Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 49

Thread: WoW Token - purchase game time with gold

1. Back To Top | #1
    Banned

WoW Token - purchase game time with gold

Big news today for World of Warcraft players. Blizzard has announced plans to allow players to purchase game time with gold! Similar to the PLEX system in EVE or C.R.E.D.D. in Wildstar, you’ll soon be able to purchase a WoW Token from the auction house using gold that can be consumed for 30 days of game time. This is huge.

http://images.mmorpg.com/features/9448/images/enUS.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=co7edkZSvAk

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/15/feature/9448/World-of-Warcraft-Play-to-Play-for-Free.html

carevasazica jocul devine f2p in curand ?

2. Back To Top | #2
    Carevasazica, haters gonna hate...

Nu au inventat Blizzard apa calda nici de data asta. Exista de multa vreme in EVE si culmea, nu e nici o problema... Parca si Wildstar are...

3. Back To Top | #3
    Banned
    Eh, mie mi se pare tare. Nu aveți idee cati vor cumpăra. În ArcheAge lumea a dat cu cardul pt tokenurile astea.

4. Back To Top | #4
    Miscarea este interesanta, sunt curios ce efecte va avea.

5. Back To Top | #5
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Nu devine free to play ci doar vor sa controleze piata goldului, blizzard incaseaza banii pe acele 30 de zile de joc dinainte ca userii sa le foloseasca, practic nu cumpar game time cu gold de la blizzard ci de la alti jucatori, jucatori care au platit $ pentru el dar nu l-au folosit ci-l revand pentru gold.

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: Shepard76 LoneWanderer's Avatar
    Interesanta miscare...depinde acum cat va costa $ acel token sau cat va fi echiv in joc in gold
    Ai reducere la PC Garage daca folosesti voucherul SQKRAJWC !!! Multumesc

7. Back To Top | #7
    In mod normal token-ul o sa coste 13 euro, cat e si luna de joc.

Pentru marii gold selleri principala lovitura este ca tokenul nu poate fi revandut, altfel ar fi monopolizat ei piata. Cei mai loviti vor fi furnizorii lor.

Daca vrei sa platesti cash pentru gold vei avea acum doua variante - legala si ilegala. Cea ilegala va fi mai avantajoasa dar o sa implice riscurile binecunoscute. De unde tragem concluzia ca vom avea o competitie intre AH token si chat spam.

Ultima oara cand am cumparat un 60 days card, acu vreo 4 luni, am platit pe el 70k. Daca ar fi aceleasi preturi, si daca tokenul chiar o sa coste 13 euro, as zice ca un token s-ar duce spre 40-50k.

8. Back To Top | #8
    Registered User bird1873phoenix's Avatar
    Cred ca Blizz ar trebui sa se ocupe intai de numarul botilor care farmeaza in Grim Batol, sau in Pandaria, la ''cheite''. Sunt incredibil de multi boti care stau ore in sir si farmeaza locurile cu ''gold''.

9. Back To Top | #9
    Botii sunt un motiv foarte serios pentru care am plecat din joc. Pur si simplu nu mai ai loc sa farmezi de ei.

10. Back To Top | #10
    Ce mai farmați zilele astea?
    La subiect: tokenul va costa mai mult de 13 euro cât e subscripția lunară, din unele surse.

11. Back To Top | #11
    Posibil, dar nu cred sa se duca in 20. Poate undeva in 15-17. Daca se duc in 20 de euro e deja jaf.

12. Back To Top | #12
    Eu mai farmam cu un druid prin cataclysm zones ores si herbs cand ma plictiseam. Ascultam muzica si farmam. Faceam cam 5k pe ora.

Tot cam atat faceai din instantele de cataclysm. Dadeai cu disenchant pe greens si faceai cam 5k pe ora. Acum nu mai stiu cum e treaba.

13. Back To Top | #13
    Acelasi lucru fac si eu acum, farm cata gold zones+bastion of twilight trash+garrison(8 chars).

14. Back To Top | #14
    Si cam cat gold faci pe ora?

15. Back To Top | #15
    Aaaa, uite ca nu tin un calcul, eu farmez mats, pentru toate meseriile, dar in zonele pe care le-am amintit farmez strict pentru tailoring & enchanting. Nu farmez hard, pentru ca nu vreau sa ma intrec cu botii aia pusi de cine stie ce farmer. Ce pot sa iti spun, e ca un amic de-al meu a facut 1 mil. gold in mai putin de o luna la ''cheite'', cu 4-5 ore pe zi(desi eu cred ca mai mult lol), dar pe realm low.

16. Back To Top | #16
    $20 o sa coste tokenul, il baga saptamanile urmatoare intai in America, Europa mai asteapta:
    WoW Token Coming Soon – Additional Details - World of Warcraft

17. Back To Top | #17
    pot sa cumpar token fara sa am subscription? am inteles ca ar trebui sa fie o posibilitate de ractivare a contului cumparand token din interfata de selectare a caracterului dar nu am gasit nimic

18. Back To Top | #18
    Dacă ești pe EU încă nu e disponibil tokenul.

19. Back To Top | #19
    Te loghezi in joc si o sa iti apara o optiune.Dar asta cand vor da drumul la tokene.

20. Back To Top | #20
    am citit ca s-a introdus token si pt. Eu insa tot nu gasesc optiunea de a reactiva cu gold, la voi apare?

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks