Page 6 of 215 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 4284

Thread: Next patches/New Features/Updates

1. Back To Top | #101
    insane dmg

Nu stiu cum e cu rogues in instantele de lvl 60 dar eu ma bucur sa-i am pe langa mine in party.

Ideal e tank , healer , 1 caster ofensiv si 2 rogues for insane dmg .

Ma bucur in schimb de diminuarea folosirii efectelor de incetinire in PvP.

2. Back To Top | #102
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    lucifer esti fara sperantza. exista un mic buton de cancel account.
    citeste si tu forumurile inainte sa vorbesti ca un idiot.
    alexb, da rogues rule in noul patch. daca te uitzi pe general, un blue a postat aceste probleme (rogues cu damage prea mare, hunters care dau miss la greu pentru ca bazat pe defense skill si nu pe lvl, etc) si a cerut parerile jucatorilor. alea nu sunt setari definitive. la rogue s-ar putea sa lase cum ar fi normal (sa se calculeze attack power inainte de multiplicare la ambush / backstab) dar sa scada procentul de la ele.
    ambush e 300% damage, backstab e 180%. le pot duce la 200% si 130% sau ceva de genu asta. asta cred c-ar fi cea mai simpla schimbare.
    si din nou revin la lucifer : daca te oboseai sa citesti forumurile aflai ca de ex. mountul de warlock cere in jur de 600-750 g in fuctie de economia serverul + ~12 h de questing. trebuie sa plimbi prin winterspring / azshara / burning steppes / blasted lands / wpl (5 man scholo) / ferals (dm undead side) si altele pe care le-am uitat la sfarsit in dire maul trebuie sa faci un ritual unde daca nu-tzi iese (nu esti atent, wipe, etc) te costa 250 g sa-l iei de la capat ...
    edit : si dupa toate alea, mai costa si mana sa-l sumonezi.

si un warrior bun nu are VOIE sa piarda in fatza unu rogue 100 din 100 meciuri. poate daca rogue-ul are 0% chance to dodge (no overpower) si 99% crit

3. Back To Top | #103
    Banned Lucifer's Avatar
    "daca te oboseai" sa explici de la inceput cum e treaba, ca tot esti pe test server, nu mai ziceam nimic... eu am citit un patch note... dar a fost mai simplu sa insultzi, este?!?

4. Back To Top | #104
    Misa
    Guest
    Quote Originally Posted by EvilGod
    un warrior bun nu are VOIE sa piarda in fatza unu rogue 100 din 100 meciuri. poate daca rogue-ul are 0% chance to dodge (no overpower) si 99% crit
    Asta asa e, dar fara Overpower nu o sa mai fie 100/100

5. Back To Top | #105
    Registered User Burghy's Avatar
    Sau te ia pe la spate cand ai 20% viata

6. Back To Top | #106
    Registered User Zircon's Avatar
    EvilGod, cand am postat eu acel sticky blue nu era acolo Da, l-am citit. Problema e ca backstab+ambush boost nu fac decat sa aduca backstab rogues in rand cu stunlock rogues in privinta damage-ului. Crezi ca iese nerf pentru amandoua build-urile de aici ? Eu tare ma indoiesc ...

Btw, pisica beneficiaza de modificari si Ravage e singurul lucru la care este cat de cat utila in PvP pe langa stealth cu rogues pentru a le asigura healing.

7. Back To Top | #107
    Quote Originally Posted by aLeXb
    dar exista cateva posturi facute de rogues de 60 cu attack power mare care sustin ca pot sa omoare orice cloth wearer din doua bucati (backstab + ambush).
    Pentru mail wearers mai trebuie si un stun
    m-am tavalit de ras cand am citit...poor cloth users ... si mail=garbage

8. Back To Top | #108
    asta nu e tot
    trinket de anuleaza poly... mda ce sa mai zic
    tot buildul meu de crit pe mag va fi o porcarie... nu e nimic trecem inapoi la cearta cu locii pt dreadmist :/
    asta e, sta/int build si injuraturi cu locii la greu

9. Back To Top | #109
    MetalViper, afaik au modificat si WoF sa anuleze poly. Evident, tu esti hordie, dar cred ca iti dai seama ce simt magii Alliance.

10. Back To Top | #110
    Pentru cei grei la minte dar vorbesc fara sa stie.

Costs:
    350 gold given to npcs during the course of quests
    6x Arcanite bars (worth about 300g at current AH prices)
    12x Tears of Arthas
    5x Stratholme Holy Water
    40x Rune Cloth
    20x Enriched Manna Biscuit
    1x Azerothian Diamond
    1x Pristine Black Diamond (100g on AH currently)

Estimated price based on current AH values
    500-600g + 350 given to npcs
    = 850 to 950 gold total

Quests:
    Many "quests" involving you running between npcs at different locations and gathering the items. The REAL questy quests that involve killing some evil are as follows:

* Exorcise 25 tormented spirits in Terror Dale

* Defeat Tendris Warpwood in Dire Maul and convince the Equine Spirit to bless your arcanite bardings

* Judge the evil spirits in Scholomance great ossuary, defeat an evil Deathknight, redeem the chargers soul and give it back to him

Considering you have to farm Stratholme for the water and such, I estimate about 6-8 hours to do all the quest lines assuming you already have the required items.

Asta pentru epic quest "FREE" mount la paladin. Mai bine fac rost de 900 si iau de altundeva ca am inteles ca se poate si asa.
    Si eram sigur ca aveam ceva scris in semnatura...

11. Back To Top | #111
    Mda, faza cu WoF nu se verifica. Nu da imunitate la poly, doar druidul poate sa iasa din el, lucru care este problema doar in group pvp, in duel oricum acesta batea magul de suna apa in el

Scootie, bucura-te ca Stratholme Holy Water pica in raid pentru ca altfel cele 6-8h deveneau sensibil mai multe. Chiar si asa, daca iei in considerare alergatul, este ceva mai mult decat zic ei. Dpdv financiar dracul nu e atat de negru daca ai o ghilda care sa te sprijine. Nimic din lista nu este cu adevarat SF.

12. Back To Top | #112
    La lvl 42 inca nu prea stiu ce vor sa fie majoriatea itemurilor cerute dar banuiesc ca voi afla. Achizitionarea unora dintre ele chiar ma "sperie" dupa ce am citit cate ceva pe forumul de la blizzard.

13. Back To Top | #113
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    lucifer, te-am insultat si o sa continui sa fac asta atat timp cat tu vorbesti aiurea fara sa citesti inainte.
    eu ce sa mai zic ca am un warlock de 60 pe care o sa-l folosesc decat pentru MC / onyxia pentru ca in pvp sucks la greu ?
    nu urlu, nu ma dau cu capul de peretzi. asta e, poate blizzard o sa-shi dea seama si o sa ne mai dea si noua ceva

cel putzin din ce vad eu, paladini nu trebuie sa plateasca inca 150 g daca o dau in bara cu summonu.
    la warloci, daca nu-tzi iese summonul in dire maul (inca n-am multe detalii) trebuie sa te duci sa cumperi alte reagent-uri (3 x 50 g), sa te intorci in dire maul si sa mai incerci o data.
    bine ca in dire maul e chiar oka sa te duci cu 2 x warlock (elements & stuff).

14. Back To Top | #114
    Ceva noutati legate de patch si de ce se intampla pe serverele de test - blue response -:
    -------------------------
    1. Hunter pets dealing significantly less damage than before. This isn't intentional and we're looking into why it's happening.

2. +Defense items. These items are on our watch list as they may be proving to be too strong now that some related bugs have been fixed in patch 1.4.

3. Ambush/Backstab damage. These abilities may be too strong now that we've fixed the bug that prevented an ability's damage bonus to affect attack power.

4. Diminishing returns for the mage's frost spells. We're still evaluating these changes in general. Where possible, we want to reduce the ability for players to feel continuously immobilized or slowed. However, that will need to be balanced against the continued viability of certain builds/tactics such as the frost mage.

--------------------
    Deci se pare ca nerful la magi nu o sa fie chiar catastrofa iar rogues o sa o ia si ei peste bot. Din cate ziceau cei din guilda e macel mare cu noul PvP Honor. Head hunting parties si rogues care pwn rapid orice cloth wearer.
    Oricum, fara party o sa fie nasol de facut questuri acuma. Grupuri de cate 20 stau in punctele de interes si "honoreaza" la greu tot ce prind... Yay.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

15. Back To Top | #115
    Nasol. Ieri eram prin Desolace si faceam skill up la 1h sword pe un ironfur bear. Si ce apara in fata si merge in spatele meu si da ceva magie pe mine. UN F****** UNDEAD ROGUE. Nici nu m-am ostenit sa ma apar ca era lvl 50+. Am continuat sa fac skill up la sword. Rogues si puterea lor firar sa fie. Dar numai pe UNDEAD Rogue am boala. Ca pana acuma numai aia se luau de mine. Nu-mi amintesc sa fi avut o intalnire cu un rogue de alta rasa de la Horde. Sper sa-i echilibreze putin. Ca altfel sunt in stare sa renunt la joc.

16. Back To Top | #116
    Maestre, esti paladin. Invata sa-ti joci clasa si fa rost de gear. Daca indeplinesti aceste doua cerinte nici un rogue nu o sa te omoare, ever. Poate doar daca te prinde cu zero mana. Bine, asta nu inseamna ca o sa-i omori tu pe ei, sunt cam greu de ajuns din urma cu paladinul

Da, si eu am remarcat ca UD rogues sunt atat cei mai multi cat si cei mai agresivi. Cei care si-au facut Troll rogues sunt aproape gimps pe langa UD (bonusurile la str si sta sunt minore in comparatie cu avantajul oferit de WotF).

17. Back To Top | #117
    Ai dreptate, in ultimul timp am cam neglijat putin PvP-ul, si uit de multe lucruri pe care ash putea sa le fac intr-un duel sau nu. Cu ce character joci Alexb?

18. Back To Top | #118
    Registered User Crociffixio's Avatar
    http://forums.worldofwarcraft.com/th...&T=2526359&P=1

Laugh at rogues!!! Daca or sa tina asta cu vanishu - LOL! I'm glad I erased my rogue. Me warrior! Me smash! Me horde!

Inca o data LOL!!!

19. Back To Top | #119
    What's the prob? Vanish = escape = out of combat = bye bye combo points. Good point. Imi pare rau de rougii de la mine din ghilda dar macar o sa fie mai usor pe battlefield.

20. Back To Top | #120
    Registered User Raool's Avatar
    mda tre sa recunosc ca e o aditie superba...chiar au gandito blizz...pe bune no bullshit poate nor sa mai fie atatia noobs care rolluiesc rogues...mi se pare normal sa pierzi cpurile daca dai vanish...te obliga sa il dai numai cand ai folosit cpurile pe target SAU cand chiar vrei sa fugi...no more fast cp stacking no more stunlock no more combat rogue pwnage ... atata sper sa nu distruga dmgu la ambush si backstab. chiar ma bucur

1.  
Page 6 of 215 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks