Thread Introduction
server: Jaedenar
factiune: hoarda
link aplication forum: http://maat.kicks-ass.org/forum/index.php
Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 203

Thread: *Guilda[H] "Maat - EU Jaedenar" (Ro Only) recruteaza pentru MOP Mists of Pandaria*

1. Back To Top | #41
    flash of light flash of light
    Screw you guys!....Im going home!

2. Back To Top | #42
    Registered User korby's Avatar
    Quote Originally Posted by NUTz View Post
    T6 e garantia experientei
    Şi dacă o să-mi cumpăr un caracter de pe Ibei, habar n-am cu ce se mănâncă WoW şi am T6, se poate?

Data viitoare poate o să încerci să găseşti alt motiv, pt. că ăsta nu prea ajută. :| Sau dacă îţi dau un shaman cu ZA gear care rupe tot ce e T6 la healing şi care e dorit de majoritatea guildelor de pe serverul pe care joc eu, tot nu-l vrei? Ipotetic vorbind.
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

3. Back To Top | #43
    Registered User angry's Avatar
    iti dai seama ca e ebayer stai calm

4. Back To Top | #44
    Pai nutz are si el shamanul cumparat, asa ca...
    I know something most don't.

5. Back To Top | #45
    Un shaman cu ZA gear jucat flawless ramane oom la 70% Brutalus.

Un ebayer fara raiding experience se vede la primul raid.
    What?

6. Back To Top | #46
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    Quote Originally Posted by korby View Post
    Şi dacă o să-mi cumpăr un caracter de pe Ibei, habar n-am cu ce se mănâncă WoW şi am T6, se poate?

Data viitoare poate o să încerci să găseşti alt motiv, pt. că ăsta nu prea ajută. :| Sau dacă îţi dau un shaman cu ZA gear care rupe tot ce e T6 la healing şi care e dorit de majoritatea guildelor de pe serverul pe care joc eu, tot nu-l vrei? Ipotetic vorbind.
    si ce spui tu nu prea ajuta. Un ebayer il vezi din primele raiduri asta daca te face din app. In general se cer niste past guilds, se intreaba pe acolo de om, nu ei pe primu gigel cu shiny gear.

Si shaman cu za gear care rupe t6 ... tot tre sa il gearezi. Daca ai timp il iei daca nu cauti unu care sa aiba si skill si gear, e simplu.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

7. Back To Top | #47
    Brutalus dead.

Cautam SP si Resto Shaman in continuare.
    What?

8. Back To Top | #48
    Registered User Eth's Avatar

Asa cum iti iei invite poti sa iti iei si kick. T6 este conditia de la care incepe aplicatia pentru ca este vorba de Sunwell

9. Back To Top | #49
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Exact, un shaman de pe ebay nu se va ridica peste un SP la healing. Poate doar daca are experienta in joc cu alt caracter. Ebay-erii sunt mirositi usor de catre cunoscatori.

10. Back To Top | #50
    Era doar un exemplu ipotetic referitor la afirmaţia lui NUTz cum că T6 e garanţia experienţei. Dar văd că toată lumea ratează ce a spus el.

11. Back To Top | #51
    Daca si-a luat T6 pe bune, poate sa fie o garantie

12. Back To Top | #52
    Şi tu de unde ştii înainte să-l recrutezi?

Sau altfel, dacă eu am doar o bucată de T6, înseamnă că nu am (de exemplu) full MH şi BT experience?

Anyway, vă las în treaba voastră şi vă doresc succes la recrutat... n-am de gând să mă transfer curând.

13. Back To Top | #53
    Eh, pai asta o sa scrii in aplicatie, ce experienta ai, pe unde ai fost, cat ai dat jos, 100% nu ai cum sa-ti dai seama de un jucator cand il recrutezi, dar dupa cateva raiduri cred ca e simplu.

14. Back To Top | #54
    Registered User Eth's Avatar
    Era doar un exemplu ipotetic referitor la afirmaţia lui NUTz cum că T6 e garanţia experienţei. Dar văd că toată lumea ratează ce a spus el.
    4xT6 reprezinta o garantie minima. Ebayer-ii oricum isi iau kick dupa 1-2 raiduri presupunand ca trec de restul conditiilor. Argumentul "T6" luat singular intr-adevar nu reprezinta nimic exact cum nici argumentul experienta dar fara gear nu te ajuta cu nimic in aplicatia de la noi pentru ca: "Timpul nu mai are rabdare"

15. Back To Top | #55
    O intrebare pt Maat la Brutallus pt ca am ajuns cu ghilda la el :

Ati taiat in carne cand ati facut grupurile, adica ati lasat boomkins , ele shammys afara ?

16. Back To Top | #56
    Quote Originally Posted by anark_i View Post
    O intrebare pt Maat la Brutallus pt ca am ajuns cu ghilda la el :

Ati taiat in carne cand ati facut grupurile, adica ati lasat boomkins , ele shammys afara ?
    din contra. Un mookin sau un elem shammy iti aduce un bonus mai mare pt raid dps decat un individ singular, chiar daca individul ar face cu cateva sute mai mult DPS decat moonkinul, respectiv shamanul pe care l-ar inlocui.

17. Back To Top | #57
    Depinde de clasele pe care le aveti la dispozitie.

Noi nu ne-am abatut de loc de la formula standard cu care raidam de cand am intrat in SSC/TK. So... am avut Boomkin, Elemental Shaman, Retri (respecuit din holy), Enhancer, 2 Shpriests, Arms warr (respecuit din prot), Surv hunter (respecuit din BM). Singurele modificari de setup au aparut datorita concediilor din ultima luna.

Setupul la kill a fost asa (intrat al 3-lea hunter in locul elementalului care n-a putut sa vina) :

P1: MT warr , Shadow Priest, Holy Priest (MT healer), Holy Priest (MT healer), Paladin (MT healer)
    P2: MT feral, BM Hunter, BM Hunter, Surv Hunter, Druid Resto (Burn)
    P3: Destro Lock, Destro Lock, Boomkin, Shaman Resto (MT healer), Druid Resto (Burn)
    P4: Mage, Mage, Mage, Shadow Priest, Resto Shaman (Meteor Slash healer)
    P5: Combat Rogue, Combat Rogue, Arms Warr (improved demo), Retri, Enhancer

Oricum incercati in prima faza sa incepeti sa intrati in enrage fara sa pierdeti oameni in burn si fara sa va moara tancii si apoi sa va puneti problema imbunatatirii dps-ului, eventual chiar prin renuntarea la un healer (adica 6 in loc de standardul 7).

PS: Da! Ma refeream ca nu ne-am abatut de la formula standard la clase. Avem insa 3 oameni care dau respec DOAR pentru acest boss.
    Last edited by NUTz; 06-08-2008 at 15:21. Reason: You dodge semantics police ticket!
    What?

18. Back To Top | #58
    Ok, mersi de info

19. Back To Top | #59

20. Back To Top | #60
    din contra. Un mookin sau un elem shammy iti aduce un bonus mai mare pt raid dps decat un individ singular, chiar daca individul ar face cu cateva sute mai mult DPS decat moonkinul, respectiv shamanul pe care l-ar inlocui.
    Nope , daca ai un group cu lock/mage, lock ,lock, Spriest un resto shamman ii mult mai bun decat un ele

1.  
Page 3 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks