Page 5 of 20 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 382

Thread: World of Warcraft : Legion

1. Back To Top | #81
    Registered User Dominion's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    Am eu acces, am jucat câteva ore weekend-ul trecut.

E interesat, ideea de class halls îmi place momentan, deși întrevăd iar grind pentru resurse (treasures, rares etc). E simpatic și sistemul de artifact weapon, cu upgrade-uri. Ca aspect îmi amintește vag de talent trees din FF X, deși funcționalitatea e diferită.

Emerald Dream-ul la druizi e destul de frumos făcut, se cunoaște că încearcă să mai finiseze și grafica pe cât posibil. La alte clase n-am apucat să mă uit, dar din chat părea că rogues se distrează cu Dalaran Sewers.

Am făcut și niște dungeon-uri ca healer din bracket-ul de început (98-102 parcă), unele par încă puțin overtuned. În alpha era mai rău, dar tot am impresia că or să mai scadă niște cifre la damage. Iar Demon Hunters par simpatici ca tanks (din perspectiva mea ca healer), doar că trebuie să le reamintești mereu să țopăie mai puțin, din motive de mana breaks.

Questurile sunt destul de fluide, nu se scapă complet de collect x items, kill y enemies, dar în prima zonă pe care am ales-o pentru campanii (Azsuna -> naga stuff, Queen Azshara etc) n-am simțit că mă plictisesc.

Singura problemă majoră de care se tot lovea lumea era phasing-ul. Cel mai rău era în Dalaran, unde se termină un main story chain quest, dar am avut probleme și în celelalte zone, la questuri. Work-around-ul era să ceri group invite pe general chat sau să cauți un grup pentru asta în LFG. Saying this... am impresia că s-a reparat între timp, n-am apucat să intru mai recent.

Ca side note, am văzut multe referințe și easter-eggs, inclusiv la Witcher 3 sau DA: Inquisition.

Serverele de max level PvP sunt separate de cele de PvE/levelling, nu mă pasionează în mod deosebit subiectul și n-am apucat să mă uit. Am remarcat doar că a apărut un tab now cu PvP talents pe lângă cele de PvE.
    Alone, important and wise... (W.B. Yeats)

2. Back To Top | #82
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Suna bine, inca n-am primit invite; au scos si draenor de la vanzare de acum baga battlechest v6 cu wod inclus.
    Mai e si o promotie cu filmul, niste epic transmogs Warcraft Movie Promotion Details, New TV Spot "Threat," More Clips, "A Look Inside" Featurette - Wowhead News

3. Back To Top | #83
    Registered User Dominion's Avatar
    Nu știu exact dacă au fost anumite criterii de selecție la beta, dar de exemplu în alpha părea că a intrat cam toată lumea cu Archimonde mythic făcut.
    Alone, important and wise... (W.B. Yeats)

4. Back To Top | #84

5. Back To Top | #85
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Un lucru bun in legatura cu WoW, inca valabil... nu si-au pierdut maiestria in materie de coloana sonora:
    https://www.youtube.com/watch?v=-6ua3DAw36o Legendary!
    Metode de contact: PM / Telefon / Mail.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

6. Back To Top | #86
    Are cineva idee, mats din wod vor creste sau scadea la pret in cand iese legion si dupa? Probabil se vor nerfui si cladirile din garrison, nu doar misiunile ce dau gold...

7. Back To Top | #87
    Registered User Dundee's Avatar
    Va creste pretul, pentru lumea nu va mai sta in garrison sa le adune, sau sa le cumpere cu resurse.
    E de recomandat sa iti faci profesiile pe alts acum, in caz ca iti lipsesc.

8. Back To Top | #88
    Registered User korby's Avatar
    Posibil, dar la scurt timp dup-aia ar trebui să scadă, pt. că n-o să mai fie cerere pt. acele mats.
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

9. Back To Top | #89
    Ma gandesc sa fac precomanda la altex, ar fi cu vreo 50 de lei mai ieftin decat sa cumpar de la blizzard cu cardul.

Stie cineva cand ajunge jocul, la o zi de la lansare? Ma gandesc ca nu o sa prind lansarea de la ora 00.00.

10. Back To Top | #90
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Altex are si pre-purchase.
    Te joci DH cu 2 sapt inaintea tuturor...merita:P
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

11. Back To Top | #91
    Alteu au jocul in magazin la vanzare inca de prin iarna, te duci acum si il iei lejer

http://eu.battle.net/wow/en/blog/20176410 doesnt say shit about garrison

12. Back To Top | #92
    Alteu au jocul in magazin la vanzare inca de prin iarna, te duci acum si il iei lejer

http://eu.battle.net/wow/en/blog/20176410 doesnt say shit about garrison
    Deci are carcasa aia cu un key in el? Il bagi si ai automat legion activat?

13. Back To Top | #93
    Activezi Legion si primesti si boostul de 100, dar nu-ti da acces la beta

14. Back To Top | #94
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Inrebare: daca iau jocul de pe Amazon mai primesc bonusurile de Pre-order? Level 100 si dh acces mai rapid?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

15. Back To Top | #95
    Activezi Legion si primesti si boostul de 100, dar nu-ti da acces la beta
    Mersi, vroiam doar sa pot sa joc la 12 noaptea cand il lanseaza.

16. Back To Top | #96

17. Back To Top | #97
    Am vazut vine pre-expansion patch in 19 iul si am zis ca mai dau o raita prin WoW ca nu am mai jucat de la craciunul lu 2014.

Am luat un lv20 druid(ca nu am activat subscription) prin niste LFG dungeons si mi se pare mult prea usor. In Shadowfang Keep a plecat healer+dps pe la jumatate si am terminat dungeon in 3 oameni fara healer. Dungeons astea le-am jucat prin Burning Crusade si erau destul de grele(undeva intre normal si heroic de lv100 ca si dificultate) iar acum sunt o plimbare prin parc. In rest nu prea vad mare lucru la noul expansion. Am vazut ca au bagat wardrobe ca si in GuildWars2 sa tina skins de armura/arme si normalizare de stats in PvP(la fel ca si in GW2). O sa aiba Legion ceva raid cand se lanseaza sau o sa fie ca si WoD fara end-game 4-5 luni?

Sincer la cum arata jocul si cat a fost simplificat ma mir ca Blizzard mai are tupeul sa ceara subscription pe langa faptul ca-l cumperi.

18. Back To Top | #98
    Registered User anubisy2k's Avatar
    jocul s-a lansat in 13 nov 2014, tu te-ai oprit din jucat in decembrie 2014.
    dar jocul n-a avut end-game si nici raid.
    ai putea fi mai retardat de atat?
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

19. Back To Top | #99
    depinde ce level esti cand faci dungeons, daca esti cu vreo 3-4 nivele peste levelu' recomandat, esti god in dungeonul respectiv; asta e de mai multa vreme, asa era si in vara 2014

Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Sincer la cum arata jocul si cat a fost simplificat ma mir ca Blizzard mai are tupeul sa ceara subscription pe langa faptul ca-l cumperi.
    nu stiu cati au mai platit subscriptie de cand s-a lansat WOD, exista o multime de guides cum sa faci sute de mii de gold pe saptamana doar in garizoana daca ai mai multe chars pt a cumpara usor tokens

20. Back To Top | #100
    Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    jocul s-a lansat in 13 nov 2014, tu te-ai oprit din jucat in decembrie 2014.
    dar jocul n-a avut end-game si nici raid.
    ai putea fi mai retardat de atat?
    Mda, din pacate am dat bani pe joc inainte sa fie gata. Asta-i partea retardata. Ca am dat cancel la subscription a fost o idee foarte buna. Pentru ce naiba sa fi platit 35eu ca sa fac daily inca 3 luni pana cand a aparut primul raid? De altfel nu mi-a parut rau de loc mai ales dupa ce am vazut in ce stare era jocul cand am primit un "7 days free" prin vara lui 2015. Trebuia sa-l fi luat cand era la reducere cum am luat Pandaria cu 5 euro.

nu stiu cati au mai platit subscriptie de cand s-a lansat WOD, exista o multime de guides cum sa faci sute de mii de gold pe saptamana doar in garizoana daca ai mai multe chars pt a cumpara usor tokens
    Da, dar cineva trebuie sa cumpere token-ul si sa-l vanda in AH. Legat de gold farming am citit ca au scos gold mission de la garnizoana in Legion, sau in pre-patch, adica azi? Si parca au marit gold cap la 10 milioane de gold? Mai exista o economie in jocul WoW, ceva bazat pe crafting, resurse limitate? Am vazut niste screenshots din AH cu 300k gold pentru ceva toy si mount.

1.  
Page 5 of 20 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks