Page 5 of 215 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 4284

Thread: Next patches/New Features/Updates

1. Back To Top | #81
    E absolut evident ca, cu eventuale foarte mici modificari, alea sunt patch note-urile reale. Sa inteleg ca in sfarsit ne parasesti?

2. Back To Top | #82
    LOL. Lucifer to leave us? No way. Nu se lasa el asa usor, mai sunt atatea lucruri de combatut la WoW incat nu cred ca iti ajunge o viatza. (Do I hate WoW?! Nah...)

Din punctul meu de vedere schimbarile sunt de bun augur (in mare) oricat se zbate lumea pe forumul oficial. Mage e nerfed, e drept dar... nu foarte tare. Sa vedem acu release notes oficiale (full text).
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

3. Back To Top | #83
    Quote Originally Posted by urban
    as prefera sa mareasca durata la buff-uri de la 5 min la 30-60 decat sa-mi dea mount epic pe gratis .. asta ca tot suntem suport class
    Hm, cred ca am avea asa o viata prea usoara. Eu m-as multumi cu 10 minute avand in vedere unii bosi epici iau 5 minute sa-i dobori. Nu ma refeream la cei de genul Onyxia(sau cum se scrie).

Quote Originally Posted by Lucifer
    daca patchul asta o sa iasa cum a fost anuntzat... e motiv sa te lasi de joc
    Macar nu ne vei mai stresa cu posturile tale pesimiste.
    Si eram sigur ca aveam ceva scris in semnatura...

4. Back To Top | #84
    Banned Lucifer's Avatar
    nu intzeleg dc magul si shamanul trebuie sa isi ia ditamai nerful in cap... daca tzie andrei itzi surade ideea este problema ta...

nu intzeleg dc warlock si pally trebuie sa ia free epic...hai cu calul la 40 mai merge... ca cica pana la 60 cheltuie mai multzi bani pe train decat restu claselor, dar 900g primitzi moca e aberant

Seduction (Succubus) - Is now considered a Fear effect for purposes of diminishing returns. - hai las-o moarta...

daca shamym isi ia nerf... dc nu ia si paladinul cu cela 7 vietzi ale lui?!?!

5. Back To Top | #85
    Acu serios vorbind: daca au VRUT sa faca rogu un fel de zeu care sa pwneze tot si sa aiba cele mai mari avantaje din joc - atunci le-a iesit. Pana si notele privind update-urile pe special-instant attacks de pe arme sunt parca facute sa dea un avantaj rogilor... Mi se rupe ca nu prea are ce cauta in Molten Core din cauza de AoE... 60% din populatzia PvP va fi rogue...

Ce mi se pare cel mai de kkt nu e neaparat faptu ca au facut rogu mai tare, ci celelalte "improvements". Nerfing Ice-mages, cand oricum 75% din magi sunt Arcane/Fire (un fel de "Ia sa fitzi TOTZI fire mages!"). Ca sa nu mai zic de improvements la warrior: "Thunder Clap - Visual and animation changed.". Ah, apropos, ASTA E TOT pentru warrior. Prea tare, eu zic sa rollam totzi warriori ca vom da mucu...

Nu ma deranjeaza mounturile epice moka, alea sunt o frectzie oricum, probabil ca vor costa o suma considerabila, chiar daca nu 900g.

Se pare ca deocamdata sunt doar un "leaked patch notes". Blizzard se agita acum sa acopere "gaura" si sterge toate referintzele la noul patch. Pe EU scria ca alea erau note provizorii de pe realmurile de testing. Eu banuiesc ca au facut-o special ca sa vada reactzia jucatorilor (la fel ca si cu patchu trecut). In final sper sa nu fie chiar asa pentru ca ar fi destul de nasol. Din cate vad, de la Beta incoace, tot ce fac oamenii este sa minimalizeze toate abilitatzile tuturor claselor astfel incat sa nu existe efecte PREA puternice, in loc sa gaseasca abilitatzi noi, mai tari, pentru toate o data.

Oricat de optimist as fi, mi-e teama ca in ritmu asta numai bine n-o sa le fie.
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

6. Back To Top | #86
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    mda, `this page cannot be displayed`.
    pe scurt :
    lucifer din nou te dovedesti un idiot
    gg no re

andrei[cg] sunt destul de convins ca nimeni nu ar simtzi lipsa lui Lucifer ^^

7. Back To Top | #87
    Banned Lucifer's Avatar
    cat de usor e sa insultzi pe cineva cand nu ai argumente...

8. Back To Top | #88
    http://www.0hnoes.com/patch.html

Notele respective aci...
    pe situ oficial l-au sters dupa 20 de minute... foarte suspect
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

9. Back To Top | #89
    Registered User krimbogh's Avatar

ce shit..

D c dreaq i fac pe rogue overpowered? Oare pt ca cel mai mare procent sunt rogues? Politica de marketing de kakat, dar care le asigura fanii rogues platitori necesari. Daca o sa dispara celelalte clase pp ca o sa fim totzi rogues fericitzi. Blizzard o da din ce in ce mai nasol. Dar sa nu fac presupuneri nefondate, om vedea patchu' la lansare. Atunci am sa injur.

Un shaman amarat.

10. Back To Top | #90
    Registered User Burghy's Avatar
    Sa auzi un shaman ca se plange de alta clasa ca e overpowered e o adevarata placere

11. Back To Top | #91
    Registered User krimbogh's Avatar
    Quote Originally Posted by Burghy
    Sa auzi un shaman ca se plange de alta clasa ca e overpowered e o adevarata placere
    Burghy
    oki, ai dreptate, ma plang cam aiurea da d c dreaq nu a mai crescut pe warrior si au bagat la rogue, asta nu pricep. In fine, om vedea la lansare.

12. Back To Top | #92
    Registered User Raool's Avatar
    hm din ce vedeti cu totii nu au facut decat sa fixuie bugurile de la rogue nu au bagat nik in plus si normal ca era nevoie de diminishing returns la nova root si frost shock nu mi se pare corect. Am impresia ca ajuta roguesii tocmai din cauza ca nau idee cum sai faca mai utili in end game. Exceptand una doua dungeonuri unde sa fie ceva mai multe traps sa zici ca ai nevoie de ei.Si patch notes sunt cum zicea cineva de mai sus temporare si doar pt test realms asa ca e f probabil sa se schimbe destule pana in mai. Krimbogh habar nai ce zici cea mai numeroasa clasa din wow este hunteru detasat. Mai uitate pe situ de la census din cand in cand. Desigur numi place ca or sa fie iar enorm de multi rogues ... macar faza cu wotf au fixuito. Human chiar merita ca esti imun la openers cat de orc si rogue ce sa mai zic ... gj blizz.

13. Back To Top | #93
    Banned Lucifer's Avatar
    raool.. nici mie nu mi se pare corect ca un rogue sa dea ambush, blind, vanish, ambush, kick, vanish, ambush ( parca asa era comboul ala postat de crucifix )... si nu ai nici o penalitate ca dai de 3ori ambush... eu la chill efect dc sa am?!?

nu mi se pare corect sa existe 2 clase cu free mount... si nu mi se pare corecta nici ideea sa le dea free epic mount

si nu e corect deloc ca priest sa aibe rasiala in timp ce celalalte clase ciuciu... asteapta hero classes ( probabil la add-on )

cat despre numarul de rogues... un census arata ca ar fi 20% altul 15%... cu taote ca marja de eroare este f. mare in ambele cazuri un lucru este cert... rogues sunt foarte multzi si numarul lor este in crestere

14. Back To Top | #94
    Registered User Zircon's Avatar
    Lucica, care free epic mount ? Chiar nu ai vazut questuri la care dai TU bani ? Strange

15. Back To Top | #95
    Registered User Raool's Avatar
    umm vanishu i efect dat pe tine nui atac so nu vad dc ar trebui sa nu poti da. Si plus ca, comboul ala nusi are rost decat in raiduri plus ca nu prea are sens ... (blind? o.O) Daca nu ti se pare corect asta at putem sa ne gandim ca si shieldurile la palad sau priest si shapeshiftingu la druid sa fie tot limitat in modu asta...nar avea sens. Si de cand cu broken MoD nu cred ca mere sa dai deatatea ori ambush te vede oricum. Poate dupa patch cand vanish o sa fie more improved cum zic ei... anyway dupa combou ala esti cam fiu ploii pt ca tre sati folosesti preparationu care nu cred ca merita folosit pt a reseta o singura abilitate. Singura care ar merita cred car fi sprintu cand fugi de cineva si asta te paote salva (daca nai nifty stop watch sau quickness pot)
    EDIT: mda se pare cas rupt de somn si nam citit bine ... whatever just ignore me ... mi sa parut mie ca ceva nam inteles eu nu intelegeam ce ai cu vanishu. Oh well 3x ambush 2x cu cold blood : cam greu de realizat dar pretty much gg for clothies...in cel mai rau caz termini cu un gouge si un eviscerate. PS acum am inteles folosinta blindului :P . gata! ma culc ca ma fac de ras..
    Last edited by Raool; 09-04-2005 at 01:31.

16. Back To Top | #96
    Lucifer, te inteleg ca te deranjeaza ca paladinii primesc free epic mount. Dar da-mi voie sa-ti clarific un lucru. La fel cum mi sa clarificat si mie ieri. Clasa "Paladin" este pur si simplu pe moarte. In ritmul asta cel putin, nu multi jucatori vor alege sa mai joace cu ei. Nu pentru ca sunt "ghey" dupa cum multi rostesc asta foarte usor, ci pentru cele care mi s-au intamplat ieri. La un moment dat in Arathi ma luat la un duel un lvl 41 warrior(eu tot lvl 40 pala). Si ne batem cat batem vad ca ajung la 45% viata. Nu panichez, este ceva obisnuit pentru mine, pt ca de obicei la 35% dau critical heal si revin la full HP. Dar nu am apucat sa vad ce se intampla ca dintr-o data imi trage warrioru' un dmg de 40% hp din ce mi-a mai ramas si imi striga cosmos ca low on health. Si de aici sa terminat duel-ul. Am zis ca o fi asta norocul lui(n-am jucat de o saptamana si am cam uitat de timing si de modul de a juca). Dar mam luat de altii si eu la duel, si efectul a fost acelasi. Adevarat ca la lvl 40 eu inca nu am trecut pe plate armor si poate warrior-ul era, dar totusi. Si pana acuma imi era clar ca suntem SUPPORT CLASS, n-aveam treaba cu asta ca imi place sa ajut altii. Nu ma deranja nici faptul ca nu ma pot lua de magi sau priest.(Ieri mam batut cu doi magi undead vreo 7 minute pana mau doborat, fara mana ce vreti, lvl 39 si 41, nici ei nu au ramas cu prea mult). Dar ieri chiar ca mia devenit clar ca paladinii au devenit curat SUPPORT CLASS. Si ce inseamna asta? Sa dai bles pe toti casteri sa aibe mana regenarate mai mult samd. Bles care din 5 in 5 minute trebuie sa le activezi. Daca esti in instance devine destul de enervant dupa o vreme.

Deci scuza-ma Lucifer daca Blizzard spune ca ne da free epic mount, pe mine asta nu ma incalzeste absolut DELOC. Chiar nici nu ma intereseaza. Avand in vedere cat de inutili am devenit in direct combat. Fi sigur ca Q-ul respectiv nu o sa fie usor precum nici q-ul unde pentru armorsmith trebuie sa strang cica vreo >200 de iron si alte minerale.
    A, da. Si inca o mare prostie. Nu am vazut plate-uri la AH care sa aiba agility, deloc. Poate ca sunt dar eu pur si simplu nu am vazut, inca. Eu eram pana acuma agility based si trageam la criticals de nu aveam probleme. Poate situatia se va schimba daca trec pe plate si voi reusii iarasi sa ma iau de warriori cu succes dar deocamdata nu pot trece pe plate. De saptamana asta am inceput sa fac un priest. Macar de asta nimeni nu spune ca este overpowered sau underpowered si si mountul tre sa si-l cumpere. Si suntem bine veniti oriunde oricand daca ne facem treaba cum trebuie.

Regards,

17. Back To Top | #97
    Registered User Burghy's Avatar
    Pe Zenedar la alianta domina paladini si rogues. Nu mi se pare ca paladinii sunt pe moarte.
    Nici un warrior nu-ti da jos 40% viata dintr-un hit. Poate a dat retaliation si n-ai observat.

PS: nu te plange de questurile alea de bsmith ca o sa fie si mai rau . Daca vrei bani scapa de profesia asta cat inca n-ai investit prea mult in ea.

18. Back To Top | #98
    Ma gandeam serios sa dau pe herb si alchemy sau herb si enchant(cu asta am obs se pot face bani). Dar deja sunt black 225/mine 213. E mult firar.

Apropo de unde stii ca va fi si mai rau. Stii de un Q in aparte?

19. Back To Top | #99
    Banned Lucifer's Avatar
    adica... scottie... logica ta e aiurea... cea mai depopulata clasa e druidul... deci druitul ar trebui sa pirmeasca free mount nu pally... doh

cat despre chestia ca te bata un warrior... lol... daca esti n00b

20. Back To Top | #100
    Registered User Zircon's Avatar
    Deja pe formurile US e mare scandal cu rogues in noul patch. Evident, sunt MULTI tampiti acolo, dar exista cateva posturi facute de rogues de 60 cu attack power mare care sustin ca pot sa omoare orice cloth wearer din doua bucati (backstab + ambush).
    Pentru mail wearers mai trebuie si un stun

Cred ca druizii vor cere Blizzard sa-si poata schimba forma in stun, fara sa iasa din el. Pentru ca daca te prinde in druid form, la ce damage fac acum rogues, e gg.

1.  
Page 5 of 215 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks