Page 4 of 36 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 717

Thread: World of Warcraft: Mists of Pandaria

1. Back To Top | #61
    mie imi place pet battle system din simplu motiv ca o sa pot sa imi folosesc colectia de peturi hehe
    http://www.youtube.com/watch?v=OMOVGgFQdD0

---------- Post added at 15:38 ---------- Previous post was at 15:37 ----------

Why i like pet battle system - YouTube

2. Back To Top | #62
    Da tie ce ti se parea ma rog ca ai jucat pana acuma ? Ai avut :
    - Taurens:cow people
    - Arakoa: bird people
    - Worgens: wolf people
    - Taunka: bufallo people
    - TolVir: cat people
    - goblins: green little people
    - Drenei :blue goat people
    - Forsaken: undead zombie people
    - Faceless ones: elephant people
    - Gnoll : hyena people etc etc

Cu ce ti se pare ca de data asta au exagerat mai rau cand pana acuma aveam amalgamu asta mai sus pomenit ?
    Nu stiu, restul nu mi se par asa exagerati precum panda... Poate doar goblinii ca rasa playable mi s-a parut iar trasa de par. Plangea hoarda dupa goblini... Dar restul nu mi s-au parut exagerari.
    Ideea in sine a expansionului mi se pare idioata. Dupa Arthas, devenit DK pe coperta WotLK, dragonii care ne amenintau mica lume in Cataclysm, acum... Panda!
    Tin minte senzatia pe care am avut-o prima oara cand am jucat, incepusem cu un belf si cel mai mult mi-a placut atmosfera, destul de subra, din Ghostlands. Cand imi faceam trainurile sau foloseam AH sau banca, ma duceam in UC, nu in Orgrimar. Imi placea tot din acelasi motiv, atmosfera mai dark. Acum probabil ca cel mai "dark" o sa fie multe glume cu "sad panda".

Quote Originally Posted by angry View Post
    nu am reusit, nu am insistat, am vazut ca mai multi au problema, mai astept.
    cei care au posturi pe forumuri ca se lasa de wow din cauza la expansionul asta nu cred eu ca sunt ei jucatori de wow si cautau motiv sa se lase, si daca expansionul era ceva mai pe asteptarile lor se jucau cateva luni in care nu faceau nimic decat sa farmeze herbs si sa se planga pe forumuri dupa care inevitabil se lasau.
    Cam asta am facut in Cataclysm. De fapt mi-am facut caracter nou, am schimbat serverul, m-am dat mai mult pe PvP, m-am gandit ca m-o mai apuca cheful, dar n-a fost sa fie.

Na, alegerea de a juca sau nu eu o fac, consider doar ca imi pot spune parerea. Nu am nimic impotriva Blizzard, abia astept sa apara Diablo 3, doar mi se pare ca WoW nu o sa o mai tina mult in ritmul asta.

Chestia care mi-ar placea ar fi sa se faca servere intregi pe care sa joci un anumit expansion. Merge si acum sa opresti experienta, insa foarte slabe sanse sa gasesti oameni blocati la lvl 60 sau 70... Raid-urile mi s-au parut mult mai reusite in TBC si WotLK. Vanilla n-am apucat...

3. Back To Top | #63
    Sau sa fie un server specific doar pt TBC, cu patch de la vremea lui, talents tree si alte, fara achivs. Pur si simplu TBC server.Doar faci cont nou cu wow vanilia+ tbc si punct...ar fi o idee.... sa fie un server special pt fiecare expasion, gen un server pt vanilia, un server pt tbc, un server pt woltk si asa mai departe. S-a mai discutat asta pe blizzard sau nu?

4. Back To Top | #64
    Registered User angry's Avatar
    de cand a aparut tbc si pana in prezent se vorbeste de treaba asta
    raspunsul lor: vor ca jocul sa avanseze si de aceea nu fac

dar ce-am invatat de-a lungul timpului e ca tot ce se cere, se da.. si cu hunter deadzone au lungit-o pana acum si au cedat.

5. Back To Top | #65
    Registered User The Magus's Avatar
    nu cred ca o sa faca servere TBC / wotlk si pe buna dreptate nu ar avea sens. Raidurile respective au fost facute la timpul lor ( si da , cel mai epic feeling a fost in Black Temple si mi-as dori sa mai fac raiduri acolo ) si e clar ca nu mai ai cum sa treci prin aceeasi experienta ( 1 luna wipe la Kael , 3 sapt la Vash and so on ) pentru ca ar trebuii sa scoata o groaza de chestii bagate pana acum . ( buffs ,talente , glyphs , dks , goblins etc. ) . Si in plus , majoritatea fighturile au fost farmate de n ori (atat in TBC , cat si in WOTLK si Cata pt T6 , legendare , mounts ) si nu sunt foarte multe persoane doritoare de treaba asta. Mai sunt unele guilde de lvl 60 si 70 , dar le poti numara pe degete.

6. Back To Top | #66
    Quote Originally Posted by The Magus View Post
    si e clar ca nu mai ai cum sa treci prin aceeasi experienta ( 1 luna wipe la Kael , 3 sapt la Vash and so on ) pentru ca ar trebuii sa scoata o groaza de chestii bagate pana acum . ( buffs ,talente , glyphs , dks , goblins etc. ) [...] si nu sunt foarte multe persoane doritoare de treaba asta. Mai sunt unele guilde de lvl 60 si 70 , dar le poti numara pe degete.
    nu ca as sustine cauza asta, mi-e indiferent, dar tu crezi ca ei n-au backup la serverele cele vechi?
    si 2 la mana ar fi ceva populatie, sunt destui doritori, nu poti lua ca referinta guildele de 70, parerea mea ca 1 realm/continent ar fi high populated

in fine, nu are rost sa discutam de chestia asta, sa lasam trecutul in pace

7. Back To Top | #67
    Registered User
    in exp. 6.0 jucam cu Ninja, in 7.0 Roboti

8. Back To Top | #68
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Il invie pe Illidan in 5.2.

9. Back To Top | #69
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    Mie tot nu-mi vine sa cred ca Mists of Pandaria este noul titlu pentru viitorul expansion.

Mi-a placut foarte mult World of Warcraft, mai ales ca jucam cu amici RL pe vent/teamspeak/skype si iesea o bascalie de nedescris.
    Tot felul de prostii faceam, ba ganking la drumul mare, ba omoram toate garzile dintr-un sat mai neinsemnat, cautam rare, faceam instante de level 60 ( noi fiind 70 ) fara tank, ajutam la questuri grele si importante... tot felul, a fost super misto.
    Acuma, cu Cataclysm, cu reinvierea vechilor bossi, am crezut ca a fost doar o scapare.
    Dar cu Mists of Pandaria, consider ca este un scuipat intre ochi, o totala lipsa de nou "content".
    Da, recunosc, am vazut filmele de pe site-ul oficial cu noile dungeonuri, arata super misto...de nedescris. La grafica/elemente grafice, putini ii pot egala, dar la lore, se pare ca dau pe de-alaturi.

Daca voi credeti ca noii ursi panda si noul pokemon este content nou, i feel sorry about you.
    De la Catalcysm si pana la Mists of Panda vad doar o supa reciclata ( nici macar incalzita ), bagata cu forta pe gatul jucatorilor.
    Doar jucatorii fanatici mai lauda acuma WoW, care se mint in continuare in sinea lor ca noul content va fi mai extraordinar decat cel curent.

10. Back To Top | #70
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    fugi ba d-acilea ca esti pe langa. Nu e content? E o gramada de content, tu esti un carebear care vrea lore.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

11. Back To Top | #71
    Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Din ce am observat la BlizzCon, atat pentru WoW, cat si pentru Blizz-Dota, se vrea un model din ce in ce mai simplist.

Nu spun cu 100% exactitate, dar WoW incepe sa faca, lejer, trecerea de la p2p la f2p, dupa modelul premium/free user.

Mai ales cu urmatorul mmo, Titan. F2P wow va fi mai aproape decat crezi...

Don't take my word for it!

---
    @ptz

"Miros" un fanboyism exagerat. Ce intelegi prin content? Substanta (elemente noi, care sa readuca prospetimea in joc) sau spatiu pe un hdd?

Si de ce nu lore? Chiar spartii de la Blizzard au precizat la inceput ca vor modela contentul de WoW dupa lore-ul specific. In ultima perioada, foarte multi jucatori de wow tipa pe forumul battle.net ca lore-ul asta "nou" (pandareni, pet pokemon, cum vrei sa le numesti) este ceva inchipuit.

---

Intr-un final, omul isi poate da cu parerea, pro sau contra, despre un joc care a alunecat putin cate putin in mediocru si banal.
    ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

12. Back To Top | #72
    fanboy nu sunt , nu mai joc wow de ceva timp, da mi se pare penibil sa urli cand e anuntat un expansion ca nu e "content frate". Tocmai iti da un continent nou si 5 levele, o rasa si o clasa noua, pve scenarios, instance challanges, o galagie de raids, talent revamps. Dar nu, nu e content.

Daca tot vrei sa faci o critica tre sa stii sa o si exprimi coerent. Lorewise e un filler expansion, sunt de acord. Baga pandareni si pokemon battles. Sunt multi care vor si asta, altii vor sa il bata pe sargeras. Fiecare cu a lui. Dar o sa fie raids in continuare, chit ca nu cu cine stie ce villain pe care il vrei tu de acum 10 ani cand jucai wc3. Aia saracii au cam fost bifati toti, ai batut illidan, archimonde, kael, vashj, arthas si soon deathwing si o galagie de alti boshi mai mult sau mai putin inventati. Deci content este cacalau, nu poti sa te plangi de asta.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

13. Back To Top | #73
    Quote Originally Posted by Mæphisto View Post
    In ultima perioada, foarte multi jucatori de wow tipa pe forumul battle.net ca lore-ul asta "nou" (pandareni, pet pokemon, cum vrei sa le numesti) este ceva inchipuit.
    Alta tampenie... Lore inchipuit! De catre cine? De Blizzard! Cine face lore? Blizzard! Cum e inchipuit atunci?

Sa nu uitam, panda ar fi trebuit sa existe din TBC, dar s-a renuntat, spacecows intrau mai bine in decorul Outland.

Cine nu mai gaseste fun in joc probabil e prea bored de game, luati o pauza sau quit, jocul e inca bun (chiar foarte bun).

Sent from my iPhone

14. Back To Top | #74
    Nick anterior: Magnum
    Panda a fost anuntat acum cativa ani, de 1 aprilie. Trecerea asta de la WoW la Free Realm style personal nu ma intereseaza.... pt mine WoW s-a terminat dupa moartea lui Arthas, restul e filler ieftin ca sa tina afacerea pe roate. De asta m-am si lasat de joc inainte de Cata, pt a ramane cu impresia de epic story cu un finish pe masura. Si chiar a fost un finish fantastic, Ulduar si avansul in IC pana la tronul LK a fost ceva absolut epic .. o experienta unica si care imi va aminti de Wow pt intodeauna ca si un joc de exceptie.

Sper doar ca faza asta cu panda sa nu rupa Blizzard in doua. Ori cine stie.. daca veteranii pleaca si infinteaza o noua firma, am putea avea parte de un alt joc epic. Chit ca dupa cum arata situatia in general, pare se ca a murit orice farama de creatie si originalitate indiferent de ce domeniu vorbim.

15. Back To Top | #75
    lol wotlk hero

in fine, cum spuneam, exemplu bun ca un story reusit nu neaparat inseamna succesul jocului am vazut la cataclysm
    nu sunt fan pandaria in nici un caz, dar este posibil sa avem pvp/pve mult mai bun si asta o sa conteze in final

16. Back To Top | #76
    wotlk a fost un expansion de exceptie lorewise, dar gamewise a fost cea mai mare mizerie. Infinite manapools, spamuri de 2 lei, jale maxima. Prefer invers, gameplayul sa fie bun si sa ma bat cu imperiul mogu.

17. Back To Top | #77
    Infinite manapool in wrath personal mi-a placut, a fost o grija in minus, dar asta nu a facut healingul simplu, ma refer la heroice, ia spre exemplu anub, trebuia dat heal cu cap sa nu-i creasca hp-ul, LK heroic trebuia un dispell dupa 4 secunde, stresant pentru un healer dar se rezolva usor cu grid si show duration, era si mindless spam de shielduri la infest, sunt sigur ca encounterele au fost tunate pentru acel nesfarsit mana pool.
    Last edited by m-m-c; 25-10-2011 at 16:01.

18. Back To Top | #78
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by angry View Post
    lol wotlk hero

dar este posibil sa avem pvp/ mult mai bun si asta o sa conteze in final
    Asta este componenta de baza pentru mine la un online game Daca TOR nu se ridica la inaltimea asteptarilor ma intorc la WoW

19. Back To Top | #79
    Nu cred ca te vei întoarce la wow poate doar pentru comunitate,dar sa vedem ce va fi

20. Back To Top | #80
    Ce expansion au fost pana acum...

Tbc......Illidan, demoni, Burning Legion.
    wotlk....The Lich King, Undead, Titani..
    cata.....DeathWing, sfarsitul lumii, Ragnaros reloaded
    mop.....Panda! si Pokemon

Se vede ca Blizzard a luat-o la vale de cand au fost cumparati. Au sa tot simplifice jocul asta pana o sa ajunga o sa ai doar doua butoane unul de atack si unul de special atac/heal...

O sa ajunga mai rau decat jocurile alea f2p care vin pe banda rulanta din China.

1.  
Page 4 of 36 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks