Page 4 of 29 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 579

Thread: World of Warcraft: Warlords of Draenor

1. Back To Top | #61
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Dar asa au cerut jucatorii, contentul sa aiba grade de dificultate pentru oricine, unde-i greseala ca nu o vad? Scaderea numarului de subscriberi nu se datoreaza erorilor Blizzard ci longevitatii jocului, se fac 10 ani.

2. Back To Top | #62
    de ce o tot dati cu lore-ul, lore-ul e in continua dezvoltare nici un joc nu are un sistem pve-pvp-whatever perfect, e foarte greu sa echilibrezi un joc cu atat de multe posibile combinatii de clase, si mentalitati, gandiri diferite. intotdeauna vor fi X% din jucatori care se vor plange ca "E OP spec-ul X de la clasa Y" si asa mai departe. jucatori care sunt limitati si inapoiati, din punctul meu de vedere.

3. Back To Top | #63
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Scaderea numarului de subscriberi nu se datoreaza erorilor Blizzard ci longevitatii jocului, se fac 10 ani.
    Da, fix de la longevitatea jocului s-au lasat jucatorii de WoW. Pana la lansarea lu Cataclism au tot urcat pana la ~12 mil de subscribers si nimeni nu a zis nimic de joc ca-i vechi de 5-6 ani. Blizzard/Activision au crezut ca o sa tot creasca numarul de abonati si s-au gandit ca o sa lanseze inca doua WoTLK expansion sa scoata de doua ori cat au scos din WoTLK si au dat-o in bara.

Problema e simpla, au vrut sa vanda putin content la acelasi pret, au vrut sa-si simplifice munca cu o mecanica mai simpla in Cataclism/Pandaria, sa lucreze mai putin si sa scoata bani mai multi. Au mutat multi din echipa de WoW la nu stiu ce alt proiect nou si nu au avut astia care au ramas cum sa faca atat content nou.

Asta e, cand faci ceva de proasta calitate pierzi din piata.

4. Back To Top | #64
    Registered User
    mda....eu revin dupa o pauza de cativa ani....mai exact de dupa wotlk...cata nu am jucat. Deci acum cand am revenit chiar sunt socat cat de rau a ajuns wow...cum e posibil sa fav lvl 1-82 in cateva seri jucand cateva ore??? unde mai e farmecul??nici nu se compara cu ce era innainte...dif de la cer la pamant....nu se mai comunica...nimik...intri in lfg si faci dungeonuri(lvl) pe banda rulanta....unde e farmecul de a mai cauta oameni...pune la cale tactici...questuri...etc etc...total aiurea...no comment.

5. Back To Top | #65
    Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Da, fix de la longevitatea jocului s-au lasat jucatorii de WoW. Pana la lansarea lu Cataclism au tot urcat pana la ~12 mil de subscribers si nimeni nu a zis nimic de joc ca-i vechi de 5-6 ani. Blizzard/Activision au crezut ca o sa tot creasca numarul de abonati si s-au gandit ca o sa lanseze inca doua WoTLK expansion sa scoata de doua ori cat au scos din WoTLK si au dat-o in bara.

Problema e simpla, au vrut sa vanda putin content la acelasi pret, au vrut sa-si simplifice munca cu o mecanica mai simpla in Cataclism/Pandaria, sa lucreze mai putin si sa scoata bani mai multi. Au mutat multi din echipa de WoW la nu stiu ce alt proiect nou si nu au avut astia care au ramas cum sa faca atat content nou.

Asta e, cand faci ceva de proasta calitate pierzi din piata.
    Clar s-au gandit ca o sa le creasca subscriberii prin mutarea echipelor catre alte jocuri si scotand inca doua titluri: Diablo 3, Starcraft 2 plus lucru la next MMO, pai sa ne uitam in urma in perioada vanilla-wrath cand nu au manevrat nimic, stric pe wow s-au concetrat, insa au realizat ca jocul nu (mai) are cum sa ajuga la cifrele din 2010, uite grafic:
    Power Word: Gold: World of Warcraft Subscribers 2005-2013 (and Beyond)
    Acum laudam WRATH dar atunci plangeam cu ochii la el, vai ce usor e jocul, vai ce crap e ToC, vai ce au facut cu Arthas.
    Au pierdut din piata dar inca o domina, ce MMO a atins jumatate din subscriberii WoW?

6. Back To Top | #66
    Eh, si eu lasat-o balta dupa WoTLK(mai exact am jucat o luna de Cataclysm) si bagat iar o luna de sarbatori cand au fost reduceri. Am facut deja 2 chars de la 85 la 90 in doua saptamani si am terminat Throne of Thunder si Siege of Orgrimmar pe LFR.

Stai sa vezi cum arata jocul la lv90, HC dungeon pe LFG e un faceroll in care orice caracter baga aoe cat tine, chaos total. In ultimul patch au bagat o zona noua Timeless Isle in care ploua cu epice din quests, mob drops si ceva currency nou care-i destul de usor de aduna. Mai mult, pica epice account bound pentru alte class numai sa faci lvup la alt caracter. Free epix pentru toata lumea.

Alea 30 de zile care le-am luat sunt suficiente, am vazut raids, le-am terminat. Game over. Daca fac la fel si in urmatorul expansion s-au fript rau de tot astia de la blizz.

7. Back To Top | #67
    Tu doar ai vazut contentul nu ai terminat nimic, challenge runs si garrosh 25H pe cand? So, sunt destule de facut in game.

Faceam faceroll la heroice si in TBC cu gear de BT iar cu cel de Sunwell nici nu mai era nevoie de healer.

8. Back To Top | #68
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Tu doar ai vazut contentul nu ai terminat nimic, challenge runs si garrosh 25H pe cand? So, sunt destule de facut in game.

Faceam faceroll la heroice si in TBC cu gear de BT iar cu cel de Sunwell nici nu mai era nevoie de healer.
    mmc, acest chuck norris al wow-ului...

orice om trecut de 30 ani vede in wow destindere si simte ca e gg atunci cand main boss din last raid e down...pentru el e game over atunci.
    ca ptr copii si nolifers jocul nu se termina pana la full achievements/25HC, asta e irelevant ptr 12hours/day@job peeps...
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

9. Back To Top | #69
    Cool story, bro!

10. Back To Top | #70
    Nick anterior: rip_r Casbah's Avatar
    Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    mmc, acest chuck norris al wow-ului...

orice om trecut de 30 ani vede in wow destindere si simte ca e gg atunci cand main boss din last raid e down...pentru el e game over atunci.
    ca ptr copii si nolifers jocul nu se termina pana la full achievements/25HC, asta e irelevant ptr 12hours/day@job peeps...
    Niciun scoțian adevărat - Wikipedia

Baietii astia cu "responsabilitatile" lor mi se par cei mai amuzanti. Seriozitatea si un pic prin extensie maturitatea necesara pt un server first sau un clear la 25HC intr-un timp decent e un pic mai multa decata dai tu dovada. N-am inteles niciodata de ce ma numeau baietii nolifer cand nu mi-a luat niciodata mai mult de o saptamana sa fac clear la normal iar apoi tot contentul de HC inaintea oricui, lasandu-mi mai mult timp sa invat sa formulez un argument corect spre deosebire de tine.
    Last edited by Casbah; 08-01-2014 at 01:08.

11. Back To Top | #71
    Registered User anubisy2k's Avatar
    se vorbea de content...ca nu e destul, ca nu mai are volum si substanta.
    am luat panda si 1 gamecard in 6 noiembrie...si nu m-a prins craciunul playing.
    loremaster of panda, check.
    ceva pvp, check.
    garosh si obositii aia 4 cu LFR, respectiv pug, check.
    exalted cu factiunile bagate, fara prince/emperor, check.
    now what?!
    farm pvp?! no thx.
    farm moar gear, aka raiding la program?! no thx.
    farm the farm?! no thx.
    farm achievements?! no thx.
    farm pets/mounts?! no thx.
    RPing?! 'nuff RP IRL cu toti hipsterii, belieberii, jagger-istii, gunnja-istii care ne inconjoara.
    etc

deci...ca mine sunt o groaza altfel nu ajungeau la 5-6 mil din 15 mil...o fi varsta de vina, cine stie...dar ar tb sa faca ceva sa imi ia banii mai mult de 2 luni...
    ofc ca imi voi lua si asta de vine...plus un gamecard...sunt f curios daca il voi lua si pe al2lea...
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

12. Back To Top | #72
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    am peste 30 de ani si decat sa joc lfr mai bine nu ma joc. Ori joci pe eroic si vezi ce are jocul de oferit, ori faci altceva.

Cat despre restul aberatiilor...nici nu are rost sa raspund sunt niste argumentatii de 2 ani. Ca vai dupa wotlk de cand nu am mai jucat eu marele - insert random name, sa zicem Gigel - jocul s-a dus pe apa sambetei. Blizzard au inventat un dragon si apoi niste ursi panda, cat de lame. Baieti, dar voi jucati jocul pentru cine e ultimu boss sau pentru lora? Adevarat? Jocul asta se joaca pentru comunitate, e un mmo, daca tu te joci singur si levelezi si lfrezi si apoi zici 'omg am terminat contentu' , atunci du-te inapoi la ce faceai inainte. Celor care inca se joaca acest joc, le pasa doar marginal ca in wod ultimu boss o sa fie grommash, sau guldan, sau kil jaeden. Ma intereseaza ca raidurile sa fie cel putin la fel de bine facute ca in mop, sa fie content si patchuri la 3-4 luni ca in mop etc.

Acum expansionul e la sfarsit, sunt mecanici de catchup foarte multe PENTRU CA ASTA VREA LUMEA. Nu vreau sa levelez un alt sau sa fac un reroll si sa dureze o luna. Leveling contentul nu mai intereseaza pe nimeni, normal ca levelezi instant. Normal ca ai mecanici de a lua gear mai repede. Dar ia fa tu cloaka legendara ca sa fii la nivel la raiding. 2 luni iti ia lejer.

jocul e mult mai bun acum decat in vanilla si mai bun decat in tbc. Atunci era ceva nou, era comunitatea mai responsabila pentru ca nu puteai sa fugi pe alt server sau sa iti schimbi numele sau sa joci pe alte servere. Era un feel mai tight. Dar ca si quality of life nu se compara cu ce e acum. jocul e mult mai enjoyable, daca ai ghilda, amici si raidezi, e as fun as it ever was. Restu sunteti doar baetzi plictisiti care nu aveti ce face solo intr-un mmo si urlati pe aici ca nu va plac pandarenii. Tough shit. Urmatoru e cu orci. Aia va plac?
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

13. Back To Top | #73
    Quote Originally Posted by ptz View Post
    am peste 30 de ani si decat sa joc lfr mai bine nu ma joc. Ori joci pe eroic si vezi ce are jocul de oferit, ori faci altceva.
    Mi-e teama ca nu ai inteles nimic din raid difficulty.

In HC raid nu vezi nimic in plus fata de normal raid, doar boss cu HP mai mare si abilitati care lovesc mai rau. Ici colo cate o abilitate in plus si cam asta ar fi tot. Daca nu ai vazut asta in normal raid trebuie sa te uiti mai bine. HC raid=DPS check/gear check.

In fine daca tu mai vrei sa joci acelasi content pe hard dificulty si epic si ce o mai fi acolo prin jocurile lu blizz e treba ta.

14. Back To Top | #74
    Registered User
    nu mai are nici un farmec sa faci acelasi dungeon\raid pe nspe mii de dificultati....orice mi-ar spune oricine nu mai e acelasi feeling de joc.....acum treci prin el ca prin branza..

15. Back To Top | #75
    E cum ai spune nu are niciun rost sa privesti Champions League (sau orice alta competitie) si te multumesti cu urmaritul miutelor din curtea scolii, fotbalul e acelasi, nu?

Erau destule diferente intre bossi din normal si HC.

16. Back To Top | #76
    Nu a prea a iesit bine comparatia aia cu echipele de fotbal. Ce comparatie ai facut acolo e mai de graba intre scenarii si radiuri. Hai sa facem comparatia cu fotbalul din nou.

Raid team este echipa din divizia A care joaca cu echipa din B(astia-s mobs/boss). Echipa din A castiga.

HC raid=tot aceiasi echipa din A numai ca are deja date doua goluri luate din start. Aia din B au acum unul mai "rau" in echipa care-i da peste piciore la unu din A si nu poate sa mai joace. Mare surpriza, echipa A castiga meciul in 10 oameni.

Aceleasi echipe, acelasi teren de fotbal, joci acelasi meci inca 6 luni, in fine daca asta-ti place, ce sa zic, din partea mea joaca in continuare.

17. Back To Top | #77
    Anarki max[]'s Avatar
    Erau si inca sunt. Sunt anumiti bossi de care nu poti sa treci nici cu raidul full gear. Intrebati-l pe Ptz ca saracu nu poate sa treaca de Siegecrafter de o luna.

Later edit: Opa a intrat Cornel Dinu pe fir, ne explica acum cum sta treaba de fapt.
    We're nothing but shadows and dust.

18. Back To Top | #78
    O întrebare, că pe net rezultatele sunt ambigue: boost-ul gratuit se dă numai pentru pre-order, sau și pentru cei care vor cumpăra jocul după lansare?
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

19. Back To Top | #79
    Pentru oricine cumpara jocul, avantajul preorderului e ca-ti da boostul imediat ce ai platit.

20. Back To Top | #80
    Mulțumesc frumos!
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

1.  
Page 4 of 29 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks