brat Pareri cele mai profitabile meserii - Page 2
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 60

Thread: Pareri cele mai profitabile meserii

Registered User ciocanul's Avatar
    Mining si sa ai un addon bun pt el: intotdeauna a fost cea mai buna meserie de gathering.
    Din restul de crafting intotdeauna e discutabil: depinde de patch, fiecare meserie iti da ceva ... daca ai putea avea mai multe ar fi bestial.
    Va plangeti de ingineering, pai headul de inginer e parfum pt oricare merge in raiduri !

Offtopic:
    Problema este la "farming"(din gathering) ca devine ultra booring: de exemplu dupa ce am facut greseala sa ma imprumut de 2000 de gold pt mount a trebuit sa trag tare ca sa-i dau inapoi. Pur si simplu m-am scarbit total de WoW dupa o saptamana de farming.
    O luna nici nu m-am mai conectat. Faceti daily-uri mai bine, mult mai bine !

shr00m Black_Elf's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by YzY View Post
    Dar pe langa crafting acum poti cu engineering sa faci gathering, zappthrotle mote extractor si o pereche de googles, in nagrand in raid times sa nu ai concurenta faci intre 5-10 primal air/ora.
    Nu m-ar ajuta foarte mult, pe priestul meu fac cam intre 10-15 primal water pe ora din farming+fishing , deci nu ar fi un improvement chiar bun desi probabil ar ajuta atunci cand e crowded locul de farming.
    Life is a big RPG.

Nick anterior: Magnum
    De accord ca farming-ul este groaznic de plictisitor, insa eu pt asta am facut un hunter si care iti face viata mai simpla.. send pet/autoshoot/afk

Insa a nu se uita de profesiile secundare si care pot fi si ele foarte profitabile. La high skill poti face bani frumosi din fishing si cooking, gatind mancaruri cerute pt raiduri

In fine, cel mai bun combo ar fi poate mining, skinning, fishing si cooking.. deci total gathering. Asta mai ales daca mai ai un alt caracter care poate prelucra pielea si astfel faci armor kit care iarasi se vinde bine.

Banned raduy's Avatar
    hm... din enchant nu se castiga cine stie ce...dar cum eu nu am nici macar un lev 70... se pare ca nu merit sa spun cum fac 100 g pe zi la lev 29... asa ca tac... iar daca vr-un mare smecher are tupeu sa si faca un caracter level 29 mai bine sa stea departe de mine altfel o sa fie umilit rau ... cu tot cu mainul lui de 70. mai bine sa fi printre cei mai buni la 29 decat sa fi un anonim 70 :P

Daca ai avea enchanting skill 275 cel putin, ai stii cum se face profit din disenchant.
    Si btw... felul tau de a trata lumea in jur e foarte deranjant :/ Daca nu esti in stare sa contribui la acest topic cu ceva util, [autocenzurat].

shr00m Black_Elf's Avatar
    Eu zic ca e mai greu sa faci o prestatie decenta in raiduri chiar si in eroice decat sa ai un super twink level 29,nu iti trebuie skill mai deloc pentru twink, doar trantesti niste enchanturi si iteme luate din boosturi si normal ca dai 1-shot la toti ciumpalacii care vin saracii sa vada si eu cum e BG-ul. Dar nu are rost sa ma cert cu raduy pentru ca am vazut ce prostii delireaza pe topicul de Priest.

Inca o intrebare pentru cei care au experienta cu asa ceva, exista reteta de Brilliant Oil de la trolii din Zul'Gurub, mie personal mi-se pare mai rentabil decat Superior Mana Oil, iar cel putin pe server la mine nu sunt deloc la AH. Ar merge sa scot sa zicem 100-200g doar din vanzare de Brilliant Oil?
    Life is a big RPG.

Grand Shaman m-m-c's Avatar
    depinde daca se cumpara, eu folosesc asa ceva doar la RoS, unde +heal conteaza mai mult decat mp5, in rest doar mana oil
    de obicei exista 1-2 in guild care au reteta si fac pt restu
    sincer nu cred ca ai scoate, poate din mana/wizard oil mai mult
    posibil sa ma insel
    [*]Post your keybindings (we assume you use keybindings): i use keybord and mouse

Registered User t0x!c_wc3's Avatar
    Mining - Blacksmithing.... si Enchanting - Tailoring

Registered User malky33's Avatar
    Mai Raduy, nu ne mai emo' mult pe noi, vinde-ti pestele ala deviat la d-aia cu insigne ca tine, tru.
    ..

Nick anterior: Ryne korby's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Mining si sa ai un addon bun pt el: intotdeauna a fost cea mai buna meserie de gathering.
    Ce addon? Ar trebui să ştim şi noi?
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

Cartographer mining

Registered User Banzay's Avatar
    Eu am mining si JC pe main si sunt foarte multumit. De farmat nu mai am timp in ultima vreme asa ca doar cumpar gems de la AH si le vand cu 10-15 g mai mult, nu e o avere dar efortul e minim :P

De asemenea mai fac Braided Eternium Chain http://www.wowhead.com/?item=24168#commentsdin resturile de adamantite powder si le disinchant pt LPS 100%.

Banned raduy's Avatar
    bai habar n aveti wow... si la threndu cu pristi habar nu aveti... mai bine jucati va sims sau alte jocuri de fetite ca wow nu e pt voi
    si habar n aveti de twink... nu stiu de ce mi pierd timpul cu voi... un twink ca lumea poate sa dureze si 200-300 ore de joc... nu e numai de enchanturi... alea sunt pt fraierii ca voi care cica stiu wow ... adevaratele lucruri sunt epicele ... dar probabil ca voi nici la lev 70 nu aveti epice ... ce sa mai zic de 29...uaahaha

Ah Kin TimmY's Avatar
    Si care'i rostu la un twink ? -_-
    Bagi bani in el degeaba..

Registered User tausigma's Avatar
    Lasa-l ca la 29 el se pare ca stie ce e si cum priestul la 70.

Nick anterior: Ryne korby's Avatar
    Nu-l împuşcă cineva?
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

Registered User lord2005's Avatar
    Scuze dar nu m-am putut abtine, Raduy ai fost foarte inspirat cand ti-ai ales avatarul de forum, ti se potriveste perfect

Eh, omul e versat ..

prima oara mi-a dat ban de pe xtrempc
    apoi mi-au dat ban si de aici
    apoi mi-au dat ban temporar si de pe contul asta pentru ca am facut-o baba pe una...
    .. si asa mai departe

Back to topic.. JC e a dreq de costisitor dupa 350 pt ca daca nu ai reputatie beton cu consortium, practic nu mai ai de unde sa inveti chestii noi. Ori design-ul pt gemurile mai de valoare sunt world drop si se vad foarte scump pe AH. Cred ca e ceea mai grea profesie in wow.

Si apropo de engineering.. a fost o surpriza sa constat zilele astea ca max skill e la 390 si nu 375 ca si la celelalte profesii. E ciudat si pt ca traineri nu te mai invata nimic dupa 375. E cineva pe aici cu skill de 390 ?

Registered User tausigma's Avatar
    Gnome inginer?

Quote Originally Posted by tausigma View Post
    Gnome inginer?
    Da. Nu am apucat inca sa ma documentez.. dar e ceva legat de gnomish engineering?

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast