Page 3 of 29 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 579

Thread: World of Warcraft: Warlords of Draenor

1. Back To Top | #41
    Cred ca e primul expansion pentru care nu sunt entuziasmat. Totul suna bine, va fi mai bine, etc, dar parca ... meh.

---------- Post added at 10:07 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

Cred ca e primul expansion pentru care nu sunt entuziasmat. Totul suna bine, va fi mai bine, etc, dar parca ... meh.

2. Back To Top | #42
    Registered User Dundee's Avatar
    Nici eu nu am fost prea entuziasmat cand am aflat titlul noului expansion, desi citisem despre leak-uri, mi se parea cam lame numele.
    Insa dupa ce au anuntat feature-urile, mi-am revenit

3. Back To Top | #43
    Probabil unii se bucura - Ghostcrawler paraseste Blizzard. Sa vedem cine ii ia locul si cu cei idei noi vine.
    So Long, and Thanks for All the Spectral Fish - Forums - World of Warcraft

4. Back To Top | #44
    Stiti daca se reduce si hp, mana etc pina la nivelul din clasic WOW ??

5. Back To Top | #45
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    nu chiar, undeva intre tbc si wotlk parca.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

6. Back To Top | #46
    Nick anterior: Florinmocanu
    HP si damage e undeva la nivel de WOTLK cred, am vazut niste filmari cu un mag, 30k hp, crituri de 5k-7k etc..., deci oarecum damage de Ulduar/HP de ICC, pe acolo cred ca o sa stam. Dar nu mai tin minte daca era un caracter de 90 ce incepea lvling-ul sau 100, cu gear de WOD.

7. Back To Top | #47

8. Back To Top | #48
    Nick anterior: Florinmocanu
    Mda, deci lvl 100 probabil in raid-uri o sa ne puna la nivel de cataclysm T11 ca si dps/HP. Asta e banuiala mea cel putin.

Dar nu suntem in beta inca, eu cred ca vor mai creste squish-ul, sa fim deja la nivel de T11 la primul raid de WOD ar presupune intoarcerea la nivel de MOP la 7.0.

Cred ca ar trebui sa faca squish spre nivel de BC si de acolo sa urcam.

9. Back To Top | #49
    Registered User Vlad Dracul's Avatar
    Cam pe când am putea specula că o să apară? Ţinând cont de data anunţului şi făcând comparaţii cu precedentele expansion-uri? Au timp să-l finiseze şi testeze până în luna mai? Îl lasă pe toamnă, pentru septembrie-octombrie? (că în lunile de vară nu-i văd eu lansând ceva, toţi copiii pleacă în vacanţă duşi de părinţi departe de computerele de acasă, iar în majoritatea timpului stau pe-afară)
    The Teutonic Paladin of Transylvania

10. Back To Top | #50
    Registered User Dundee's Avatar
    Aprilie-Mai, din cate am citit eu pe forumuri, fiind o data reala, tinand cont ca nu vom mai avea 5.5.

11. Back To Top | #51
    Nick anterior: rip_r Casbah's Avatar
    Pentru Beta poate. Majoritatea anunturilor s-au facut cu cam 1an in avans.

12. Back To Top | #52
    Ideea e ca nu poate sa amane foarte mult release dateu, daca tin jucatorii 1 an pe acelasi patch ii pierd pe toti.

13. Back To Top | #53
    Registered User Vlad Dracul's Avatar
    E oficial că nu vor scoate alt patch? Atunci s-ar prefaţa o apariţie prin mai-iunie... Da' pentru asta ar trebui să dea drumul la beta foarte curând, nu?
    Cât durează beta de obicei (mai bine spus, cât a durat la WotLK, Cata şi MoP)?
    The Teutonic Paladin of Transylvania

14. Back To Top | #54
    Probabil ca o sa dea drumu la modificarile de hp/dps cu 2-3 luni inainte de expansion la fel cum au facut la sfarsitul lu WoTLK.

Eu nu am mai jucat de ~3 ani si pot sa spun ca mecanica din joc e un dezatru. Au luat-o pe aratura rau de tot si au inceput asta din Cataclism cand au umflat HP-ul la peste 100k. Dupa aia au trebuit sa umfle si DPS-ul si au ajuns unde-i jocul acum cand nu mai pot sa balanseze statusul din PvE cu cel din PvP.

In ultimul patch(cred?) au marit PvP resilience la 72% la lv90 si parca-i la 40% la lv mic. Daca vrea cineva sa inceapa PvP cu un caracter nou nu are nici o sansa sa faca ceva. Mag cu ilvl 500 de prin raiduri da cu 9k frostbolt dupa jucator cu 700k hp.

Dupa aia jucatorii sunt praf, cred ca 90% din astia care sunt prin Flexible/LFR nu sunt in stare sa faca o instanta HC din vechiul Burning crusade.

Pana o sa apara urmatorul expansion, WoW o sa ajunga si mai rau.

15. Back To Top | #55
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Instanțele din TBC păreau așa "dificile" tot datorită mecanicii de atunci, nu că ar fi fost altfel, ori le supra depășeau prin gear ori luau 3 magi, mai exista încă o variantă de a le evita: crypts, cot, sh etc.

16. Back To Top | #56
    Bun, in BC era problema ca nu toate clasele aveau CC bun dar acum majoritatea claselor au ceva CC echivalent cu "sheep", Hex, trap, fear, etc. Problema e ca nu se mai e folosit CC prin dungeons si nici prin raids. In BC erau mob grups care aveau rolul de "skill check" dar acum sunt doar "gear check" la cat aoe tanking/aoe dps/heal poate sa aiba un grup.

Ar fi interesant daca ar face dungeons/raids de genul dps/tank/heal challenge care le-au adaugat recent. Sunt multi cu "raiders" plini de gear 550+ care nu-s in stare sa ia silver la dps pentru ca in instanta aia e redus ilvl si mai mult gear nu te ajuta. Sa nu mai vorbim de gold...

In fine, vise, pentru daca fac asa ceva 95% din jucatori nu pot sa faca nici un dungeon normal.

17. Back To Top | #57
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Ei, nici in TBC nu ploua cu skilled professional jucatori la orice pas, ba pot sa spun ca 95% din ce-i pe care-i gaseam in puguri nu aveau habar de ce le poate pielea intr-un heroic, iar cand ma duceam cu guildies instantele deveneau banale, minune.

CC-ul l-am considerat util doar in pvp, in pve nu are ce sa caute, threat generation trebuie sa-l cuprinda iar dps-ul sa toace tot ce misca, thrashul mi s-a parut plictisitor in raiduri si fara vreun rost anume, doua, maxim trei packuri intre bossi ar fi de ajuns sa nu te oboseasca prea tare.

Rareori mi-a fost dat sa vad o scena unde skillul sa-mi ia fata, 99% din joc s-a bazat pe experienta si mult exercitiu, cu cat cunoasteai mai bine bossul cu atat il doborai mai repede si fara batai de cap, multe din achievementurile din wrath, cata, mop mi s-au parut mai skilled decat puteai obtine in tbc si vanilla (amintesc aici Algalon 0 deaths, Sinestra 0 death, ToC 0 attempts, ToC 0 deaths etc.)

18. Back To Top | #58
    Registered User orbit001's Avatar
    asa cum am mai spus. si in primul meu post. Jocul asta e de umplutura. lore-ul s-a terminat. pt ca sunt carti facute. sunt cred ca 26 de etape. Arthas find undeva la 20. restu de 6 incheie toate evenimentele din wotlk. ce-a venit porma..praf in ochii. au tras de poveste. au inventat dragoni mancatori de lume...(world eater aka deathwing) mist of pandaria la fel...in tot parcursul evenimentelor din wc3 era un pandaren. un npc secundar care nu avea nici o legatura cu povestea principala...dar uite ca a aparut un EXPANSION care ii poarta numele...inseamna ca trebuie sa mai scoata expansionuri cu MURLOC care au aparut tot asa ca NPC secundar cand trall a fost capturat in maelstorm, sau sa scoata expansionuri total pe langa poveste..doar ca sa aduca feelingu ala de "ceva nou" ca sa mulga bani. Warcraftu si loreul s-a terminat oficial cu moartea lui Arthas. Exemplu Frostmourne. n-am vazut deloc ce se intampla mai departe cu Frostmourne. poate nu m-am documentat bine. sau n-am cautat.

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by orbit001 View Post
    asa cum am mai spus. si in primul meu post. Jocul asta e de umplutura. lore-ul s-a terminat. pt ca sunt carti facute. sunt cred ca 26 de etape. Arthas find undeva la 20. restu de 6 incheie toate evenimentele din wotlk. ce-a venit porma..praf in ochii. au tras de poveste. au inventat dragoni mancatori de lume...(world eater aka deathwing) mist of pandaria la fel...in tot parcursul evenimentelor din wc3 era un pandaren. un npc secundar care nu avea nici o legatura cu povestea principala...dar uite ca a aparut un EXPANSION care ii poarta numele...inseamna ca trebuie sa mai scoata expansionuri cu MURLOC care au aparut tot asa ca NPC secundar cand trall a fost capturat in maelstorm, sau sa scoata expansionuri total pe langa poveste..doar ca sa aduca feelingu ala de "ceva nou" ca sa mulga bani. Warcraftu si loreul s-a terminat oficial cu moartea lui Arthas. Exemplu Frostmourne. n-am vazut deloc ce se intampla mai departe cu Frostmourne. poate nu m-am documentat bine. sau n-am cautat.
    dar cine a spus ca lore-ul warcraft nu poate fi continuat si nu e in continua dezvoltare ? de ce traiesti cu impresia ca world of warcraft trebuie sa urmeze (sau sa se opreasca la) lore-ul din warcraft ? fiind urmasul seriei warcraft, world of warcraft poate oricand sa continue lore-ul, incepand cu moartea lui arthas si terminand cu ce vor muschiu lor de Blizzard.

traiti in trecut si nu vreti sa acceptati faptul ca jocul e in continua schimbare. adaptati-va sau jucati-va ca ruptii un joc de care va plangeti zi de zi, ca nu va place sistemul de LFG, LFR, PVP, cu toate ca il jucati si sunteti constienti ca alte mmorpg-uri nu prea exista la ora actuala care sa bata experienta pe care o poti avea in joc impreuna cu un guild de oameni maturi, prieteni, samd.

grow up, boys nici mie nu-mi place ca wow-ul nu mai e asa cum era cand aveam 14 ani, dar incerc sa vad partea buna a lucrurilor: jocul chiar rezista in timp si se scoate content nou incontinuu, nu exista bug-uri nici 1% cat exista in celelalte jocuri free to play/pay to play/buy to play, si developerii incep sa asculte de comunitate.

just my two cents

20. Back To Top | #60
    Blizzard a facut multe greseli, atat in WoW cat si in Starcraft, au impartit content in pachetele mici care sa le poata vinde separat sa scoata cat mai multi bani. Pe ultimul Starcraft nu am mai dat bani, pentru ce, o campanie cu Zerg? Primul Starcraft a avut 3 campanii si expansion a avut alte 3.

In cazul WoW, s-au fript rau de tot, au pierdut ~40% din jucatori si proabil pana apare urmatorul patch au sa treca de 50%. Cataclism si Pandaria trebuiau puse in acelasi expansion, nu separate pentru ca nici unul din astea doua expansions nu a avut content destul de captivant. Deathwing era de mult in lore, de pe vremea lu Warcraft 2 numai ca nu a prea fost dezvoltat in schimb Pandaria a fost inventata pe loc la comanda si nu avea cum sa fie suficienta pentru un intreg expansion. Abureala completa, panda, dupa aia niste troll raids si la sfarsit SoO! Cel putin in Cataclism au gasit un bad guy, pe Deathwing dar in Pandaria l-au facut pe Garosh sa fie bad guy. Decizie complet tampita avand in vedere ca juma de jucatori sunt la Hoarda.

Nu cred ca au invatat nimic astia de la Blizzard si urmatorul expansion o sa fie tot Pandaria cu 10 lv in loc de 5. Content o sa fie si mai usor decat acum, are sa se plictisasca lumea si au sa piarda si mai multi jucatori. In afara de HC raid unde lumea trebuie sa fie mai atenta, tot content de la lv1 la 90 e un complet "face roll". Balanta PvE-PvP e praf si au tras acum un resilience de 72%.

1.  
Page 3 of 29 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks