Page 1 of 39 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 771

Thread: Arena tips&tricks

1. Back To Top | #1
    Nick anterior: sallahoudin Trandafir's Avatar

Arena tips&tricks

N-am gasit un thread numai pt asta , ma gandeam ca ar fi o idee buna sa facem un sticky pe acest subiect . Banuiesc ca sunt destui plictisiti de pve care vor arma si umerii de S3

eu incerc sa fac ratingu pe 2v2 cu un setup easymode dar pierd pe Disc priest / SL lock . Noi suntem resto druid / MS warr

am pierdut 3 meciuri la rand impotriva acestui combo

any tips ?
    oare de ce nu merge ?

2. Back To Top | #2
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    cand dati de un setup care va owneaza faceti 1 min wait si dati apoi queue
    Sincer la 2v2 fiecare setup va avea alt setup care il naseste la orice ora si setupuri pe care isi creste ratingu. Asta e, deal with it
    Ca si tip ar fi sa stea warru pe priest cu ms always on si poate poate o pica eventual desi asta inseamna ca warlocku e free sa va owneze. Invers ar fi si mai necastigator, lockul moare greu si priestu are timp sa te burneze in nestire si e loss clar. Nuke pe priest si speri sa ramana el oom inaintea ta.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

3. Back To Top | #3
    Ptz are dreptate, la 2vs2 e pure luck, imbalanced orice setup ai avea.

Eu as dori pt 3vs3 o strategie de win impotriva combo-urilor cu druid + lock + other, team-ul in care joc e format din shadowpriest, rogue, pala holy.
    I know something most don't.

4. Back To Top | #4
    nuke pe other si burn pe druid. Atata vreme cat nu are dispeller e ok , lasi dots pe ei fara numar
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

5. Back To Top | #5
    Ieri am dat numai peste combo-uri cu druid, lock + other, care other era ori un rogue, ori priest disc/holy. Am incercat cu nuke pe other, in cazul rogue-ului a tinut faza, dar cam la marele prosop pt ca eu eram tinta lor de nuke. Well, cam tot timpul sunt eu tinta de nuke. :<
    In cazul in care the other era priest disc/holy we got soooo owned. Ce se poate face impotriva combo-ului asta? Mana lor nu se termina ffs.

6. Back To Top | #6
    pai daca au 2 healeri inseamna ca nu au dps. Rogue pe priest, tu il burnezi apoi poti sa iti pui doturile linistita, tii priestu oom si o sa moara eventual cu un silence bine plasat pe druid
    Paladinu da dispell doturilor, lockul singur nu are cum sa va nukeze si sa va omoare. Oricum sunt greu de batut ambele combouri si e de bulan.

7. Back To Top | #7
    Mana lor nu se termina ffs
    poate a altor tipuri de healer dar druidul este foarte limitat in aceasta privinta . daca e -n straie de pvp . 2x dps pe druid cu slows si healing reduced si-l anihilezi in mai putin de 15 secunde fortandu-l sa foloseasca ineficient mana

pp ca are regrowth pe el , max healing ce-l poate scoate e undeva intre 6 si 10 k heal dupa care nu poate decat sa-si refresheze hot-urile instant care nu-l vor salva in 90 % din cazuri
    oare de ce nu merge ?

8. Back To Top | #8
    So, pana la urma pe care nuke? pe priest sau pe druid? Druidul lasat liber ne-a bagat pala in cyclone si ne-am cam luat dmg de la dots nedispeluite. Plus ca lockul ala e foarte enervant si cu petul lui, priestul lasat liber sa zburde iar e nasol, da dispel, da fear, burn mana...Sala, asa nu a mers cum zici tu cu nuke pe druid, pentru ca nu s-a healuit el, l-a healuit priestul si druidul a ramas cu mana. Vorbesc de mana pool de 10k...
    Nu stiu unde am gresit, ca in principiu am incercat ambele strategii, si cu nuke pe priest, si cu nuke pe druid, si in ambele cazuri am fost owned very bad. :<

9. Back To Top | #9
    vorbeam doar din perspectiva unui druid resto . ma simt mai slab decat un priest deci recomand nuke pe druid in general . e foarte important sa nu lasati druidul sa va kite - uiasca
    oare de ce nu merge ?

10. Back To Top | #10
    Registered User
    druidu poate face cc foarte usor deci da clar se face nuke pe druid

11. Back To Top | #11
    Registered User MagicB's Avatar
    Quote Originally Posted by sallahoudin View Post
    N-am gasit un thread numai pt asta , ma gandeam ca ar fi o idee buna sa facem un sticky pe acest subiect . Banuiesc ca sunt destui plictisiti de pve care vor arma si umerii de S3

eu incerc sa fac ratingu pe 2v2 cu un setup easymode dar pierd pe Disc priest / SL lock . Noi suntem resto druid / MS warr

any tips ?
    Ce facem noi in situatia asta e ... omori pet-ul lock-ului de 2 ori cu warr-ul ... si intre timp tu abuzezi LoS (mai greu in Lordaeron, acolo am pierdut singurul meci impotriva a asa ceva din prostia mea, dar o sa revin cu amanunte :P).

Ideea e ca warr-ul sa stea cu HS pe lock si heavy dmg pe pet ... tu stai la max range langa un obstacolo. Daca priest-ul heal-uie pet-ul... nu conteaza il lasi sa heal-uie ca la cat dmg faca un warr pe pet priest-ul is burn-uie mana mult mai repede decat ar trebui. In faza asta SS + WW ajuta mult la dmg pe lock si pet daca sunt langa.

Dupa ce ati omorat pet-ul de 2 ori (in cazul in care al doilea summon e tot lolhound si nu void walker) warr-ul sare pe lock si da nuke ... healuri-le tale vor fi mult mai eficiente decat heal-urile priest-ului ... si tu poti bea in voie deci tot castigati.

Cat despre priest ... ai grija ca warr-ul tau sa fie tot timpul la peste 50% ca sa nu te trezesti cu un nenorocit de MC pe el si trimis undeva in spate ... dots-urile tot tickuie si pana o sa ajungi sa il heal-ui moare.
    Cand priest-ul incearca sa iti dea mana-burn ... cyclone sau bear form(bear form ca sa poti sa ii dai un charge pe heal si dupa un bash).

Singura data cand am pierdut impotriva a o asa echipa a fost, cum am zis, in lordaeron unde pozitiile de LoS cele mai bune sunt in zonele de inceput ... si cand a ajuns lock-ul aproape de mine am facut prostia sa fug spre partea cealalta in travel form si nu in cat form => destul mana burn si drain mana incat sa nu mai pot recupera... in rest nu am avut probleme cu asa set-ups si am batut inclusiv gladiator rank-ed (de fapt dupa ce le-am omorat pet-ul de 2 ori s-au lasat).
    Cea mai mare prostie e sa pui warr-ul pe priest ... pt un druid priest-ul e nasol doar din perspectiva mana-burn, chestie care o contracarezi cu cat/bear form sau cyclone ... in schimb un lock lasat liber o sa te nenoroceasca ... mai ales cu pet-ul pe tine pt un extra silence ... asa de "fun".
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    vorbeam doar din perspectiva unui druid resto . ma simt mai slab decat un priest deci recomand nuke pe druid in general . e foarte important sa nu lasati druidul sa va kite - uiasca
    Doar ca un druid resto ajutat de un disc/holy priest si lock scapa usor de tot de un rogue ... CoEx pe rogue permanent de la lock-ul care alta treaba decat drain mana pe pala nu tre sa aibe la inceput (cu fear pe SP pe cat posibil) ... Disc priest-ul de asemenea mana-burn pe pala si druidul e in "run florist run" mode cu rogue-ul care in afara de CoS + sprint nu are ce face ca sa scape de druid ... care cat timp nu e CoS up poate sa il cc frumos cu entangle.
    Parerea mea ca nuke pe druid nu merge cu setup-ul pe care il aveti ... de fapt nu prea mere sa-i bateti daca au gear calumea din cauza ca paladinu e prea vulnerabil la mana-burn.
    Singura chestie care poate merge daca ei fac greseli e presure pe priest cu tot CC care il puteti pe druid in timp ce paladinu incearca sa stea departe de lock sa nu ia mana-drain. Dupa ce ati facut destul preasure pe priest si e aproape OOM treceti pe presiune pe druid moment in care priestul e fortat sa il heal-uie si nu poate sa bea ... Cu putin noroc (black-ut procs la momentul potrivit) in momentul ala ati cam putea sa dati jos druidul. Parerea mea.
    Last edited by MagicB; 13-12-2007 at 13:24. Reason: Automerged Doublepost
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

12. Back To Top | #12
    Magic , lasa si tu un link la charu tau , vreau sa-ti vad si eu gear / echipe etc . sa vad pe unde mai scot improvements
    oare de ce nu merge ?

13. Back To Top | #13

any tips ?
    Old school.Omoara petu si abuzeaza Los.
    "Float like a butterfly,sting like a bee. " Muhammad Ali

14. Back To Top | #14
    Registered User rudot3l's Avatar
    eu la 2v2 am probleme imense cu rogue si frost mage, cu 14 k hp si 480 resilience , ca UA lock cu druid healer cad in 5 secunde ......
    Putzintel mananci , Putzintel te caci , Putzintica treaba faci...

15. Back To Top | #15
    rudot3l ... specc SL/SL sau lolguard pt o echipa de lock + healer.
    Gandeste-te ca esti singurul dps deci nu o sa castigi prin nuke ci prin lupte mediu-lungi ... si pt asta iti tre un specc in care sa rezisti cat mai mult... si sa fim serios UA moare repede, desi e imba in pereche cu SP.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

16. Back To Top | #16
    mi-am luat-o si eu de la rogue + mag dar a fost treaba de setup si cateva erori personale pe parcurs . sunt doable , dar trebuie tinut rogul in frau cumva si magul pur si simplu il lasi sa -si dea-n stamba pana ramane oom
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    1 more ! cum e cu apa aia ce se bea numai in arena . eu n-am mai facut arene intre de undeva de la inceputul s2 , m-am reapucat recent . de unde se cumpara aia ?
    Last edited by Trandafir; 13-12-2007 at 17:54. Reason: Automerged Doublepost
    oare de ce nu merge ?

17. Back To Top | #17
    Pt alianta se cumpara din champion's hall de la piticot ala care vinde si potions contra combat mana pots, combat healing pots si trinket-ul parca. La hoarda nu am idee unde e vendorul de honor. Btw Star's Tear sau asa ceva ii zice la apa aia.

Mag+ rogue e un chin daca se pun frumusel sa iti CC warr-ul si sa te nuke-uie pe tine ... iarasi in nenorocita aia de lordaeron nu aproape nu poti scapa de mag prin LoS. In nagrand si Bem e mai bine... dar tot e solicitant fight-ul. Daca aia sunt tampiti si de duc pe warr ... ai noroc si speri sa nu se prinda cat de tampi sunt
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

18. Back To Top | #18
    Star's Tears se cumpara cu 2 arena points si cativa silver de la accessories officer quartermaster din Hall of Legends daca esti hoarda.

19. Back To Top | #19
    Nu costa nici un arena point ... doar silver, cel putin varianta de la alianta... dar e scump mai ales cand folosesti si 10-13 intr-un joc
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

20. Back To Top | #20
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    stiam ca e honor odata ... clar nu e arena points :P

1.  
Page 1 of 39 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks