Page 3 of 28 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 541

Thread: Strategie, ghiduri, spoilere

1. Back To Top | #41
    http://www.computergames.ro/poze/big/chrompos.jpg

Brood affliction-urile ignora los, deci trebuie rezolvate de decurseri/dispelleri, etc.

Ideea generala a pozitiei este ca in cazul Incin/Ignite in momentul breath-ului toata lumea trebuie sa fie in afara los-ului lui Chromaggus, in afara de MT. DPS-ul intra in los ca sa faca damage, si iese ca sa evite breath-ul. In pozitia de mai sus, healing-ul nu are los cu chromaggus, dar are los cu MT-ul.

Despre gear, la noi nici tankul nici restul raid-ului nu poarta nici un fel de +resist gear, nu prea are sens.

2. Back To Top | #42
    Registered User ZyX's Avatar
    http://ovidiudiaconescu.com/WoW/chroma.JPG

Thanks alot
    Uite cum am incercat noi. Asa a zis guildleaderu ca a vazut in nushce filmuletz, asa ca am luat-o de buna .
    La prima incercare am luat wipe aproape instant, la a 2-a ne-a luat un Hunter cu MindControll (nush cum se numeste vraja sigur, e aia care il transforma intrun demon dinala mare si il controleaza). Dupa a 2-a incercare Chromaggus s-a intors doar pana langa lever si nu a mai ajuns niciodata in camera lui asa ca era cam imposibil sa incercam sa ne plasam cum zici tu.
    Cat despre FR, din "observatzii experimentale", Ignite Flesh e ca vrajile de la warlock, daca il iei p tine face damage cat spune asa ca FR nu conteza, dar dc avem +FR avem sansa la rezist cand da cu el. Probabil dupa ce mai prindem ceva experienta cu pozitia o sa scapam si de +fr gear pentru ca pur si simplu o sa invatzam cum as ne jucam cu los-ul

3. Back To Top | #43
    Quote Originally Posted by ZyX

Thanks alot
    Uite cum am incercat noi. Asa a zis guildleaderu ca a vazut in nushce filmuletz, asa ca am luat-o de buna .
    La prima incercare am luat wipe aproape instant, la a 2-a ne-a luat un Hunter cu MindControll (nush cum se numeste vraja sigur, e aia care il transforma intrun demon dinala mare si il controleaza). Dupa a 2-a incercare Chromaggus s-a intors doar pana langa lever si nu a mai ajuns niciodata in camera lui asa ca era cam imposibil sa incercam sa ne plasam cum zici tu.
    Cat despre FR, din "observatzii experimentale", Ignite Flesh e ca vrajile de la warlock, daca il iei p tine face damage cat spune asa ca FR nu conteza, dar dc avem +FR avem sansa la rezist cand da cu el. Probabil dupa ce mai prindem ceva experienta cu pozitia o sa scapam si de +fr gear pentru ca pur si simplu o sa invatzam cum as ne jucam cu los-ul
    Sunteti incompetenti. In primul rand Chromaggus poate fi pus in pozitia aia de oricate ori vreti, chiar si dupa wipe. Toata lumea sta in coltul de "healing", tankul iese si ia proximity aggro, in 30 de secunde pana la primul breath toata lumea se aseaza unde vrea.

Chromatic Mutation (cel mai tare debuff din joc) se poate lua doar cand cineva are toate celelalte 5 "brood affliction"-uri, deci puneti mana pe dispel/decurse, etc.

FR este irelevant, daca va bazati pe ideea ca vezi bate vreodata encounter-l asta cu lumea in los si fr gear, va promit ca n-o sa se intample.

4. Back To Top | #44
    Quote Originally Posted by Andrei [CG]
    Sunteti incompetenti.
    evident

FR este irelevant, daca va bazati pe ideea ca vezi bate vreodata encounter-l asta cu lumea in los si fr gear, va promit ca n-o sa se intample.
    ok, FR off

Asta e filmuletu pe care l-am vazut (18mega)
    http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=8019
    Probabil azi mergem dinou ca ieri am fost doar 33 online si am facut Onyxia + MCu'. Sper ca mai pe seara sa pun o poza cu un "rape" la Nefarian

5. Back To Top | #45
    Lord Victor Nefarius yells: Let the games begin!

In poza cu Chroma am acoperit whisperu' ca era o injuratura in romana, asa ca sa nu va inchipuiti cine shtie ce . Merita ras in schimb de pozitia in care l-am omorat e undeva intre etaje, inainte de Broodlord Lashlayer.

Andrei merci pt tips, clar fara FR a fost zuper simplu, l-am omorat in a 3-a incercare: 49% prima (a murit MT inexplicabil ), 99% a doua (imagine whatever u want ), si a 3-a dead. Eu am murit pe la 15% ca am luat 2 stunuri de la affliction si nu am apucat sa ies din los cand a dat cu Ignite Flesh. Puteam sa ies da' am mai stat vreo 2 secunde dupa mesaj ca sa mai dau un eviscerate (noob, da plz don't say anything , am fost p primu loc la dps pana atunci though)

La nefarion am incercat de 3 ori si am iesit ca am zis sa pastram repair botzi pentru maine. Asa ca nu shtim prea mult si orice informatie are fi mega folositoare. Saptamana asta avem in phase 1 Drakonizi rosii si albastrii. Din cate shtiu snt 5-6 tipuri (eu am vazut rosu, albastru si verde) si fiecare are rezistente diferite.
    Noi am incercat (iar dupa ce a zis ghildmasteru' ca a vazut in filme) sa aducem pe monstruletzii rosii si albastrii la un loc pt aoe (in fatza tronului) si pe aia mari sa-i doboram rogii si hunterii la mijloc, intre locurile prin care apar. Cu aia mari (chromatic parca se numes) nu au fost probleme, dar Drakonizi albastrii snt rezistenti la frost asa ca nu prea mureau. Am avut semnificativ mai putiti rosii, asa ca snt aproape convins ca a fost problema din cauza ca am avut doar 3 warloci pt aoe.
    Am mai incercat sa impartim raidu in 2 parti egale si fiecare sa se ocupe de o intrare, da' nu am reusit mare lucru.

Macar acu am scapat de tagu de incompetentzi

EDIT: Evident ca am ce era mai important, cum e cu FPSu' cand deja se strang multi in Phase1??? La noi pristii stau cu fatza la peretele din spatele lu nefarion ca sa poate da heal ). Cica au maxim 3fps desi toti au calculatoare bune. Sigur fpsu' creste daca ii omoram cu raidu impartit in 2 bucati, fiecare cu treaba ei.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Strategie, ghiduri, spoilere-nefarion.jpg   Strategie, ghiduri, spoilere-nefarion2.jpg   Strategie, ghiduri, spoilere-chroma.jpg  

6. Back To Top | #46
    Nu lua litera de lege ceea ce spun, si, daca spun gresit, sper ca Andrei ma va corecta: se pare ca sunt una sau doua criterii de intrare in Phase 2, si unul din aceste criterii este sa omori un anumit numar de mobs(nu stiu daca numarul total trebuie sa fie doar Elites plus aia de 63 normal sau doar din aia de 63 normal), iar , iarasi, din ce am inteles, se pare ca acest numar ar fi 42( o referinta la "Hitchhiker's Guide to the Galaxy").

Din ce stiu, video-ul Nightmare Asylum este se pare singurul care arata toata lupta. Poate ca o "disecare" cum trebuie a clip-ului arata mai multe detalii ale strategiei

7. Back To Top | #47
    Registered User GiGi's Avatar
    o intrebare mai modesta . Va rog sa-mi spuneti cum ati abordat in ZG pe High Priest Thekal - bossul tigru. Prima faza este clara. Faza a doua ne pune ceva probleme. Am reusit aseara si l-am aduc pina la 1% dupa care am murit toti
    Am incercat in doua feluri. una full dps (chiar si popii ) cu heal numai pe cele doua tancuri. Cind apareau add-urile treceam pe ele, dupa aceea pe boss. Si cealalta metoda cind apareau add-urile numai un warrior si un lock se ocupau de ele.
    Hombre que trabaja pierde tiempo precioso <Proverbio cubano>

8. Back To Top | #48
    Pai daca l-ati adus la 1% inseamna ca sunteti pe drumul cel bun, chiar n-am nici o strategie speciala, evident mai mult DPS ajuta destul de mult. Omorati add-urile cat mai repede, pentru ca invariabil aggroeaza healerii, dps pe el cat cuprinde, si heal la toata lumea, n-are rost sa lasati dps-ul sa moara. Atacul lui aoe are range mare, dar nu nelimitat, daca healerii au probleme cu mana, iesiti din raza, bandaje, etc.

Nu vreau sa spoilez prea mult despre Nefarion inca, oricum, sunt deja filme foarte detaliate cu encounter-ul. Lipsa unui trigger evident pentru stage 2, face parte din dificultatea encounter-ului.

FPS-ul e problematic, desi ideea encounter-ului e foarte frumoasa, implementarea practica e complexa. Ai nevoie de calculatoare puternice cu legaturi foarte bune la internet, sau evident, poti sa mai reduci din setarile grafice.

9. Back To Top | #49
    Wanderer THUNDER's Avatar
    Gigi, daca sunteti alliance, BoS ajuta destul de mult in phase2. Aoe knockback-ul ala face mult damage la nivelul intregului raid iar priestii incearca sa-l compenseze si probabil genereaza prea mult threat. Daca aveti paladini/shamani/druizi cu impresii de damage dealeri, convingeti-i sa sa rezume doar la healing pentru a balansa hate list-ul si a nu lasa sa moara clasele de pure DPS. In rest, cum zicea si andrei, nimic special, trebuie doar sa mai incercati.
    Last edited by THUNDER; 28-10-2005 at 10:48.

10. Back To Top | #50
    Nu vreau sa spoilez prea mult despre Nefarion inca, oricum, sunt deja filme foarte detaliate cu encounter-ul. Lipsa unui trigger evident pentru stage 2, face parte din dificultatea encounter-ului.

FPS-ul e problematic, desi ideea encounter-ului e foarte frumoasa, implementarea practica e complexa. Ai nevoie de calculatoare puternice cu legaturi foarte bune la internet, sau evident, poti sa mai reduci din setarile grafice.
    Haha np, oricum snt filmulete

Saptamana asta am renuntat ca Vineri si Sambata snt "clubbing days" si Duminica se reseteaza BWLu'. Sper ca prindem alt tip de Drakonizi in phase1 ca aia rosii au fost cam imba cu dotu' ala.

Trigger, ne trigger, daca merge strategia nu trebuie sa mai avem probleme. In phase 1 apar 3 * Chromatic Drakonid pe fiecare parte, la aprox 50sec - 1 minut distanta. Dupa ce moare al 3-lea wave de Chromatic Drakonizi in 20 de secunde incepe Phase2.

Si de problema cu FPSul am scapat prin simplu fapt ca fiecare intrare are 3 grupuri care se ocupa de ea. Grupurile 4 si 8 snt 4 Rogii, 2 Hunteri, 2 warriori si 2 healing (sham ca sa puna si totems) si se ocupa de Chromatic Drakonid intre cele 2 intrari. Cam la ultimul run ne-am prins ca si partyurile 4 si 8 trebuie sa stea impartite, tot langa intrarile Drakonizilor si Magii/Warlocii sa opreasca aoe si sa nuke Chromatic Drakonid imediat dupa ce il ia un tanku' din gr4, respectiv 8. Asta da timp si tankurilor din gr1-3 si 5-7 sa faca agro pe Blue si Red Drakonizi ca sa nu sara pe Magi/Warloci si sa tot fuga sa-i adune.

Am incercat si sa mergem fara warrior pe chromatics si sa-l tancuim cu stunlock da' loveste cam cu 500-600 pe lovitura si mai are un aoe (cu care da de vreo 3 ori pana moare) de cam 1000-1300. Oricum nu am avut decat maxim 5 rogi (si la majoritatea runurilor 4) asa ca am stat cu tank pe chromatics.

Oricum la encounteru asta suntem evident inca incompetenti

11. Back To Top | #51

12. Back To Top | #52
    Daca cineva din exiles of fate care mai nou au batut jocul au chef sa posteze ghiduri aici, sunt invitatii mei, editez eu posturile pe prima pagina si le dau credit pentru drepturile de autor. Ma refer la encounter-ele care nu au inca descriere.

13. Back To Top | #53
    Registered User Zircon's Avatar
    Mda, o sa postez eu ceva cand imi trece depresia dupa Lethon in Hinterlands ...

14. Back To Top | #54
    E destul de greu, dar evident, fezabil pentru o ghilda care il bate pe nefarian. In functie de situatia de pe server, Lethon si Emeriss bat inspre imposibil daca se implica cealalta factiune, sau chiar propria factiune.

15. Back To Top | #55
    Registered User Zircon's Avatar
    Doua probleme. In Hinterlands nu e suficient loc si ne-am trezit cu Delirium, atm cea mai buna ghilda hoarda, cu care suntem in relatii cordiale, ca vor sa-l incerce. La ei incercare inseamna cca. 20 de minute de explicatii, urmate de 5 minute de buffs si 3 minute de lupta Wipe pe rand iar la 12 noaptea s-a dat stingerea, azi e MC, maine e BWL, samd ... Pe Emeriss l-am ars si tot in Hinter, dar macar eram singuri.

16. Back To Top | #56
    Registered User
    Care ar fi cel mai bun raid pt razorgore??? (din punctul de vedere al distributiei claselore) cati warr,rogues,pala,druidzi,priest,mage, etc ....

17. Back To Top | #57
    Registered User Burghy's Avatar
    Tot bwl merge excelent cu 5 din fiecare clasa.

18. Back To Top | #58

Need Help with Razorgore

ziceti ceva tactica pls ...horde

19. Back To Top | #59
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    sunt scrise mai multe pe forum. Faza1 , faza2 , ce te intereseaza ?
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

20. Back To Top | #60
    Have .... to .... kill .... shaman....
    Cea mai buna strategie!
    Argh, they deleted my post, my little precious. They stole it from us, lamer, lamer. Ugly, bad moderators. We hates moderators! They are so many. But we write again, hundreds of posts. Yeah!
    ©Cayenne

1.  
Page 3 of 28 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks