Page 2 of 39 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 771

Thread: Arena tips&tricks

1. Back To Top | #21
    Registered User MagicB's Avatar
    Quote Originally Posted by R3ap3r[kt] View Post
    stiam ca e honor odata ... clar nu e arena points :P
    Da am verificat ... costul pt 5 bucati e 25s si 2 honor points.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

2. Back To Top | #22
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    lol am avut azi meci eu cu spriest si druid vs warr warlock si druid .. am murit eu si warr same time.. au ramas astia 4 .. meci de 30min.. cred ca au baut la apa de 20g )).. dot dot mburn drink drink dot dot mburn drink drink asa 30 min

3. Back To Top | #23
    errr, da, pt apa era honor, nu arena, m-am grabit cand am tastat.
    I know something most don't.

4. Back To Top | #24
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    good thread

keep it up cu sfaturile

Remember Tukayyid!

5. Back To Top | #25
    forever yellow skies rakware's Avatar
    Quote Originally Posted by NemoniK View Post
    Old school.Omoara petu si abuzeaza Los.
    te referi la petu de la lock ?
    Jesus He knows me, and He knows I'm right!

6. Back To Top | #26
    Ofc ... pe PET asta de-aici il lasam in pace doecamdata :P

Aseara am jucat iar intr-o combinatie traznita in 3v3: warr,retri, resto drood si a mers binisor adica am ajuns pe la 1765 rating ceea ce nu e chiar rau tindand cont ca pala-ul nu a mai jucat retri de vre-un an si foloseste Gorehowl
    Cele mai multe probleme le-am avut de la o echipa de holy pala, resto shaman, warrior (orc ... asa de bonus . Am incercat toate chestiile posibile: nuke pe shaman, nuke pe warr, nuke pe pala ...si tot am pierdut ... si tinand cont ca am dat de echipa aia de vreo 10 ori... a fost destul de nasol, dar bine ca pierdeam cate 9 puncte pe meci cu ei.
    Daca are cineva ceva idee cum poti bate holy pala- resto shaman- warr cu setup-ul asta (deci fara mana burns) as aprecia orice sugestie constructiva
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

7. Back To Top | #27
    Registered User angry's Avatar
    pai as zice ca nuke pe warrior ca ia cel mai mare dmg ; pe cine nukeaza warriorul lor il pui sa faca kite , de ex. in nagrand sa faca ture de stalpi si io dati acolo ca n-au los healerii si pala si shaman trebuie sa casteze pt heal , warrioru daca se gandeste numa la dmg nu se opreste

8. Back To Top | #28
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    ce nuke poti sa dai cu un pala+war pe un war cu doi healeri in spate? ma intreb cat la suta a fost best try

9. Back To Top | #29
    cand am incercat nuke pe warr: a fost adus la un moment dat la 20-30% din pacate nu am fost atent la momentul respectiv sa ii dau cyclone instant ... si si-a luat heal. Dar Angry ... warr-ul ala nu se gandea numai la dmg... avea grija sa aibe macar un healer in LoS cam tot timpul. Oamenii nu mergeau pe nuke ci pe endurance fight (heck nu foloseau heroism decat tarziu si cand ma prindeau intr-o pozitie de cocos pe mine).
    cand am incercat nuke pe pala: l-au fortat sa foloseasca boubble dar din pacate si-au ars toate CD pt asta (inclusiv AV de la pala) si dupa nu au mai fost in stare sa repede figura.
    cu nuke pe shaman: se heal-uia ala intr-o veselie cu mana infinita de la water shield + pala healing (3 cyclone pe pala nu a fost suficient ca sa il darame pe shaman)

La ce ne-am mai gandit ar fi sa incercam sa fortam paladinul in boubble fara sa isi foloseasca warrul DW si pala-ul AV si dupa boubble sa blow-uie astia tot ce pot sa il dea jos in minutul ala in care pala-ul nu poate sa-si dea bop. Partea proasta e ca daca retri nu isi blow-uie mana si AV nu cred ca pot sa il forteze la un boubble... om vedea data viitoare cand mai dam de ei.

Oricum e funny setup-ul asta ... mai ales ca batem destul de usor echipe de genu lock+rogue+druid sau cel mai funny 2locks + resto druid. Sunt curios cat rating putem face ... eu estimez pe la 2k in mid season o sa dam de "setup wall".
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

10. Back To Top | #30
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    cea mai mare prostie sa dai nuke pe warr ... more dmg .. si sincer iti trebuie cc imens si burst ca sa il dai jos ...am dat si noi la fel peste echipa de 2 healer + warr... fara mana burn nu prea ai cum sa scapi.. am avut si cc mult mag + druid ... no way ...

11. Back To Top | #31
    Ideea de burst pe warr am zis sa o incercam dupa ce de 2 ori nu am reusit sa-i facem nimic la shaman. Si am zis hai sa incercam "mana burn" in sens clasic adica facem dmg si ei tre sa heal-uie ca nebunii ... shamanul a ajuns OOM dar pala-ul niet.
    In general cu 2 healeri daca nici unul nu e pala ... merge ok. De ex in unul din jocuri am dat de priest-resto drood-warr... eu cc pe warr, pala-ul s-a dus pe druid(cu JoJ) iar warr-ul pe priest... si dai si dai in ei pana au adus druidul la jumate cand intercept si amandoi l-au doborat instant iar dupa a picat si priest-ul foarte repede. Cu pala in schimb e nasol pt noi... fara mana-burn holy palas pot sa tank-eze linistit un warr minute in sir inainte sa fie oom.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

12. Back To Top | #32
    deci zau , warriorul vostru de-abea o sa dea dmg in holy pala sau in resto shaman
    in timp ce warriorul lor da dmg fericit in pala sau druid cu windfury.
    cand dadeam de combo ca al nostru pala, shaman si warrior; dadeam pe warr pana se uscau aia de mana , ne uitam si dupa healeri sa nu bea si dupa aia saream pe shaman . nu e cea mai optima solutie dar ca sa evitam meciurile de cate 15minute +
    ieri am jucat cu holy paladin, disc. priest si eu warrior, am dat de 1holy paladin, 1resto shaman , 1 enh shaman , ai de capu meu , la enh nu ii se termina mana cu faza de shamanistic rage sau ce are; io burnuit de mana pe holy pala si pe ala resto pana ii s-o terminat si aveau 2 mana spring totems, le crestea intr-una, deci cel mai naspa joc , preea mult o durat

13. Back To Top | #33
    Registered User Burghy's Avatar
    Ati avut probleme cu war/priest/pally vs eshaman/rshaman/paly? Nu prea inteleg cum...

14. Back To Top | #34
    Registered User rudot3l's Avatar
    insetupul ala cel mai repede cade shamanul , asta din warlock p.o.v.
    Putzintel mananci , Putzintel te caci , Putzintica treaba faci...

15. Back To Top | #35
    Pai war pe shaman care era singura sursa de dps si care n-are cum sa scape de hamstring daca dai dispel pe el... si cam asta e.

16. Back To Top | #36
    Quote Originally Posted by Burghy View Post
    Ati avut probleme cu war/priest/pally vs eshaman/rshaman/paly? Nu prea inteleg cum...
    cand i-am vazut am zis free rating
    nu mai era asa funny dupa 15-20minute

17. Back To Top | #37
    A... te referi ca a fost meciul lung... Jucati 2 healeri + war, ar trebui sa fiti obisnuiti...

18. Back To Top | #38
    Cel mai stupid setup : war + 2 healers.

Kill pets daca sunt pets
    Pune war-ul apoi pe o tinta cu armura mica si fa dmg pana raman ceilalti oom
    Healerii se pot schimba la drink
    Daca ai un priest , mana burn enemy healer

Tot ce trebuie e ca warul sa nu fie un dobitoc care se avanta in LOS fata de propii healers, restul e lupta de anduranta.

Si inca ceva, nu prea gasesc romani buni sau cu interes cat de cat serios pt PvP.

19. Back To Top | #39
    cel mai nasol in arena e pt ferali nici eu nu stiu cum am ajuns cu 3 vengeful pe mine si cu toate vindicator

voi ce imi recomandati ca partener ? feral drood, 365 resillience, 11 k hp, 3000 ap, 39 crit,
    +badge of tenacity imi da boost de 40% dodge si 45% crit pt 20 de sec ...

20. Back To Top | #40
    Quote Originally Posted by Drakk View Post
    cel mai nasol in arena e pt ferali nici eu nu stiu cum am ajuns cu 3 vengeful pe mine si cu toate vindicator

voi ce imi recomandati ca partener ? feral drood, 365 resillience, 11 k hp, 3000 ap, 39 crit,
    +badge of tenacity imi da boost de 40% dodge si 45% crit pt 20 de sec ...
    Frost mage sau rogue.

Treb sa faci dps si sa ajuti cu un cyclone + heal cand si cand.

1.  
Page 2 of 39 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks