Page 5 of 39 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 771

Thread: Arena tips&tricks

1. Back To Top | #81
    la 2v2 setup mag+hunter cam avem probleme cu lock+healer, vreo sugestie ceva?

2. Back To Top | #82
    Registered User MagicB's Avatar
    poli lock, nuke healer? sau invers?

Cam greu de jucat setup-ul vostru in opinia mea, nu de alta dar si magul si hunter-ul sunt contrati usor de pillar hugg-ing si los issues.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

3. Back To Top | #83
    Nick anterior: XERXES^ Cadavru's Avatar
    Noi am pierdut ieri seara 120 rating contra la Disc Priest + MS Warrior + Holy Paladin....noi fiind BM Hunter + MS/Last Stand Warrior + Rogue...ideea e ca ce'a mai bune incercare a fost rock'dps pe priest, lam dus la 2% si a luat bula de la paladin ! Parerea mea e ca e imposibil de contracarat cu mix'ul nostru aceasta echipa ! In special pt ca hunteru ia dps constant de la warrior si pica primu !
    Fat kids are harder to kidnap

4. Back To Top | #84
    nu prea merge poly lock si nuke healer ca iti face kite...setupu' e bun am ajuns la 1853. In general loku e cu druid sau disc priest si e belea maxima

5. Back To Top | #85
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    cum bati warr/druid ca disc holy + rogue ?
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

6. Back To Top | #86
    Quote Originally Posted by ptz View Post
    cum bati warr/druid ca disc holy + rogue ?
    Nu-i bati decat daca joaca prost... cel putin eu nu am primit bataie de la combo-ul asta cu toate ca or incercat impotriva noastra tot ce iti poti imagina:
    rogue pe mine ... nu tine pt ca warr-ul va crea la un moment dat o portita pt druid.
    rogue pe warr ... yeah feed him rage, si sa-l vezi cum se pune turtle mode daca chiar are probleme ... gg sa il mai omori atunci intre parray-block-spell reflect.
    priest MB pe druid ... poti doar spera ca e destul de tembel druidul ca sa stea in caster form
    priest MC pe warr ... mere faza doar in Blade's edge arena... il arunci constant de pe pod ... doar ca si druidul daca are o leaca de minte sare dupa el.

Daca in schimb warr-ul vine dupa tine si nu se tine scai dupa rogue ... sansele voastre tocmai au crescut ... supravietuiesti destul cat rogue-ul tau sa chop-chop-uie druidul. A da ... ce te-ar ajuta in fight-ul ast ar fi un build hybrid cu silence ca sa ajuti la nuke.

Best bets pt voi e sa fi foarte agresiv cu dispells ... mai ales ca sa tii poisons up cat mai mult pe warr ... da vezi nu dispell-ui blindly ... adica nah dispell la Lifebloom e bun, spamm dispell pe lifebloom heal-uie targetul mai mult decat ai vrea

A da si incearca sa tii in combat druidul cat mai mult posibil. Si shield up pe target-ul care isi ia scaltoace de la warr... nu de alta da ca sa ii faci o leaca de rage starvation.
    Ai grija cand rogue-ul tau isi ia un intercept in freza nu mai poate dodge-ui... incearca un Chastice pe warr sau MC.

In final ... dupa ce te saturi sa pierzi in majoritatea timpului ca disc holy impotriva comboul-ui asta ... specc shadow si own their ass bigtime

Edit:
    Din cate am sesizat multe echipe merg cu warr-ul pe priest si cc pe rogue, incearca sa duci warr-ul dupa un pillar il aduci la jumate si atunci rogue-ul vine sa te ajute cu druidu in blind (si trinket-ul folosit de mai inainte) si AR salvat ar trebui sa mearga.
    Last edited by MagicB; 07-01-2008 at 12:05.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

7. Back To Top | #87
    Cum bati warr+druid ca spriest+rogue then?

Ah, sa nu uit, NERF resto dr00ds!!!
    I know something most don't.

8. Back To Top | #88
    Registered User Burghy's Avatar
    Spriest soloeaza war, cand apare druidul rogue se baga pe druid si priestu ajuta la druid sau termina warul.

9. Back To Top | #89
    Cum a zis si burgy ... Spriestul umileste warr-ul fara drept de apel.
    Cel tarziu cand warr-ul e la 60% (ceea ce se intampla destul de repede de la un SP) druidul va trebui sa sara cu niste heals, in momentu ala depinde fie rogue-ul sare pe druid pt ca sa-i consume trinket-ul iar SP dispell-uie hots de pe warr fie rogue-ul salta pe warr si SP da silence pe druid (daca e in range) dupa care urmeaza un blind de la rogue si gg warr-ul e mort de mult.
    Daca se salta pe druid ... e simplu SP incepe sa ignore warr-ul si dot-uie druidul si iar silence la momentul oportun e tot ceea ce iti tre (dupa ce iese din stuns de la rogue druidul o sa trebuiasca sa se heal-uie).
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

10. Back To Top | #90
    Thx guys! Am cam intampinat probleme pt ca in momentul in care aparea druidul ma tinea pe mine in cyclone si il healuia full pe warr. :< plus roots pe rogue pe care nu aveam cum sa il dispeluiesc.

spriest+rogue vs. druid+lock ? E vreo sansa de win?
    I know something most don't.

11. Back To Top | #91
    Registered User CygnumX's Avatar
    A incercat careva combinatie de ele shammy cu rogue pe harp? Iese ceva sau just forget it?

12. Back To Top | #92
    cre ca iese un mega burst damage , dar cam atat, imo rogue/mage e mai usor daca vrei 2 dps team ai si burst si control.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

13. Back To Top | #93
    Quote Originally Posted by XERXES^ View Post
    Noi am pierdut ieri seara 120 rating contra la Disc Priest + MS Warrior + Holy Paladin....noi fiind BM Hunter + MS/Last Stand Warrior + Rogue...ideea e ca ce'a mai bune incercare a fost rock'dps pe priest, lam dus la 2% si a luat bula de la paladin ! Parerea mea e ca e imposibil de contracarat cu mix'ul nostru aceasta echipa ! In special pt ca hunteru ia dps constant de la warrior si pica primu !
    bump ! cum bati holy/disc priest-ms war-holy paladin ca BM hunter - MS war - Rogue ?

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by XERXES^ View Post
    bump ! cum bati holy/disc priest-ms war-holy paladin ca BM hunter - MS war - Rogue ?
    Cam nu prea poti ... nu de alta dar 2healers>3dps din care unul poate fi LoS-ed... parerea mea.

@Cygnum ... cum a zis si Ptz ... iese un mega burst cu putin CC ... buba e cand ai ceva ce poate face shut down la ele shaman cam pierdeti... dar daca prindeti un moment bun de burst ... moare cam orice in cateva secunde... e de speriat ce burst poate face ele shamanu ala.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

15. Back To Top | #95
    Registered User angry's Avatar
    3dps cu cc > 2 healers
    dar cum warrioru si bm hunter nu prea au cc , echipa e doomned; mai ales ca warrior nu merge fara healer deloc

16. Back To Top | #96
    mda echipa aia fara healer e free pointz pentru cam orice echipa.

17. Back To Top | #97
    noi am luat echipa de la niste tovarashi cand era la 1400 si am urcat la 1600 in o noapte din win in win pana am dat de respectivii...am avut ceva gen...31-12 intr'o noapte, si alea 12 infrangeri la ei !

18. Back To Top | #98
    Registered User CygnumX's Avatar
    @ptz, @MagicB: multam de raspuns, in seara asta testez, shammy e plictisit de resto si vrea dps
    Mage/rogue am incercat, CC-ul e imba, insa nah, vrea shamanul dps, ce-i pot face, las pe om sa-si faca damblaua

19. Back To Top | #99
    In sfarsit am strans si ultimele arena points ca sa imi pot lua arma ... 3150 e scump, dom'le, scump ... clasele melee le iau mai ieftine
    Acuma sa incep sa strang pt restu garderobei care mai tre schimbata ... si e nasol ca nu am avut 5k puncte stranse la inceputul sezonului ... trecerea de pe feral pe resto o fost destul de costisitoare
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Arena tips&amp;tricks-s3wep.jpg  
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

20. Back To Top | #100
    Nick anterior: sallahoudin Trandafir's Avatar
    Gz Magic
    oare de ce nu merge ?

1.  
Page 5 of 39 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks