Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28

Thread: Servere vanilla create de Blizzard

1. Back To Top | #21
    Registered User Supix's Avatar
    Quote Originally Posted by jet li View Post
    Jocul poate fi jucat intr-un mod relaxat daca nu te grabesti sa ajungi la 60, apoi in raid, apoi sa termini raidu, etc etc. Are mai multa atmosfera decat jocul curent, si mai mult RPG, mai putin ma intereseaza raiding - daca vreau actiune exista Counterstrike.

N-am chef si timp de raiding, poate daca ar exista o guilda relaxata care limiteaza raiding la 2 ore/saptamana, si raidul se termina dupa 2 ore indiferent de unde s-a ajuns. Oricum nu e nici o graba, odata ce lanseaza servere clasice n-o sa mai vina urmatorul expansion sa le modifice.
    Asta pentru ca s-a schimbat felul in care oamenii vad jocul si timpul este destul de limitat pentru majoritatea care au ramas sa joace. Acum toata lumea joaca pentru progres maxim in orice, atunci nu se grabea nimeni la nivel maxim si gear, probabil si din cauza ca nu aveau toate informatiile pe care le au acum despre joc, ci inca il descopereau.
    Eu unul abia astept, merita cateva ore pentru relaxare dupa un raid sau ceva.

2. Back To Top | #22
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    15$ in plus pt a juca oldschool, parca vad asta )
    Daca cer asta fara alta varianta cu siguranta si-o vor lua in muje - sa ofere posibilitatea de a plati doar pentru oldschool in caz ca vor subscriptie si acolo. As fi de acord si cu accesul la oldschool doar pentru cei ce au cumparat ultimul expansion, insa fara costuri lunare suplimentare.

Daca fac o abracadabra si cer 30 dolari ca sa poti juca oldschool atunci sunt out.

3. Back To Top | #23
    N-au cum sa ceara 30. Isi dau seama ca jucatorii care vor juca vanilla - majoritatea nu joaca Legion, faptul ca vor obtine subs de la ei inseamna ca obtin subs pe care altfel nu le aveau deloc. Cred ca si asta a fost un factor pentru care au lansat WoW clasic, dupa calculele mele au vreo 2-3 milioane de subscribtions acum, fata de 10 cat au avut max.

Un WoW impartit pe mai multe servere cu versiuni separate (cu mici imbunatatiri de interfata) e o idee foarte buna. Nu e ca si cum jucatorii ar fi aceiasi dintotdeauna, si toti au inceput sa joace in 2005 si toti au trecut prin tot. Personal am jucat in vanilla pana in BWL, apoi foarte putin in TBC si cam 1/2 din Wotlk. Apoi doar cate 1 luna la fiecare lansare de expansion, jocul s-a stricat de tot.

E o gramada de content care in prezent e wasted. Astfel un jucator care incepe WoW in 2018 sa zicem, ar avea ani de content prin care sa treaca (daca vor exista servere pentru fiecare versiune), fara sa se grabeasca, si pentru care sa plateasca la Blizzard. Pentru el tot jocul ar fi nou, ce se intampla in prezent nu are nici un sens - e trimis direct la ultimul raid, si se pierde 90% din continut. De fapt - mai intai e plictisit cu 110 nivele de joc creat pentru gradinita, normal ca isi anuleaza subscribtion.

• WoW subscribers/players numbers | Statista
    Last edited by jet li; 06-11-2017 at 13:14.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

4. Back To Top | #24
    Registered User warpath's Avatar
    Eu am fost multumit de pvp cel mai mult in TBC/WoTLK cred , poate isi extind planurile si pt mai multe tipuri de servere.

Cat despre subscribers, cat sunt intre raids cred ca sunt 1 mil tops ca sunt serverele goale mai toata ziua
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #25
    Careva din Maat (ghilda vanilla) interesat de un rebuild? Ma prezint la apel langa AH mail din OG

Duko, cel mai bun hunter de pe server ! )) vorbea lumea )

6. Back To Top | #26
    Ichiro aici
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

7. Back To Top | #27
    Maat fără Bluetooth guild master ? Nu va exista .

8. Back To Top | #28
    Apare si el pana se lanseaza serverele, poate n-a aflat
    Aristotle

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks