Page 2 of 29 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 579

Thread: World of Warcraft: Warlords of Draenor

1. Back To Top | #21
    Registered User Dundee's Avatar
    Outland va ramane la fel, Draenor va fi Outland in a different timeline, adica Outland inainte de a fi distrus.
    Hellfire va fi o jungla, Shadowmoon Valley va fi la fel plina de vegetatie, fiind doar noapte in acea zona, Netherstorm va fi introdusa intr-un patch ulterior.
    Sunt curios sa vad cum va fi zona de start de la 90 in comparatie cu celelalte. Spun asta fiindca in MoP, intre Jade Forest si celelate, au fost diferente semnificative la nivel de environment si questing. S-a vazut clar ca au fortat terminarea expansionului.

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

Un gameplay in WoD de la Blizzcon: World of Warcraft: Warlords of Draenor Gameplay - YouTube
    Gief those damn fluid animations already
    Si item squish-ul e binevenit, fiindca numerele au inceput sa iasa de sub control.
    Last edited by Dundee; 10-11-2013 at 14:19.

2. Back To Top | #22
    Registered User korby's Avatar
    Quote Originally Posted by Mufflex View Post
    Si item squish-ul e bine venit, fiindca numerele au inceput sa iasa de sub control.
    Nimic! Numa' ce am trecut de 1 mil. HP, at least let me enjoy it!
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

3. Back To Top | #23
    Registered User Dundee's Avatar
    Inca mai joci cu warru' Korby?
    Nu te vei bucura prea mult, fiindca se preconizeaza ca in perioada aprilie-iunie vom aveam noul content disponibil.

4. Back To Top | #24
    Registered User korby's Avatar
    Încă-l folosesc, până atunci am timp să trec de 1 mil. jumate!
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

5. Back To Top | #25
    Nick anterior: Florinmocanu
    Quote Originally Posted by Supix View Post
    Sa inteleg ca tanc-ul acum se bazeaza doar pe viata, armura si ... block ? Fiindca altceva nu cred c-a mai ramas ...
    Vor baga Avoidance si Lifesteal ca stats secundare. Avoidance e un absorb damage in procente, Lifesteal e cam straightforward ce inseamna.

Quote Originally Posted by Dreamscape View Post
    Sa inteleg ca Outland nu va mai fii accesibil?
    va fi accesibil si in forma veche din Caverns of Time.

6. Back To Top | #26
    Tre' sa recunosc ca MoP nu prea mi-a placut. E in frozen de vreo 4 luni. Imi mai vine cateodata sa intru dar imi aduc aminte ca dupa maxim o zi il las iar balta. O sa iau si urmatorul expansion, poate m-o prinde la loc. Odata cu cata m-a cuprins si pe mine un soi de lehamite. MoP m-a facut sa renunt foarte usor la subscriptie. Sper ca WoD asta sa aduca macar putin din ce mi-a oferit jocul in tbc si wotlk. In momentul de fata as mai intra in joc doar daca ar fi f2p.

7. Back To Top | #27
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    pai ce ti-a oferit bro jocul in wotlk si tbc de nu ai avut in mop? De curiozitate.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

8. Back To Top | #28
    Mai, personal mi-a placut foarte mult sa fac pug-uri in shattrath si dala. Ma rog, imi placea ideea de oras sanctuar/neutru, spune-i cum vrei. Apoi contentul a fost foarte misto pentru mine. M-am distrat mai bine facand lvl in outland sau northrend decat am facut-o in oricare zona din cata sau in pandaria - evident si raidurile parca au fost mai misto insa toate astea sunt poate observatii subiective nascute dintr-un soi de nostalgie. Mai departe, faptul ca nu exista RF parca forta putin jucatorii sa se cunoasca intre ei - adevarat se si fugea cu itemele ca la nebuni dar imediat il bagai pe lista neagra si stiai sa te feresti de individ. Astfel, ajungeai sa faci pug-uri bune plecand de la un nucleu de jucatori care crestea de-a lungul timpului. In RF se injura in draci si oricat de usor ar fi tot se ia wipe - lumea da join/enter si se pune AFK iar pug'uri nu se mai fac ca inainte, e mult prea usor sa pui gear decent ready for raid pe un alt. Mai departe, pvp'ul era mai captivant prin simplul fapt ca aveai nevoie de rating ca sa ai o arma buna spre exemplu - azi se spameaza WTB Conquest Cap. Ma rog, astea sunt doar cateva aspecte si, repet, pot fi doar subiectiv.

9. Back To Top | #29
    pai leveling areas intr-adevar sunt subiective, fiecare a avut placerile lui. Mie personal mi-a placut f mult wotlk la leveling, nu am suportat tbc si cata, desi overall tbc a fost fav xpac, dar sunt constient ca e din cauza nostalgiei, nu al jocului in sine.

Ideea de pug si nucleu de jucatori pe un server, revine odata cu flex raiding. Nu esti obligat sa faci lfr daca nu iti place, de acum o sa poti sa faci flex si chiar normale cu pugs - normal si heroic cum se vor numi ele. Raidurile din mop au fost cam cele mai bune de la sunwell si le-am incercat pe toate mai putin DS, odata cu mythic si faptul ca nu se vor mai consuma si pe 10 si pe 25 ma astept ca raidingul sa fie din ce in ce mai entertaining.

Restul sunt quality of life improvements, mi se pare normal sa fac mult mai usor pe un alt, nici nu am chef sa grindez pe alt cat am facut pe main, asa ca orice fel de catch up mechanic e binevenita, nu inteleg ce e deranjant la asta. La pvp nu ma bag, mi se pare broken in jocu asta since forever si nofun.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

10. Back To Top | #30
    Personal cred ca vor fi probleme in modurile de dificultate sub mythic, adica dupa Wrath, Cata si Mists cand au avut probleme cu modurile 10/25 pentru fiecare raid eu trebuie sa cred ca Blizzard va reusi sa faca raiduri bune cu flex raiding pentru 3 dificultati?

Sunt sigur ca Mythic o sa fie foarte bun dar restul cred ca o sa fie praf.

Cat despre x-pac favorit, as zice TBC a avut cele mai bune raiduri si cele mai multe. Da poti sa imi zici de filler content si bosi prosti, dar s-a schimbat treaba asta de atunci?

11. Back To Top | #31
    pai da, s-a schimbat. Nu mai ai boshi buguiti cum era kael de nu puteai sa il bati o luna pana la fix. Sau care dura 20 de minute sa il bati de aveai 10 tries pe noapte cand tu wipezi in faza 4 sau 5. Nu mai ai boshi unde sa mearga abuzuri grave cum era gruul. Si in tbc, era o singura dificultate, un raid, nu 2 sau 3 dificultati diferite, era un singur tuning. Si daca o calculam au fost 2+6+4 boshi la launch, gated as hell si bugged si vashj si kael, apoi un patch cu inca 5 in hyjal si 10 sau cati erau in bt si apoi 6 in sunwell. Deci nu erau mai multi boshi ca in mop de exemplu.

Si sincer nu ma intereseaza dificultatile de sub mitic, oricum sunt banale, ca nu o sa fie 100% la fel cu 15 sau 16 who gives a shit.

12. Back To Top | #32
    Nu ai bagat in calcul Karazhan cu cei 11 bosi. Cu toate ca a fost 10 man a fost lupta pentru World First si acolo, si da stiu ca multi bosi sunt virgule acolo...dar hai sa fim seriosi nu au fost Supremus, Naj'Entus, Kaz'Rogal, Anetheron, Shade of Akama si ele virgule ca bosi? Ba da. Da au fost bugs, probleme etc, dar asta e cand bagi tot pana la Hyjal in joc ( daca nu ma insel era in joc la lansare ). Recunosc ca Blizzard a reusit sa faca raiduri cu mai putine bugs pe masura ce anii au trecut dar cred ca dupa ce au rezolvat probleme de bugs in joc TBC a fost superb.

Dupa aia e Zul'Aman, da inca un 10 man dar primi 4 bosi bateau la fund pe primi 3 din Hyjal si primi 3 din BT, daca lu-am in calcul si speed run as zice ca bat lejer si pe Gorefiend si Azgalor. Numarul 5 era o virgula, Zul'Jin era OK.

Deci pe langa cei 32 de bosi din 25 se baga aia 11 in Karazhan si cei 6 din ZA si ajungem la 74 de bosi.

Pe mine ma enerveaza cu dificultatile sub mitic ca trebuie sa faci heroic sa ajungi un mitic...si daca esti un jucator nou acuma sau unu care mine care s-a intors ( astept Wildstar ) trebuie sa stai cu saptaminile in LFR...unde te simti ca esti la target dummy.

13. Back To Top | #33
    nu stiu cum de la 32 ai adaugat 17 si ti-a dat 74, e prea complex. BT cre ca avea 9 sunt 31 cu 17 hai sa zicem si cu 10 man, total 48. Serios vorbind, tbc a durat si 2 ani au fost mai multe patchuri, bt si hyjal nu au fost in joc de la inceput decat in teorie. Acum in mop am avut 16 la launch, 13 la tot si 14 soo in total 43. E acolo, iar boshii sunt mai ok tunati si 10 si 25, nu doar 10 sau 25 cum erau in tbc, ca la o adica tbc avea 31 de boshi 25 man si 17 10 man, asta are 43 cu 43. Plus 6 outdoor sau 9 daca iei fiecare celestial in parte.

Ce zici tu acolo ca bateau la fund ca faceau ca dregeau e subiectiv. Nu inteleg ce legatura are faptul ca tre sa termini eroic ca sa intri in mitic cu ideea ca tre sa faci lfr. Ca sa raidezi mitic iti tre o ghilda, lucru foarte usor de infaptuit la inceput de expansion, MAI ALES CA TOATE Ghildele de 10 man vor sa recruteze la greu ca altfel mor. Poti sa iti gasesti lejer o ghildasi cand se da drumu la content sa fii direct pe treaba, sau daca nu vrei asa, te joci 1-2 saptamani si faci treaba si apoi dai apply unde vrei tu, o sa fie foame mare de raideri care vor sa faca mitic. Daca ai cu cine sa te joci deja problema e solved, lfr faci maxim 1-2 sapt mai mult pentru o trinketa sau vreo prostie, se va face probabil normal si eroic la inceput si apoi se trece mitic.

14. Back To Top | #34
    Nick anterior: Florinmocanu
    Nu uitati, lockout-ul e separat pentru normal/heroic/mythic in WOD. Deci poti face toate cele 3 dificultati intr-o saptamana, se va face catch-up la gear pentru un membru nou al raidului foarte rapid.

15. Back To Top | #35
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by ptz View Post
    nu stiu cum de la 32 ai adaugat 17 si ti-a dat 74, e prea complex.
    A adunat 32+25+11+6=74

Ati uitat de Magtheridon, care era must pentru The Eye, dar e ok, o data mers acolo nici draq nu se mai intorcea

16. Back To Top | #36
    Scuze greseala mea, era tarziu.

Cat despre guilde 10 man ptz, nu stiu ce guilda ar recruta la ora actuala pe cineva care abia a revenit la joc dar poate gresesc.
    Last edited by Tanya_86; 19-11-2013 at 10:08.

17. Back To Top | #37
    Cele care nu "lupta" pentru world/realm first cu siguranta vor recruta tot ce-i pe piata, guilde care vor un pic mai mult de lfr si mai putina competitie, in majoritatea cazurilor se cere un attendance ridicat si nerepetarea la nesfarsit a acelorasi greseli, iar aici tine de recrut sa-si aleaga guilda dorita.

18. Back To Top | #38
    nu l-am uitat pe magtheridon, am uitat in schimb ca la gruul mai era un boss inainte

Eu vorbeam de ghilde pentru WoD, despre asta discutam acum. Intr-adevar e greu sa vii sa raidezi eroic acum daca abia te-ai reapucat, ca sa fii competitiv ai nevoie de meta+cloak. Flex in schimb poti sa faci fara probleme. Dar in WoD cand e reset practic si f multe ghilde 10 man o sa recruteze nu ar trebui sa fie vreo problema.

19. Back To Top | #39
    Trailer-ul arata total uninspiring. Candva Blizzard facea unele din cele mai bune cinematics din industrie.

20. Back To Top | #40
    Trailerul e facut cu motorul grafic din joc, toate care au anuntat fie vanilla fie celelalte expansionuri au fost realizate asemenea, se cheama "announcement/preview trailer" spre deosebire de "cinematic trailer" care precede lansarea jocului si e produs intr-un mod artistic, poate de aici confuzia.

Preview trailer:
    World of Warcraft: Mists of Pandaria Preview Trailer - YouTube

Cinematic trailer:
    World of Warcraft: Mists of Pandaria Cinematic Trailer - YouTube

Marea mea dezamagire-i ca n-au bagat new hero class - demon hunter

1.  
Page 2 of 29 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks