Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 382

Thread: World of Warcraft : Legion

1. Back To Top | #101
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Pretul la token s-a dus la 96k lol fata de 80k de ieri; am intrat putin dar e un dezastru fara multimea de addons care o aveam ; au scos misiunile cu aur de la garizoana si modificat salvage crates care dropeaza mai putin si dau numai resurse si mats acum, in rest ca inainte.

edit vad ca au marit preturile de 3-4-5 ori la mats in trading post
    Last edited by Sir Dracu; 20-07-2016 at 11:11.

2. Back To Top | #102
    Registered User Dundee's Avatar
    Ma asteptam sa scada...dar urmeaza sa vedem ce va fi in continuare.
    Vezi ca exista update-uri pentru addon-urile importante.

3. Back To Top | #103
    Registered User anubisy2k's Avatar
    am stat ignorant la tot ce urmeaza sa se schimbe incepand de astazi...am vrut surpriza eu!!
    nu am vandut 5 tokene de honor/conquest points...si se dadeau cu minim 18k...
    le-am dat la vendor azi cu 25g bucata...
    FMM!!!!!!
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

4. Back To Top | #104
    Blizzard a marit limita de gold la 10 milioane. Poate scoteai bani de un token dar dupa ce vine expansion 25g sau 18k tot acolo esti.

Legat de Token am o nelamurire. Vad ca exista tot timpul in AH de vanzare si pretul tot creste. Trebuie un jucator sa cumpere un token si sa-l vanda sau are Blizzard de vanzare tot timpul si doar mareste pretul? Mi se pare ciudat ca nu poti sa vezi cate sunt in AH cum vezi prin Eve cate pilot license sunt in Jita.

5. Back To Top | #105
    Am dat o raita prin wow ieri si m-am uitat la cateva clase(pana la lv20).

In 7.0 au facut niste schimbari care trebuiau facute de mult ca sa scoata wow din epoca de piatra a mmorpg. Au bagat open tap pentru mobs inclusiv in old-content. Herb/mine nodes individuale pentru fiecare jucator. Nu si quest objects, astea sunt tot globale si pot fi luate de un singur jucator. Poti sa schimbi spec cand esti out of combat fara sa-l ai "invatat" iar talentele le poti schimba in "Rested" area. Chestiilea astea trebuiau facute in WoTLK sau Cataclism, dar na, e bine si acum. Ar fi trebuit si weapon swap pentru 2h/1h+shield dar acum skills sunt legate un anumit tip de arma.

In schimb Class-changes /facepalm. Mi-au placut clasele din WoW pentru ca erau mult mai flexibile decat clasele din alte jocuri. Puteai sa fi dps si sa fi si un tanc bunicel pe acelasi spec. Sau sa fi dps si backup healer. Blizzard s-a gandit ca ar fi bine sa schimbe asta. Am sa dau cateva exemple:

-Warrior. De la lv1 pana la 10 esti arms warrior. Fata de 6.2 e stricat rau de tot pana la lv10 pentru ca nu genereaza destul rage. Ok, la lv10 poti sa alegi spec. Protection a ramas in mare cam la fel in schimb are Protection stance activ tot timpul. Celelalte specs nu au mai au protection stance(arms are la lv60 dar e talent). Fury nu mai are Prot stance sub nici o forma. Anumite skills au nevoie de arme specifice, 1h sau 2h weapons. Deci warrior tanking with 2h weapons s-a dus...

-Druid. Clasa asta a fost schimbata foarte mult. Practic nu mai exista hybrid class in Legion. Acum ori esti guardian ori feral ori resto. Am intrat in PvP la lv20 si surpriza in feral/guardian/balance nu am nici un heal spell la druid! La lv45 ai un talent care-ti da spells de la un alt spec dar evident doar de la un singur spec. De exemplu Feral trebuie sa aleaga bear form skills sau balance skills. Pana atunci ai cat form dar nu ai skills pentru cat form.

-Priest. Shadow priest e tot timpul in "shadow-form" si nu prea mai poate sa fie backup healer. Are un singur heal spell ametit care face si damage ala care-l vindeci. Disc are de ales daca vindeci sau faci mai mult dmg iar holy priest nu mai are Power Word:Shield.

Nici nu cred ca Blizzard mai incearca sa castige inapoi jucatorii care au plecat. In fine cam la toate jocurile se termina si probabil se lasa cortina si peste Warcraft...

6. Back To Top | #106
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Nu este nevoie de backup tank sau healer, unde ai vazut asa ceva? Level 20 nu se pune in jocul asta care are end game pentru level maxim.

7. Back To Top | #107
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Nu este nevoie de backup tank sau healer, unde ai vazut asa ceva?
    In fiecare expansion cand heroics au fost mai grele la inceput si lumea nu avea gear. In raiduri prin toate fazele mai heal-intensive. Elemental shaman dps+heal, balance druid dps+heal, retri pala dps+heal. Sti ce bine mergea cate un healling rain de la un elemental shaman sau un tranquillity de la un feral druid cand 10 oameni erau aproape sa moara?

Plm, acum am vazut ca elemental shaman nu mai are chain-heal.

8. Back To Top | #108
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    In heroice nu am avut nevoie de backup si joc healer din TBC, de asemenea nu am vazut paladin dps care sa dea heal in afara de lui insusi, din wrath healerii sunt destul de puternici si nu exista backup.

9. Back To Top | #109
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    din wrath healerii sunt destul de puternici si nu exista backup.
    In Wrath erau buni dar in Cata si WoD sunt alta poveste. Am jucat heroics in prima saptamana cu oameni care abia au trecut de gear level check si a fost rau de tot pana cand Blizz a tras un nerf la mobs. In Cata healers ramaneau fara mana si in WoD nu reuseau sa umple viata la tanc.

Sincer chiar ma gandeam sa vad cum e Legion peste fo 2-3 saptamani dupa launch sau cand naiba rezolva problemele inevitablie care apar la release. Dar dupa ce am vazut ce au facut cu druidul mi-a trecut tot cheful...

10. Back To Top | #110
    tokenul se cumpara din magazinul blizzard si se vinde la ah -pretul scade daca este achizitionat de mai multi, de la blizzard si creste daca este cererea mai mare la ah.
    odata cumparat de la ah devine soulbound. Se vinde cross realm(identic pe toata europa)
    La americani este de 41k-aia cumpara toate rahaturile.

11. Back To Top | #111
    Stie cineva cand incep invaziile ?

12. Back To Top | #112
    Registered User Supix's Avatar
    17 August, parca.

13. Back To Top | #113
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Legat de Warcraft, ar vrea cineva sa "ne combinam" la "joc"?

Eu sunt interesat doar de editia fizica de Collector's Edition. Nu ma intereseaza keyul pentru ca mi-am vandut contul pe la sfarsitul lui 2014. Ce propun e urmatoarea idee:
    Editia normala de joc costa 169 RON (Altex). Editia de collector's edition ~389 RON. Pe site la ei, Digital Deluxe costa 60 eur ( 289 RON ). Eu sunt dispus sa fac 40/60 cu cineva daca doreste cheia de Collector's ( Esential un Digital Deluxe... ), eu pastrand varianta fizica.

Ar iesi in jur de 220 RON voi, 170 RON eu. Practic, cu 50 RON in plus, voi aveti toate beneficiile de Collector's/Digital Deluxe ( si level boost ) iar eu am o cutie care sa o adaug langa cele de Collector's Edition de TBC, Wrath, Cataclysm, MoP si WoD

Rating am, pasionat sunt, vreau doar pe cineva care vrea sa iasa mai bine decat sa cumpere Digital Deluxeul de 60 EURO ( 290 RON vs 220 din ideea mea ).

Any takers? Mi-e mult mai greu dupa sa stau sa caut pe cineva care are o cutie de Collector's Edition si nu o mai vrea.
    Metode de contact: PM / Telefon / Mail.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

14. Back To Top | #114
    tuamne, ce era azi-noapte in storm/ogr.
    zeci de oameni despuiati sinucigandu-se ptr secret feat of str...
    unii cu ress sickness, altii in raid si mass ress...toti vorbeau, toti tipau, wow!
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

15. Back To Top | #115
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Pe 26 imi expira gametime'u asa ca l-am sters ), niciun motiv sa mai intru in el fara goldul din garrison
    Daca bulangii dau free gametime o luna odata cu legion, il voi juca la launch, altfel pas.

16. Back To Top | #116
    Dk-ul meu mai are doar Heart Strike si Death Strike ca damage abilities. Death strike care nu poate fi folosita in 90% din timp pt ca nu am runic power. Ce plm?
    Clap clap !

17. Back To Top | #117
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Dk-ul meu mai are doar Heart Strike si Death Strike ca damage abilities. Death strike care nu poate fi folosita in 90% din timp pt ca nu am runic power. Ce plm?
    switch to unholly...e piesa

18. Back To Top | #118
    Registered User bird1873phoenix's Avatar
    World of Warcraft : Legion-lol.jpgWorld of Warcraft : Legion-lol2.jpg dupa patch am mai primit ceva gold

19. Back To Top | #119
    Registered User bird1873phoenix's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    Pe 26 imi expira gametime'u asa ca l-am sters ), niciun motiv sa mai intru in el fara goldul din garrison
    Daca bulangii dau free gametime o luna odata cu legion, il voi juca la launch, altfel pas.
    Goldul din garrison era o mina de aur. Am 10 chars maxim level, faceam 1k gold de character pe zi...3.6 mil gold intr-un an, fara sa fac vreun mare efort !
    Ca sa nu mai spun despre faptul ca meltenii astia de la blizz au nerfuit si Manegeria, unde aveai daily quest, reward fiind 8 Pet Charm, adica 80 zilnic. Din care-ti puteai lua Flawless Battle-Training Stone, ca sa faci rapid level up la pet's. Iesea gold frumos si de aici. Acum...poti lua doar 4 !!! pe zi pe tot accountul !!!
    Cred ca intentionat au lasat lumea sa faca gold cu caru' in WOD, ca sa-i atraga, iar acum...boom...pewula gold, asa ca platiti cu real money guyz !

20. Back To Top | #120
    Am primit si eu un "3 day exempt" dupa ce am intrebat un GM daca nu au subscription de 3 sau 7 zile si am luat characterele de lv100 sa vad ce au facut.

Nu stiu cum o sa fie la lv110 dar acum la lv100 sunt multe specs broken. De exemplu cu Feral sau Balance druid abia ma descurc in solo questing lv100. La fel si cu Elemental Shaman si cu ala am ilvl 650(da stiu nu am fost prin raids). In schimb Druid Tank, Warrior Tank si Pala tank e facerolling. 8 lv100 mobs pe War...no problem si asta-i doar ~ilvl630. Am mers cu druidul pe resto intr-un heroic dungeon si nici nu a trebuit sa dau heal la un DK tank. Era raid geared pe la 700k HP si la un boss nu i-am mai dat heal sa vad ce face. A scazut pe la 50% hp si dupa aia s-a vindecat singur!

M-am mai uitat si la restul jocului nu-mi vine sa cred cat efort au bagat astia de la Blizzard in tot felul de prostii. M-am uitat la pets si am vazut ca am 115! Nici nu stiu cum dracu am adunat atatia ca nici nu am incercat sa-i prind. S-ar putea sa fie la fel de multi pets ca si Mob types si toti au animatii si sound. Dupa aia "toys" cate sunt in joc. /faceplam. Cred ca la engineering sunt mai multe toys decat items utile.

In schimb play content-ul din WoW devine invechit in cateva luni. Lv 1-90 e facerolling content pus acolo numai ca sa aiba lumea unde sa faca lv up. Daca faceau level adjust pentru fiecare harta/dungeon cu se face in Guild Wars 2 era alta poveste. Ar fi fost interesant sa te trimita sa faci daily in Mulgore sau Elwynn forest si sa faca downlevel la toata lumea de la 100 la lv8. Poate in urmatorul patch daca o sa mai fie....

1.  
Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks