Page 3 of 39 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 771

Thread: Arena tips&tricks

1. Back To Top | #41
    Eu as zice ca merge si cu un warrior sau un shaman ele.
    I know something most don't.

2. Back To Top | #42
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by Drakk View Post
    cel mai nasol in arena e pt ferali nici eu nu stiu cum am ajuns cu 3 vengeful pe mine si cu toate vindicator
    e foarte greu intr-adevar, presupune mult skill, native talents, exercitiu and dedicatie

3. Back To Top | #43
    Nick anterior: sallahoudin Trandafir's Avatar
    feral cu frost mage e un combo foarte slab . orice healer de bun simt poate sa scoata mai mult healing decat dmg-ul facut de astia 2 . cu rogue mergea inainte , n-am prea vazut astfel echipe acum
    oare de ce nu merge ?

4. Back To Top | #44
    Warrior-ul nu este self sufficient. Orice echipa cu potential mare de nuke o sa-l termine in 10 sec dupa inceperea luptei. Nu prea vad cum ar putea sa joace feral druid + war ... decat sa fie prea buni.

BTW

Poate careva sa recomande ceva addons pt enemy cooldowns si enemy gains (gen pop-up), configurabil la nivel de spells individuale.

Folosesc NECB dar desi am dezactivat masiv din el, este inca prea spamabil cu bars. Am mai folosit alte cateva addons de CDs dar nu sunt configurabile la nivel de spells.

Ma intereseaza de exemplu sa urmaresc Hypotermia pe un mag, sau gain alert pt Adrenaline Rush + Blade Flurry la rogue.

Ma repet, caut ceva care sa imi permita sa selectez doar anumite spells.
    Last edited by etre; 18-12-2007 at 10:33.

5. Back To Top | #45
    Ma gandesc ca merge combo-ul feral druid + warr in conditiile in care druidul mai arunca un heal pe warr, evident. Chiar si fara, mi se pare destul de bun dpdv al rezistentei (armor, hp mare), warrul poate sa nukeze un dps sau un healer (depinde de combinatie), cyclone pe celalt si druidul nuke pe aceeasi tinta cu warrul. Ar trebui sa fie imba dps imo.
    Cu cyclone pe un dps, celalalt dps nu are cum sa omoare singur un warr, mai ales ajutat cu un hot de la druid or smth.
    Iar in cazul in care echipa adversa e formata din healer +dps, ar trebui sa fie easy peasy. Cu un singur dps e bye-bye contra druid feral + warr.

Ca idee, la 2vs2, ori mergi pe combinatii de imba dps, ori pe survivability, ceea ce inseamna dps+healer. Oricum, 2vs2 e cea mai imbalanced si cred ca tine mai mult de noroc sau ghinion peste ce combo-uri dai. Sincer, chiar nu cred ca exista la 2vs2 un combo care sa nu isi gaseasca nasul.

6. Back To Top | #46
    dar iti iese automat din cyclone cu trinket

7. Back To Top | #47
    cyclone again? ah, si am uitat de roots !!!! Nerf droods in arena! :P

8. Back To Top | #48
    sa fiu sincer de la s3 incoace am jucat numa cu healeri : resto drood iar aseara cu holy priest. Cu holy priest e draguta faza dar nu prea avea asta gear , tactica eu cc pe dpser si el mana burn, e misto faza insa iti trebe un priest adevarat dpvd al gearului. O sa incerc si cu un dpser saptamana asta m-ar tenta un retribution pala au un burst dmg incredibil acu si stunurile+cyclone sunt f tari . Totusi din pacate ferali au sanse doar intr-un team 5vs5 cred ca acolo sunt cel mai utili ...
    la 3vs3 e misto, joc cu holy pala si ms warrior - ci shout de hp si bok am vreo 13.5 k hp in cat si vreo 16.5 hp in bear iar cu shout de dps si bom am vreo 3790 ap . N-am apucat sa joc cu ei dupa ce mi-am luat badge of tenacity care-mi da pt 20 sec 150 agi, asta inseamna 40% dodge si 45% crit, selfbuffed.
    Last edited by Drakk; 18-12-2007 at 12:51.
    www.fara link-uri externe in semnatura!.com

9. Back To Top | #49
    Registered User MagicB's Avatar
    Warr+druid e de cacao in arena ... am incercat in S1 si nu mergea deloc. Orice mag pe jumate competent iti scoate warr-ul din joc. Orice lock pe jumate competent te scoate pe tine ca feral din joc. Orice resto druid va scoate pe amandoi din joc. Orice priest/lock cand te-a prins in normal form te-a lasat fara mana instant. Oricine cand te vede ca ai inceput sa cast-ui ceva iti sare in spate de nu stii cum te cheama.
    Ca NE e un chin... am fost de o gramada de ori foarte aproape de-a bate pe unii si din cauza lipsei de warstomp ... bye bye. Merge bine combo-ul impotriva unor 2dps team dar impotriva unui healer+dps nu tine deloc asta daca vrei mai mult de 1700-1800 rating pe parcursul sezonului.
    Cu rogue in schimb merge (mergea cel putin) foarte fain daca ai un rogue care are cat de cat habar ce e ala un druid si cum e jucat ... nu de alta dar blind/gauge iti oferea o fereastra de cyclone foarte faina... buba e sa-ti gasesti asa un rogue .

In s2 citisem ceva de disc priest + feral druid ca au ajuns la 2400 pe US parca ... jucau endurance team cu mana burn... doar ca druidu zicea ca pana nu are priestul 400+ resil nici nu are rost de incercat. In esenta el ca feral la inceput doar era acolo sa tina pe cineva ocupat: pounce, maim, feral charge, bash, cyclone/root, si mult restealth pt a reincepe iar ciclul de punce-maim.

O alta varianta de care am auzit ca a fost incercata in s2 cu ceva succes e feral+resto shaman... shaman-ul nu ramane fara mana pt muuuult timp iar feral-ul are dinnou rolul de-a agasa adversarii pana ramane healer-ul lor fara mana.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

10. Back To Top | #50
    Registered User angry's Avatar
    warrior nu merge fara healer in arena
    frost mage si rogue pe el - mort
    warlock si sp - mort
    eu zic ca feral druid are merge bine cu rogue sau hunter

11. Back To Top | #51
    Multa vreme pe www.warcraftmovies.com cel mai bine cotat filmulet a fost 2 vs 2 arena , frost mage + feral druid, 1st in bracket.

12. Back To Top | #52
    "The fat cow and the pro" e filmul de care zici, cred. Daca despre ei e vorba nu au fost 1st ci locul 3 in sezonu 1.
    Druidul e fenomenal si magul la fel (conicidenta face ca rogue-ul cu care am jucat in 2v2 la inceputul s2 sa fie fratele magului asa ca stiu o leaca mai multe despre echipa... oamenii jucau impreuna de destul de mult timp si cam stiau cum o sa reactioneze celalalt in majoritatea timpului).
    In sezonu 2 in schimb nu le-a mai mers asa de bine cel putin la inceput cat am mai urmarit situatia, si dupa magul s-a lasat de wow (ca si frate-su de altfel). Acuma druidul se pare ca voia sa incerce in s3 cu resto shamy.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

13. Back To Top | #53
    Pacat, super film, super echipa

BTW, daca vreti sa vedeti ceva realmente frumos :

Tosan Twos: Renataki Twins
    http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=54418

14. Back To Top | #54
    Registered User angry's Avatar
    k pixu

15. Back To Top | #55
    Nick anterior: sallahoudin Trandafir's Avatar
    So , care ati ajuns la 1850 ? Postati aici SS cu umerii si arma de s3
    oare de ce nu merge ?

16. Back To Top | #56
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    umerii sunt la 2k. am ajuns eu la 1850 sper sa fac si 2k sapt asta. sa gandit druidu sa faca cu warr/warlock si nu prea a mers bine si am scazut vreo 80 rating (
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Arena tips&tricks-wowscrnshot_122007_180710.jpg  

17. Back To Top | #57
    cine castiga la 2v2 intre warr+ resto druid si hunter + holy pala ? cu oameni care stiu sa joace in ambele teamuri , warr si druid full S2+S3 completate cu S3 honor items ; pala full s2 combinat cu BT/MH items , hunter cateva S2 completate la greu cu BT/MH items (arme,trinkets etc ).

18. Back To Top | #58
    Registered User Burghy's Avatar
    War + druid, lejer probabil.

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by Burghy View Post
    War + druid, lejer probabil.
    Doar daca hunter-ul e BM ... daca e MM hunter e cam 50-50 si castica cei care nu fac o greseala
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

20. Back To Top | #60
    bruce lee il bate pe van damme?

1.  
Page 3 of 39 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks