11. Back To Top | #51
    Registered User krimbogh's Avatar

Raspuns de la blizztard

In legatura cu schimbarea contului de pe US pe EU. Mi-au raspuns:

Hello,

Thank you for contacting Blizzard Entertainment regarding your account.
    Unfortunately, it is not possible to transfer an account between
    regions. Once created, an account is permanently tied to the region and
    authentication key used. In addition, there is no way to deactivate an
    account or authentication key in one region to re-create the account in
    another. If you wish to have an account in a region other than the one you
    are currently in it will be necessary to purchase a copy of that
    region's release of World of Warcraft. Please note that due to regional
    restrictions on servers it may not be possible to play in a region other
    than your local region.

You may be interested in the following Localization FAQ:
    http://www.blizzard.com/support/wowb.../?id=abl01663p.

Regards,
    Julie O.
    Billing Representative
    Blizzard Entertainment

12. Back To Top | #52
    merci Krim.

Deci, problema s-a rezolvat. Ramanem toti pe US. Nu cred ca e unu asa banos sa-si mai cumpere odata jocu pentru EU.

Remember Tukayyid!

13. Back To Top | #53
    Salut Ingeras - sunt alive doar ca am fost pe EU Beta cu prieteni si de aceea am lipsit.
    Legat de mutatul pe europa am primit si eu exact acelasi raspuns in urma mailului pe care l-am trimis la ei. Deci nu se poate decat daca ne mai cumparam o data jocul si nu o sa mearga cum ai zis tu sa schimbam in realmlist.wtf cum am facut pt EU Beta. Dc pt ca pe beta mai aveam un account la care ma legam - practic conturile noastre nu exista pe serverele europene, deci n-ai cum sa joci. Eu i-am rugat sa-mi stearga contul sa-mi reseteze tot si sa ma mute pe europa si au zis ca nu se poate. Nu e un raspuns standard de la ei pt ca mie mi-a raspuns Nick S. si lui krimbogh Julie O. Ar mai fii o versiune sa ne cumparam doar key-ul de pe undeva, stiu ca erau intr-o vreme niste tastaturi pe la 20$ la care-ti dadeau si key de wow, dar nu stiu daca or sa apara si pt europa. O sa mai caut si va tin la curent. Ce e cel mai important la EU vs US - latency 56 in loc de 600. Mai stam mai vedem, nu-ti face griji Elflslayer e acolo in shadows, ne vedem in joc.Thx.
    "Hello,
    Thank you for contacting Blizzard Entertainment regarding your account. Unfortunately, it is not possible to transfer an account between regions. Once created, an account is permanently tied to the region and authentication key used. In addition, there is no way to deactivate an account or authentication key in one region to re-create the account in another. If you wish to have an account in a region other than the one you are currently in it will be necessary to purchase a copy of that region's release of World of Warcraft. Please note that due to regional restrictions on servers it may not be possible to play in a region other than your local region.

You may be interested in the following Localization FAQ:
    http://www.blizzard.com/support/wowb.../?id=abl01663p.

Regards,
    Nick S.
    Billing & Account Representative
    Blizzard Entertainment
    http://www.blizzard.com/support "

14. Back To Top | #54
    BanKer ahile*'s Avatar

Server - Stormreaver -

mai suntem cam 6 sau 7 romani aici ... toti la Horde .. asa ca daca vreti veniti aici ...

dati un wisper catre "Strife" can intrati in joc si va bagam in clan

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by ahile*
    mai suntem cam 6 sau 7 romani aici ... toti la Horde .. asa ca daca vreti veniti aici ...

dati un wisper catre "Strife" can intrati in joc si va bagam in clan
    Cum stati cu lag-ul si ce provider ai?

16. Back To Top | #56

abia astept ziua de luni...

O sa intru si eu de partea horde cu 5 prieteni luni, dupa ce bip aia de la bip ******** ne dau jocu, asa ca poate stabilim ceva pt luni sa ne vedem pe acolo...

si da, cum e cu pingul si ce conexiune / provider?

17. Back To Top | #57
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    warsong ramane pt hoarda ?

18. Back To Top | #58
    deci server Stormreaver pt hoarda
    suntem 3 aici care o sa jucam hoarda ... ne vedem in joc
    toate cele bune

19. Back To Top | #59
    Registered User Baracuda's Avatar
    Sincer cred ca voi juca si eu tot pe Horde, vedem luni sau marti...in functie tot de ********
    I wasn't born to follow.

20. Back To Top | #60
    MaX's Avatar
    Brutars, Firebila si Kondor raman pe Eredar Us acum nu mai avem asa multa treaba si incepem sa jucam si noi mai mult
    Free space

1.  
Page 3 of 39 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks