Page 6 of 39 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 771

Thread: Arena tips&tricks

1. Back To Top | #101
    Nick anterior: Magnum
    O chestie care ma agaseaza la maxim... cum dreq se face acel macro de lock care pune pe tine 4-5 curse-uri instant?! Eu stiu ca nu e posibil asa ceva din cauza global cd, insa tot timpul cand dau de un alt lock in bg/arena, se intampla la fel :/ Pur si simplu le pune pe mine instant dupa care hp scade in mare viteza, nici nu mai reusesc sa dau dispel la toate (asta cand joc cu magu).

Deci, daca stie careva acel macro, pls share.

2. Back To Top | #102
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    da:
    /push 1
    /push 2
    /push 3
    /push 4
    and so on
    you got it?

3. Back To Top | #103
    Registered User MagicB's Avatar
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    da:
    /push 1
    /push 2
    /push 3
    /push 4
    and so on
    you got it?
    Actually nope, didn`t get it ... si m-ar interesa si pe mine pe lock ... acum incerc sa mai invat sa joc pe el
    Eu am un macro cu castsequence dar ala ia 3 gcd's sa puna dots.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

4. Back To Top | #104
    Push pe dreq... chiar nu am chef de katerinka. E instant, am fost foarte atent la asta. Pur si simplu se umple ecranul INSTANT cu 4-5 curse-uri. Castsequence nu merge, am incercat N variante, citit tone de macro-uri pt lock si tot nu imi dau seama cum dreq se face. Global cd e undeva intre 2-3 secunde/cast, deci pt a pune 4 curse iti ia ceva timp, push ori macro.

Sincer, nu cred ca e ceva prea ortodox si treaba asta ma scoate din sarite foarte tare. Deci, macroul ala face cam asa: amplify curse + 5 curse instant + ma trimite la plimbare cu fear. Pana se termina fear, sunt ghost. E incredibil de enervant, iar in 2v2 e un dezastru... totul se termina in 30 secunde maxim :/

5. Back To Top | #105
    GCD e de 1.5 secunde. Si nu, nu poti pune 4-5 doturi instant, pur si simplu nu se poate de la 2.0 incoace.

6. Back To Top | #106
    Registered User Burghy's Avatar
    Magnum, poate ai tu lag... sau nu faci diferenta dintre un trash debuff si un dot... sau poate n-ai inteles nimic din jocul asta...

7. Back To Top | #107
    Magic, cu ce spec faci tu arene?

Sustin schimbarea drapelului naţional (tricolor specific Ierarhiei Astrale a Treimii Zeieşti, inactivată de peste 2.000 de ani) prin adaptarea coloristică la realitatea Ierarhiei Astrale a Cincimii Zeieşti, activată în cursul erei zodiacale nr. 10, cu introducerea culorilor specifice: portocaliu şi verde.

8. Back To Top | #108
    Nu merge sa pui mai multe dots instant. Nici nu luati in considerare ideea ca nu merge. Fiecare spell declanseaza global cd.

Si ideea de macro e gresita. DoT-urile au durate diferite si in orice caz nu vrei sa le improspatezi pe toate doar pt a pune un dot din nou. Mai mult , uneori o sa vrei sa faci tongues sau CoEx .... si nu se merita sa aplici CoA pt a inlocui apoi cu alt curse.

Per total nu e mana eficient sa folosesti un macro.

Daca ar fi sa fac ceva, gen 1 button spam, ar fi ceva de genul :

/petattack
    /castsequence reset=target/combat Corruption, Siphon Life, Curse of Agony

Mai multe informatii gasesti aici :
    http://www.wowwiki.com/Useful_macros/Warlock

9. Back To Top | #109
    Quote Originally Posted by El Torque View Post
    Magic, cu ce spec faci tu arene?
    Tinand cont ca momentan am un gear de cocos ... am facut un specc de full demo cu nightfall asa cat de cat mai am o vaga sansa sa bat rogues (pet-ul ala face destul de mult dmg pe ei as zice).
    La ce simt lipsa momentan e CoEx ... dar asta e pana imi inving lenea si ma apuc de grind serios pt toate honor rewards e bun si-asa
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

10. Back To Top | #110
    Eu nu sunt pvp fixed, insa mai intru din cand in cand cu magu pe un BG ori arena.. just for fun si nu gear hunger. Sa explic mai in detaliu: intru cu magu meu in 2vs2 impreuna cu un paladin (ally side). Deja in prima secunda iau acel set instant de dot/debuff + fear si in 10 secunde raman fara 7k hp cat tine fear. Horde side:troll priest + UD lock.

Eu chiar nu am chef si timp sa fiu luat la stho de nimeni aici, daca puteti sa dati sfaturi e oke, daca nu, /resist. Nu am facut screen la combat log pt ca nu credeam ca e atat de imposibil, insa la next encounter o sa fack. Merci pt nimic.

11. Back To Top | #111
    Nu cred ca e intentia cuiva sa te ia la misto .... dar ce zici tu este realmente imposibil. Probabil doar o impresie gresita a ta.

Acum, poti sa pricepi sau poti sa fii capos, your choice.

12. Back To Top | #112
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    Quote Originally Posted by Magnum View Post
    Eu nu sunt pvp fixed, insa mai intru din cand in cand cu magu pe un BG ori arena.. just for fun si nu gear hunger. Sa explic mai in detaliu: intru cu magu meu in 2vs2 impreuna cu un paladin (ally side). Deja in prima secunda iau acel set instant de dot/debuff + fear si in 10 secunde raman fara 7k hp cat tine fear. Horde side:troll priest + UD lock.

Eu chiar nu am chef si timp sa fiu luat la stho de nimeni aici, daca puteti sa dati sfaturi e oke, daca nu, /resist. Nu am facut screen la combat log pt ca nu credeam ca e atat de imposibil, insa la next encounter o sa fack. Merci pt nimic.
    la 7k hp, cu kings pe tine, inseamna ca resilience=0 si e cam normal sa pierzi in 10sec, daca mai primesti si un sb de la lock

13. Back To Top | #113
    Magic, eu ramasesem cu imresia ca si arenele tot cu druidul le faci :P Pentru ala ma interesa.

Eu nu sunt pvp fixed, insa mai intru din cand in cand cu magu pe un BG ori arena.. just for fun si nu gear hunger.
    Sa stii ca GCD-ul e de 1.5 secunde, iar pentru tine (daca nu ai experienta) acele 1.5 secunde pot parea instant.

Sustin schimbarea drapelului naţional (tricolor specific Ierarhiei Astrale a Treimii Zeieşti, inactivată de peste 2.000 de ani) prin adaptarea coloristică la realitatea Ierarhiei Astrale a Cincimii Zeieşti, activată în cursul erei zodiacale nr. 10, cu introducerea culorilor specifice: portocaliu şi verde.

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by El Torque View Post
    Magic, eu ramasesem cu imresia ca si arenele tot cu druidul le faci :P Pentru ala ma interesa.

Sa stii ca GCD-ul e de 1.5 secunde, iar pentru tine (daca nu ai experienta) acele 1.5 secunde pot parea instant.
    A pai cu druidul fac majoritatea ... dar joc si cu lock-ul mai nou, si cum discutia era despre locks am crezut ca de ala ma intrebi

La druid merg pe 8/11/42, am fost tentat la un moment sa merg pana in IS pe balance dar imi place prea mult empowered rejuvenation ca sa renunt la el.
    Dupa ultimul respecc (marti fac ZA ca si feral deci o data pe sapt imi dau respecc pt asta) imi arata cam asa specc-ull: http://www.wowhead.com/?talent=0zjZVMhoZVMItcq0xsx
    In esenta am renuntat la un punct in Nature's Focus pt OOC ... nu de alta dar e bun sa mai am un buff in plus ... la cat dispell e in joc zic eu ca merita.

Foarte interesanta e variatia de 8/11/42 pe care o foloseste cel mai bun resto drood pe care il stiu ... omu asta joaca extraordinar, am invatat si inca invat destule de la el http://eu.wowarmory.com/character-ta...meriss&n=Deloz
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by Monstru View Post
    la 7k hp, cu kings pe tine, inseamna ca resilience=0 si e cam normal sa pierzi in 10sec, daca mai primesti si un sb de la lock
    Ai dreptate, am gear pve, deci aproape 0 resilence. Insa totusi, nu e exagerat ca in 10 sec sa pierd 7k hp? Intreb doar ca sa invatz.. am si io un lock de 70 si nu pot face faze din astea. Doar /push 1 si alea...

Sincer, imi pare extraordinar de rau ca nu am ales horde side.. e incredibil cat de selfish pot fi cei din alianta... chiar ii urasc. De asta si pierd atat de usor in BG &arena. Recunosc... cand intalnesc un horde aiurea, il ajut. Ca el imi da kill dupa... e alta poveste. Insa sunt pve based.

16. Back To Top | #116
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    io zic sa nu incerci mare lucru in arena cu gear de pve, macar sa ai juma-juma
    banuiesc ca nu ai nici trinket de removing impairing effects

17. Back To Top | #117
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    Ai dreptate, am gear pve, deci aproape 0 resilence. Insa totusi, nu e exagerat ca in 10 sec sa pierd 7k hp? Intreb doar ca sa invatz.. am si io un lock de 70 si nu pot face faze din astea. Doar /push 1 si alea...

Sincer, imi pare extraordinar de rau ca nu am ales horde side.. e incredibil cat de selfish pot fi cei din alianta... chiar ii urasc. De asta si pierd atat de usor in BG &arena. Recunosc... cand intalnesc un horde aiurea, il ajut. Ca el imi da kill dupa... e alta poveste. Insa sunt pve based.
    fa un pic de slaking in bg-uri si ia ceva pvp gear base pe tine
    o sa vezi ca nu mai pici asa de repede
    acuma depinde si cu ce spec intri tu in arena ca si mag
    ca daca intri cu 10/48/3 chiar esti carne de tun
    eu sunt pe mag cu dual gear (pvp si pve)
    in pvp gear ajung la 102xx hp fara nici un buff si 270resilience daca nu ma insel...

18. Back To Top | #118
    Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar

la ce gear ai daca nu dai IB sau blink sa zicem te omor in sub 10 sec

19. Back To Top | #119
    Eu ma gandeam sa merg pe 8/13/40, sa iau 2/2 Feral Swiftness si 5/5 Nature's Focus in loc de imp. regrowth :/

20. Back To Top | #120
    Nature's focus e cam next to useless imho ... nu de alta dar nu o sa stai sa cast-ui regrowth cand da lumea in tine... eu cel putin prefer insta hots in momentul ala.
    Imp regrowth mi se pare super fain pt ca vreau ca sa am cat mai multa sansa de crit pe regrowth... mai ales in 5v5 unde e principalul mod de-a heal-ui intr-un 4dps team... e il gasesc mult mai folositor decat nature's focus.
    Feral swiftness... sincer nu stiu cat de folositor chiar e ... intr-adevar cu un drain pe tine te poti tira mai repede in cat form dar ... mi se pare prea situational, cel putin pt modul in care joc eu, mai ales ca prefer sa ma shift-ui in bear daca e sa fiu drain immune (mai mult hp, posibilitate de charge, bash, armura)... nu zic de el ca e un talent inutil, doar ca nu mi se potriveste mie la modul de jucat.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

1.  
Page 6 of 39 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks