Page 3 of 36 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 717

Thread: World of Warcraft: Mists of Pandaria

1. Back To Top | #41
    Ah Kin TimmY's Avatar
    AStateOfMind, daca jucai War 3 TFT sigur dadeai peste pandas

2. Back To Top | #42
    Registered User slicker's Avatar
    Panda + Chinezeez(!) + gold farmers + mucho mucho mancatori de orez cu subs =

Monk Luv baby !

Don`t be haitin` mon.

3. Back To Top | #43
    Sânge Latin Crows's Avatar
    Parca la un moment dat din suma aia imensa de 12 mil de subscribers, 5.5 mil erau chinese deci au dat-o in favoarea majoritatii

4. Back To Top | #44
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Timmy, repet: si peste chepeng-ul din Lost am dat in WoW. Stii ce e ala easter-egg?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #45
    Inca de la Cataclysm nu m-a mai atras deloc WoW-ul. WotLK a mai fost cum a fost, chiar mi-a placut end-game-ul, fiind mai mult axat pe PvE decat pe PvP, chiar m-am distrat. Ei, in Cataclysm n-am mai avut placerea. Contentul mi s-a parut tras de par.
    Cand am vazut si datele despre viitorul expansion, am hotarat sa ma linistesc si sa nu mai platesc subscribtion. Chiar mi se pare prea de tot. Probabil voi putea juca in viitor cu clowni, terminatori, pokemoni... Sa nu mai zic si de "monk". Mi se pare lipsit de inspiratie. Monk-ul ar fi un popa care da cu pumnul si piciorul. Nu zau... M-am apucat sa joc popa pentru ca ma plictisise warrior-ul si as fi vrut un range, nu mi-ar placea niciodata sa am unul care nu exceleaza nici in range, nici in melee...
    Imi e dor de Burning Crusade. Lucrurile erau mult mai simple. Parea un joc mai serios si existau unele "surprize", in genul vendorului "Haris Pilton". Mi se pareau amuzante, dar acum, observand ca se umple tot Azeroth-ul de asa ceva, chiar nu imi mai vine sa joc.
    Sa nu mai spun ca in afara de PvP si raid-urile end-game nu mai trebuie sa-ti pui capul la contributie deloc. Nici macar nu ma interesa textul questurilor in ultimul timp. Doar ! si ? de pe harta... Talentele le-au simplificat intr-un hal de este nu se pune problema sa ai mai multe tipuri de spec-uri. Nu inteleg de ce nu pun direct sa alegi "tank, dps si healer", ar fi mai simpla treaba, nu mai dau cateva click-uri... Apar raid-uri noi din ce in ce mai des, itemele pentru care wipe-uiam nopti intregi cu 2 luni in urma acum le gasesc la vendori... Mi se pare un amalgam.

6. Back To Top | #46
    Ah Kin TimmY's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Timmy, repet: si peste chepeng-ul din Lost am dat in WoW. Stii ce e ala easter-egg?
    Lasa Lost in pace ca stiu de hatch si stiu ce'i ala easter egg. Tu ai zis ca in lore Pandas sunt ca easter eggs si nu'i chiar asa.

In fine, Pandas are here so deal with it! )

7. Back To Top | #47
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Nu, mayan mythology :P.

Da, majoritatea chestiilor din wow sunt luate de la nordici. Dar nu se limiteaza la. Cu toate asta ... pandas? Pandas sunt in lore mai mult ca easter egss. Maine poimaine daca introduc in joc insula misterioasa din "Lost" si noua rasa the smoke monster la fel ... se va spune ca este de mult prezenta in lore ...
    Ce e mai recent prin WoW e luat de la noridici, pana acum au furat de prin alte parti, scuze s-au inspirat. Si pandarenii sunt in lore de cativa ani.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

8. Back To Top | #48
    Cat Woman Didu's Avatar
    Quote Originally Posted by angry View Post
    ca ne mai pasa noua de tine..

ati reusit sa luati anual wow sub?
    la contul meu scrie ca nu-i eligible, am subscriptie activa si country am selectat france

Blizzard Entertainment - Sign Up for World of Warcraft & Get Diablo III Free
    ai reusit? mie imi zice ca nu mi's eligibile si nu stiu de ce, am schimbat si tara, am subscriptie,tot:-|
    ϟƘƦƖןןΣx

9. Back To Top | #49
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Nu tine de tara. Account-urile neiligibile par a fi cele cu probleme (vandute, retriev-uite, cu warn-uri, etc.)

10. Back To Top | #50
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Contul meu nu-i vandut, recuperat sau cu warn, decat pe forumuri, daca se pune, am inteles ca-s prea solicitate serverele si poate asta-i baiu, asteptam, am facut ticket.

11. Back To Top | #51
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Mda ... nush ce sa zic. Eu am 2 conturi. Pe unul am luat un warn candva pentru "trade gold for real life money" , iar celalalt este curat. Pe cel curat ma lasa, pe cel cu warn imi zice ca nu sunt eligibil ... d'aici am tras eu concluzia de mai sus.

Cat despre content ... the idea is really dumb. Dar poate ne vor surpinde placut cu peisaje frumoase, iarba multa si alte chestii eye-candy.

12. Back To Top | #52
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by dragosalexandru View Post
    Dar poate ne vor surpinde placut cu peisaje frumoase, iarba multa si alte chestii eye-candy.
    Eye-candy? Blizzard nu stiu ce e pixel shader.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

13. Back To Top | #53
    vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Ce e mai recent prin WoW e luat de la noridici, pana acum au furat de prin alte parti, scuze s-au inspirat. Si pandarenii sunt in lore de cativa ani.
    S-au inspirat de la toti.

1.Arhitectura gotica ( Stormwind cathedral? )
    2. Evul mediu
    3.Amerindieni ( Thunder Bluff )
    4.Egipt,Siria (Uldum, Tanaris,Al Quiraj)
    5.Nordici ( Wyrkul towns)

Mai ramasese Asia de Est ca sursa de arhitectura/peisaje inca nefolosite in joc.
    Si chiar ca au de unde se inspira :
    Beautiful Photos of China | Golberz.Com
    Beautiful China

Cand am vazut si datele despre viitorul expansion, am hotarat sa ma linistesc si sa nu mai platesc subscribtion. Chiar mi se pare prea de tot. Probabil voi putea juca in viitor cu clowni, terminatori, pokemoni... Sa nu mai zic si de "monk". Mi se pare lipsit de inspiratie. Monk-ul ar fi un popa care da cu pumnul si piciorul. Nu zau... M-am apucat sa joc popa pentru ca ma plictisise warrior-ul si as fi vrut un range, nu mi-ar placea niciodata sa am unul care nu exceleaza nici in range, nici in melee...
    Da tie ce ti se parea ma rog ca ai jucat pana acuma ? Ai avut :
    - Taurens:cow people
    - Arakoa: bird people
    - Worgens: wolf people
    - Taunka: bufallo people
    - TolVir: cat people
    - goblins: green little people
    - Drenei :blue goat people
    - Forsaken: undead zombie people
    - Faceless ones: elephant people
    - Gnoll : hyena people etc etc

Cu ce ti se pare ca de data asta au exagerat mai rau cand pana acuma aveam amalgamu asta mai sus pomenit ?
    Last edited by skyblue; 22-10-2011 at 21:51.
    ** Sa fim iubitzi !!! **

14. Back To Top | #54
    Registered User angry's Avatar
    Quote Originally Posted by Didu View Post
    ai reusit? mie imi zice ca nu mi's eligibile si nu stiu de ce, am schimbat si tara, am subscriptie,tot:-|
    nu am reusit, nu am insistat, am vazut ca mai multi au problema, mai astept.

cat despre subscribe 'n all
    nu stiu cum sa va zic, eu am sa joc indiferent ce ar fi, am incredere in ei ca nu-s suicide si isi nukeaza jocul

o sa fie fain expansionul fara dar si poate, cel putin pentru inceput, mie ideea mi se pare stupida, cum s-a mai zis, pandas erau un fel de easter egg in warcraft, lore nu au, inafara de caracterul ala ce mai era? nu se pomenea nimic de pandaria.

dupa cum spuneam, o sa-l joc, se vede ca nu tema decide succesul unui expansion, cataclysm s-a prezentat cel mai bine dar uite ca a fost un declin.

cat despre swtor si gw2... iarasi, parerea mea, gw2 cam instant fail, nu permite producatorul si seria ceva mai mult decat un hype de inceput, cum era si cu aion
    dar swtor se prezinta foarte bine, nu cred ca am sa-l joc din principiu ca imi ajunge un mmo si nu am de gand sa ma plimb de la un joc la altul, dar dintre tot ce a aparut pana acum se prezinta excelent si mai mult decat un val + bioware are fanbase loial si are jocuri captivante.
    daca trece peste slakeri ca mine (cum am mentionat mai sus ca nu am sa-l joc) o sa concureze cu wow

cei care au posturi pe forumuri ca se lasa de wow din cauza la expansionul asta nu cred eu ca sunt ei jucatori de wow si cautau motiv sa se lase, si daca expansionul era ceva mai pe asteptarile lor se jucau cateva luni in care nu faceau nimic decat sa farmeze herbs si sa se planga pe forumuri dupa care inevitabil se lasau.

15. Back To Top | #55
    Ce au patit Blizzard de scot trailerele astea oribile? Tin minte cand salvam pe calculator trailerele de warcraft III. De ce sa le faci cu game engine, daca stii cum ies? Ce, aia chiar spala cearsafurile cu Ariel inainte de reclame si nu mai modifica imaginea? Trailer-ul asta ar trebui sa fie o reclama, care sa faca produsul mai atractiv decat e. Ca si trailer-ul de la Cataclysm, imi lasa imaginea unei fabrici vechi, care nu e in stare sa se retehnologizeze, si scoate aceleasi produse facute in ateliere unsuroase. Wtf, parca e un trailer la wow din universul filmului The Invention of Lying. Imi inchipui ca e gandita treaba asta, pentru ca stiu ca ar putea face niste trailere sa te lase cu gura cascata. Deci de ce nu o fac?

---------- Post added at 06:21 ---------- Previous post was at 06:06 ----------

Ce au patit Blizzard de scot trailerele astea oribile? Tin minte cand salvam pe calculator trailerele de warcraft III. De ce sa le faci cu game engine, daca stii cum ies? Ce, aia chiar spala cearsafurile cu Ariel inainte de reclame si nu mai modifica imaginea? Trailer-ul asta ar trebui sa fie o reclama, care sa faca produsul mai atractiv decat e. Wtf, parca e un trailer la wow din universul filmului The Invention of Lying. Imi inchipui ca e gandita treaba asta, pentru ca stiu ca ar putea face niste trailere sa te lase cu gura cascata. Deci de ce nu o fac?

16. Back To Top | #56
    vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Ca de iti arata un cinematic badass nu te ajuta cu nimic sa iti faci o idee cum o sa fie prin joc. Toate jocurile arata bine in cinematics prerendered .
    ** Sa fim iubitzi !!! **

17. Back To Top | #57
    Registered User slicker's Avatar
    Eh toata lumea stie cum arata WoW. Ideea e ca si acum sunt impresionat de primele lor trailere din 2003-2004. Arta ! Parca in ultimii si-au pierdut entuziasmul si se vede.

Btw subscribsion la Anual Pass asta , il pot activa cand vreau eu sau in momentul in care dau subscribe a si inceput? Mi-as face si eu sa il pastrez pentru expansion lol.

18. Back To Top | #58
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Cinematic nu-i acelasi lucru cu announcement, preview, ceea ce vedem la Blizzcon

Cinematic TBC: World of Warcraft: The Burning Crusade - Cinematic Intro - YouTube
    Cinematic Wrath: Wrath of the Lich King Cinematic - YouTube
    Cinematic Cataclysm: World of Warcraft: Cataclysm Cinematic Trailer - YouTube

Announcement TBC: World of Warcraft: The Burning Crusade - YouTube
    Announcement Wraht: Wrath of the Lich King Trailer - YouTube
    Announcement Cataclysm:World of Warcraft: Cataclysm - Announcement Trailer - YouTube

See the difference?

19. Back To Top | #59
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    taica una e preview trailer si alta e cinematic trailer, isuse. Au scos un cinematic pentru diablo3 acu la blizzcon, poate iti place ala.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

20. Back To Top | #60
    Exista o data aproximativa de lansare?

1.  
Page 3 of 36 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks